Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

46 minut temu, MichalZZZ napisał:

Już z myślą o Envy taki mebelek robiony na zamówienie pod wymiar z litego drzewa (polisander Indyjski) sobie zamówiłem pod moje Audio klamoty. Z dużą ilością widocznego usłojenia, co by mi sprzęt grał jeszcze lepszą barwą ;) 

 

michał zdeb rtv 90x84hx45.jpg

nowoczesna-szafka-rtv-pu-36-100x60-kolekcja-pure (1).jpg

Pięknie to wygląda. Mam nadzieję, że nie będzie im za ciasno co wpłynie na przegrzewanie się. Dałbym więcej przestrzeni i odkryte boki. Mocne wzmacniacze szczególnie są na to narażone. Ostatnio ktoś na olx sprzedawał zestaw Atoll, który nie miał praktycznie wentylacji. Widząc takie zdjęcie to tracę zainteresowanie takim „ugotowanym’” sprzętem.

spacer.png

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję.

 

Właśnie nie podobają mi się odkryte boki. Ale z tym prześwitem może faktycznie zmienię na 17cm. zanim zaczną mi to robić...

 

Inspirowałem się tymi mebelkami co zdjęcia poniżej. Bardzo mi się podobają takie grube dechy. Uważam też, że piękno leży w prostocie. Na górze ewentualnie dodam jeszcze jakaś platformę antywibracyjną (jeżeli uznam, że ma to sens pod wzmacniacz lampowy). 

 

 

nowoczesna-szafka-rtv-pu-36-100x60-kolekcja-pure (3).jpg

231252709457_image1.jpg

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, MichalZZZ napisał:

Dziękuję.

 

Właśnie nie podobają mi się odkryte boki. Ale z tym prześwitem może faktycznie zmienię na 17cm. zanim zaczną mi to robić...

 

Inspirowałem się tymi mebelkami co zdjęcia poniżej. Bardzo mi się podobają takie grube dechy. Uważam też, że piękno leży w prostocie. Na górze ewentualnie dodam jeszcze jakaś platformę antywibracyjną (jeżeli uznam, że ma to sens pod wzmacniacz lampowy). 

 

 

nowoczesna-szafka-rtv-pu-36-100x60-kolekcja-pure (3).jpg

231252709457_image1.jpg

Przeczytaj instrukcję sprzętu- zdziwisz się ile zaleca producent 😀.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na wysokość najwyższy mój klocek, to daczek Holo May. Ma on około 13 cm. Z tyłu i z przodu jest otwarty mebelek więc nie powinno być problemu. Na szerokość też będzie miejsce, bo górna półka będzie miała 90cm a poniższe bez ram 74 cm. Holo na szerokość ma 43cm.

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Pięknie to wygląda. Mam nadzieję, że nie będzie im za ciasno co wpłynie na przegrzewanie się. Dałbym więcej przestrzeni i odkryte boki. Mocne wzmacniacze szczególnie są na to narażone. Ostatnio ktoś na olx sprzedawał zestaw Atoll, który nie miał praktycznie wentylacji. Widząc takie zdjęcie to tracę zainteresowanie takim „ugotowanym’” sprzętem.

spacer.png

Mając na uwadze, jak mocno grzeją wzmacniacze Atoll, tak ustawiony zestaw można dosłownie ugotować.....

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Właśnie nie podobają mi się odkryte boki. Ale z tym prześwitem może faktycznie zmienię na 17cm. zanim zaczną mi to robić...

Wiele lat temu szwagier zrobił mi w prezencie urodzinowym szafkę na mój sprzęt stereo - miałem wtedy ciężkie "klocki" Onkyo Integra (CD + wzmacniacz), deck kasetowy Aiwa, tuner Pioneer i gramofon Elac, więc potrzebowało to wszystko miejsca. Szafka ładna i solidna z jednym "małym" problemem - zrobił ściankę tylną, no i musiałem tam wyrzynarką robić otwory, żeby było miejsce na kable :D Oczywiście szwagier i żona złapali się za głowę, że zniszczyłem taką ładną szafkę - a ja na to "a jak miałem podłączyć te kable - z przodu?" ;) Poza tym, nie wszystko się mieściło i gramofon musiał stać na dodatkowej półeczce położonej na wzmacniaczu.

Tak wyglądała sama góra, nie mam innych zdjęć:

image.jpeg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@NuYamładnie ten daczek wygląda, tak schludnie. Stare dobre DIY :D Ile ja bym dał żeby coś fajnie ciepło, przyjemnie i barwnie grającego dorwać, tak dla odróżnienia od dzisiejszej pogoni za pomiarami, "performance'm" i maksymalizowaniem SQ kosztem frajdy z odsłuchu. Ile taka zabawa i gdzie kupiony jeśli można wiedzieć? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

F3100 jakoś mnie umknęły, tzn. widziałem, ale nie zawiesiłem wzroku na dłużej :) Mają dużo wspólnego z F4100? 

Kupiłem ostatnią sztukę w Fonnex. Tak na szybko to grają bardziej misiowato, cieplej i nie tak transparentnie, bardziej to wszysto zbite, ale nie jest specjalnie duszno i tłoczno.

@The Grand Wazoo

 

Teraz słucham A4000 i jestem pod wrażeniem. Kupiłem sobie do nich lepszy, tanil kabelek na pipipipi bo podobno nieźle reagują na takie zmiany.

Można o nich sobie tutaj poczytać:

 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sundary mają norkę i kabelek Zbalansowany kabel od Kulozębego
fb334bd2ce9256758d83e2eb8f53edf3.jpg
7d04919a7af5ab98e276ff71a306b5d5.jpg
9c3827de785d5f732f9a862c01384182.jpg
ea100b7c912f4cee4c5de2b10f3b11d9.jpg
8d2bc1c35c18b62bce6e90e2f0cc53a6.jpg
43e5430f7b6ff0320e38a68d88406b56.jpg
bfb2198cc5e1438709fe1b8fdab4f49f.jpg
9d72ce50c244cfeaa3b7686bdb04998e.jpg
7171acf6acc0bbde11843f9632eeabf9.jpg
4697e207b5b0aca081c4268fdf65da85.jpg

Gdzie takie etui można kupić? Też rozglądam się za podobnym do Sundar

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, MowMiAndrzeej napisał:

Gdzie takie etui można kupić? Też rozglądam się za podobnym do Sundar

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka
 

Obstawiam że to Geekria. A dostępne na Amazon 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie takie etui można kupić? Też rozglądam się za podobnym do Sundar

Wysłane z mojego CLT-L29 przy użyciu Tapatalka

Dokładnie jest tak jak pisze kolega wyżej.

https://www.amazon.pl/Geekria-UltraShell-sluchawki-Sluchawki-PreSonus/dp/B082NJWZ4Z/ref=asc_df_B082NJWZ4Z/?tag=plshogostdsp-21&linkCode=df0&hvadid=504637667996&hvpos=&hvnetw=g&hvrand=11654555036522901257&hvpone=&hvptwo=&hvqmt=&hvdev=m&hvdvcmdl=&hvlocint=&hvlocphy=9061066&hvtargid=pla-929933503864&psc=1


Moim zdaniem jakościowo ok a swoje zadanie spełnia bardzo dobrze.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, lobuz1 napisał:

A ja dzisiaj działałem z zamiarem muzycznych zakupów…ale się opamiętałem. Można? Można. No dobra chciałem kupić, ale wk… mnie ten kabel i łeb pękał jakby był ściśnięty imadłem (raczej za mało miejsca na uszy), ale granie pierwsza klasa. :P

9F213DBE-9A15-45AA-8DDD-2B7A00E64993.jpeg

 

Fajny opis i ładne zdjęcie ale jak nie ma zakupu to nie ma lajka. Sorry, taki wątek, nie ja tu zasady ustalam.

Edytowane przez Spawn
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności