Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

4 minuty temu, audionanik napisał(a):

Jeżeli ten kobuz taki dobry, to mi nie żal; ale mój brak żalu nie spowoduje chyba dostępności w Polsce.


Czyli jak jeszcze nie są dostępni w Polsce, to trzeba kupować przez stronę jakiegoś cwaniaka?
No ok... 💁‍♂️

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, dweet napisał(a):

Czyli jak jeszcze nie są dostępni w Polsce, to trzeba kupować przez stronę jakiegoś cwaniaka?

Ależ nie! To niedopuszczalne!!! Trzeba stanowczo protestować! A im bardziej błaha sprawa tym mocniej i w bardziej egzaltowany sposób! 😂 


… i żeby nie było - ja qobuza nie mam; ale te pseudoetyczne kazania są trochu śmieszne.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, audionanik napisał(a):

Ależ nie! To niedopuszczalne!!! Trzeba stanowczo protestować! A im bardziej błaha sprawa tym mocniej i w bardziej egzaltowany sposób! 😂 


… i żeby nie było - ja qobuza nie mam; ale te pseudoetyczne kazania są trochu śmieszne.


Podobnie jak te cebulackie

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, audionanik napisał(a):

Ech…pamietam te praworządne uniesienia Jerzego, czy tam innej Małgorzaty, aż się łza w oku kręci ze wzruszenia😂 Potem przeszło prawdziwe życie;)


Już się zgubiłem. Ale może to i lepiej...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały problem jaki widzicie w zakupie dostępu do Qobuz jest znacznie prostszy. 

Ktoś w kraju który ma dostęp do Qobuz wykupuje konta rodzinne i pojedyncze sloty dostępu sprzedaje do krajów w których Qobuz nie działa.

Sugestie, że pakiety są kupowane za pośrednictwem kradzionych kart są tyle warte co twierdzenie, że sąsiad gwałci swoją córkę. Żeby to twierdzić trzeba mieć dowody. 

Pytanie dlaczego nie ma w Polsce dostępu do platformy Qobuz ma jeszcze prostrzą odpowiedź. Każda platforma działająca na terenie najjaśniejszej jest oharaczowana przez ZAiKS. Qobuz nie zgadza się na podpinanie pod ich model biznesowy. Sami rozliczają się z dostawcami kontentu. W tym i polskich wykonawców. 

 

Edytowane przez Roo_Volt
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Roo_Volt napisał(a):

Cały problem jaki widzicie w zakupie dostępu do Qobuz jest znacznie prostszy. 

Ktoś w kraju który ma dostęp do Qobuz wykupuje konta rodzinne i pojedyncze sloty dostępu sprzedaje do krajów w których Qobuz nie działa.

Sugestie, że pakiety są kupowane za pośrednictwem kradzionych kart są tyle warte co twierdzenie, że sąsiad gwałci swoją córkę. Żeby to twierdzić trzeba mieć dowody. 

Pytanie dlaczego nie ma w Polsce dostępu do platformy Qobuz ma jeszcze prostrzą odpowiedź. Każda platforma działająca na terenie najjaśniejszej jest oharaczowana przez ZAiKS. Qobuz nie zgadza się na podpinanie pod ich model biznesowy. Sami rozliczają się z dostawcami kontentu. W tym i polskich wykonawców. 

 

He he; gdyby ten ktoś okazał się najlepszym kolegą kobuza wynajętym do omijania zaiksa, to nie byłoby mojego zdziwienia:D; tym bardziej, że działa już od lat.

Tylko nie pisz może, że ten ktoś wystawia dowód sprzedaży, bo chyba nasz kolega wpadł w taki zachwyt nad swoją uczciwością, że w praworządnej egzaltacji prawdopodobnie już podarł na sobie szaty - i co teraz?😂

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, audionanik napisał(a):

He he; gdyby ten ktoś okazał się najlepszym kolegą kobuza wynajętym do omijania zaiksa, to nie byłoby mojego zdziwienia:D; tym bardziej, że działa już od lat.

Tylko nie pisz może, że ten ktoś wystawia dowód sprzedaży, bo chyba nasz kolega wpadł w taki zachwyt nad swoją uczciwością, że w praworządnej egzaltacji prawdopodobnie już podarł na sobie szaty - i co teraz?😂

 

Paris_Tuileries_Garden_Facepalm_statue.thumb.jpg.6791ff08c4fd6a427d9d8c2a4c53063e.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, tilt napisał(a):

No ja musze powiedziec, ze podczas gdy slysze roznice miedzy deezer a tidal to roznicy pomiedzy quobuz a tidalem nie bylem w stanie wylapac...

Chcesz powiedzieć, że te wszystkie łzy wylane przy krojeniu cebuli wylano daremnie?

No to mam brać tego kobuza, czy nie w końcu, bo już nie wytrzymia z wami.

Edytowane przez audionanik
  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnica jest słyszalna to na 100% ponieważ to świeżo wydana gotówka a tak poważnie to warto, po co słuchać płyt cd w mqa które dawniej były jako cd na tidal a teraz wszystko na siłę w mqa. Na Qobuz jest płyta cd lub hires. NaTidal to już nie wiem czego słucham niby płyta cd a w mqa która nigdy nią nie była skoro to flac 16 bitowy.

 

 

qqqq.jpg

Edytowane przez pua
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Roo_Volt napisał(a):

Zdecydowanie. 

Zdecydowanie. Ale może byłoby mniej zdecydowanie gdyby Apple Music dało się w cywilizowany sposób podłączyć do "grajków".

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, audionanik napisał(a):

Chcesz powiedzieć, że te wszystkie łzy wylane przy krojeniu cebuli wylano daremnie?

No to mam brać tego kobuza, czy nie w końcu, bo już nie wytrzymia z wami.

Nie no wybierz co Ci pasuje, ja napisalem tylko ze ja roznicy pomiedzy quobuzem a tidalem nie uslyszalem ani na zestawie stacjonarnym ani sluchawkowym.

41 minut temu, Roo_Volt napisał(a):

Może zmienić hobby? ;)

Dlaczego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, bendezar napisał(a):

Zdecydowanie. Ale może byłoby mniej zdecydowanie gdyby Apple Music dało się w cywilizowany sposób podłączyć do "grajków".

 

Ja słucham z maca więc jest dźwięk bezstratny bez żadnych problemów. Sam mi znajduje bursona i mojo2 bez potrzeby instalacji żadnych sterowników. Bardziej pytałem pod kątem jakości samej muzyki, bo subiektywnie uważam, że Apple sq ma lepszą od tidala.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Różnicę miedzy Tidalem a Qobuzen słyszę, ale tylko, gdy płyta w Qobuz jest w lepszej jakości niż w Tidal, np. Na Tidal jest 44/24 a na Qobuz 96/24.
Trudno mi to zdefiniować, ale na Qobuz czuję jakbym był na koncercie.

Niestety sporo płyt tu i tu jest w takiej samej jakości. Wielu płyt na Qobuz nie ma, które na Tidal są i odwrotnie. Qobuz ma świetną wyszukiwarkę, ale niektóre ścieżki też pokopane, niektóre wyszarzone.
Gdyby połączyć zalety jednego z drugim, Tidala i Qobuza, byłoby super.
Póki Qobuza nie ma w Polandii, nie ma się nad czyn zastanawiać, testować można, ale co z tego jak nawet nie założę swojego konta tylko muszę kupować na jakimś eBayu czy gdzieś. Na Tidal mam swoje playlisty, ulubione, itp. Tutaj mogą konto zlikwidować bo czytam.
Ale fakt faktem, jest ciekawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności