Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

41 minut temu, konrad_a napisał(a):

 

No teoretycznie, to bardzo słaba jakość połączenia może wpływać na czkawkę streamingu lub adaptację streamingu w postaci pogorszenia jakości. Więc jak masz zepsuty switch lub kabel i zmienisz go na normalny to może być różnica w jakości dźwięku.

Ja nazwałbym to Placebo efekt.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

57 minut temu, marco-polo napisał(a):

Ja nazwałbym to Placebo efekt.

W przypadku który podałem to niekoniecznie. To by się nawet dało pomierzyć, ale to chyba temat na inny wątek więc z mojej strony EOT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 21:03, lobuz1 napisał(a):

Nobumasa chciał mi dać pomacać szklaną płytę, ale podziękowałem bo jeszcze niezdara potłukę. 😀 


Odnośnie szklanych CD, na Liście Światowego Dziedzictwa UNESCO, jest wiele archiwalnych wykonań, między innymi Furtwänglera, Karajana, Casalsa, czy Marthy Argerich....one również zostały utrwalone na tych nośnikach.

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ken-Rad są za***te. Ten bas jest spektakularny :) Gratuluję zakupu. Upoluj jeszcze "szaraki" RCA. Takiej przestrzeni, powietrza i swobody nie uświadczysz w innych. Tung Sól to chyba najwieksza równowaga za wszystkich. Przestrzeń, bas, wysokie. Po prostu niezrównana kultura. Gdzie kupujesz? Obecnie ciężko trafić na dobre egzemplarze w akceptowalnej cenie. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 28.10.2022 o 21:31, lobuz1 napisał(a):

Słuchałem chwilę ze8000

 

Nie wydały Ci się na pograniczu sybilizacji? Wokal trochę wg mnie wchodził na wysokie. Jak poprosiłem Pana Yamamoto o utwór w konwencji nowoczesnego rocka, dał mi wybrać coś co mi odpowiada. Chodziło mi głównie o jakąś gitarę z przesterem, wybrałem Rag Doll Physics od Diablo Swing Orchestra. Stereofonia w tych słuchawkach jak na TWS to pierwsza liga. Zgłosiłem swoje uwagi co do balszanego wokalu ...zobaczymy jaki będzie feedback :D 

 

Słuchawki są podobno na 90tym procencie strojenia.

Edytowane przez espe0
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Ken-Rad są za***te. Ten bas jest spektakularny :) Gratuluję zakupu. 

 

Dzięki! Bas swoją drogą ale wokale brzmią na nich jak żywe.

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Upoluj jeszcze "szaraki" RCA. Takiej przestrzeni, powietrza i swobody nie uświadczysz w innych.

 

Właśnie Raytheony tak mi grają. Jeśli RCA są w tym aspekcie jeszcze lepsze to huhu... trzeba wypróbować, dzięki za sugestię :)

1 godzinę temu, The Grand Wazoo napisał(a):

Gdzie kupujesz? Obecnie ciężko trafić na dobre egzemplarze w akceptowalnej cenie. 

 

Wszystkie parki wraz z adapterami kupiłem od Pana Piotra Adamusa. Przy zakupie większej ilości oczywiście dostajesz rabat. Do niedawna miał również Tung Sole ale źródełko wyschło :( tak czy siak chciał za nie coś ok. 1500zł za parę... tyle i tak bym nie dał.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, espe0 napisał(a):

 

Nie wydały Ci się na pograniczu sybilizacji? Wokal trochę wg mnie wchodził na wysokie. Jak poprosiłem Pana Yamamoto o utwór w konwencji nowoczesnego rocka, dał mi wybrać coś co mi odpowiada. Chodziło mi głównie o jakąś gitarę z przesterem, wybrałem Rag Doll Physics od Diablo Swing Orchestra. Stereofonia w tych słuchawkach jak na TWS to pierwsza liga. Zgłosiłem swoje uwagi co do balszanego wokalu ...zobaczymy jaki będzie feedback :D 

 

Słuchawki są podobno na 90tym procencie strojenia.

 

Zgadzam się. Góra jest widoczna, rozświetlona, ale mnie jakoś nie raziła. Mi też wspominał, że będą je jeszcze dostrajać. Stereofonia pierwsza klasa a to zasługa dużej komory akustycznej odseparowanej od elektroniki. To taka stara szkoła, gdzie podczas konstruowania skupia się mocno na konstrukcji, materiałach zamiast jedynie faszerować słuchawki wieloma przetwornikami aby pokryć pasmo i jako tako to grało. Ma być jeszcze aplikacja do ich obsługi.

Zastanawia mnie ergonomia bo są spore i wystające.

 

 

FB18B355-5856-42CD-9B7A-884BE8DF87AD.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O Moje gratulacje. Pod koniec zeszłego roku zaczął mi chodzić po głowie pomysł podmiany lampy 6SN7 właśnie na 6F8G + przejściówka. Nie żałuję decyzji, wydawało mi się że topowe lampy 6SN7 będzie trudno pokonać a tu po kilku próbach niepozorny TungSol VT-99 zakończył wszelkie poszukiwania. Od wielu miesięcy nawet nie myślę o jakiejkolwiek zmianie w systemie. Nie warto już mieszać, jest wspaniale🙂 

 

11 godzin temu, Weird_O napisał(a):

Do niedawna miał również Tung Sole ale źródełko wyschło

 

Niestety wyschło bo ostatni TungSol VT-99 jaki posiadał Pan Piotra gra u mnie 🙂 Cieszę się, że potrzebuję tylko jednej sztuki 🙂 A sam TungSol to brzmienie najbardziej naturalne, dociążone. Znakomite wszystkie pasma brzmienia. Dosłownie nie ma się do czego przyczepić.

 

Ken Rad się u mnie nie wpasował. 

 

Pozdrawiam 🙂 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Acrolink 7N-A2090 Speciale. 

 

 

Co do kabli generalnie zgadzam się często z Panem Pacułą -> https://highfidelity.pl/@main-2056&lang=

 

@Tytus1988 dodaję tutaj Ciebie, bo temat wiem, że dla nas ciekawy. Zwłaszcze, że oboje lubimy sztukę kablarską Pana Kazuo Kiuchi :)

 

Opiszę krótko swoją motywację co do Acrolinka. Jak wiesz, jestem, byłem kilkukrotnym posiadaczem Harmonixa HS 101 GP, wcześniej również wersji "zwykłej" bez GP i CI230 także. GP zawsze mnie urzekała, ale po jakimś czasie, głównie dłuższym, brakowało mi w nim...no właśnie tego co oferuje już Hijiri. Taaaak.... I tu jest problem, bo znów w Hijiri dla mnie jest za dużo Hijiri a za mało Harmonixa. Oczywiście można to kompensować na różne sposoby, innymi kablami kiedy ma się wiele elementów w torze itd. ale mnie zależy by tam "główny kabel" miał to co chcę. 

 

I tutaj również w kraju kwitnącej wiśni remedium może być, bo nie wiem czy będzie - wiadomo - to wyjdzie po czasie, oferta Acrolinka. Legendarna miedź Mitsubishi, którą również sonicznie bardzo lubię. Miałem już w życiu kilka dobrych Acrolinków i również bardzo cenię produkty tejże firmy. 

 

Natomiast w lepszych kablach jest tam problem takiej natury, technika grania jest na najwyższym poziomie ale brakuje organicznośći, fizjonomi, barwy, wypełnienia rodem z HS 101 GP. 

 

No i właśnie, można iść tym kierunkiem w Mexcelu ale to już bardzo duże pieniądze i ja nie wydałbym tyle na IC. 

 

Ofertę Acrolinka, która nie jest prosta do przetrawienia i dość ciężka w odbiorze dopełniają kable lini 20X0, i to jest bardzo ciekawy kierunek, zwłaszcze 2080 i 2090. Mają cechy wyższych kabli ale jednocześnie mają to, co ma Harmonix HS 101 GP. Inne Acrolinki tak nie grają. 

 

2090 ma to co mnie tak trzymało przy Harmonixie, brzmienie otwarte ale przyciemnione. Uwielbiam to. Tą cechę prezentuje jeszcze Oyaide AZ910. Innych kabli które ją mają nie znam, no a jednak trochę ich w życiu już przerobiłem :)

 

Tak więc, taka ot refleksja. Czy to będzię przystanek między Harmonixem HS 101 GP a Hijir, który jednak ma okazać się całym szlakiem a nie punktem pośrednim, punktem wyjścia w nową drogę - czas pokaże, z Oyaide AZ910 się nie udało, może to będzie to :)            

IMG-3912.jpg

Edytowane przez fallow
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, fallow napisał(a):

Acrolink 7N-A2090 Speciale. 

 

 

Co do kabli generalnie zgadzam się często z Panem Pacułą -> https://highfidelity.pl/@main-2056&lang=

 

@Tytus1988 dodaję tutaj Ciebie, bo temat wiem, że dla nas ciekawy. Zwłaszcze, że oboje lubimy sztukę kablarską Pana Kazuo Kiuchi :)

 

Opiszę krótko swoją motywację co do Acrolinka. Jak wiesz, jestem, byłem kilkukrotnym posiadaczem Harmonixa HS 101 GP, wcześniej również wersji "zwykłej" bez GP i CI230 także. GP zawsze mnie urzekała, ale po jakimś czasie, głównie dłuższym, brakowało mi w nim...no właśnie tego co oferuje już Hijiri. Taaaak.... I tu jest problem, bo znów w Hijiri dla mnie jest za dużo Hijiri a za mało Harmonixa. Oczywiście można to kompensować na różne sposoby, innymi kablami kiedy ma się wiele elementów w torze itd. ale mnie zależy by tam "główny kabel" miał to co chcę. 

 

I tutaj również kraju kwitnącen wiśni remedium może być, bo nie wiem czy będzie - wiadomo - to wyjdzie po czasie, oferta Acrolinka. Legendarna miedź Mitsubishi, którą również sonicznie bardzo lubię. Miałem już w życiu kilka dobrych Acrolinków i również bardzo cenię produkty tejże firmy. 

 

Natomiast w lepszych kablach jest tam problem takiej natury, technika grania jest na najwyższym poziomie ale brakuje organicznośći, fizjonomi, barwy, wypełnienia rodem z HS 101 GP. 

 

No i właśnie, można iść tym kierunkiem w Mexcelu ale to już bardzo duże pieniądze i ja nie wydałbym tyle na IC. 

 

Ofertę Acrolinka, która nie jest prosta do przetrawienia i dość ciężka w odbiorze dopełniają kable lini 20X0, i to jest bardzo ciekawy kierunek, zwłaszcze 2080 i 2090. Mają cechy wyższych kabli ale jednocześnie mają to, co ma Harmonix HS 101 GP. Inne Acrolinki tak nie grają. 

 

2090 ma to co mnie tak trzymało przy Harmonixie, brzmienie otwarte ale przyciemnione. Uwielbiam to. Tą cechę prezentuje jeszcze Oyaide AZ910. Innych kabli które ją mają nie znam, no a jednak trochę ich w życiu już przerobiłem :)

 

Tak więc, taka ot refleksja. Czy to będzię przystanek między Harmonixem HS 101 GP a Hijir, który jednak ma okazać się całym szlakiem a nie punktem pośrednim, punktem wyjścia w nową drogę - czas pokaże, z Oyaide AZ910 się nie udało, może to będzie to :)            

IMG-3912.jpg

8N-A2080III to najbardziej ceniony przeze mnie Acrolink ze wszystkich jakie znam, a poznałem co najmniej kilka modeli, w tym Mexceli ze 3 różne. Uniwersalny i bez udziwnień. 2090 nie znam. Tzn. już wiem, że 2080 ładniejszy, bo taki fajnie czerwony. :) 

Edytowane przez majkel
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał(a):

A8N-2080III to najbardziej ceniony przeze mnie Acrolink ze wszystkich jakie znam, a poznałem co najmniej kilka modeli, w tym Mexceli ze 3 różne. Uniwersalny i bez udziwnień. 2090 nie znam. Tzn. już wiem, że 2080 ładniejszy, bo taki fajnie czerwony. :) 

To prawda, mam praktycznie takie same odczucia :)

 

Natomiast miałem okazje je porównać i o ile faktycznie 2080 łądniejszy wizualnie o tyle w pełni zgadzam się z tym co napisał tutaj Pan Pacuła:

 

"Do tej pory korzystałem więc z interkonektu Acrolinka 8N-A2080III Evo, z którego byłem i jestem ekstremalnie zadowolony. Wprowadza do systemu ciepło, pełnię, gęstość. Jest na tyle długi (1,5 m), żeby mógł towarzyszyć przy testach innych przedwzmacniaczy i końcówek mocy. Model 7N-DA2090 Speciale jest jednak – w końcu musi to paść – specjalny. Zachowując wszystko, co ma kabel z miedzi 8N dodaje do tego lepsze różnicowanie i większą otwartość. Selektywność jest w obydwu Acrolinkach porównywalna, ale już energetyczność oraz rozciągnięcie pasma są w rocznicowej wersji kabla lepsze."

https://highfidelity.pl/@main-2056&lang=

 

Opisałbym to też, tak - że 2080 trochę bliżej do maniery Neotecha, którą określa się też na modłę: "Kultura grania" :), 2090 jest trochę mniej kulturalny :) Niejeden powiedziałby też pewnie, że 2080 jest "gładszy" :)

Edytowane przez fallow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, fallow napisał(a):

To prawda, mam praktycznie takie same odczucia :)

 

Natomiast miałem okazje je porównać i o ile faktycznie 2080 łądniejszy wizualnie o tyle w pełni zgadzam się z tym co napisał tutaj Pan Pacuła:

 

"Do tej pory korzystałem więc z interkonektu Acrolinka 8N-A2080III Evo, z którego byłem i jestem ekstremalnie zadowolony. Wprowadza do systemu ciepło, pełnię, gęstość. Jest na tyle długi (1,5 m), żeby mógł towarzyszyć przy testach innych przedwzmacniaczy i końcówek mocy. Model 7N-DA2090 Speciale jest jednak – w końcu musi to paść – specjalny. Zachowując wszystko, co ma kabel z miedzi 8N dodaje do tego lepsze różnicowanie i większą otwartość. Selektywność jest w obydwu Acrolinkach porównywalna, ale już energetyczność oraz rozciągnięcie pasma są w rocznicowej wersji kabla lepsze."

https://highfidelity.pl/@main-2056&lang=

 

Opisałbym to też, tak - że 2080 trochę bliżej do maniery Neotecha, którą określa się też na modłę: "Kultura grania" :), 2090 jest trochę mniej kulturalny :)

Najlepiej mam obsłuchanego Mexcela 7N-DA9100. W sumie interkonekty to na dzień dzisiejszy jedyny obszar, gdzie miałbym ochotę sobie coś z czymś porównać albo się z czymś zapoznać. Nawet ostatnio dokonałem drobnego przestrojenia konstrukcji, na której siedzę ze 2 lata i raz na parę miesięcy tylko tego typu szlify wprowadzałem. Poprzednik był właśnie robiony w odniesieniu do Mexcela, którego właściciel chętnie go udostępniał.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję chłopaki, bardzo mi miło :) 

 

@Smutny Joe

 

Opisałem już wstępne wrażenia w temacie o lampowcach :

 

Za jakiś czas skrobnę coś więcej 👍

 

@The Grand Wazoo

 

Brakło mi pucharków, przepraszam :(

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, x86 napisał(a):

@lobuz1 Limitowana wersja D8000 Pro 😲 Tylko 200 sztuk na świat więc raczej obstawiam że był to tzw. zakup spod lady ;)

Jest wolna sztuka bo jedna osoba się jeszcze nie zdecydowała. Dostali w sumie 5 sztuk na pierwszą turę i może będzie dogrywka. Dużo poszło do Azji.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności