Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 minutę temu, markp napisał(a):

Mam nieaktualne dane. Piszą, że jakość CD, czyli jak w studio nagraniowym. To ja już nic nie wiem. :( 

13 godzin temu, MichalZZZ napisał(a):

W zasadzie byłem zdecydowany już na powrót do Envy i plus do tego topowe lampy pewnej znanej manufaktury za bagatela ~12k zł. Moim zdaniem to dużo pieniędzy jak za parę lamp i w związku z tym miałem sporo pytań do producenta tych lamp. Co dziwić chyba nie może. Krótko mówiąc po tych moich pytaniach zostałem potraktowany jak śmieć. Dosłownie. Niesympatyczny Pan napisał mi wprost, żebym mu nie zawracał głowy i żebym więcej do niego nie pisał, że jest zajęty pracą i że mi nie zrobi lamp :)

 

Zaintrygowałeś mnie. Pisałeś do producenta lamp? I mieli Ci je na zamówienie zrobić? Jaka to marka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to zawsze bawią te teksty, że sprzedawca tylko zaciera rączki mając takich klientów. Owszem, bo czemu nie i nie ma dla mnie osobiście w tym nic dziwnego. To jego praca. Zarabiać musi jak i każdy z nas i jeżeli ma odpowiednie podejście do klienta, co sobie bardzo cenie, to tym bardziej mu się należy odpowiedni procent że sprzedaży. Nigdy na to nie patrze w ten sposób, abym był wykorzystywany. Każdy zakup robię świadomie i się z niego cieszę jak dziecko z ulubionej zabawki, a to, że ktoś tam się dzięki mnie odrobinkę nawet wzbogadzi, to naprawdę super - cieszyć będzie mnie to wszystko podwójnie :)

 

Nie będę miał możliwości zwrotu WA33. Wzmacniacz będzie składany na zamówienie w stanach. Od zera. Termin dostawy od czasu zamówienia to jakieś dwa miesiące.

 

Jeżeli mi nie podejdzie, w co bardzo wątpię, to będę się bujał ze sprzedażą i następnym krokiem będzie pewnie system Staxa. Niemniej jestem dobrej myśli. Wiem jak bardzo lubię Abyssy, a skoro ten wzmacniacz jest dla nich stworzony, to musi być co najmniej nieźle ;) Wszystkie opisy, które przeczytałem w internetach i Ci wszyscy ludzie z którymi rozmawiałem, a było ich sporo, każą mi przypuszczać, że będzie to soniczne dla mnie idealny wzmacniacz. No i należy dodać fakt, że po wymianę lamp ten kolos potrafi zagrać jeszcze lepiej. Lampy mają na niego duży wpływ, więc czeka mnie naprawdę mnóstwo wspaniałej zabawy :) Obawiam się jedynie tego gorąca w lecie i dlatego Niimbusa chyba nie będę sprzedawał. Albo będę i zamiast Niimbusa kupię sobie jeszcze inny tranzystorowy wzmak. To jeszcze sobie przemyśle i zobaczę w lecie, czy to ciepło emanujące z WA33 będzie rzeczywiście nie do zniesienia. 

 

@majkel na pw. zapraszam, to Ci mogę przewinąć temat. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiecie, można zadawać nawet najbardziej dziecinne pytanie jeszcze przed pierwszym pikiem "świadomośći domenowej" na krzywej Krugera-Danninga ale jeżeli ktoś uważa się za poważny biznes, zwłaszcze premium to mnie by po prostu było wstyd nie odpowiedzieć z taktem i klasą. To po prostu odróżnia dźentelmeńsko prowadzony biznes od takiego z targu.

 

Dla mnie to wygląda tak, że niby niszowa manufaktura zachowała się jak targowa.

 

@MichalZZZ Ja sobie nie wyobrażam, że nie będziesz z niego zadowolony, jak byś nie był to pewnie chętnie bym odkupił ale nie jestem sam w sobie zwolennikiem symetrycznych wzmacniaczy lampowych, mam swoje zasady których się nie wyrzeknę do samego końca :)))

 

Pozwól, że uruchomię swoją szklaną jacykowską kulę i jednak spróbuję przewidzieć na czym powinno się skończyć :))

 

Widzę, że ludzie w Polsce będą bardzo zaniepokojeni.....jakiś duże takie, zdenerwowanie widzę,

Ludzie idą, wszyscy w jednym kierunku idą, jak jakieś stado

Ale...Ale coś, coś oni mówią, że chcą zobaczyć ten nowy system który wylądował włąsnie na cle :)

 

headamp-bhse-satin-red-lifestyle-banner_2048x2048.jpg?v=1574679400

 

...............

........

....

..

Po 2 latach z tym systemem kupno Ultrasone Edition 7 Tribute, żeby w końcu posłuchać trochę basu :)))) i na szybko Niimbus second hand :)

 

Potem dopiero prawdziwe budowanie systemu, oczywiście dla wytrwałych. To tak pół żartem ale wydaje mi się, że wraz z audio stażem, po solidnych już wydanych pieniądzach, gdzie trochę drgamy w wysokiej amplitudzie w kwestii kierunków, upodobań - odkrywamy siebie, po dekadzie czy dwóch - można już mówić o ukształtowanych audiofilskich preferencjach i w pełni świadomej budowie systemu i obiżonej wydatnie owej amplitudzie audiofilskich drgań.

 

Opisuje tutaj swoją historię, pewnie inni doszli do tego znacznie szybciej niz ja, bo są mądrzejsi :)

Edytowane przez fallow
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Aaa i jeszcze dodam, że z Panami Feliksami mam dobry kontakt. Michał jak i Łukasz zawsze chętnie odpowiadają na moje pytania. Mój Envy nie poszedł do zwrotu do Feliksa, tylko będzie służył jako model testowy/wystawowy w Mp3 Store, o co zresztą sam sklep zabiegał, żeby mieć taki egzemplarz, więc zgrało się to idealnie. Dlatego powyższe domysły @Roo_Volt chybione. Czasami naprawdę warto przemilczeć niż snuc jakieś domysły nie poparte faktami. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MrSheep napisał(a):

D6C4AEFD-9DF2-424F-B35E-8D1F302244E6.jpeg

 

Wielki comeback po latach :D 

 

Może trochę to śmieszne, ale to pierwsze i ostatnie słuchawki które zrobiły na mnie ogromne wow na dłużej. Później były tylko chwilowe entuzjazmy, które szybko gasły, i trwająca do dziś audio-nervosa ;) 

 

No ale pewnie to dlatego, że wcześniej po prostu niczego dobrego nie słyszałem :)

 

 

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Może trochę to śmieszne, ale to pierwsze i ostatnie słuchawki które zrobiły na mnie ogromne wow na dłużej. Później były tylko chwilowe entuzjazmy, które szybko gasły, i trwająca do dziś audio-nervosa ;) 

 

No ale pewnie to dlatego, że wcześniej po prostu niczego dobrego nie słyszałem :)

 

 


Na pewno w tym co piszesz jest wielki sens (przesiadka z popularnych wtedy tanich dynamików na Audeo była szokiem jakościowym), ale muszę uczciwie przyznać, mając naprawdę szeroki punkt odniesienia w tej chwili, że Audeo po latach się bronią. Wziąłbym je bez wachania zamiast tych wszystkich wynalazków z Chin, po prostu słychać i czuć, że był to solidnie przemyślany produkt. Pomijając brzmienie są to po prostu najwygodniejsze IEMy jakie kiedykolwiek powstały ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytaliście temat wątku ?

 

Godzinę temu, MichalZZZ napisał(a):

No to się pośmialiśmy i jest git, każdy zadowolony

 

Tak na marginesie, po co Ty się kolego bez przerwy wszystkim tłumaczysz ?

___________________

 

A w temacie, dotarł kolejny stojak :)

 

2 in 1 stand.jpg

Do kupienia tutaj

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@marek_m

 

Wiesz, to nie chodzi nawet o tłumaczenie, tylko jeżeli ktoś snuje domysły nie znając faktów i przy tym sugeruje, że jestem rozwydrzonym bachorem, w ogóle mnie nie znając, no to siłą rzeczy reaguje i odpowiadam :)

 

Przepraszam za offtop. Tyle z mojej strony. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, docentore napisał(a):

Zawsze chciałem mieć w swej kolekcji, bo lubię i mam kilka drewniaków.

Oczywiście miałem nadzieję, że podejdą mi dźwiękowo.

Niezmiernie jestem szczęśliwy, że oba warunki spełnione są ;)

 

Dziękuję @Filip77 za bezproblemową transakcję, ale u Ciebie to standard :)

 

 

IMG_20221202_234255-01.jpeg

 

To był zestaw, który miałem najdłużej. I gdyby nie pandemia, praca zdalna itd. to pewnie mógłbym z nim zostać do dzisiaj.

 

20190703_130152.jpg

 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, Jot R napisał(a):

 

To był zestaw, który miałem najdłużej. I gdyby nie pandemia, praca zdalna itd. to pewnie mógłbym z nim zostać do dzisiaj.

 

20190703_130152.jpg

 

TH-X00 są genialne w swoim dostarczaniu funu. Dokładnie tak sobie je wyobrażałem.

Od zawsze był to jeden z drewniaków, które chciałem mieć w kolekcji. Jeszcze kilka klasyków jest na liście :)
 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, Filip77 napisał(a):

@docentore a te dwa cukierki na zdjęciu obok Fostexów, to żeby średnica była bardziej słodka? 😁


Przy piątkowym procesie odstresowującym  możliwym jest wystąpienie gastrofazy, wink-wink

 

46 minut temu, Filip77 napisał(a):

Dzięki za miłe słowo na tema naszego deala 🤘

Luzik, przyzwyczajeni jesteśmy w dzisiejszym świecie do powszechnego wytykania błędów, ułomności i inności, a powinniśmy się skupić na pielęgnowaniu i propagowaniu dzielenia się dobrą myślą...

(Cholera, wygląda na to, że gastrofaza wróci 😂)

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 2.12.2022 o 19:46, pua napisał(a):

Przechodzę całkowicie na Planary. Żona chce mnie zabić za to wykroczenie.

Zacznij kupować zamknięte planary, bo to zapewne z powodu ich głośności na zewnątrz.

Niestety zamkniętych jest mało, zwłaszcza tych droższych, ale zawsze można pomodować tańsze (co ostatnio uskuteczniam z Monolith M565c).

 

  

8 godzin temu, MrSheep napisał(a):

Pomijając brzmienie są to po prostu najwygodniejsze IEMy jakie kiedykolwiek powstały ;) 

W 100% się zgadzam, jedyne w których bezproblemowo mogę położyć się na boku  

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Perul napisał(a):

W 100% się zgadzam, jedyne w których bezproblemowo mogę położyć się na boku  

 

Sennki IE900, 600, 300 też dają taka mozliwosc, nawet nie wiem czy nie lepsze pod tym względem od Audeo ale dawno ich nie miałem ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Sennki IE900, 600, 300 też dają taka mozliwosc, nawet nie wiem czy nie lepsze pod tym względem od Audeo ale dawno ich nie miałem ;)


Potwierdzam, ale jednak Audeo są jeszcze mniejsze (IE mają bardziej wydłużony kształt i nie w każdym uchu będą siedziały tak samo dobrze) i przez to moim zdaniem minimalnie wygrywają w tej kwestii ;) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Undertaker napisał(a):

No w końcu jakiś Topnik! :D I to ten najbardziej pohajpowany od razu. Nieźle! A ta polewa to z tego że jednak pomiary nie grają? :D 

Screenshot_20221203-231849_DeepL.jpg

 

Nie wiem w jakim kontekście interpretować to, że nie grają bo to zmienia interpretacje. Ale przy pierwszym uruchomieniu porównałem od razu do Topping D10 + SMSL SP200 i różnic znaczących nie wyłapałem. Jak dla mnie grają tak samo. Na siłę mógłbym się doszukiwać, ale nie wiedziałbym ile to wynika z różnic poziomu głośności, ile z placebo itd. Jednak na 100% bym ich nie rozpoznał po charakterystyce gdyby były schowane pod jakimś przykryciem i nie wiedziałbym co gra. 

 

14 minut temu, Dirian napisał(a):

 

Weź nie krzywdź tych słuchawek i zmień im ten straszny drut z zestawu ;) 

 

Meh... testowałem z Sundara kabelki Perula. https://wp.me/p4zOmf-29i 

 

Szkoda zachodu i kasy, a w biżuterii nie gustuje. 

 

 

Edytowane przez MrBrainwash
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, saudio napisał(a):

Nie załapałeś? Topping?

To mnie gugle tłumacz oszukał bo ja nie znałem akurat takiego tłumaczenia tego słowa. Ale jaja! Od dzisiaj na sos do pizzy będę mówił topping. 

 

24 minuty temu, MrBrainwash napisał(a):

Nie wiem w jakim kontekście interpretować to, że nie grają bo to zmienia interpretacje. Ale przy pierwszym uruchomieniu porównałem od razu do Topping D10 + SMSL SP200 i różnic znaczących nie wyłapałem. Jak dla mnie grają tak samo. Na siłę mógłbym się doszukiwać, ale nie wiedziałbym ile to wynika z różnic poziomu głośności, ile z placebo itd. Jednak na 100% bym ich nie rozpoznał po charakterystyce gdyby były schowane pod jakimś przykryciem i nie wiedziałbym co gra. 

 

 

A, to miałeś już D10 wcześniej. Ja tego DX3 Pro+ nie miałem ale pozostałe Toppingi to faktycznie podobnie mi grały. SMSL SP200 zaś uważam za mega wzmaka. 

 

25 minut temu, MrBrainwash napisał(a):

Szkoda zachodu i kasy, a w biżuterii nie gustuje. 

 

 

Akurat Perul za kable nie zdziera a robi naprawdę porządne i wygodne w użytkowaniu. Nawet solid core daje radę choć ja najbardziej zawsze lubiłem te na magicznej miedzi, bo i dźwięk dobry i giętkość odpowiednia. Znowu ten kabel do Sundar to tylko wtyk ma udziwniony bo kątowy, a tak to gumowy wąż - bo w sumie nie wiem po co jakieś oploty. Choć zawsze to ładniej wygląda. 

27 minut temu, audionanik napisał(a):

Porównał z Bartokiem w warunkach kontrolowanych i nie usłyszał różnicy

Jeśli nie słychać różnicy to po co... :D

 

Ale ja też już się łapię na tym że mi te sprzęty podobnie grają. Co gorsza jak przełączam źródło na ZEN Daka w windzie to zamiast "iFi Audio by AMR" czytam "... by Amir". 

 

Źle ze mną :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności