Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

30 minut temu, marco-polo napisał:

Mam ten Xduoo XDO5 to działa tylko bateryjnie czy można zasilić z komputera po usb i używać jako odtwarzacz czy tylko działa to na baterii?

 

XD05 Bal ma opcję stacjonarną, zwykły XD05 / XD05 Plus nie ma.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

Gratuluję, szkoda tylko, że tak długo będziesz musiał czekać. A to oznacza, że na Twoje wrażenia również trochę poczekamy :) Myślę, że do tego wzmacniacza Susvary to musi have i na nie będziesz w następne kolejności polował. 

 

Oj tak, z całą pewnością będę chciał wypożyczyć Susvare jak tylko dojedzie Envy. Jeżeli przypadnie mi do gustu z tym wzmakiem, no to cóż, pewnie nie będę miał wyjścia... :)

 

2mc to rzeczywiście cała wieczność, ale w między czasie będę sobie czytał o jakiś topowych lampach, bo jestem kompletnie zielony. Oczywiście zanim kupię takie lampy, to będę musiał chwilę posłuchać na stockowych. 

 

Dziękuję. 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Oficjalne rzec mogę, że Feliks Envy został klepnięty :)

 

Wybrałem wersję Performance z lepszym okablowaniem sygnałowym (UPOCC miedź monokrystaliczna) i lampami Full Music 300B (będę oczywiście szukał lepszych lamp), a całość będzie w drzewie z orzecha.

 

Wizualnie mi się tak podobał ten wzmacniacz, że nie mogłem się powstrzymać. Zwyciężyła też pokusa i chęć spróbowania czegoś innego. No i oczywiście co musi być czystą przyjemnością - możliwość zabawy w wymiane lamp, której co poniektorym użytkownikom troszeczkę pozazdrościłem ;)

 

Pomijając jego bajeczny wygląd i to że będzie mi pasował do wnętrza pomieszczenia, to dźwiękowo też jest podobno niezły ;) Poprzez swoją moc dedykowany jest głównie wysoce prądożernym słuchawkom w tym i moim ulubionym Abyssom 1266 Phi TC ale i również (a może i nawet przede wszystkim) Susvarom, które podobno grają z nim zjawiskowo. Doszły mnie słuchy (info. od przesympatycznego p. Łukasza Feliksa), że Hifiman zamówił parę sztuk Envy jako referencyjny wzmacniacz dla Susvary. To chyba znaczy, że musiał się im spodobać, więc może i mnie przypadnie do gustu :) Niebawem się przekonam. Może nie tak niebawem, bo okres oczekiwania na produkcję takiego egzemplarza, to ok. 2mc. W każdym razie pierwsze sztuki, które docierają do zwykłych  użytkowników każą mi przypuszczać, że będzie to sprzęt wyjątkowy. Mieszanka mocy i technicznych walorów tranzystora z organicznym, nasyconym i muzykalnym brzmieniem wzmacniacza lampowego. A z jakimiś topowymi lampami podejrzewam, że będzie już bajka.

 

Najgorsze jest to, że nie wiem co teraz z Niimbusem, którego tak bardzo lubię za jego neutralne, przejrzyste i dynamiczne granie. Jeżeli zdecydowałbym się go zostawić, to mogę stworzyć jeden system z dwóch wzmacniaczy na zasadzie wykorzystania pre. Może to być ciekawe doświadczenie. Tylko muszę się dowiedzieć czy będzie miało to sens i czy będzie to bezpieczne dla systemu.

 

Na koniec parę fotek Envy + filmik, oraz dla zainteresowanych dwa pierwsze review :

 

 

https://www.headfonia.com/feliks-audio-envy-review/

 

https://headfonics.com/feliks-audio-envy-review/

 

wallnut_front (1).png

wallnut_quarter (2).png

wallnut_side (2).png

wallnut_back.png

 

@michalzzz gratulacje. Podoba mi się twoje pasyjne podejście do tematu :) Ciężko -przechodząc obok takiego sprzętu, gdy w zasięgu finansowym, nie wpaść w zachwyt uwieńczony decyzją o zakupie. 

A, że wiem że będziesz z Susvarami zestawiał - tym bardziej wzbudza to mój zachwyt :).

Gratulacje!

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekBe

 

Dziękuję bardzo :)

 

@radzik55

 

Rownież dziękuję.

 

Moje gratulacje! To zdaje się wersja Anniversary, to tym jeszcze większe gratulacje :)Coś czuję, że do Verite też wrócisz ;) Poprzednia Euforia pamiętam, że narzekałeś, że trochę brumiła, a jak ta? Fajnie wygląda ten wysoki połysk, ale chyba strasznie się palcuje... 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje, tak wersja Anniversary, tym razem  na szczęście jest cicha, niestety trochę tak, ale poradźmy, warto czasami przetrzeć przy okazji kurz  :)

A co do Verite :

1659511871350.thumb.jpg.3cf733a4c12b72b506deb2dad33319b6.jpg

 

Edytowane przez radzik55
  • Like 4
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiedziałem, że wrócisz do Verite, ale nie sądziłem, że aż tak szybko :D

 

Zatem czapki z głów i podwójne gratulacje! :)

 

Mnie też jakiś czas temu przeszlo przez myśl żeby sprzedać Verite, ale za każdym razem kiedy ich słucham, to sobie wybijam ten pomysł z głowy. Kapitalne zamknięte słuchawki. 

 

Ps. co to za kabelek jest? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekBe @radzik55 gratuluję zakupów! :)) HEKi pięknie się prezentują na nowy stojaku, a Euforia z Verite Closed na regale!😉👍🥇🥇 Super, że udało się do niej powrócić :)

 

@MichalZZZgratuluję złożenia zamówienia!🙂👍🥇 Mam nadzieję, że jak najszybciej znajdzie się u Ciebie i będziesz mógł następnie wypróbować z nią Susvary :) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze raz dziękuje, kabelek dostałem w zestawie z słuchawkami  "Toxic srebrny ".

Może Przemku uda się spotkać w przyszłości i posłuchać :)

 

16 minut temu, MichalZZZ napisał:

Mnie też jakiś czas temu przeszlo przez myśl żeby sprzedać Verite, ale za każdym razem kiedy ich słucham, to sobie wybijam ten pomysł z głowy. Kapitalne zamknięte słuchawki.

Racja, są bardzo uniwersalne, porównując do Stealth, Dan Clarki  technicznie są lepsze  a Verite muzykalniejsze. Niektóre kawałki  z Stealth są świetne, a z  Verite bardzo dobre i na odwrót , słabsze (starsze) nagrania na Verite brzmią przyjemniej. Słuchawki fajnie się uzupełniają, ale koszta utrzymaniu obu ....

 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@radzik55 mam nadzieję, że uda się spotkać w przyszłości  (być może @mrbudyn będzie mógł do nas dołączyć:)). Przypuszczam, że Verite muszą świetnie wypadać na toxicu, który nadaje bardziej technicznego charakteru brzmieniu. 

 

Gratuluję posiadania świetnych słuchawek i życzę miłego dnia! 🙂👍🥇🥇

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Przemku. Jeszcze rozmawiam z Panem Łukaszem Feliksem na temat zastosowania potencjometra z wyższej półki, oraz dobrania innego drzewa na życzenie, bo co się okazuje ktoś na Head Fi mi podrzucił pomysł, że można zamówić nieco jaśniejszy orzech (taki z jakiego na poniższej fotce wykonany jest fotel) i z takiego drzewa byłby już absolutnie przepiękny! To wszystko podniesie koszty, ale chyba warto, żeby ucieszyć też oczy do granic możliwości ;) W każdym razie najbardziej się boje, że to wszystko jeszcze wydłuży okres oczekiwania - jeżeli jakoś znacznie, to zostanę przy stockowym potencjometrze i ciemniejszym orzechu.

 

 

s695443080570417806_p26_i7_w1200.jpeg

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie, fotel tylko dałem jako przykład drewna które mi się podoba i które można by było na życzenie zastosować do Envy. Ale fakt, na kupnie odpowiedniego fotela też cały czas jestem i w końcu się będę musiał za to zabrać na poważnie. Ten co mam aktualnie jest wygodny, ale chciałbym jescze wygodniejszy i przede wszystkim lepszy jakościowo i ładniejszy wizualnie. 

 

Twój jest piękny! 

 

Jak tam Elite i Diany? 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 minut temu, RadekBe napisał:

 

 

Hah.. Michał, to trafiłeś. Ten fotel to był jeden z pierwszych zakupów do zakątka audio - wersja chińska ofkoz ;) Podnóżek podjeżdża tylko przy dłuższych posiedzeniach, dostawiłem go tylko do tej fotki. Szczerze polecam, jeśli rozważasz go jako uzupełnienie Envy.

 

 

1143718103_Audio_zaktek.jpg.aa94e7cd3cf81475a31f47788efab0d0.jpg

Fotel jest mega - pochwalisz się gdzie taki można kupić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nie, nie, fotel tylko dałem jako przykład drewna które mi się podoba i które można by było na życzenie zastosować do Envy. Ale fakt, na kupnie odpowiedniego fotela też cały czas jestem i w końcu się będę musiał za to zabrać na poważnie. Ten co mam aktualnie jest wygodny, ale chciałbym jescze wygodniejszy i przede wszystkim lepszy jakościowo i ładniejszy wizualnie. 

 

Twój jest piękny! 

 

Jak tam Elite i Diany? 

 

 

Hej, dzięki. Też lubię smaczki (nawet jeśli to nieorginalny Eames), gdy dobrze wykonane, ze szlachetnych materiałów i spójne estetycznie z otoczeniem.

 

Co do Elite i Dian - słucham od wczoraj wieczór w zestawieniu z HEkse i 007kami. Ujmę tak, Diany zrobiły na mnie duże wrażenie dźwiękowo, a po traumie ergonomicznej z 1266TC są jak piórko swobodnie spoczywające na głowie. Grają relaksująco, pełnym dźwiękiem, z dołem bliskim 1266TC, dodatkowo bardzo klarownie. Takie granie bardzo lubię - świetna alternatywa do w/w modeli. 

Elite przy reszcie trochę takie zgubione za kotarą.

 

p.s. wczoraj złapałem kontuzję szyi podczas treningu, więc moja ocena jest obarczona mocnym czynnikiem bólowo-ibuprofenowym. Dlatego daję sobie jeszcze kilka dni na odsłuchy.

 

 

10 minut temu, hubercik12311 napisał:

Fotel jest mega - pochwalisz się gdzie taki można kupić?

 

Oj.. wystarczy, że wpiszesz 'fotel lounge' w wyszukiwarce i pojawi się cała rzesza.

Pamiętaj, że to nie oryginalny Eames, a zamiennik (plagiat) z Chin.

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, RadekBe napisał:

Oj.. wystarczy, że wpiszesz 'fotel lounge' w wyszukiwarce i pojawi się cała rzesza.

Pamiętaj, że to nie oryginalny Eames, a zamiennik (plagiat) z Chin.

Z ciekawostek mogę powiedzieć, że małżonka pracuje w firmie która jest głównym podwykonawcą więszkości projektów sprzedawanych przez niemiecki sklep VITRA np takich ptaszków jak niżej (design EAMES)image.png.77d3043390050bd8381962f65d075bae.png

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, hubercik12311 napisał:

Z ciekawostek mogę powiedzieć, że małżonka pracuje w firmie która jest głównym podwykonawcą więszkości projektów sprzedawanych przez niemiecki sklep VITRA np takich ptaszków jak niżej (design EAMES)image.png.77d3043390050bd8381962f65d075bae.png

 

Prawie słuchawkowy stand ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności