Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

@Tytus1988

Chciałem wkleić podobnego "mema", mam dokładnie to samo odczucie, zastanawiam się czy da rade umieścić w paczkomacie 8 paczek w czasie trwania kalendarza adwepaczkomatowego. 

 

Jestem bardzo ciekaw tych HD660s, jak się maja do HD600 :)

W dniu 11.12.2022 o 00:47, konrad_a napisał(a):

@audionanik też tak mówił jak ja. "Te Susvary to takie sobie, ten sam poziom co HEkSE etc." Trzeba było go zobaczyć jak wyszedł z pokoju odsłuchowego w @MP3store Krakow machając rękami że "ale to gra". Namawiam - posłuchaj zestawu Dave+Elneum+Susvary przy najbliższej okazji.

 

Z małym opóźnieniem ale odpowiadam :)

 

Ja to tak na śmiesznie tutaj, jak zauważył @Samuel_. Ja nie wątpie, że Susvary, teraz sięgam do audiofilskiej biblii: "z odpowiednim wzmacniaczem" są lepsze niz HE1000 a może i najlepsze, absolutnie niczego takiego nie neguje. 

 

Mnie po prostu stosunek do sprzętu audio po 2 dekadach+ audiofilskiej zabawy się "znormalizował". Nie mam drgań na wysokiej amplitudzie i bardziej szanuje urządzenia, projekty, designy - które utrzymały się na dobrej opinii więcej niż dekade. To już o czymś w audio świadczy. Przykładowo jeszcze nie tak dawno HD650, HD600 czy DT880. To symbole. 

 

Obecne flagowce szybko wchodzą na piedestał i spadają z niego z prędkością dźwięku w momencie pojawienia się nowego flagowca. Kto dziś będzie się zachwycał nad Audeze LCD4, zamiast kupić LCD5? Kto kupi dziś HE1000v1 kiedy są SE? Ile procentowo osób sięgnie po HD800 po wypuszczeniu HD800s czy kto kupi ZMF Verite jak wyszła Caldera i tak dalej. Podobnie jeszcze z moimi ulubionymi kiedys GS1000, GS1000i, GS2000, GS3000e, GS3000x. W Grado chociaż zrozumieli, że nie ma sensu już oferować GS2000 czy PS1000, kiedy jest GS3000 i PS2000.

 

Chcę przez to powiedzieć, że mnie nie zależy na najlepszym w skali bezwzględnej sonicznej nirvany, o ile można w ogóle taką wyabstrahować i postawić jako generalizcje między lud, mnie zależy przede wszystkim na tym, aby to co mi gra sprawiało -> mnie <- przyjemność i do jakiegoś stopnia mnie oszukiwalo, że uczestniczę w spektaklu, nie twierdzę, że mnie nie interesuje czy istnieje coś lepszego w danej kategorii - ba, no jasne, to ludzie że reagujemy na product management. Nie kupilem Grado GS2000, tylko GS3000. Tyle, że dzisiaj jest to dla mnie drugoplanowe, pierwszoplanowa jest dla mnie własna przyjemność, całkowicie mogę żyć ze świadomością "że istnieje lepsze" 

 

A przez to chcę, powiedzieć, że mnie po prostu nawet nie ciągnię by posłuchać przy tej wspomnianej najblizszej okazji zestawu który został wymieniony, patrzę w górę i było to: Dave, Susvara, Elenum.

 

Co więcej, Dave znam nawet nieźle i w życiu bym go dla siebie nie kupił. Jest to dosłownie antyteza tego jak uważam, że powinien brzmieć DAC, więć już na wstępie podejście "mi nie siedzi".

 

@Samuel_

Cytat

@fallowwiem, ze są do nabycia 🙂 No jasne ze diabeł kusi. Ja raz wiele lat temu ich nawet słuchałem na meetcie u Piotra Ryki jak miał je pożyczone od Wiktora (majkel tez był i mu się te r 10 szalenie podobały, przynajmniej takie wrażenie odniosłem). No 30 tys trochę dużo za słuchawki 😂 Ja właśnie wyznaje idee TOTL i mam jedne słuchawki i byłbym nawet w stanie odżałować te 30 tys na r-10, ale słuchawki są używane, maja 20 lat, jak się zepsują to koniec, a ja chciałbym je mieć do słuchania muzyki, tak jak lubie, czyli w miarę głośno i tak często jak chce; nie trzymałbym ich za szkłem i dmuchał i chuchał, wiec pod tym katem to byłaby ryzykowna decyzja :) Rzecz jasna nie pamietam jak wtedy grały i czy by mi się teraz spodobały, w sensie tak, ze by mnie w fotel wbiło i stwierdziłbym, ze te abyssy, susvary, utopie i inne są w tyle i nie są w stanie niezależnie od toru zbliżyć się do takich r-10. 

 

Wychodzę z tego samego założenia co do R10 właśnie, tak jak z resztą opisywałem wcześniej. Gdyby to były nowe słuchawki, obecnie produkowane i byłby to krół dynamików, to przyznam że bym się grubo zastanowił. 

 

Oczywiście .....o ile nie produkowałoby tego Grado :))) i były bez odczepianego kabla, czy wypadały im grille :)

 

To przyznaj się, jeżeli oczywiście masz taką chęć, które użytkujesz obecnie jako TOTL? :) Nie-dynamiki nie skradły Twojego serca, tak samo jak mojego, więc jestem bardzo ciekaw.

 

@Samuel_

Cytat

@fallowprqcujac w Katowicach mijam codziennie dwukrotnie Sosnowiec, wiec mogę kiedyś podjechać z torem, sam posłuchasz i ocenisz. Co polecam? Nic, myśle, ze jesteś już na tym etapie, że sam wiesz, czego chcesz, a Twoje pytanie to prowokacja :) Każdy powie Ci swoją prawdę, do jakiej sam doszedł. Ktoś powie kup sobie orfeusza, inny k1000, ktoś inny r-10. Inni powiedzą ze to są przecie stare słuchawki nieprodukowane, kup susvary, abyssy, stax x9000 itd. i każdy doda koniecznie jaki tor, bo tylko z takim tak zagrają, nie wspominając przy tym, ile taki tor kosztuje (a każdy ponad 100 tys). 

Tak, oczywiście - to pytanie to była prowokacja. Mam już określone spojrzenie na sprawy audio, to prawda. Ciekawa przygoda :)

 

@saudio

Cytat

Ale pytałeś o słuchawki i Susvary są moim zdaniem najbardziej uniwersalne do różnego repertuaru, nie są na pierwszym miejscu w różnych kategoriach, ale zawsze na podium lub tuż za nim, u mnie wygrywają właśnie uniwersalnością i wygodą. Nie pisałeś o uniwersalności w napędzeniu ;)

Nie trzeba głośnikowego, taki Niimbus czy Ferrum wyciska z nich wystarczająco dużo, Enleum to taki trochę egzotyczny wzmacniacz jak kiedyś Bakoon, Yamamoto, czy Leben. 
 

I jeszcze dodatek, nie komentuję polityki cenowej Hihimana, sam Fang kiedyś powiedział jak wprowadzali Susvary mają być najlepsze to muszą być najdroższe, jakby cena o tym decydowała…. Do tego legendarna jakość Hihimana …. Obiecałem sobie, kiedyś że już nigdy do tej rzeki nie wejdę, ale niewinny odsłuch spowodował, że cieszą uszy. Co nie zmienia powyższego, dlatego dla mnie to Hihiman dopóki nie poprawią jakości i tego co robią. Trochę chyba złapali zadyszki z nowymi modelami.

 

Enleum to nie jest po prostu reinkarnacja Bakoona, z target grupą z lekko bardziej zasobnym portfelem niż grupa docelowa Bakoona? 

 

Nie wiem jakoś nie mogę się przekonać póki co do HiFiMana a miałęm już wiele podejść z różnych półek. Od pchełek przez IEMy na tańszych i droższych dużych słuchawkach. Susvar faktycznie nie próbowałem ale po prostu nie ciągnie mnie w tym kierunku. Chociaż muszę przyznać, że HE6 miały w sobie coś, niewiele brakowało by skłoniło mnie to aby "wpaść" w ten kierunek. Wieć biorąc pod uwagę, żę Susvary to rozwinięcie HE6 to faktycznie może z tego coś być. Zostawiam sobię taką furtkę z następcą Susvar :):):)

 

Niimbus i Ferrum to dla mnie znaki ostrzegawcze, nie dażę sympatią brzmienia ani jednego ani drugiego. 

 

Z HiFiMana najbardziej do tej pory podobają mi się RE400. Mam je do tej pory :) Gra to naprawdę nieźle. Bardzo mocno rozważałem swego czasu HE1000 vs ADX5000 ale zdecydowanie te drugie barziej mi leżą.

 

Dzięki tak czy siak za sygnalizację tego kierunku z Susvarami, może za jakiś czas podejdę do tego ale na swój sposób. 

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@fallow rozumiem, że wolałbyś wiedzieć za nim mnie do siebie zaprosisz 🤣
używam utopii z wymienionym okablowaniem z rogue audio rh-5 z wymienionymi lampami; ta konkretna sztuka utopii, którą mam (nie wiem, czemu gra inaczej niż inne do tej pory odsłuchiwane przeze mnie egzemplarze, może chodzi o wygrzewanie, jako gradofan coś o tym wiesz) w zupełności mi wystarcza, niczego mi w nich nie brakuje, łącznie ze sceną.
p.s. susvary to w żadnym bądź razie nie jest rozwinięcie he-6, które też dobrze pamiętam, przy czym dla mnie miały tę wadę, że grały zjawiskowo wpięte do czegoś naprawdę mocnego, najlepiej wzmacniacz kolumnowy, ale to niosło ze sobą dwie wady: 1/ ten atak, ściana dźwięku robiła wrażenie, ale było tego za dużo na dłuższą metę, 2/ punk 1/ groził w moim przekonaniu postępującym ubytkiem słuchu.  

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego [mention=80196]Tytus1988[/mention]! Również dziękuję za Sundara i może HD660S mają swój urok, to Sundara są najlepszymi sluchawkami w swojej klasie
 
 
rps20221216_184522.thumb.jpg.ff9f3f66f51a91b33b00085606312961.jpg
Też jestem w nich zakochany A czym napędzasz swoje Sundary ?
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Samuel_ napisał(a):

@fallow rozumiem, że wolałbyś wiedzieć za nim mnie do siebie zaprosisz 🤣
używam utopii z wymienionym okablowaniem z rogue audio rh-5 z wymienionymi lampami; ta konkretna sztuka utopii, którą mam (nie wiem, czemu gra inaczej niż inne do tej pory odsłuchiwane przeze mnie egzemplarze, może chodzi o wygrzewanie, jako gradofan coś o tym wiesz) w zupełności mi wystarcza, niczego mi w nich nie brakuje, łącznie ze sceną.
p.s. susvary to w żadnym bądź razie nie jest rozwinięcie he-6, które też dobrze pamiętam, przy czym dla mnie miały tę wadę, że grały zjawiskowo wpięte do czegoś naprawdę mocnego, najlepiej wzmacniacz kolumnowy, ale to niosło ze sobą dwie wady: 1/ ten atak, ściana dźwięku robiła wrażenie, ale było tego za dużo na dłuższą metę, 2/ punk 1/ groził w moim przekonaniu postępującym ubytkiem słuchu.  

 

Przepraszam, zapomniałem się jeszcze odnieść. Jeżeli tylko miałbyś ochotę to chętnie Cię ugoszczę w 2023 :) Byłoby mi bardzo miło z okazji takiego spotkania. Poczekaj tylko chwilę bo ja zmieniłem koncepcję "swojego systemu" i przechodzi on teraz gruntowną modernizację. Mam trochę inny pomysł niż miałem przez ostatnie lata :)

 

Co do Susvar jako rozwinięcie HE6, chodziło mi o technologię. HiFiMan ma taki graf, ale i tak nie zapamiętałem prawidłowo :) https://www.hifiman.com/products/detail/275

 

Mogli się trochę bardziej przyłożyć do wykonania tego drzewka....

image.thumb.png.a4793d09599bf9e4e041792a17b2877c.png

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, Zear napisał(a):

Też jestem w nich zakochany emoji3.png A czym napędzasz swoje Sundary ?

Przestrzennym kabelkiem od @Perul i wzmacniacz Musical Fidelity LX2-HPA+zasilacz 24V Tomanek 🥰.

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Samuel_ napisał(a):

jakie słuchawki, takie drzewko 😁 spoczko, dogadamy temat w 2023 👍

 

Chciałem choć raz zachować się jak rasowy progresista, na miarę 21 wieku i być na tyle poprawny ażeby od czasu do czasu nikogo nie urazić :) ....no ale tak, no, to właśnie chciałem napisać przy tym drzewku :)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Tytus1988 napisał(a):

Miałem też okazję sprawdzić dość krótko HD650, które idealnie nadawały się za sprawą strojenia szczególnie do jazzu (w tym wokalnego) podkreślonym midbasem i złagodzoną wyższą średnicą oraz górą.

Dokladnie dlatego niedawno kupilem sobie HD650 jako dodatek do T5pII, srednica/wokale sa uzalezniajaco-urzekajace :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.12.2022 o 08:39, zdzichon napisał(a):

PXL_20221201_071633964.jpg

 

BT jako daily dla umiarkowanego audiofila, czy to już? ;) 

Zdecydowanie tak, jestem zauroczony. Czekałem na te słuchawki od kilku lat. Parę razy było blisko, ale to nadal nie było to, a Focalowi się udało i to za pierwszym strzałem, po wieczornym słuchaniu wciąż sięgam żeby odczepić kabel od telefonu a tam nic nie ma :) Równie dobrze sprawują się na mieście, w biurze i w domu. Zostawiam sobie Oppo z synergicznym donglem, bo ich nigdy nie sprzedam, ale generalnie mam sprawę słucahwek zamkniętą na parę lat.

 

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności