Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

10 minut temu, mariuszryszard napisał(a):

@MichalZZZ moje najszczersze gratulacje! Opłacało się długie oczekiwanie, wspaniałych odsłuchów życzę :)

 

Przepięknie dziękuję :)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 22:16, vonBaron napisał(a):

Ja miałem identyczne wrażenie słuchając WA23, myślałem że będzie za ciepło z moim DACkiem a nic takiego nie miało miejsca było bardziej plastycznie niż z Niimbusem ale technicznie było na bardzo wysokim poziomie, niestety cena jest zaporowa...

@vonBaron Słuchałeś może WA22?

Cena bardziej ludzka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na forum jest użytkownik, który ma Wa22 od dłuższego czasu, ale nie mogę sobie przypomnieć, który to był użytkownik. Może się odezwie. 

 

@bpiotrow13

 

Też zdaje się miał Wa22. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja bym zobaczył produkty polskie np. 
Songolo HPA300SE firmy Lucarto Audio.

To super wzmacniacz za rozsądne pieniądze, a do tego fajnie wyglada

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marek_m napisał(a):

 

Ciekaw jestem wrażeń (przede wszystkim brzmienie, ale również walory użytkowe) :) 

 

Tak na szybko, jest faktycznie gładko ale z niezłym detalem i raczej nie kluchowato. Na razie podpiąłem Mesty MKII, gdzie dość fajnie wygładza tę ich czasami trochę za szaloną górę i Sivga SV023 - tutaj też góra wygładzona i nawet nie wiem czy nie zrobiło się za grzecznie ;) 

 

Posłucham dłużej to coś skrobnę w przyszłym tygodniu w wątku o K7 :)

Edytowane przez Dirian
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 9.02.2023 o 21:40, Palpatine napisał(a):

@MichalZZZNajważniejsze, że jest pełne zadowolenie z zakupu szczególnie po tak długim oczekiwaniu. Gratulacje!

Czy firma robiąca robiąca ten zestaw to jakaś mała manufaktura lub coś na kształt DYI na sprzedaż? Jak tam wygląda temat zabezpieczeń? 

WooAudio to duży gracz na rynku muzycznym który istnieję bardzo długo i się ceni. Przewyższa wiele marek i komponenty w nim zastosowane są wysokiej jakości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, marco-polo napisał(a):

WooAudio to duży gracz na rynku muzycznym który istnieję bardzo długo i się ceni.

Może i duży, ale łączy na pająka.

Zabezpieczenia psują dźwięk. No co ty?

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, szugary68 napisał(a):

Cały czas wprowadzam jakieś zmiany

 

Super preamp gramofonowy, napisz cos o nim wiecej. Zastanawialem sie nad nim kiedys tez.

 

11 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

Też zdaje się miał Wa22. 

Tak mialem. Problem z tym wzmacniaczem polega na tym, ze on musi miec sygnal wejsciowy po balansie zeby grac na 100%  mozliwosci. Tak ma konstrukcyjnie. Jak podepniesz go pod rca to gra niemrawo.

 

To bardzo dynamiczny wzmacniacz, u mnie tylko gral troche na twarz w zestawieniu, w ktorym go sluchalem. Moze mozna pokombinowac, zeby to zmienic. Nie wiem. W podobnej szkole grania wolalbym jednak ayona ha3, ale i woo22 w odpowiednim zestawieniu nie byl zly.

 

Mnie korcil wa5le, ale jakos za drogo sie zrobilo i wrocilem do OTLa, a nawet dwoch:)

Edytowane przez bpiotrow13
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, bpiotrow13 napisał(a):

Zastanawialem sie nad nim kiedys tez

Generalnie potrzebowałem niedrogiego pre pod lampę. 

Miałem Regę, ale ona grała dużo ciemniej od iskry, która gra dość równo i bez takiego pogrubienia niższych rejestrów. Na spodzie sporo ustawień pod różne wkładki. Co mi się spodobało, to to ,że jest cichutki mimo bardzo lichego zasilacza impulsowego,którego napewno zastąpię czymś lepszym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, szugary68 napisał(a):

Generalnie potrzebowałem niedrogiego pre pod lampę. 

Miałem Regę, ale ona grała dużo ciemniej od iskry, która gra dość równo i bez takiego pogrubienia niższych rejestrów. Na spodzie sporo ustawień pod różne wkładki. Co mi się spodobało, to to ,że jest cichutki mimo bardzo lichego zasilacza impulsowego,którego napewno zastąpię czymś lepszym. 

Super. Moze kiedys wroce do tematu jako drugi preamp. Na razie kupilem haiku i jestem zadowolony, ale o tej iskrze sporo dobrego slyszalem wlasnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, trez0r napisał(a):

i... ? :) co to za kabel? Centurion? Jak seal?

 

Kable to Liquid Links Martini. Seal mam idealny o czym poniżej. Stockowy kabel to nie jest mistrzostwo świata, natomiast z Martini są naprawdę bardzo dobre. W zasadzie nie wiem czy wolę je czy Anole. Kwestia czy pasują trochę ostre wysokie w Monarchach czy łagodniejsze, ale w większej ilości w qdc. No i jeszcze kwestia basu. W Anole jest mocniejszy i brzmi bardziej dynamicznie niż w Monarchach. Mimo, że tu jest dynamik, a w Anoile armatura... Ale brzmi bardziej na odwrót... ;)

16 minut temu, MrSheep napisał(a):


Zacne słuchawki, gratuluję ;) Szkoda, że są tak niewygodne, zostałyby ze mną do dziś gdybym był w stanie trzymać je w uszach dłużej niż 30 minut.

Moja budowa uszu jest chyba ogólnie dziwna, nie łapię seala gdzie ludzie nie mają problemu, a tutaj mam seal idealny i w ogóle ich nie czuję ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, tommir napisał(a):

 

Kable to Liquid Links Martini. Seal mam idealny o czym poniżej. Stockowy kabel to nie jest mistrzostwo świata, natomiast z Martini są naprawdę bardzo dobre. W zasadzie nie wiem czy wolę je czy Anole. Kwestia czy pasują trochę ostre wysokie w Monarchach czy łagodniejsze, ale w większej ilości w qdc. No i jeszcze kwestia basu. W Anole jest mocniejszy i brzmi bardziej dynamicznie niż w Monarchach. Mimo, że tu jest dynamik, a w Anoile armatura... Ale brzmi bardziej na odwrót... ;)


Co do basu pełna zgoda - niby dynamik, ale jakiś taki niemrawy był :D W Monarch MKII przetwornik dynamiczny odpowiada tylko za subbas, od około 200 Hz do gry wchodzi już przetwornik armaturowy i stąd wynika też zapewne nieco „plastikowy” bas. Zastosowany driver dynamiczny nie jest też moim zdaniem szczególnie wysokich lotów. Nie wiem jakie przetworniki siedzą w Anole VX, ale np armatury Soniona odpowiadające za bas w U12t są znacznie lepsze niż dynamik zaimplementowany w Monarch MKII (pomimo, że armaturowy bas ma swoje oczywiste ograniczenia).

 

Górę (przynajmniej tę powyżej 10 KHz) pasma odebrałem nieco inaczej - dla mnie była nieco rozmyta i brakowało jej trochę pazura. Nieco problematyczny może być zakres 5-6 kHz (z tego co widzę na wykresie Anole mają tam spadek, zapewne aby uniknąć sybilizacji), czasami niektóre wokale/instrumenty mogą być zbyt mocno wyeksponowane.

 

Pomimo tych wad nadal uważam, że to kawał świetnych dokanałówek, mają naprawdę naturalny tembr jak na trybrydy, a koherencja pomiędzy przetwornikami jest znakomita ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MrSheep napisał(a):

Nie wiem jakie przetworniki siedzą w Anole VX, ale np armatury Soniona odpowiadające za bas w U12t są znacznie lepsze niż dynamik zaimplementowany w Monarch MKII

 

Zgadzam się, bas w U12T jest prześwietnej jakości. Może nie urywa głowy, ale ma tak fajną fakturę, tak przyjemne uderzenie, że aż mi się znów za nimi zatęskniło jak sobie to przypomniałem :D

Edytowane przez Dirian
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności