Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@blackromek

 

I to nawet nie trudno to usłyszeć. Kiedy miałem na testach Auralica, to się lekko zdziwiłem jaką jakość dźwięku mogą mieć pliki przez Roona :)

 

@Palpatine

 

Ale co Ci szkodzi wypożyczyć taki transport, podłączyć do stacjonarki i się samemu przekonać? Skoro kupujesz audiofilskie kable do IEMów i słyszysz zmiane w dźwięku, to czemu taki transport nie może zrobić różnicy? To nie jest jakaś różnica, która diametralnie odmieni brzmienie toru, ale wyłapiesz różnice. Jestem o tym przekonany. Sam sprawdź. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał(a):

Ok, dziękuje. Takiej odpowiedzi się spodziewałem.

Nie będę prowadził tutaj wywodów czysto technicznych internet i fora audio są pełne dyskusji na ten temat z strony czysto technicznej , tutaj wypowiadam się jako powiedzmy użytkownik końcowy , sam od lat składam zestaw stereo i piszę to z doświadczenia bo od  czasu jak słucham muzyki z plików przerobiłem kilka konfiguracji streamer , transport + Dac , i z całą świadomością aczkolwiek jak naj bardziej podkreślam moim zdaniem tak transporty grają różnie . Oczywiście patrząc na np tor słuchawkowy największe przyrosty zmiany w jakości dźwięku będą dawać 1 słuchawki 2 wzmacniacz . 3 Dac 4. transport 5 okablowanie i sprawa ostatnia wymiana transportu na znacznie lepszy ma sens gdy reszta toru jest na odpowiednim poziomie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZpo pierwsze nie mogę wypożyczyć bo nie mam do czego podłączyć, chyba ze zamienię iPada na audiofilski transport i będę szukał różnic, po drugie gdzie napisałem ze nie może zrobić różnicy? Zadałem konkretne pytanie, aby uzyskać wiedzę, a spuszczono mnie na drzewo pisząc sam sobie sprawdź. O takie forum walczyłem 😉

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał(a):

@blackromek

 

I to nawet nie trudno to usłyszeć. Kiedy miałem na testach Auralica, to się lekko zdziwiłem jaką jakość dźwięku mogą mieć pliki przez Roona :)

 

@Palpatine

 

Ale co Ci szkodzi wypożyczyć taki transport, podłączyć do stacjonarki i się samemu przekonać? Skoro kupujesz audiofilskie kable do IEMów i słyszysz zmiane w dźwięku, to czemu taki transport nie może zrobić różnicy? To nie jest jakaś różnica, która diametralnie odmieni brzmienie toru, ale wyłapiesz różnice. Jestem o tym przekonany. Sam sprawdź. 

Dokąd nie rozpocząłem doświadczeń z transportami tez byłem sceptyczny do tego tematu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał(a):

@MichalZZZpo pierwsze nie mogę wypożyczyć bo nie mam do czego podłączyć, po drugie gdzie napisałem ze nie może zrobić różnicy? Zadałem konkretne pytanie, aby uzyskać wiedzę a spuszczono mnie na drzewo pisząc sam sobie sprawdź. I takie forum walczyłem 😉

Rozumiem i przepraszam, jeżeli źle zrozumiałem Twoje intencje :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał(a):

@MichalZZZpo pierwsze nie mogę wypożyczyć bo nie mam do czego podłączyć, po drugie gdzie napisałem ze nie może zrobić różnicy? Zadałem konkretne pytanie, aby uzyskać wiedzę a spuszczono mnie na drzewo pisząc sam sobie sprawdź. I takie forum walczyłem 😉

Nie olewam tego co piszesz wyżej postarałem się wyjaśnić sprawę , po czysto inżynierską wiedzę odsyłam do innych tematów po prostu nie jestem na tyle biegły w  elektronice żeby  pisać o tym

Edytowane przez blackromek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Dojechał mój egzemplarz Niimbus US5Pro, więc wrzucam unboxing. Za lajki serdecznie dziękuję, nie trzeba bo dostałem je już za zestaw Ferrum, który musiałem zwrócić.

Nie robię przecież tego tylko po to aby je kolekcjonować i pożądać waszej atencji! 🤣

Teraz idę na audiofilską emeryturę i przepoczwarzam się w melomana, więc „Muzycznym zakupom” mówię papapapapa…

Dziękuję Marcinowi @kurop za jak zawsze profesjonalnie przeprowadzoną transakcję. To była czysta przyjemność przyjacielu!

 

 

 

FDC328F8-5674-449E-B3F0-645732F1BD06.jpeg

 

 

Ej ja nie miałem tego fajnego czarnego kocyka 🥲

 

Edytowane przez vonBaron
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem o co chodzi z tą ceną trzy koła za kocyk, ale wersja Pro różni się od bezpro 256-stopniową regulacją głośności zamiast niebieskiego Alpsa. Jak ktoś chce to może sobie dopłacić, tacy „jelenie” jak widać się zdarzają.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Nie wiem o co chodzi z tą ceną trzy koła za kocyk, ale wersja Pro różni się od bezpro 256-stopniową regulacją głośności zamiast niebieskiego Alpsa. Jak ktoś chce to może sobie dopłacić, tacy „jelenie” jak widać się zdarzają.

 

Tam odrazu jelenie :) Rozmawiałem z wieloma właścicielami Niimbusa i każdy się decydował na wersję Pro. Tutaj na forum też naliczyłem 5 egzemplarzy i każdy z nas ma wersję Pro, zatem jelenie górą 💪😄

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Rafacio napisał(a):

Miałem już nie kupować vinyli, a nawet pozbyć się tych co mam. Ale wyszło inaczej.

 

IMG_20230317_132126.jpg

Bardzo kiedyś lubiłem Heart of the Ages. Omnio juz mniej. A jak Ci się podoba demówka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak to kiedyś? Jak to kiedyś? Chyba nie wolisz dziś Ghost?

W końcu kasety morbid noizz i mystic mogą iść na emeryturę.

Co do Omnio zgadzam się z recenzentem:

"Never again has progressive metal embodied such intuition, elegance and potency. This is a singular moment in metal history, sixty-three minutes of perfection.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, Rafacio napisał(a):

Jak to kiedyś? Jak to kiedyś? Chyba nie wolisz dziś Ghost?

W końcu kasety morbid noizz i mystic mogą iść na emeryturę.

Co do Omnio zgadzam się z recenzentem:

"Never again has progressive metal embodied such intuition, elegance and potency. This is a singular moment in metal history, sixty-three minutes of perfection.

Oczywiście, że nie wolę Ghost, ani innych wynalazków :) Mój gust, jeśli chodzi o metal, ukształtował się na początku lat 90tych. Jak widzę, co niektórzy koledzy wrzucają do tematu metal to mi się skóra na jajach marszczy...

Ale co kto lubi :)

Co do kaset, to jak masz cierpliwość do fotografowania, opisywania wydań, a potem pakowania tych kaset, to na starych metalowych pozycjach można trafić parę groszy.

Ja za swoje kasety dostałem ponad 4 tysiące, a sprzedawałem w pakietach, z lenistwa i braku czasu. Gdybym każdą wystawił oddzielnie, to byłoby znacznie więcej.

Edytowane przez Elhaz_77
literówka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 16.03.2023 o 14:16, MichalZZZ napisał(a):

@Cain1916

 

Bardzo ładny ten Metrum. Zmobilozowałeś mnie i też sobie w końcu zamówiłem, tyle tylko, że nie Metrum, bo ten jest dedykowany do Sonnetów, a Holo Audio Red. Jest to stosunkowo nowy produkt w ofercie Holo i czekałem na więcej opinii oraz jakieś pierwsze recki i taka sie właśnie z tego co widzę ostatnio pojawiła - cenionego przeze mnie recenzenta, który m.in. przekonał mnie do Holo May KTE jak i do WA33. Dla zainteresowanych jest też cały wątek poświęcony redowi na Head Fi. Streamer ten jest dedykowany do przetworników tej samej firmy aby uzyskać takie częstotliwości jak 1.536Mhz PCM czy DSD1024 (wkrótce ma być aktualizacja). I to mnie bardzo muszę przyznać ciekawi, bo wydaje mi się, że takie parametry mogą już zrobić w dźwięku jakąś różnice. Pomiary też wypadają korzystnie więc powinno być co najmniej ok. 👍 No i mogę go łączyć z Roonen i HQP (nie znalazłem nic innego co by było kompatybilne z tym programem). Był to jedyny element toru, którego mi tak naprawdę brakowało - będę miał święty spokój :)

 

Wspomniana recenzja i parę zdjęć ze strony producenta :

 

https://goldensound.audio/2023/02/09/holo-red-streamer-ddc-measurements/

 

 


 

REDstock-Large (1).jpg

RED-2-Large (1).jpg

RED-6-Large.jpg

RED-8-Large (1).jpg

RED-9-Large (1).jpg

RED-21-Large.jpg

RED-22-Large.jpg

Gdzie zamawiałeś? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności