Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 minuty temu, Weird_O napisał(a):

 

Ja słucham z maca więc jest dźwięk bezstratny bez żadnych problemów. Sam mi znajduje bursona i mojo2 bez potrzeby instalacji żadnych sterowników. Bardziej pytałem pod kątem jakości samej muzyki, bo subiektywnie uważam, że Apple sq ma lepszą od tidala.

Też słucham z Maca i częstotliwość próbkowania trzeba se zmieniać korbką i brzmi to tak se. Moim zdaniem z Ipada bez korbki brzmi zdecydowanie lepiej.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, dweet napisał(a):

 

To raz, a dwa to chłopaki z Qobuz robią naprawdę fajną robotę: mają świetne playlisty, nad którymi trochę czasu poświęcają i widać, że to ręczna robota z dobrymi opisami. Dużo fajnej muzyki dzięki nim poznałem, w przeciwieństwie do autogenerowanych masówek ze Spotify czy Tidala.

Jakość dźwięku jest genialna, appka coraz lepsza. Jakiś czas temu mieli problemy finansowe i chcieli zamknąć biznes, a mimo to są i nawet obniżyli ceny.

Myślę, że warto ich wspomóc i uczciwie zapłacić przez stronę, a nie jakichś kombinatorów.

Zawsze można próbować założyć konto używając VPN z krajów jak Meksyk czy Argentyna.

Mam Tidal założonego z argentyńskiego IP, <6 zł miesięcznie za Tidal HiFi Family

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, docentore napisał(a):

Zawsze można próbować założyć konto używając VPN z krajów jak Meksyk czy Argentyna.

Mam Tidal założonego z argentyńskiego IP, <6 zł miesięcznie za Tidal HiFi Family

 

Ja mam Qobuza z USA. Co ciekawe są dostępne trochę inne utwory niż w Europie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dweet napisał(a):

 

Ja mam Qobuza z USA. Co ciekawe są dostępne trochę inne utwory niż w Europie

A to norma akurat, np. masa kawałków dostępnych w Niemczech jest niedostępna w Polsce (nie tylko Qobuz, inne serwisy też). Zresztą "znikające" utwory w Tidalu to norma. Jeszcze trochę będą mnie tak wkurzać i rozdrabniać licencję na różne serwisy streamingowe, to się obrażę i wrócę do pirata, bo zaczynają się zachowywać jak serwisy video. 

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, marek_m napisał(a):

Skromnie, ale schludnie :D 

 

2.JPG

 

Tym razem stolik: nogi z Ali, 3 bambusowe deski do krojenia i cierpliwy stolarz :D  

Witaj, 

 

Czy mógłbym Cię prosić o namiary? Bardzo mi się podoba Twój rack na IFI i sam chciałbym taki mieć :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, marek_m napisał(a):

Stolarz jest potrzebny do wyfrezowania desek od dołu, tak aby skompensować grubość desek vs oryginalne półki akrylowe.

@MichalZZZ Nikt nie mówił, że będzie łatwo, ale prezentuje się to razem świetnie. Prawie jak Feliks Envy ^^

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Najner napisał(a):

A to norma akurat, np. masa kawałków dostępnych w Niemczech jest niedostępna w Polsce (nie tylko Qobuz, inne serwisy też). Zresztą "znikające" utwory w Tidalu to norma. Jeszcze trochę będą mnie tak wkurzać i rozdrabniać licencję na różne serwisy streamingowe, to się obrażę i wrócę do pirata, bo zaczynają się zachowywać jak serwisy video. 

Pirat miałeś na myśli Piraci z Karaibów?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2a.JPG.f28bf6d9f94453c048c889ce411e91b8.JPG
Dzięki czy zechciał byś napisać mi nawet na pw, co się w tym zestawie z czym łączy? Wybacz pytanie świeżaka ale na razie w mojej głowie DAC to też amp i wszystko mieści się w kieszeni za sprawą Qudelixa 5k
Może za jakiś czas zarobię na coś, co głośniej napędzi Sundary
Pirat miałeś na myśli Piraci z Karaibów?
Albo brzydkie repozytoria na Githubie
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBook Air M1 / Tidal HiFi - kabel USB - iFi ZEN DAC v2.

 

iFi ZEN DAC v2:

  • wyjście balanced (4,4mm) - iFi ZEN CAN - DT 1990 Pro (SE) oraz HE 400i 2020 (Balanced)
  • wyjście SE (RCA) - xDuoo TA-26 - HD 650 / Grado SR80X

xDuoo to również pre-amp dla SMSL DA-6, który napędza kolumny podstawkowe. 

 

iFi ZEN DAC v2 również posiada wzmacniacz. Doskonale grają z nim HD 560s (Balanced). 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MacBook Air M1 / Tidal HiFi - kabel USB - iFi ZEN DAC v2.
 
iFi ZEN DAC v2:
  • wyjście balanced (4,4mm) - iFi ZEN CAN - DT 1990 Pro (SE) oraz HE 400i 2020 (Balanced)
  • wyjście SE (RCA) - xDuoo TA-26 - HD 650 / Grado SR80X
xDuoo to również pre-amp dla SMSL DA-6, który napędza kolumny podstawkowe. 
 
iFi ZEN DAC v2 również posiada wzmacniacz. Doskonale grają z nim HD 560s (Balanced). 
Dzięki, teraz będę miał pojęcie co z czym połączyć, ewentualne na co zbierać kasę. Twój zestaw pięknie wygląda, mnie pewnie wystarczyłoby te dwa urządzenia ifi. No, jest do czego dazyc6
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, zdzichon napisał(a):

PXL_20221201_071633964.jpg

 

BT jako daily dla umiarkowanego audiofila, czy to już? ;) Zaczynamy dłuższe testy. Na razie jest obiecująco.

Misiwydaji 🔋🙂 że otwieranie pałąka jest ograniczone. Panda i Technics mam jeszcze sporo do otwarcia...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności