Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Dzięki Adamie za info.

 

Swoją drogą widzę, że gniazda na samym środku wzmaka służące do dedykowanego DACa były już starszym Bakoonie. Trochę mnie to zaskoczyło. Skoro już wtedy mieli taki pomysł, to czemu w dalszym ciągu nie zaprojektowali tego przetwornika, tylko wypuścili najpierw nową wersje wzmacniacza (Enleum Amp 23R)... 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Dzięki Adamie za info.

 

Swoją drogą widzę, że gniazda na samym środku wzmaka służące do dedykowanego DACa były już starszym Bakoonie. Trochę mnie to zaskoczyło. Skoro już wtedy mieli taki pomysł, to czemu w dalszym ciągu nie zaprojektowali tego przetwornika, tylko wypuścili najpierw nową wersje wzmacniacza (Enleum Amp 23R)... 

Spoczko. Ja to się nie znam, używam sprzętu dla małych chłopców w szortach. 😂

Edytowane przez lobuz1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał(a):

Ja to się nie znam, używam sprzętu dla małych chłopców w szortach. 😂

Powiedział właściciel topowego wzmaka i topowych słuchawek :D

 

No, to jest nas dwóch takich co się nie znają :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

No, to jest nas dwóch takich co się nie znają

To ja trzeci - dziś się dopiero dowiedziałem o istnieniu firmy Shanling :)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najświeższa dostawa czerstwej muzyki dla dziadka Jarka 

 

20230314_174350.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Choć nie posiadam odtwarzacza CD oraz nie jestem fanem jazzu (może zostanę) trzeba było kumpla wspomóc gdy wydawał nowy krążek.

BTW, co to za kraj, w którym laureat najważniejszej lokalnej nagrody muzycznej musi zbierać hajs na wydanie płyty przez crowdfunding.
 

IMG_20230314_192022.jpg

Edytowane przez docentore
  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Może tego puzonu nikt nie chce słuchać. Niech kupi se trąbkę.

Najważniejsze, że wielu jest tutaj dumnych ze swojej niszowości.

A w temacie jak najbardziej nie niszowe (a może jednak? Nie wiem. Tak jak nie wiem po co mi trzecia płyta Empire.):

 

IMG_20230315_140711.jpg

Edytowane przez Rafacio
  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

To prawda, wystarczy pójść na koncert jazzowy - tam sami starsi, osłuchani, inteligentni ludzie, a na zenka martyniuka czy inną marylę rodowicz chodzą same nastolatki 🤡 

 

 

Kiedyś byłem jako dziecko na operze i ta Pani tak śpiewała że na jej dźwięk i bębęnki to moje serce rytm potrafiło stracić. Jakoś wtedy nie rozumiałem tego krzykliwego głosu, kiedy dorosłem i zacząłem wchodzić w audiophilizm i spojrzeć jeszcze raz na różne opery prowadzone pod przewodnictwem André Rieu-Skrzypek to po prostu inaczej to odebrałem.

Wniosek jest jeden trzeba dojrzeć i docenić coś co ma się czasem przed oczyma a nie zawsze zwracamy na to uwagę.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, pancer napisał(a):

Co do głośności to przy ustawieniu 100/150 jest już dla mnie głośno. Do prowadzenia słuchawek przez DAP też nie mam zastrzeżeń. Mocy więc raczej nie brakuje.


Wysłane z iPhone za pomocą Tapatalk

Miałem okazję słuchać ich z moim ca1000 i świetnie to grało ale z wymienionymi padami na welury no i warto eksperymentować z kabelkami . Z torem stacjonarnym  idą o krok dalej 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Cain1916

 

Bardzo ładny ten Metrum. Zmobilozowałeś mnie i też sobie w końcu zamówiłem, tyle tylko, że nie Metrum, bo ten jest dedykowany do Sonnetów, a Holo Audio Red. Jest to stosunkowo nowy produkt w ofercie Holo i czekałem na więcej opinii oraz jakieś pierwsze recki i taka sie właśnie z tego co widzę ostatnio pojawiła - cenionego przeze mnie recenzenta, który m.in. przekonał mnie do Holo May KTE jak i do WA33. Dla zainteresowanych jest też cały wątek poświęcony redowi na Head Fi. Streamer ten jest dedykowany do przetworników tej samej firmy aby uzyskać takie częstotliwości jak 1.536Mhz PCM czy DSD1024 (wkrótce ma być aktualizacja). I to mnie bardzo muszę przyznać ciekawi, bo wydaje mi się, że takie parametry mogą już zrobić w dźwięku jakąś różnice. Pomiary też wypadają korzystnie więc powinno być co najmniej ok. 👍 No i mogę go łączyć z Roonen i HQP (nie znalazłem nic innego co by było kompatybilne z tym programem). Był to jedyny element toru, którego mi tak naprawdę brakowało - będę miał święty spokój :)

 

Wspomniana recenzja i parę zdjęć ze strony producenta :

 

https://goldensound.audio/2023/02/09/holo-red-streamer-ddc-measurements/

 

 


 

REDstock-Large (1).jpg

RED-2-Large (1).jpg

RED-6-Large.jpg

RED-8-Large (1).jpg

RED-9-Large (1).jpg

RED-21-Large.jpg

RED-22-Large.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał(a):

@Cain1916

 

Bardzo ładny ten Metrum. Zmobilozowałeś mnie i też sobie w końcu zamówiłem, tyle tylko, że nie Metrum, bo ten jest dedykowany do Sonnetów, a Holo Audio Red. Jest to stosunkowo nowy produkt w ofercie Holo i czekałem na więcej opinii oraz jakieś pierwsze recki i taka sie właśnie z tego co widzę ostatnio pojawiła - cenionego przeze mnie recenzenta, który m.in. przekonał mnie do Holo May KTE jak i do WA33. Dla zainteresowanych jest też cały wątek poświęcony redowi na Head Fi. Streamer jak już wspomniałem jest dedykowany do przetworników tej samej firmy aby uzyskać takie częstotliwości jak 1.536Mhz PCM czy DSD1024 (wkrótce ma być aktualizacja). I to mnie bardzo muszę przyznać ciekawi, bo wydaje mi się, że takie parametry mogą już zrobić w dźwięku jakąś różnice. Pomiary też wypadają korzystnie więc powinno być co najmniej ok. 👍 No i mogę go łączyć z Roonen i HQP (nie znalazłem nic innego co by było kompatybilne z tym programem). Był to jedyny element toru, którego mi tak naprawdę brakowało - będę miał święty spokój :)

 

Wspomniana recenzja i parę zdjęć ze strony producenta :

 

https://goldensound.audio/2023/02/09/holo-red-streamer-ddc-measurements/

 

 


 

REDstock-Large (1).jpg

RED-2-Large (1).jpg

RED-6-Large.jpg

RED-8-Large (1).jpg

RED-9-Large (1).jpg

RED-21-Large.jpg

RED-22-Large.jpg

Dobry ruch tego brakowało w twoim i tak doskonałym torze , zobaczysz to będzie wisienka na torcie torze , często transport jest niedoceniany , ale przy jakości klocków jakie posiadasz zrobi różnicę 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek

 

No bardzo jestem przyznam się ciekaw tych częstotliwości. Skoro mój Holo May może odbierać tak wysokie częstotliwości, to należy w pełni wykorzystać jego potencjał 👍

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, blackromek napisał(a):

Dobry ruch tego brakowało w twoim i tak doskonałym torze , zobaczysz to będzie wisienka na torcie torze , często transport jest niedoceniany , ale przy jakości klocków jakie posiadasz zrobi różnicę 

Transport wpływa na brzmienie daca, ampa czy słuchawek?  I jaka cześć transportu jest odpowiedzialna za brzmienie?

Edytowane przez Palpatine
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności