Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

10 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

@marek_m

 

Widzę, że potraktowałeś temat śmiertelnie poważnie, to pozwól, że go rozwinę, przy czym odrazu zaznaczę, że nie chce w nim uczestniczyć, bo to nic dla mnie interesującego :) Skoro rozumiesz, że się specjalizuje w ocenianiu innych, to znaczy, że nic nie rozumiesz, ale skoro tak uważasz, to masz do tego pełne prawo i nie zamierzam z tym polemizować. Pragnę jedynie zaznaczyć, że to nie jest tak, że kogoś oceniam, bo musialbym znać człowieka osobiście, żebym mógł go ocenić, ale po jego tutejszych wpisach odbieram go jako osobę trollujaca i wyśmiewającą innych, bo mają odmienne zdanie i lubią się w to hobby bawić i sprawia im to przyjemność, kiedy sobie żonglują sprzętem z wyższej półki. Głupi przykład pierwszy z brzegu - niejednokrotnie się spotkałem z jego wpisem, gdzie się naśmiewa z jak to sam nazywa audiofilów, a zapomina, że ni mniej ni więcej jak sam jest takim właśnie audiofilem, posiadając bądź co bądź hajendowe słuchawki. Dla mnie to już się kalkuluje do tego, żeby brać jego wpisy z przymrużeniem oka ;)

 

Tyle. Przepraszam za zaśmiecanie wątku. 

Nie wiem o co taki szum. Przecież napisanie czegoś nie wiąże się z autentyczną prawdą. Dlaczego? Nie wiemy pod jakim wpływem był różnych środków opisujący. Poza tym jak ktoś napisał każdy ma inne wrażenia na temat czegoś co posiada. Drugie jak kupiłem coś to warto żeby inni też to kupili chociaź dźwięk woła o pomstę do nieba. Różnice w dźwiękach są wyczuwalne w premium ale i te tańsze które zalewają rynek to ludzie tego słuchają z muzyką z telefonu. Kiedyś słuchaliśmy na kasetowych walkamanach i discmanach a teraz pliki online i flac oraz mp3 na nośnikach danych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marek_m napisał(a):

Nie rozumiesz zasad pisania na otwartym forum. 

Nie każde miejsce musi być "Onetowym" ściekiem.

Ło matko! 😂Pisanie na otwartym forum nie oznacza maślenia czy unikania merytorycznej krytyki. Jak na razie jednak to tylko ty podkręcasz emocje, czym jestem rozbawiony. W końcu nie piszemy o złotych kalesonach, żeby się tak napinać.

Edytowane przez Kazimierz9
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, pua napisał(a):

Zmiana warty dx220 na sprzedaż. Dx300 z amp13 zawitał. 

 

IMG_20230310_130327_edit_255747187240140.jpg

Zapytam z ciekawości czy słuchałeś DX320?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co jak co, ale pudełeczko swoją estetyką przypomina mi początki lat dwutysięcznych.. Nie żebym miał coś przeciwko nim. Po prostu nie do końca zgrywa mi się to ze stylistyką samego grajka i tego, do czego aspiruje Shanling.

 

Sam dość długo myślałem nad M0 Pro (a także nad M1s), ale ostatecznie zdecydowałem się na HiBy R2 Gen II.

 

W urządzeniu kieszonkowym wolę mieć do dyspozycji przyciski fizyczne i, w sumie, to była jego główna karta przetargowa.

Dodatkową ciekawostką jest implementacja Tidala, ale coś trudno mi uwierzyć w jego sensowne działanie na tak małym sprzęcie.

 

Pożyjemy, posłuchamy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, HappyBlack napisał(a):

Co jak co, ale pudełeczko swoją estetyką przypomina mi początki lat dwutysięcznych.. Nie żebym miał coś przeciwko nim. Po prostu nie do końca zgrywa mi się to ze stylistyką samego grajka i tego, do czego aspiruje Shanling.

 

Sam dość długo myślałem nad M0 Pro (a także nad M1s), ale ostatecznie zdecydowałem się na HiBy R2 Gen II.

 

W urządzeniu kieszonkowym wolę mieć do dyspozycji przyciski fizyczne i, w sumie, to była jego główna karta przetargowa.

Dodatkową ciekawostką jest implementacja Tidala, ale coś trudno mi uwierzyć w jego sensowne działanie na tak małym sprzęcie.

 

Pożyjemy, posłuchamy..

Ma przycisk fizyczny, któy służy do wł, wył, kontroli głośności i może służyć do next [np. podwójny klik] czy prev [np. potrójny klik]. Na pudełku są takie same kółka/bąbelki jak przy starcie urządzenia na ekranie- nieistotne.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, pua napisał(a):

Nie.320 będzie następny. Jak będzie w przystępnej cenie

Moim zdaniem jest spora różnica jakościowa na korzyść DX320. Posłuchałem kiedyś DX300 i oddałem po paru dniach. Po pożyczeniu od Marka 320tki miałem opad szczęki. Posłuchałem jeszcze tydzień i okazało się, że to nie jest tylko chwilowe zauroczenie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Elhaz_77 napisał(a):

Moim zdaniem jest spora różnica jakościowa na korzyść DX320. Posłuchałem kiedyś DX300 i oddałem po paru dniach. Po pożyczeniu od Marka 320tki miałem opad szczęki. Posłuchałem jeszcze tydzień i okazało się, że to nie jest tylko chwilowe zauroczenie. 


Podobno edycja limitowana gra jeszcze lepiej… Chyba tez będę musiał DX320 pożyczyć i porównać z DX240 i DX300 (choc tu z pamięci). 

 

Szkoda tylko, ze to takie wielkie klocki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 8.03.2023 o 21:00, greg_jg napisał(a):

 

A jak wygląda sprawa izolacji od hałasów otoczenia? Dobrze tłumią?

 

Bez szału, nie ma tragedii na piankach, da się słuchać w pociągu czy biurze, w bardziej głośnych warunkach nie testowałem, ale wydaje mi się, że większe iemy typu Kinery itp lepiej tłumią.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Dirian napisał(a):


Podobno edycja limitowana gra jeszcze lepiej… Chyba tez będę musiał DX320 pożyczyć i porównać z DX240 i DX300 (choc tu z pamięci). 

 

Szkoda tylko, ze to takie wielkie klocki.

Nie sądzę, żeby grała lepiej. Oprócz tego, że edycja limitowana jest metalowa, to specyfikację ma taką samą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Elhaz_77 napisał(a):

Nie sądzę, żeby grała lepiej. Oprócz tego, że edycja limitowana jest metalowa, to specyfikację ma taką samą.

Czasami materiał obudowy robi podobno różnicę. Nie porównywałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Palpatine napisał(a):

Tutaj nie materiał robi różnicę a strojenie. A jest ona w tym przypadku znacząca.

 Może jest tak jak piszesz. W opisie nie znalazłem tej informacji a zdaniem autora jedyna różnica to materiał obudowy i zastanawia się czy to wpłynie na zmianę brzmienia. Tak czy siak limitowane iBasso według tego co piszesz też może mieć „inne strojenie” a bebechy te same.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, lobuz1 napisał(a):

 Może jest tak jak piszesz. W opisie nie znalazłem tej informacji a zdaniem autora jedyna różnica to materiał obudowy i zastanawia się czy to wpłynie na zmianę brzmienia. Tak czy siak limitowane iBasso według tego co piszesz też może mieć „inne strojenie” a bebechy te same.

Mam Edition X i szukając przed zakupem informacji o nim, nigdzie nie natknąłem się na źródło mówiące o "innym strojeniu" natomiast dywagacje na temat wpływu metalowej obudowy na brzmienie i owszem... Osobiście szczerze watpię ale chętnie to skonfrontuję z kimś, kto ma zwykłego DX320.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, krzysztof A napisał(a):

Mam zwykłego dx320 i śledzę temat na head-fi. Z tego co tam piszą nie ma żadnej różnicy miedzy dx320 a X.

 

Ja czytałem pojedyncze opinie (bo nie ma ich zbyt wielu - pewnie mało kto posiada ten droższy wariant), że są. Ale może to placebo, że się wydało więcej kasy to z automatu musi grać lepiej ;) Albo też słuchali na innych AMP-ach? Kto ich tam wie.

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności