Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

44 minuty temu, radzik55 napisał(a):

Dzięki! Dziś przyszła paczka z prawdziwymi perełkami, szukałem ich kilka miesięcy... 

Warto było :)

Western Electric 421a

Gratuluję jednego z 3 Świetych Gralów w tej rodzinie do kolekcji :)))

 

Jeszcze GEC CV2523 / A1834 i Bendix 6080WB (z dziurkami) :))

 

Z szarakami to już musi tam być naprawdę ciepło, może Tung-Sol 6F8G  Boxed Plates? dla próby :) Jak dla mnie byłby to idealny duet.

 

 

 

30 minut temu, The Grand Wazoo napisał(a):

@radzik55 muszę powiedzieć, że z całego serca Ciebie... "nienawidzę" ;) A tak serio, to rewelacja, gratuluję z całego serca. Ta lampa to podobno the end of the road. Masz może Tung-Sol 5998? Obie mają podobne płyty, ale chyba z innego materiału i getter w innym miejscu. Podobno grają podobnie, ale 421A lepiej w każdym aspekcie. 

 

Dużo tych miejskich legend, tyle samo jest również i o tym, że grają identycznie do "standardowych" domino plates :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, piotrek1004 napisał(a):

No no gratuluję znalezienia tych lamp. Ciekawe jaką sygnaturę dźwięku dają z twoim FA?

Dzięki, Euforia na standardowych jest dobra, ale z dobrymi (polecaniami) nos, można sporo zyskać :) Scena, na szerokość i głębokość , barwa. Sporo zabawy jest z zmianami lamp... 

 

53 minuty temu, fallow napisał(a):

Gratuluję jednego z 3 Świetych Gralów w tej rodzinie do kolekcji :)))

 

Jeszcze GEC CV2523 / A1834 i Bendix 6080WB (z dziurkami) :))

 

Z szarakami to już musi tam być naprawdę ciepło, może Tung-Sol 6F8G  Boxed Plates? dla próby :) Jak dla mnie byłby to idealny duet.

 

Dzięki, muszę o nich poczytać i sprawdzić ceny :)

Szaraki na razie są ok, muszą się trochę znudzić ,myślałem w następnej kolejności o 1578 MELZ  lub LinLai 6SN7, ale wezmę pod uwagę Twoją rade :)

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

You're welcome :)

 

MELZ to na pewno dobry i b.ciekawy kierunek, pomimo obecnej niechęci do jak by nie było rosyjskich lamp dzisiaj. Tylko tutaj trzeba kupować b.uważnie gdyż wiele markowanych jako 1578 lamp tak naprawdę nimi nie jest. Sprzedawcy robią business i wystarczy, że jest pieczątka i sprzedają je jako "te". Trzeba patrzeć wprost na konstrukcje wewnętrzną i oceniać to optycznie.

 

Ultymatywnie ja bym jednak wolał tego klasyka TS 6F8G, 6F8G to kolokwialnie end-game 6SN7. Natomiast Round Plates od Box Plates różnią się tym, że BP jest bardziej równa i trochę lepsza technicznie, RP podbija wyższy bas i ścina lekko górę. Jestem pewien, że powielałaby cechy WE 421a / Domino Plates.

Edytowane przez fallow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Można tak powiedzieć :) 

 

Dźwięk jest rozrywkowy. Jeżeli czegoś bywa dużo, to raczej basu, ale jak tak lubię :) 

 

XS'sy nadal są na liście, ale przestały być priorytetowe ;) 

 

Mam wątpliwości czy mając HD 650, DT 1990 Pro, HE400i 2020, SR80x oraz HD560s w sposób zauważalny poprawię jakość dźwięku dokupując XS'y. A już teraz przytłacza mnie ilość gratów :D 

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, marek_m napisał(a):

Tak. Bodaj ostatnia para w promocyjnej cenie :) 

 

Ja jak kupowałem w TopHifi z 2 miesiące temu to też mi tak gadali, że już promocji nie będzie bo producent wycofał niby te słuchawki ze sprzedaży i zostały im ostatnie sztuki a moja to niby spod lady wyciagneli. Nie wiem czy gościu bajerowal czy nie, ale cena fajna była to nie wnikałem ;) 

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, marek_m napisał(a):

Też nie wiem, ale dzisiaj rano z ciekawości kliknąłem "Dodaj do koszyka", ale koszyk pozostał pusty.

 

Tutaj link

 

Można próbować :) 

Dzięki, nie działa. Jakby ktoś kiedyś się decydował na odsprzedaż proszę o kontakt:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, kajo1971 napisał(a):

Do A&K Acro ca1000 został zaaplikowany nowy dostawca treści :) odwrotu nie ma :) playlisty przeniesione :) Tidal żegnaj :)

 

IMG20221120193228.thumb.jpg.bdbe49d49fd66fa6d94cff7205b8a4cc.jpg

 

Cieszę się Twoim postępem w budowaniu świetnego toru. Przejście na  Qobuz to bardzo dobra decyzja. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał(a):

No to teraz mogę odkupić :D

wstrzymaj się jeszcze kapkę, w końcu się przekonam i zamówię audiofilski kabel https://doublehelixcables.com/product/chimera-headphone-cable-the-last-evolution/

i dopiero wtedy zrobisz dobry interes

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Fajne słuchawki, miałem je jakoś nieco ponad rok temu obok Edition 9 :) Zdaje się że dawno temu też miałeś legendarne dziewiątki? Ciekawi mnie, jak teraz "po czasie" względem nich odbierzesz te Edition 8EX. Gratuluję zakupu :)

Edytowane przez Undertaker
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Undertaker napisał(a):

Fajne słuchawki, miałem je jakoś nieco ponad rok temu obok Edition 9 :) Zdaje się że dawno temu też miałeś legendarne dziewiątki? Ciekawi mnie, jak teraz "po czasie" względem nich odbierzesz te Edition 8EX. Gratuluję zakupu :)

Tak, miałem 9tki, 5tki oraz 15tki, 900tki i 750tki. 8mki kiedyś słyszałem na jednym z meetingów i zawsze mi się podobały, całościowo bardziej niż inne, więc ciekawi mnie ten mariaż z EX, ciekawe czy zostaną... :)

 

Poza tym, w końcu dali im LEMO zamiast MMCX...

Edytowane przez fallow
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności