Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

13 minut temu, Hustler napisał:

Czasem nawet te tańsze rzeczy cieszą bardziej, bo człowiek cieszy się drugi raz, gdy stwierdzi, że relacja ceny do jakości jest naprawdę dobra.

Chyba bardziej cieszy się, że nie dał się zrobić w c**ja płacąc naście czy dziesiąt tysi za coś tak prostego jak słuchawki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Hustler napisał:

To jest właśnie fajne, że mnie cieszy prawie każdy zakup, nieważne czy za 100, czy za 1000 zł. Czasem nawet te tańsze rzeczy cieszą bardziej, bo człowiek cieszy się drugi raz, gdy stwierdzi, że relacja ceny do jakości jest naprawdę dobra.

Właśnie a zgub takie coś. Jak właśnie podchodzę na lightcie. Bo przecież to nie pokaz mody że co nowego wyjdzie to kupuj bo dobre. Ostatnio zakupiłem 

Czekam na Turtle Beach z 60mm driverami i Thronmax thx-50. 

Poza tym ja bardziej używam na codzień wokół-uszne. Poza domem to mniejsze ale zdarzało się że z EL-8 Audeze też chodziłem ale trochę ciężkie i pocą się. Ja po prostu używam słuchawek od takiego mam ochotę na to. To jak spróbowanie nowej pozycji w sporcie czy czymkolwiek innym. Kwestia spojrzenia i myślenia nad czymś a jednak to mi się nie podoba i można spróbować to przerobić lub zrobić inaczej. Moja własna innowacyjność mi się podoba. Mówią małe a cieszy a duży może więcej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

Mam te mamby, prawda, s12, już ponad tydzień. No, ale, żeby zrobić zdjęcie, trzeba z uszu wyjąć…

Rzeczywiście aż tak dobrze? Kurde sam się zastanawiam. Fanem IEMów nie jestem, ale ile można siedzieć na FD1. Obawiam się tylko trochę góry, bo dla niektórych, jest jej ponoć za dużo.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Artorias napisał:

Rzeczywiście aż tak dobrze? Kurde sam się zastanawiam. Fanem IEMów nie jestem, ale ile można siedzieć na FD1. Obawiam się tylko trochę góry, bo dla niektórych, jest jej ponoć za dużo.

Przez ponad tydzień słuchałem tylko S12. Dziś pierwszy wieczór zdrady - T90 z headonica GTI via mt603 Tung Sol. Źródłem iPad mini 5gen, bo nie mam już Maca. Potem powrót do S12 na hybrydach symbio W z xdp300r. S12 mam w wersji 3,5mm. No cóż, nie zagrały S12 z xdp300r gorzej niż stacjonarka, mówię o ogólnym wrażeniu. Zapewne, gdyby źródłem był dac, a nie iPad mini (bo xdp300r daje lepszy, czystszy z czarnym tłem sygnał) sytuacja byłaby inna. T90 to drugie moje po k812 Argentum Extreme najlepsze słuchawki, także, ostro się zdziwiłem. Tak jak mówię, iPad mini był wąskim gardłem, mogłem podłączyć pionka zamiast niego, ale nie o to chodzi. S12 to wysoka półka. Ja tylko 3 słuchałem  IEM-ów lepszych/porównywalnych, w kolejności od najbardziej zbliżonych: Dunu Zen, IT07, 64audioNio, choć te ostatnie, to już inna liga. Chwilkę słuchałem też porównawczo z PX pędzonych najlepszym kablem meeaudio po balansie, także z xdp300r, także na hybrydach symbio W. Relacja jak T90 do hf580. Szczegółowość, faktury, scena, powietrze, zdecydowanie dla s12, choć oczywiście PX w w.w. setupie uroku i wygaru i dobrego grania odmówić nie można. Niemniej s12 dużo lepsze. Mnie oczywiście S12 nie kłują, ale sam widzisz, T90 uwielbiam, choć zlampione i z headonicaGTI z którego i solo grają synergicznie.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Manu porównaj obecną cenę PX (59$ z przesyłką vs 750 pln). Czy S12 są 2,5x lepsze od PX? 

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Jaro54 napisał:

Manu porównaj obecną cenę PX (59$ z przesyłką vs 750 pln). Czy S12 są 2,5x lepsze od PX? 

Wiesz, że to tak nie działa :D 

U mnie działa tak natomiast, że na IT07 i Dunu Zen już nie zerkam :P 

P.S. Ja mam z IEM tylko PX i S12, to z czym miałem równać? Z T90 :P 


 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Rafacio napisał:

Chyba bardziej cieszy się, że nie dał się zrobić w c**ja płacąc naście czy dziesiąt tysi za coś tak prostego jak słuchawki.

Zakup takich słuchawek mi nie grozi, więc nawet nie rozpatruję takich scenariuszy. ;)

39 minut temu, marco-polo napisał:

Właśnie a zgub takie coś. Jak właśnie podchodzę na lightcie. Bo przecież to nie pokaz mody że co nowego wyjdzie to kupuj bo dobre. Ostatnio zakupiłem 

Czekam na Turtle Beach z 60mm driverami i Thronmax thx-50. 

Poza tym ja bardziej używam na codzień wokół-uszne. Poza domem to mniejsze ale zdarzało się że z EL-8 Audeze też chodziłem ale trochę ciężkie i pocą się. Ja po prostu używam słuchawek od takiego mam ochotę na to. To jak spróbowanie nowej pozycji w sporcie czy czymkolwiek innym. Kwestia spojrzenia i myślenia nad czymś a jednak to mi się nie podoba i można spróbować to przerobić lub zrobić inaczej. Moja własna innowacyjność mi się podoba. Mówią małe a cieszy a duży może więcej.

Właśnie w audio już pojawił się ten trend niczym z pokazów, że słuchawki sprzed kilku miesięcy już mało kto poleca. Jest kilka pozycji polecanych w danych zakresach cenowych i to się zmienia na bieżąco. Są oczywiście wyjątki jak BLON BL-03, które mają swoje lata, a nadal są na językach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, manuelvetro napisał:

Wiesz, że to tak nie działa :D 

U mnie działa tak natomiast, że na IT07 i Dunu Zen już nie zerkam :P 

P.S. Ja mam z IEM tylko PX i S12, to z czym miałem równać? Z T90 :P 


 

Wcale nie neguje lepszości S12. Jedynie zauważyłem, że za ok 300 pln można mieć słuchawki bardzo przyzwoite. Sam chyba też uważasz PX za co najmniej dobre? Zbyt często pomagamy marketingowi i zbytowi producentów w podnoszeniu cen. 

  • Like 2
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Hustler napisał:

Właśnie w audio już pojawił się ten trend niczym z pokazów, że słuchawki sprzed kilku miesięcy już mało kto poleca. Jest kilka pozycji polecanych w danych zakresach cenowych i to się zmienia na bieżąco. Są oczywiście wyjątki jak BLON BL-03, które mają swoje lata, a nadal są na językach.

 

Nic w tym dziwnego skoro na rynku pojawia się tyle nowych sprzętów w ciągu roku i z reguły są w jakimś tam stopniu lepsze od tego co było oferowane wcześniej. Co nie znaczy, że ten starszy sprzęt już się do niczego nie nadaje, ale skoro można mieć lepiej za podobne czy tam nieco większe pieniądze... ;) 

 

Jeszcze kilka lat temu nie mieliśmy takiego zalewu różnej chińszczyzny, to popularne modele były polecane długo po po prostu nie było zbytniego wyboru. Część z nich zresztą nadal się broni - np. takie Aune E1.

 

Ma to swoje plusy i minusy, bo wybór jest obecnie bardzo duży ale z drugiej strony jest też cała masa elektro-śmieci, typu jakieś słuchawki KZ za 30 zł które wręcz kaleczą uszy, a mimo tego ludzie i tak je kupują by raz posłuchać a później pierdyknąć do szuflady, bo nawet nie da się tego odsprzedać ;) Ofc KZ ma też kilka fajnych modeli żeby nie było.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, lobuz1 napisał:

Bo zakochałem się w skandynawskim jazzie a Amazon dostarcza w sobotę :). Jutro odbiorę jeszcze E.S.T 😀

D7797B1C-5E53-4AA9-87B6-988B518DCC1E.jpeg

To taka muzyka w tym Twoim zakupionym albumie? Nawet fajny utwór.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zakupoholictwo w audiophilosphy polega na tym że nie ważne ile co kosztuję.

Ważne że trafilismy na coś co nas zaskoczy i zadowoli. To jak wygrana w totolotka.

To takie chwilowe WOW jak kupienie dziecku lizaka i się cieszy dopóki ten smak dźwięku się utrzymuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, manuelvetro napisał:

Dzięki @lobuz1!!! Po raz trzeci artystów skandynawskich, których winyle kupujesz,  z niekłamaną przyjemnością w całości zassałem.

Bo to bardzo dobre jest. 👍

Torda Gustavsena też posłuchaj….no i Emil Brandqvist m.in. Falling Crystals, koniecznie.

https://www.emilbrandqvisttrio.com/video/

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

@marco-polo Mieszkasz w Szwecji i nie znasz skandynawskiego jazzu? A sorry Espen Eriksen Trio to norweskie trio ;) 

Bardziej Lassie Stefanz i ten zespół

I parę innych Vikingarnia,Vidar Villa oraz Philter.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, marco-polo napisał:

Bardziej Lassie Stefanz i ten zespół

I parę innych Vikingarnia,Vidar Villa oraz Philter.

A może Ulf Wakenius? Świetny jest- szwed 😀.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności