Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 20.10.2022 o 12:27, Perul napisał(a):

Niestety oryginalne pady mocowane są na rzepy, więc musiałem coś na szybko wymyślić, żeby się te zmienione trzymały.

A co poradzisz, na to co mi proponowałeś. Chodzi o zmianę padów skórkowych na welurowe w M1060C. Dokładnie chodzi mi o to, że pady są klejone, więc jak żonglować, aby porównać dźwięk, ale nadal móc  przykleić te, które zdemontuje. Czy trzeba użyć jakiejś  taśmy dwustronnej?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, x86 napisał(a):

@wojtekmarchewka Można wydrukować adaptery do M1060C. Od razu polecałbym wypróbować takie z fazorami.

Chodzi Ci o coś takiego?

https://www.thingiverse.com/thing:4086213

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, wojtekmarchewka napisał(a):

Chodzi Ci o coś takiego?

https://www.thingiverse.com/thing:4086213

Tak lub inne, rozdzielne rozwiązanie : https://www.thingiverse.com/thing:3454528

Zastrzegam, że u mnie nie doszło do ich wydruku ale korzystałem z innych projektów do innych słuchawek i zawsze pasowały. Przeciętne drukarki 3D mają słabą precyzję więc powierzchnie fazorka bym dodatkowo wygładził papierem wodnym. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, x86 napisał(a):

Tak lub inne, rozdzielne rozwiązanie : https://www.thingiverse.com/thing:3454528

Zastrzegam, że u mnie nie doszło do ich wydruku ale korzystałem z innych projektów do innych słuchawek i zawsze pasowały. Przeciętne drukarki 3D mają słabą precyzję więc powierzchnie fazorka bym dodatkowo wygładził papierem wodnym. 

Wiem,  o co Ci chodzi, ponieważ musiałem z druku 3D ucinać stopki na wkręty, bo były niepotrzebne i powodowały dystans. Co najważniejsze  oryginalne wkręty, przez ten dystans się nie wkręcały :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kabelki 4.4 do Fianal A4000 oraz usbc.

Jak to czasami bywa z majfrendami coś nie pykło… w tym srebrnym kabelku: wtyki 2 pin były za szerokie o 0.4mm i nie wchodziły do gniazd w A4000 no i brakowało śrubki w tulei rozdzielacza, którą musiałem dorobić, obudowy we wtykach 4.4 odkręcały się . Na szczęście mam piłkę do metalu, śrubki 2.5mm (zostały po montażu maliny), nóż, klej do gwintów- niebieski Loctite, pilnik, papier scierny i wkrętak…no i gitara.

EE25070C-7749-4BF1-809D-254AE326A8D4.jpeg
D542EA23-B604-4317-AB50-905FAEEF924E.jpeg

D8E3A9C7-4110-4194-B6E6-DD4536C4491C.jpeg

2CA6C18D-3310-4C57-AF23-5E0CE00BF950.jpeg

A61E7E87-37D8-4213-8D76-730F02E31F2A.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Dirian napisał(a):

@lobuz1 - nie lepiej kupić 1 porządniejszy kabelek, niż dwa takie wynalazki od Majfrenda? :P

Audiofil jest postacią tragiczną - kupi tanio to marudzenie że co to za bida itd, kupi drogo i porządnie i sami-wiecie-kto rozpocznie kolejną część wywodu na temat drogich zakupów audio :D

  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Dirian napisał(a):

@lobuz1 - nie lepiej kupić 1 porządniejszy kabelek, niż dwa takie wynalazki od Majfrenda? :P

Nie jest zły- dodaje pewnego ożywienia, otwartości, góra nie syczy jak w tanim srebrnym chińczyku i kosztował 100zł. Do tych budżetowych słuchawek idealny- miał być tani i przyzwoity. Ten z zestawu słabiutki. 
 

Te usbc za kilkanście złotych to hit jakich mało.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakup biletów na wczorajsze muzyczne wydarzenie Royal Symphony Orchestra Tribute to Hans Zimmer, Ennio Morricone, John Williams w Arena Gliwice. Moc wrażeń, ale raczej melomanskich niż audiofilskich. Granie z petardą, ale bardziej w głośności niż jakości brzmienia, separacje i wybrzmienia instrumentów mam lepsze na swoim zestawie głośnikowym🙂

 

20221023_191327.jpg20221023_190948.jpg

 

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał(a):

brakowało śrubki w tulei rozdzielacza, którą musiałem dorobić, obudowy we wtykach 4.4 odkręcały się . Na szczęście mam piłkę do metalu, śrubki 2.5mm (zostały po montażu maliny), nóż, klej do gwintów- niebieski Loctite, pilnik, papier scierny i wkrętak…no i gitara.

 

Semi-DIY :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, espe0 napisał(a):

 

Semi-DIY :D

Zrobiłem 2 śrubki tak „na kolanie”, aby szybciej- nawet Dremela i imadła nie wyciągałem tylko w kombinerkach trzymałem podczas cięcia - jak odcinałem pierwszą to mi gdzieś poleciała i nie mogłem znaleźć. Zrobiłem więc drugą i wtedy pierwsza się znalazła. Będę miał na backup, ale raczej nie zgubię bo dałem kapkę Loctite. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydawało mi się że są większe. Skrobnij parę słów jak się osłuchasz.

 

Acha, czytałem kiedyś, że one dzięki DSP robią jakieś cuda i można regulować/rozszerzać gdzie jest sweet spot? Kojarzysz coś takiego?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, _salgado_ napisał(a):

No i przyszło. Wersja softu poly 3+ więc nie powinno być problemu z mojo2.

 

@decees raz jeszcze dziękuję za podzielenie się ofertą i przesłanymi informacjami 🍻

 

Proszę bardzo, przynajmniej nie mam takiego moralniaka że tu wróciłem i znowu wydałem kasę (kupiłem samo Mojo 2) ;)

No i super że przyszło V.3+ :win:

Edytowane przez decees
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, dj1978 napisał(a):

Moc wrażeń, ale raczej melomanskich niż audiofilskich. Granie z petardą, ale bardziej w głośności niż jakości brzmienia, separacje i wybrzmienia instrumentów mam lepsze na swoim zestawie głośnikowym🙂

Norma, nie zapełnisz takiego obiektu poukładanym dźwiękiem. Do słuchania mamy sprzęt audio w domu, do przeżywania chodzimy na duże koncerty ;)

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Najner napisał(a):

Norma, nie zapełnisz takiego obiektu poukładanym dźwiękiem. Do słuchania mamy sprzęt audio w domu, do przeżywania chodzimy na duże koncerty ;)

 

Wierzę, że da się.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał(a):

Wierzę, że da się.

Wierzysz czy doświadczyłeś? ;) Byłem w życiu na "kilku" wydarzeniach z żywymi instrumentami, nawet parę razy w specjalnie zaprojektowanym akustycznie Narodowym Forum Muzyki i niestety nie zdarzyło mi się doznać wrażeń audiofilskich :) Nie piszę natomiast, że tak jest na pewno wszędzie - jestem po prostu ciekawy, czy ktoś (i gdzie) tego doświadczył.

Edytowane przez Najner
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności