Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mogę powiedzieć że i tak w audiophilizmie to co poznałem to może jest jednomiliardowa cyfra po przecinku procentowo.

Inaczej mówiąc o muzyce wiem tyle co w Tajlandii grad widzieli.

Jak w seksmisji było pytanie co to? a odpowiedź życie tak każdy może się podzielić własnymi wrażeniami i może to być  oczywiste dla kogoś jak się z tym zetknął. Więc ogólnie powiem że wypowiem się na temat słuchawek które mam a tych których nie mam to coś skrobnę ale ile w tym prawdy to wie lepiej osoba które je posiada lub posiadała.😃

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Otóż to @Artorias

 

Ja też już kończę, bo dostałem zjebke od małżonki, że nic pożytecznego nie robię tylko stukam w ten glupi telefon :D

 

Miłego popołudnia wszystkim życzę! :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 3.08.2022 o 15:54, marco-polo napisał:

 

 

Polecam ma dobrego kopa na słuchawki. 32 ohm musiałem głośność zmniejszyć do 0.5 głośności. Mikrofon i Jacka obsługuję w jednym.

dree.jpg

https://www.aliexpress.com/item/32802432756.html?spm=a2g0o.order_list.0.0.737e1802XEyzQG

 

 

 

Edytowane przez marco-polo
poprawny link
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Zychoo napisał:

Miał być Mojo 2, ale coś mnie tknęło i jest takie niesamowite cuś. Wyszło sporo taniej i jest zestaw słuchawki + dac z bluetooth. To moje pierwsze planary i jak na razie jest cudnie. A ten dopinany dongiel Himalaya R2R dac jest niesamowity,

Miałem przyjemność trochę ich posłuchać i progres względem standardowych Deva jest zauważalny. Grają bardzo napowietrzoną sceną, ale przyjemnie, przy tym organicznie, rozdzielczo i delikatnie. Nie jest to styl, który preferuje, ale bardzo mi podeszło ich brzmienie. Ciekawa odskocznia. Gratuluje zakupu. Bardzo uniwersalne słuchawki, a ten adapter Bluemini fajna sprawa, sam bym taki upolował, bo pasuje do SHP9500. Ba siedzi lepiej i stabilniej niż z Devami, tyle że trzeba mieć je przerobione na balans, bo inaczej scena się rozjeżdża.

Edytowane przez Artorias
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, chico99 napisał:

Z nieoficjalnych źródel !!!

Już niedługo posiadanie mojo 2 będzie ujęte w regulaminie forum

jako niezbędny warunek podczas rejestracji.

 

Na pewno łatwiej byłoby się dogadać, gdyby wszyscy słuchali z tej samej dziury. 😆

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, chico99 napisał:

Nówka z mp3store?

Można tak powiedzieć bo wygląda jak nowy :D Teraz mają go w fajnej cenie chyba przy okazji premiery Maxxa. Ty zdaje się masz tego najnowszego? 

 

5 godzin temu, Palpatine napisał:

@UndertakerGratulacje! Witamy w Astellowej rodzinie 😉

 

Dzięki. To już mój trzeci DAP Astella -> obecnie mam jeszcze AK70 na Cirrusie 4398 (drugą sztukę już) i wcześniej miałem SR25, czyli tak trochę nie po kolei :D W każdym razie Alpha robi oczywiście największe wrażenie choć mam odczucie że szkoła brzmienia astella się wcale tak nie różni pomiędzy tymi modelami. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 4.08.2022 o 14:01, MichalZZZ napisał:

Przecież każdy opisuje sprzęt jak go osobiście słyszy, jakie ma on osobiście odczucia i jakie ma porównania do czegoś innego czego wcześniej słuchał. (....)

 

 

Przepraszam, nie mam obecnie czasu brać udziału w całej dyskusji ale postaram się to nadrobić :) Jednakże chciałem odnieść się do tego co uderzyło mnie w tym poście.

 

Wydaje mi się, że to założenie jest prawdziwe tylko dla jednego z segmentów vel grup ludzi bawiących się w to hobby. Są inne grupy, przynajmniej podobnie jak ta pierwsza liczne (piersza - ludzi którzy faktycznie opisuja to co słyszą), mianowicie dla których audio to lifestyle, metka, uznanie kolegów na forum dyskusyjnym, auto-sugestia. 

 

Chcę przez to powiedzieć, że to założenie jest prawdziwe dla jednego z segmentów hobby audio, ale na pewno nie dla wszystkich. Sam łapałem się nie raz na tym, że zupełnie inaczej podchodzą do sprzętu za 10K+ a inaczej za 600 PLN. Po prostu. 

 

Jednocześnie twierdzę, że nie ma w tym nic dziwnego. Inaczej oceniamy samochód wsiadając do Ferrari a inaczej do KIA. 

 

Chcę tylko aby wybrzmiało, że to hobby to absolutnie nie jest brzmienie, to całość doznania a metka ma znaczenie nie do przecenienia. Powinniśmy rozpatrywać doznanie a nie odizolowaną kwestie brzmienia. Samo brzmienie nie równa się emocje. Jeżeli ktoś potrzebuje by te emocje zyskać opróżnić portfel albo postawić na głosniki myszy wypełnione piaskiem, czy kupuje filozofie marki albo metkę to dla mnie to still ok, tylko nie oszukujemy się, że oceniamy przede wszystkim brzmienie jak aniołki :)...to tylko jedna ze składowych równania, które dla każdego jest inne, żeby jeszcze skomplikować sprawę.

 

Kto to zaakceptuje, będzie zbawiony :)) i osiągnie audiofilską nirvane. hehe. 

 

image.png.a5ea9cf5fb2b43c99acb1f0e1ce1782f.png

image.thumb.png.a286cb91e5d15021621314ad5731aba9.png

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, fallow napisał:

Chcę tylko aby wybrzmiało, że to hobby to absolutnie nie jest brzmienie, to całość doznania a metka ma znaczenie nie do przecenienia.

 

Oczywiście że tak jest. U mnie to się przejawia w kategorii "zawsze chciałem mieć" i do tej pory były to takie sprzęty jak: 

- Klon Lehmanna

- coś ze stajni Ear Stream

- jakiś Burson

- odtwarzacz przenośny marki Astell&Kern

- Chord najlepiej Qutest ale z braku laku Mojo 1 sobie dorwałem

- Audeze 

 

To tylko niektóre z wyznaczonych sobie "kamieni milowych", bo od wymieniania są inne miejsca. W każdym razie, wszystkie te sprzęty do czasu ich zakupu znałem jedynie z obrazków i nie miałem pojęcia jak zagrają, więc "chęć ich posiadania" była zapewne wywołana odpowiednio wykreowanym wizerunkiem danej marki.  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności