Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Moje najszersze gratulacje! 

 

Bardzo mi miło, że moje zdjęcia się podobają :)

 

Osobiście uważam, że one grają w sposób absolutnie przepiękny ze wzmacniaczem lampowym. Chociaż z Niimbusem też je lubię, ale preferuje z Envy, z którym to łapią lepszą synergię 👍

 

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co czytałem na forach i widziałem w recenzjach, ludzie ogólnie woleli VO na lampach, a VC i SS i lampy po równo. Ale chodzi mi po głowie nowa Feliks Eurofia, więc może będzie mi dane kiedyś w przyszłości osobiście porównać i się przekonać ;)

 

W ogóle, jaka to piękna sytuacja, gdy człowiek ma kilka kabli, a nowe słuchawki mają te same wtyki (mini xlr 4 pin!). Szkoda, że reszta producentów nie pójdzie za przykładem ZMF, Audeze, Meze i chyba Kannertona, którzy używają tych samych wtyków, świat byłby nieco mniej skomplikowanym miejscem

 

 

Edytowane przez Smutny Joe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Żebyś wiedział. Też mam kilka kabli z takimi wtykami :)

 

12 minut temu, Smutny Joe napisał(a):

ZMF, Audeze, Meze i chyba Kannertona

 

 

Kiedyś Abyss też używał takich wtyków, później przeszli na 3 pin. 4 pin używa jeszcze Erzetich Phobos. 

 

Raz jeszcze gratuluję i życze dużo radości z nowych słuchawek👍

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, audionanik napisał(a):

Ja w sprawie tego wieszaka. Skąd on? Chcę go.

To Room's Audio Line WH (czyli wall holder). Jeden kupiłem używany (jednak mała szansa, że gdzieś trafisz na używkę), a drugi z Thomanna (jednak dość drogi, może będzie jakiś dobry deal na black friday)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, pua napisał(a):

Takie małe combo ale gra to dużo lepiej od M500. THX robi tu super robotę. THX 888 jest świetny. 

Czekam na SH 9 do kompletu. 

 

IMG_20221109_180143_edit_185639152491984.jpg

Gratulacje, widzę, że masz fioła na punkcie SMSL- ja wciąż mam M400+SP400. 😊Ten daczek su9 fajnie się u mnie spisywał z Singxer SA-1, ale to inne granie. Podłączysz obydwa wzmaki pod su9?

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smutny Joe

 

A jak obrudzisz normalnie słuchawki, to kubki dotykają wtedy ściany, czy ten uchwyt jest na tyle długi, że nic nie będzie dotykać? Abyss 1266 też na nim wieszałes? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał(a):

Gratulacje, widzę, że masz fioła na punkcie SMSL- ja wciąż mam M400+SP400. 😊Ten daczek su9 fajnie się u mnie spisywał z Singxer SA-1, ale to inne granie. Podłączysz obydwa wzmaki pod su9?

Sh 9 do su 9 a sp200 luzem do wszystkiego😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, pua napisał(a):

Sh 9 do su 9 a sp200 luzem do wszystkiego😀

No tak, masz te playerki Hifimana. 😊

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.10.2022 o 17:25, dj1978 napisał(a):

Może nie zakup słuchawkowy, ale jest tu też grupka posiadaczy zestawów głośnikowych.

Tego zakupu nie mozna przemilczeć - Sabaj A30a (, wzmacniacz glośnikowy w klasie D? (FDA).  Tożsamy z SMSL VMV A2, który recenzował P.Ryka.

Wywnętrzałem się już trochę na AS, ale ten wzmak totalnie przewrócił moje wyobrażenia o tzw muzykalnym i analogowym graniu. Np Atoll In200 Singature + DAC Ares II R2R może pomarzyć o tak żywym, energetycznym i zarazem jędrnym, soczystym, na maksa wypełnionym w całym paśmie od dołu do góry brzmieniu. Wokale cudne, ogromna przestrzeń, perfekcyjna czystość i holografia 3D. W pigułe mocy. Fakt, dobra akustyka i 24 m2, sprzyja. Testowałem różne Hegle, Atolle, Rotelle, Musical Fidelity M5si, M6si i inne do 10k i więcej, wszystkie z nich dalekie były o tej niezwykłej potęgi brzmienia. I to klasa D?, nie kumam tego co się tu dzieje. To wszystko z wbudowanego przetwornika w Sabaju, combo za cząstkę ceny zestawów wzmak + DAC. Tutaj tylko wpinam do iFi Zen Streama. Same korzyści, odpada DAC, kable IC i zasilający, zostaje sporo monet😉. Mały minus, to prezencja o niezbyt nachalnej urodzie😉

Absolutna REKOMENDACJA!!

 

20221021_161437.jpg

 

 

Z jakimi kolumnami on tak zagrał?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, Samuel_ napisał(a):
Rogue audio rh-5 w wersji z pre oraz kilka lampek (pozostałe jeszcze w drodze): Sylvania JAN CHS long black, RCA Clear Top oraz RCA black long plate square getter. Z utopiami gra fantastycznie, a z hd800 faktycznie bambosze same spadają z wyrażenia. Wymiana stockowych lamp na lepsze wnosi bardzo dużo i w zasadzie pozwala modelować brzmienie pod gusta danego dnia. 

A85F86C9-E7A6-4A2F-A8EA-0404542D6A10.jpeg

Gratulacje! Rogue to świetna firma. Napisz jak gra. Jak jest dojściem do lamp, musisz rozkręcić obudowę?

Miałem kiedyś dylemat czy kupić Cronus Magnum. W sumie mogłem kupić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Gratulacje! Rogue to świetna firma. Napisz jak gra. Jak jest dojściem do lamp, musisz rozkręcić obudowę?

Miałem kiedyś dylemat czy kupić Cronus Magnum. W sumie mogłem kupić. 

dzięki :) no dla mnie gra bardzo dobrze, brzmienie jest bardzo zrównoważone wg mnie, jest to hybryda, więc jest to rozwiązanie jak dla mnie idealne, bo poniekąd łączy oba bieguny; myślałem swego czasu o woo audio, ale dla mnie to już zbyt lampowe granie, jeśli mogę tak powiedzieć (za ciemne, za smoliste, bez wyraźnych konturów, z ograniczoną sceną i takie miodem płynące - ja preferuję bardziej czyste brzmienie; rzecz jasna nie każda lampa tak gra, dużo zależy też od lamp, no i ceny wzmacniacza, np. Feliks Envy czy woo audio wa33 są bardzo dobre, ale cena też jest bardzo dobra; niższe modele woo czy Feliksa jednak odstają od ww. modeli); u mnie rogue wygrał konfrontację z woo audio wa5. Co do lamp - tak trzeba rozkręcić, wymiana jak dla mnie bardzo prosta. Lampy dają bardzo dużo (zastosowane w rogue mają tę dodatkową zaletę, że przy ich wymianie nie musisz dokładać ceny wzmacniacza :) , ale zastosowane przez producenta są słabe czy wręcz bardzo słabe). Jeśli chodzi o lampy to top of the top dla mnie są RCA clear top (no wbiło mnie w fotel); twórca wzmacniacza i właściciel firmy także ma je w swoim egzemplarzu.

p.s. jeśli miałbym wskazać jedną cechę wzmacniacza, która wali po oczach od razu i stanowi jokera w tali oferowanych możliwości to wymieniłbym przestrzeń, daje niesamowicie przestrzenne granie. Najlepiej jakby posłuchać, jak jesteś ze Śląska albo byłbyś przejazdem to serdecznie zapraszam :) 

p.s. 2 polecany jest do hd-800 jak end game i faktycznie jak posłuchałem to zacząłem szukać używek 😂 oceniam jedynie z pamięci, która jest zawodna, ale zrobiło to na mnie większe wrażenie niż hd800 słuchane swego czasu u Piorta Ryki z bakoonem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Blizniak napisał(a):

@konrad_a gdzie takie etui na słuchawki można nabyc? Akurat jestem na kupnie i wygląda całkiem spoko. 

https://pl.aliexpress.com/item/32808761597.html

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności