Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Name44 rodzina nam się powiększyła :D

@Tomek1777 Gratuluję zakupu :) To jak już je dobrze poznałeś to osądź je w odpowiednim dziale ;) Ciekawy jestem z jakim kablem najlepiej Tobie grają i dlaczego. Ja używam ich zamiennie na cynowanej miedzi Viablue EPC-4 i OCC Litzu w zależności od toru czy humoru.

Edytowane przez x86
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, x86 napisał(a):

@Name44 rodzina nam się powiększyła :D

@Tomek1777 Gratuluję zakupu :) To jak już je dobrze poznałeś to osądź je w odpowiednim dziale ;) Ciekawy jestem z jakim kablem najlepiej Tobie grają i dlaczego. Ja używam ich zamiennie na cynowanej miedzi Viablue EPC-4 i OCC Litzu w zależności od toru czy humoru.

ano właśnie miałem i cynowaną miedź Duelunda od kolegi Piotrka z Audiosynergii ( on używa tego kabla z LCD-3) i inne dwa kable na miedzi oraz ten który jest na  zdjęciach 5 metrowy chińczyk na OCC . Tak naprawdę potem tylko pod uwagę brałem świeżo zakupionego chińczyka i Duelunda i się  z tym męczyłem. Każdy grał wyraźnie inaczej i pierwszy raz mi się zdarzyło w mojej historii audio że oba grania mi pasowały. W jednym gatunku miedź/ cyna była trochę lepsza w innych zwyciężał miedź ale za każdym razem było to tylko inne granie , bardzo dobre granie . Jestem basolubem i stanęło na tej miedzi OCC bo zagrała gęściej , mocniej a zarazem wybitnie przestrzennie.

Edytowane przez Tomek1777
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Tomek1777

 

Piękne są. Mają w sobie coś, co mi się bardzo podoba. Podoba mi się również Twój wystrój :) Wszystko fajnie ze sobą pasuje - blat, ściana, kaktusik (doniczka), stojak, kabel i słuchawki. To jest to, gratuluje dobrego gustu 👍

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

@Tomek1777

 

Piękne są. Mają w sobie coś, co mi się bardzo podoba. Podoba mi się również Twój wystrój :) Wszystko fajnie ze sobą pasuje - blat, ściana, kaktusik (doniczka), stojak, kabel i słuchawki. To jest to, gratuluje dobrego gustu 👍

 

Dziękuję :) . Trochę samo wyszło . Jak powstawała ścianka i kupowałem biurko nie miałem pojęcia o Phobosach ( ale miałem wtedy  LCD-2cb ). Kabel to też przypadek. Chińczyk mi wysłał fotki marnej jakości i wybierałem w ciemno. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przypadek, czy nie przypadek, wszystko fajnie ze sobą pasuje, a słuchawki prezentują się na tym tle znakomicie 👍 Powiedz mi tylko jeszcze - czy porównywałeś może dźwiękowo z nowymi Phobosami? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, MichalZZZ napisał(a):

Przypadek, czy nie przypadek, wszystko fajnie ze sobą pasuje, jest czyściutko i estetycznie, a słuchawki prezentują się na tym tle znakomicie 👍 Powiedz mi tylko jeszcze - czy porównywałeś może dźwiękowo z nowymi Phobosami? 

 

Dzięki raz jeszcze . Historia jest krótka . Trzy tygodnie temu z wątku o planarach wyczytałem bardzo pochlebny  wpis  #Name44 o nich w pierwszej rewizji . Zacząłem drążyć temat i opinie były spójne - czyli kierunek na pierwszy model , niekoniecznie ten obecny  No 2 . Wtedy sobie pomyślałem: cholera , gdzie ja kupie  niszowe i  już nie produkowane słuchawki ? Następnego dnia nabyłem je  ... w Hiszpanii ;)

Edytowane przez Tomek1777
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie ma za co. To ja dziękuję za info. :) Kiedyś musze ich posłuchać, bo ponoć grają bardzo fanie i z opisów wynika, że mogłoby mi się spodobać. Pamiętam jak ktoś na forum pisał, że to takie lepsze LCD3, z lepszą sceną od trójek :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Name44 napisał(a):

Miło widzieć kolejną parę Phobosów na forum. To już chyba czwarta? 

 

@Tomek1777 Jeszcze raz gratuluję zakupu, napisz kiedyś w wolnej chwili z czym dokladnie grają i jak Ci grają? Mnie osobiście najlepiej z lampą.

Napisałem o tym w wątku o planarach. Jeśli będą jeszcze jakieś pytania to tam zapraszam 😃.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • Nie każdy wie.... że Neotech to dostawca OEM przewodników dla większości szlagierowych firm kablarskich na świecie
  • Nie każdy wie... że Neotech dostarcza je dla Accoustic Zen, Tary, Haromonic i wielu innych wykorzystujących modyfikacje procesu Profesora Ohno (OCC) 
  • Nie każdy wie, że robi też srebre OCC
  • Nie każdy wie, że NEVD-2001, jest jednym z najlepszych kabli cyfrowych w klasie 2-3K PLN
  • Nie każdy wie, że właśnie wyszedł następca - NEVD-1001, zmianie uległo srebro, teraz jest to srebro UP-OCC
  • NEVD 1001 spokojnie mogę polecić zamiast Harmonixa HS-102, Furutech DigiFlux czy też Hijiri HDG-R, które niestety cenię niżej niż tego flagowego Neotecha.

 

Taki właśnie kabel nabyłem razem z ezoterycznymi wtykami, najnowszymi, Furutecha z autorskiego ich materiału NCF (opis tego ustrojstwa niżej, nad zdjęciem wtyków)


Neotech NEVD-1001 i Furutech CF-102 NCF R

 

Co za tym idzie zupgrejdowany Neotech NEVD-2001 obecnie z wtykami BNC Furutech BNC FP-3-117 R o długości 2M jest do sprzedania w dobrej cenie, mogę tam założyć RCA jak ktoś ma życzenie.

 

 

 

image.png.794cb419b3c1ce7ad7499264cb9bdf9a.png

image.thumb.png.6b204bcf0696da9390d70120af428ee2.png

Cytat

NCF: Nano Crystal² Formula
Zastosowany w wybranych produktach Furutech NCF zawiera specjalny krystaliczny materiał, który ma dwie „aktywne” właściwości. Po pierwsze, generuje jony ujemne, które eliminują ładunki elektrostatyczne. Po drugie, przekształca energię cieplną w daleką podczerwień. Furutech łączy ten niezwykły materiał z proszkiem wykonanym z cząsteczek ceramiki i węgla, dzięki którym osiąga dodatkowe właściwości tłumiące poprzez efekt piezoelektryczny. Jak czytamy w materiałach prasowych, Nano Crystal² jest „najlepszym materiałem tłumiącym elektrycznie i mechanicznie”. materiał ten stworzony został przez Furutecha i znajdziemy go wyłącznie w produktach tej firmy.

 

Nie wiem czy to NCF ma jakikolwiek sens, czas być może pokaże, a może nie :) Ale wygląda przednie i wtyki są dociskane, tak jak lubię najbardziej.

真試Furutech CF-102 NCF RCA 頂級插頭(全港首評@21–10–02 ) | Medium

FURUTECH CF 102(R) rodowane lutowane gorączka kabel sygnałowy RCA wtyczka  kabel audio samoblokujący terminal - AliExpress Elektronika użytkowa 

Edytowane przez fallow
  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W sumie trochę przypadek… kupione na aukcji słuchawki Custom Art Fibae 6.

Dotarły po drobnych perturbacjach do mnie drugi raz.

 

2A920B31-D176-4979-8FF5-CF861F390D3F.jpeg

  • Like 8
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, Corvin74 napisał(a):

W sumie trochę przypadek… kupione na aukcji słuchawki Custom Art Fibae 6.

Dotarły po drobnych perturbacjach do mnie drugi raz.

 

2A920B31-D176-4979-8FF5-CF861F390D3F.jpeg

 

Z tej charytatywnej? To już wiem kto mnie przelicytował :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zielinskitomasz napisał(a):

Łotewski ślad. Jak oceniasz jakość wykonania?
 

Idealna, czuć że to pro a nie tania masówka. Kabel jest dosyć sztywny, wiadomo taki drut. Wtyki mmcx dosyć mocno trzymają i się nie obracają, nie mają praktycznie luzów poprzecznych. Z tego właśnie powodu wolę wtyki 2 pin niż mmcx, ale trafił się taki elegancki kabelek i mam też pod niego słuchawki.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, lobuz1 napisał(a):

Idealna, czuć że to pro a nie tania masówka. Kabel jest dosyć sztywny, wiadomo taki drut.

To jest ich stary Reference - solidcore - dlatego sztywny :) , mam jeszcze ich Ultimate, ten jest już w budowie litz'em, wykonanie nadal na b. dobrym poziomie 👌

 

EDIT: jeszcze nie pokazałeś naklejki, którą dają chyba od początku manufaktury :P 

Edytowane przez trez0r
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, trez0r napisał(a):

To jest ich stary Reference - solidcore - dlatego sztywny :) , mam jeszcze ich Ultimate, ten jest już w budowie litz'em, wykonanie nadal na b. dobrym poziomie 👌

Jakbym miał słuchawki HD800 to wracałbym do domu też z tym kablem :P .

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, zielinskitomasz napisał(a):
18 minut temu, lobuz1 napisał(a):
Jakbym miał słuchawki HD800 to wracałbym do domu też z tym kablem emoji14.png .

Do MDR-Z1R szukam:)

@trez0r ma dobrą ofertę. Jak pasuje srebro to zawsze można rozważyć wymianę wtyków na fajne markowe. Można to komuś zlecić czy samemu zrobić.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Dirian napisał(a):

 

Z tej charytatywnej? To już wiem kto mnie przelicytował :D 

Nie nie to ja zostałem przebity o 5 zł bodaj ;)

Edytowane przez wegiel21
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, wegiel21 napisał(a):

Nie nie to ja zostałem przebity o 5 zł bodaj ;)

A ja myślałem że mnie ktoś przelicytuje😀

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności