Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, MrBrainwash napisał(a):

Pod drzwiami znalazłem paczuszkę z takimi maleństwami.

 

20221104_143737.jpg

 

@Kuba_622 dzięki za impuls. :)

Całkiem fajne słuchawki. Enjoy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, meehooj napisał(a):

jaki maja bas? mozesz napisac? mam je na radarze zakupowym

 

Hmm... ciężko powiedzieć jak on dokładnie jakościowo stoi bo to musiałbym w bezpośrednim porównaniu do czegoś zrobić. W większej mierze jest neutralny, a podbicie słychać głównie na subbasie. Działa to tak, że płynnie wchodzi w średnice, ona jest może bardzo delikatnie ocieplona, ale nie podbudowana nim i nasycona, bardziej taka transparentna, czysta. Więc jakiejś konkretnej masy się tu nie znajdzie, raczej czystość i akuratność, bez przesadnych krawędzi, unikają techniczności, choć są na granicy. Przez większość czasu bas zatem gra rolę drugo-planową. Dopiero jak w utworze wjeżdża niski bas to podbicie staje się słyszalne i dół staje się prominentny. Trochę nieprzyzwyczajony jestem do takiego grania bo w słuchawkach otwartych jest trochę odwrotna proporcja, brakuje niskiego basu, a ten wyższy może być dość obecny.  

Ja to sobie dla testu i porównania zaglądam czasem do tego albumu https://music.youtube.com/playlist?list=OLAK5uy_mlN-DLf-gQFLsUir7WApSok2YSgWUq6TU&feature=share już intro RIDE ma taki moment gdzie bas narasta i wtedy dół staje się dość głośny i zaczyna dominować - ten niższy ofc. Ogólnie robi on wszystko to co trzeba, jest taki trochę miększy. Przypomina mi trochę ten z D600, ale denonki bardziej oddawały jego ciężar i miały wyraźniejsze tapnięcie. Do jakiś droższych modeli i lepiej dopracowanych może mu trochę brakować właśnie zwięzłości, twardości i faktur, ale to jakieś niuanse. Sporo da się tu dopracować gumkami i EQ. W skrócie: nie zrobił na mnie jakiegoś szczególnego wrażenia, ale też niczym nie podpadł. 

 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i chyba już starczy TWSów. Grają zdecydowanie lepiej niż Sony wf1000mx4, w uszach w ogóle ich nie czuć. Moim skromnym zdaniem bardzo muzykalne, ciepłe granie, nie męczące. Idealne dla kogoś kto lubi do wieczornego soczku 😎 posłuchać muzyki akurat na TWSach.

Ambient wchodzi idealnie na nich 🤘

Good Job Huawei. 

IMG_20221105_164015_edit_58335383672347.jpg

Edytowane przez Przemi
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie

Jak jestem zachwycony Shuoerami S12, tak niestety z mocno gęstymi kawałkami radzą sobie średnio - słychać momentami cykanie i sybilanty.

Zatem szukam alternatywy dla nich która poradzi sobie ze slipknotem i temu podobnymi bez syczenia.

Budżet podobny do ceny nowych S12 +- 100zl. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

Panowie

Jak jestem zachwycony Shuoerami S12, tak niestety z mocno gęstymi kawałkami radzą sobie średnio - słychać momentami cykanie i sybilanty.

Zatem szukam alternatywy dla nich która poradzi sobie ze slipknotem i temu podobnymi bez syczenia.

Budżet podobny do ceny nowych S12 +- 100zl. 

 

Tangzu Wu Zetian.

Jak ci nie przeszkadza jakość wykonania.

U mnie z nawet najtrudniejszym kawałkiem radzą sobie świetnie.

Edytowane przez dweet
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dweet napisał(a):

 

Tangzu Wu Zetian.

Jak ci nie przeszkadza jakość wykonania.

U mnie z nawet najtrudniejszym kawałkiem radzą sobie świetnie.

Jakość wykonania - w sensie kolor czy są po prostu słabo zrobione?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, hubercik12311 napisał(a):

Jakość wykonania - w sensie kolor czy są po prostu słabo zrobione?

 

Słabo, tandetnie, plastikowo. Ale brzmienie to absolutnie rekompensuje. Pewnie dlatego kosztują względnie niewiele

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, jarzyna napisał(a):

Tangzu Wu Zetian i Shuoer S12 mają ten sam przetwornik. Czy na pewno różnice w brzmieniu są duże? Może wystarczy innych tipsów spróbować. Albo miedziany kabelek.

Ewentualnie niewiele drożej można nabyć Shuoer S12 Pro, (na razie w preorderze) które ponoć grają trochę gładziej i mają troszkę mniej wysokich. W połączeniu z miedzią jest to bezpieczniejszy wybór, tyle że wymaga sprzedaży obecnych + dopłaty. Zakładając, że mamy jakiś kabelek na stanie, bo jeśli nie, to trzeba to też wliczyć w koszty. Chyba, że podejdą na stockowym (miedź srebrzona). Z drugiej strony skoro S12 do końca nie podchodzą, to niekoniecznie wersja nieco poprawiona podejdzie, nawet zakładając te modyfikacje.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja próbowałem z miedzią Shouery Z12 i dalej potrafiły zasyczec. Podpinalem kabelek z Mestow MK2 i miedź z Audeos. Raczej nie szedłbym w tym kierunku jeśli wysokie przeszkadzają, bo dalej mogą przeszkadzać, choć nie jest to aż tak odczuwalne jak na kabelku stock.
 

Swoja droga fajnie grają z kabelkiem od Mestow :)

Edytowane przez Dirian
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, jarzyna napisał(a):

Tangzu Wu Zetian i Shuoer S12 mają ten sam przetwornik. Czy na pewno różnice w brzmieniu są duże? Może wystarczy innych tipsów spróbować. Albo miedziany kabelek.

 

Niby przetwornik ten sam, ale wykresy nie wyglądają tak samo.

Specem nie jestem, tylko mówię, że Tangzu mają wyrazistą, ale jednak kontrolowaną górę. 

 

 

graph (2).png

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miałem S12, ma aktualnie Tangzu Wu Zetian i one nie brzmią jakby miały ten sam przetwornik.
Wu mają taką metaliczno-krystaliczną górę, czego nie było w S12.
Wu ma bardziej liniowy bas, w S12 ja słyszałem większy akcent w midbasie.

 

 @hubercik12311 Slipknot grał mi wybitnie na IE600. Prawdziwy ogień szedł i nic się nie gubiło. Wiem, że to nie ten budżet ale tak wspominam, może za jakiś czas ta wiedza Ci się przyda ;)

 

@dweet co Ty się tak czepiasz tej budowy Wu? :D Ich wygląd to rzecz gustu ale jakość, pasowanie i ******ste etui ;) jest jak najbardziej adekwatne do tego przedziału cenowego.

Edytowane przez Filip77
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Filip77 napisał(a):

Miałem S12, ma aktualnie Tangzu Wu Zetian i one nie brzmią jakby miały ten sam przetwornik.
Wu mają taką metaliczno-krystaliczną górę, czego nie było w S12.
Wu ma bardziej liniowy bas, w S12 ja słyszałem większy akcent w midbasie.

 

 @hubercik12311 Slipknot grał mi wybitnie na IE600. Prawdziwy ogień szedł i nic się nie gubiło. Wiem, że to nie ten budżet ale tak wspominam, może za jakiś czas ta wiedza Ci się przyda ;)

 

@dweet co Ty się tak czepiasz tej budowy Wu? :D Ich wygląd to rzecz gustu ale jakość, pasowanie i ******ste etui ;) jest jak najbardziej adekwatne do tego przedziału cenowego.

Ogólnie Slipknota podaję jako przykład gęstej muzyki, niekoniecznie jako idealny wyznacznik.

Generalnie przy takim natężeniu dźwięku S12 sobie syczą i cykają. Nie wiem czym to jest spowodowane 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Filip77 napisał(a):

 

@dweet co Ty się tak czepiasz tej budowy Wu? :D Ich wygląd to rzecz gustu ale jakość, pasowanie i ******ste etui ;) jest jak najbardziej adekwatne do tego przedziału cenowego.

 

Etui to jedyna dobra rzecz. Spasowanie, plastiki, ale przede wszystkim zobacz końcówki tulei

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Filip77 napisał(a):

A widziałeś Noble Django? Kosztują 8xtyle co Wu a jakość wykonania i materiał batdzo podobne 😁

 

A brzmią przynajmniej dobrze?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, dweet napisał(a):

 

Etui to jedyna dobra rzecz. Spasowanie, plastiki, ale przede wszystkim zobacz końcówki tulei

Kurde, tak mi się spodobało od nich etui ze zamówiłem je z AliExpress oddzielnie. Same słuchawki poczekają na lepsze czasy:(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, docentore napisał(a):

Można przerobić S12, kolega @VexAv słyszał moje.

 

Niestety mod jest bardzo inwazyjny i wiąże się z otwarciem słuchawek.

Powiesz coś więcej? Chętnie poznam szczegóły:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, hubercik12311 napisał(a):

Powiesz coś więcej? Chętnie poznam szczegóły:)

Obejrzyj sobie filmik Mike'a:


On jest autorem tego moda i tutaj wszystko dokładnie wyjaśnia. Tak, jak pisał kolega @docentore, słuchawki mocno się zmieniają - w taką V-kę z mocnym, ale wciąż szybkim dołem, przesuwa się pinna gain, wokale i instrumenty stają się trochę mniej bezpośrednie, ale nieco poprawia się scena.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 To może tym razem sobie zostaw. Muszę je kiedyś posłuchać, bo coś ostatnio często się tu pojawiają. Na razie nie było okazji
 
Całkiem możliwe, że zostawię tym razem  Niezmiennie mam YH-1000 od lat i te mają raczej u mnie dożywocie

ps. to jest piąty egzemplarz ale w przeciągu 15 lat

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, szwagiero napisał(a):

 
Całkiem możliwe, że zostawię tym razem emoji4.png Niezmiennie mam YH-1000 od lat i te mają raczej u mnie dożywocie emoji6.png

ps. to jest piąty egzemplarz ale w przeciągu 15 lat
 

Kurczaki, posłuchałbym tych Japończyków..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności