Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 9.08.2022 o 12:35, vonBaron napisał:

Ciekawe czy te podstawki antywibracyjne to nie audiovoodo. 

20220809_123332_HDR.jpg

No i chyba zakup roku jak na razie, u mnie te podstawki wprowadziły lepsze zmiany niż audiofilskie bezpieczniki. Co pierwsze rzuciło mi się w uszy to wyraźnie mocniejszy i głębszy bas, wysokie stały się bardziej zwiewne a średnica ma więcej "mięska" Jakbym miał określić jednym wyrazem to dźwięk jest pełniejszy. Polecam każdemu się przekonać, koszt niewielki a mogą wprowadzić zmiany naprawdę spore.

Edytowane przez vonBaron
  • Thanks 2
  • Confused 3
  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, chico99 napisał:

Udało Ci się... Bo to towar deficytowy.

Fakt, kupiłem ze Stanów. Wprawdzie później pojawiła się jakaś oferta z Europy, ale zaraz zniknęła.

Cieszę się jak dziecko, a mawiają że na szczęśliwe dzieciństwo nigdy nie jest za późno :D

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz już wiem co to znaczą słuchawki dla dorosłych. Te wszystkie chińskie wynalazkowe słuchawki to są o wiele mniejsze tak samo jak ich łóżka gdzie dla europejczyka w hotelu łóżka są krótsze i kabiny prysznicowe to trzeba ugiąć się w kolanach.

IMG_20220811_104210.jpg

IMG_20220811_104240.jpg

Plantronics został kupiony przez HP i więcej nie produkują produktów pod nazwą Poly.

Warte jest coś uwagi z plantronics czy to raczej słaba marka bo ceny są bardzo wysokie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, vonBaron napisał:

No i chyba zakup roku jak na razie, u mnie te podstawki wprowadziły lepsze zmiany niż audiofilskie bezpieczniki. Co pierwsze rzuciło mi się w uszy to wyraźnie mocniejszy i głębszy bas, wysokie stały się bardziej zwiewne a średnica ma więcej "mięska" Jakbym miał określić jednym wyrazem to dźwięk jest pełniejszy. Polecam każdemu się przekonać, koszt niewielki a mogą wprowadzić zmiany naprawdę spore.

A ja nie jestem sad ani confused i zamówiłem sobie taki zestaw do transportu Atoll Cd200 (mam już jeden do kolumn). Dzięki. :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, vonBaron napisał:

No i chyba zakup roku jak na razie, u mnie te podstawki wprowadziły lepsze zmiany niż audiofilskie bezpieczniki. Co pierwsze rzuciło mi się w uszy to wyraźnie mocniejszy i głębszy bas, wysokie stały się bardziej zwiewne a średnica ma więcej "mięska" Jakbym miał określić jednym wyrazem to dźwięk jest pełniejszy. Polecam każdemu się przekonać, koszt niewielki a mogą wprowadzić zmiany naprawdę spore.

Jakie masz kolumny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, vonBaron napisał:

@lobuz1 i jak wrażenia?

Gra pięknie, jestem zadowolony z poziomu jaki osiągnąłem. Słucham na stereo i coś tam pewnie daje, ale ja nie porównuję już jeden do jednego, nie przepinam się, nie przełączam tylko słucham muzyki. Nie było mnie tydzień w domu, więc jestem wyposzczony jeśli chodzi o stereo i odpaliłem CD Atoll z izolatorami:  jest pięknie, gra mięsiście jak to BurrBrown z taką otwartością i łatwością, bardzo angażujące. Drugi zestaw izolatorów zastosowałem do SMSL M400 + SP400, ale jeszcze nie słuchałem- tutaj niewątpliwą zaletą jest oddzielenie ich od siebie i zapewnienie wentylacji wzmacniaczowi. Całość wygląda bardzo fajnie, kosztuje niewiele, więc mogę sobie pozwolić na taki dodatek.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Przemi napisał:

No i dotarły na ostatnią chwilę urlopu 😀

W obawie na brak dostawy, zakupiłem zestaw ratunkowy, ale raczej nie będzie ratować 

a towarzyszyć w odsłuchach. Świetnie to gra.

298345447_752794779323357_8431199163658411399_n.jpg

Czyżbyś zamierzał popełnić sepuku za pomocą tego owocowego zestawu?  😅

  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Przemi napisał:

No i dotarły na ostatnią chwilę urlopu 😀

W obawie na brak dostawy, zakupiłem zestaw ratunkowy, ale raczej nie będzie ratować 

a towarzyszyć w odsłuchach. Świetnie to gra.

298345447_752794779323357_8431199163658411399_n.jpg

Widzę, że ktoś był w Lidlu. ;)

Acid Trip oraz Gelato z guawą i marakują są świetnymi soczkami. Gelato z pomarańczą mi nie podeszło/ Jak wypijesz to napisz co sądzisz o Heat i tym Cherry Elephant no i żeby nie było offtopu to podziel się też wrażeniami z odsłuchu. ^_^

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Jaro54 napisał:

Czyżbyś zamierzał popełnić sepuku za pomocą tego owocowego zestawu?  😅

Spokojnie wszystko jest pod kontrolą Jaro 😇 musi wystarczyć na cały weekend 😁

 

 

2 godziny temu, Hustler napisał:

Widzę, że ktoś był w Lidlu. ;)

Acid Trip oraz Gelato z guawą i marakują są świetnymi soczkami. Gelato z pomarańczą mi nie podeszło/ Jak wypijesz to napisz co sądzisz o Heat i tym Cherry Elephant no i żeby nie było offtopu to podziel się też wrażeniami z odsłuchu. ^_^

Acid Trip dobre piwko alkohol świetnie ukryty :) Gelato na razie piłem pomarańczowe i dramat, bardzo lubię pomarańczę, czy to w perfumach, jedzeniu, piwie, ale tutaj się zawiodłem i to bardzo. Heat i Cherry jeszcze nie piłem, ale dam znać. 

 

 

Co do słuchawek, mój boże 😁 😁 😁 wiesz ja ogólnie jestem bardziej po tej ciemnej stronie mocy, zawsze lubiłem bas i nie zwracałem uwagi jak gra reszta, ale ostatnio jakoś tak mi się odwróciło, że przejadłem się nim, chciałem czegoś lepszego, angażującego podczas słuchania muzyki. Do poszukiwań skłoniły mnie w sumie Budsy Pro, bo dla mnie grają już tak jakoś bardziej doroślej, ale trzymanie ich w uszach to dla mnie na prawdę wyzwanie, po drodze były też ostatnio oddane NeoBuds Pro od Ediego, ale te to już w ogóle tłukły tym basem na lewo i prawo a średnica to sobie grała gdzieś tam 100m za nim, tak fatalnych słuchawek to ja serio nie słyszałem już dawno.  No i doszliśmy do punktu gdzie na s12 trafiłem i po prostu je zamówiłem, bo niby end game i warto. Bałem się ich nawet w pewnym momencie nim doszły, bo góra większa niż w 7hz a ja stary basshead 😂

Kiedy zasiadłem do rozpakowania o 14 i odsłuchu bezpośrednio po, to skończyłem po 23 😀 

Głównie starałem się je już rozgrzewać i dobrać gumki, ale kończyło się tym, że zamiast zmieniać gumki to zmieniałem piosenki na kolejne :) 

 

Cóż mogę powiedzieć, dla mnie gra to bardzo pozytywnie, jest to właśnie to czego szukałem, dźwięk jest wielopoziomowy, instrumenty odseparowane, wokale męskie i damskie przyjemne, ciepłe, bas jest i jest on idealny, bez dudnienia bezsensownego, powiedziałbym, że nie jest techniczny, bardziej misiowaty. Na pewno jestem nimi zachłyśnięty, bo nie doświadczyłem jeszcze w swojej karierze takiego ogromu dźwięków, potrafią mi przez to wbić szpilkę w uszy tą swoją górą, ale nie zdarza się to nader często. Rzadko kiedy podczas słuchania muzyki porywa mnie ona na tyle, że tupnę sobie nóżką, ale tutaj nie da się inaczej. W ogóle w warunkach zakupu powinno być dopisane, że producent nie odpowiada za wyrobienie nawyku tupania nogą podczas odsłuchu(hahaha) 

Dużo przerobiłem słuchawek dokanałowych, bo w takich gustuję najbardziej, pomimo, że 3/4 zawsze mi z kanałów wypada albo je męczy. Tutaj jest inaczej, bo muszę powiedzieć, że dołączone gumki utrzymują się mi najlepiej,  spinfity bez problemu po godzinie się wysuwają, final audio uciskają, o piankach się nie wypowiem, bo to dla mnie w ogóle abstrakcja, albo ja tego nie umiem używać(tak wiem, ugniatamy w palcach najpierw 😇), albo mam tak małe kanały, że nawet najmniejsze pianki chcą mi ucho rozerwać. 

Reasumując, zakup uważam za udany, nie są do bólu analityczne a stawiają przede wszystkim na przyjemność z odsłuchu a tej dostarczają od groma. 

Odsłuchy odbywają  się na Tidalu Hi Fi z Ibasso DC03. Gatunki: Rock, Dubstep, Folk

Będę musiał chyba porzucić Spotify, jeśli zauważę, że lepiej s12 wykorzystują Tidala, a to może być bolesny proces transferu. 

 

Mam nadzieje, że mój amatorski bełkot będzie odrobinę przydatny dla kogoś. 😀

Edytowane przez Przemi
  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Przemi napisał:

Odsłuchy odbywają  się na Tidalu Hi Fi z Ibasso DC03. Gatunki: Rock, Dubstep, Folk

Będę musiał chyba porzucić Spotify, jeśli zauważę, że lepiej s12 wykorzystują Tidala, a to może być bolesny proces transferu. 

S12 są fantastyczne, dają mi bardzo dużo radości. Większości ludziom się podobają, ale zdarzają się i tacy, którym nie podejdą i lądują na giełdzie przez dosyć masywny dół, ale moim zdaniem ten bas jesy bardzo dobrej jakości, schodzi cholernie nisko i ukazuje masę faktur. Szarpnięcia kontrabasu czy gitary basowej to jest naprawdę bardzo wysoka półka, wiele dużo droższych słuchawek dokanałowych i wokółusznych nie ma podjazdu w tym aspekcie do S12. A co do Tidala vs Spotify, to mam subskrypcję w obu serwisach już od lat, niektóre kawałki brzmią lepiej tu, a inne tam, takie wrażenie odnoszę. Na pewno Spotify duuuuuuużo lepiej poleca nową muzykę, więc u mnie musi zostać do odkrywania nowych wykonawców.

  • Like 4
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności