Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, deadman42 napisał:

No co ty?? Spójrz na kolekcję @lobuz1 . Tam co jakiś czas wpada  króliczek i się zadomawia. Myślę, że to już nie gonienie króliczka ,a hodowla (kolekcjonersko-hobbystyczna)😁

Nie jestem kolekcjonerem audio i mógłbym pozbyć się połowy czy większości tego sprzętu ale za rozsądną cenę. Niestety nie jest tak łatwo, wiemy jak działa bazarek, a ja nie jestem zdesperowany żeby to upłynniać, przypominać się i pilnować. Nie lubię wystawiać na olx czy allegro.  Sprzęt leży i jest odpalany rotacyjnie raz na jakiś czas- robię sobie też takie wieczory  i słucham w różnych konfiguracjach. Mam dobre dacki i słuchawki na sprzedaż ale nie z rabatem 50%, ale jak ktoś szuka sprzętu jak nowy, szanowany i chce go kupić taniej niż w sklepie to zdecydownie u mnie .😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał:

Nie jestem kolekcjonerem audio i mógłbym pozbyć się połowy czy większości tego sprzętu ale za rozsądną cenę. Niestety nie jest tak łatwo, wiemy jak działa bazarek, a ja nie jestem zdesperowany żeby to upłynniać, przypominać się i pilnować. Nie lubię wystawiać na olx czy allegro.  Sprzęt leży i jest odpalany rotacyjnie raz na jakiś czas- robię sobie też takie wieczory  i słucham w różnych konfiguracjach. Mam dobre dacki i słuchawki na sprzedaż ale nie z rabatem 50%, ale jak ktoś szuka sprzętu jak nowy, szanowany i chce go kupić taniej niż w sklepie to zdecydownie u mnie .😀

Ostatnio powiem szczerze, że udaje mi sie sprzedawać i tu i na olx sprzęt w bardzo rozsądnych kwotach. 

Nawet się jakoś bardzo ludki nie targują.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, hubercik12311 napisał:

Ostatnio powiem szczerze, że udaje mi sie sprzedawać i tu i na olx sprzęt w bardzo rozsądnych kwotach. 

Nawet się jakoś bardzo ludki nie targują.

Może właśnie zacznę wystawiać na olx. Nikt tutaj nie chciał kiedyś moich iemów Fiio i Shanling a tam poszły z pocałowaniem ręki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To coś bardziej jak łowca skarbów @lobuz1 Ja też ogólnie mam tego trochę w pip.

Nie mam może aż dużo profesjonalnego sprzętu ale tylko co po niektóre perełki.

Nie wiem jak to nazwać ale jak widziałem ostatnio coś w bardzo promocyjnej cenie to aż żal nie kupić.

Czasami celuję w tańszy sort bo może czasem coś się trafi a zauważyłem że po kablu to znika wszystko ze sklepowych półek i w większości jak idzie się do sklepu to nie ma słuchawek z kabelkiem.

Dlatego też zakupiłem te Turtle Beach 500 Reacon a nóż widelec będą jak wspaniałomyślne Superluxy.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, marco-polo napisał:

To coś bardziej jak łowca skarbów @lobuz1 Ja też ogólnie mam tego trochę w pip.

Nie mam może aż dużo profesjonalnego sprzętu ale tylko co po niektóre perełki.

Nie wiem jak to nazwać ale jak widziałem ostatnio coś w bardzo promocyjnej cenie to aż żal nie kupić.

Czasami celuję w tańszy sort bo może czasem coś się trafi a zauważyłem że po kablu to znika wszystko ze sklepowych półek i w większości jak idzie się do sklepu to nie ma słuchawek z kabelkiem.

Dlatego też zakupiłem te Turtle Beach 500 Reacon a nóż widelec będą jak wspaniałomyślne Superluxy.

 

Tutaj chodzi o emocje. Coś jak randka z seksowną nieznajomą, która Cię kręci i możesz ją wreszcie poznać a później szukasz kolejnych wrażeń… Doszedłem do wniosku, że warto płacić za te emocje i coś tam tracić gdy pozbywasz się sprzętu bo wartość emocji jest dla mnie wyższa i zakup sprzętu dawno się zamortyzuje. A we wszystkim tym chodzi o słuchanie muzyki i robię to bardzo często - właśnie dla emocji.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, lobuz1 napisał:

Może właśnie zacznę wystawiać na olx. Nikt tutaj nie chciał kiedyś moich iemów Fiio i Shanling a tam poszły z pocałowaniem ręki.

Ludzie zaczęli więcej tam kupować bo masz pozorną ochronę transakcji - sprzedający nie dostaje kasy zanim nie kupujący nie potwierdzi, że jest ok. 

Z drugiej strony sprzedałem gościowi interfejs OBD na bluetooth i próbował się wykpić wadliwym działaniem z PC  a zwyczajnie kolesiowi nie chciało się poszukać właściwego configu w internetach. Kasę dostałem ale cwaniactwo wkracza w ostatnim czasie na nowy poziom. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, lobuz1 napisał:

Tutaj chodzi o emocje. Coś jak randka z seksowną nieznajomą, która Cię kręci i możesz ją wreszcie poznać a później szukasz kolejnych wrażeń… Doszedłem do wniosku, że warto płacić za te emocje i coś tam tracić gdy pozbywasz się sprzętu bo wartość emocji jest dla mnie wyższa i zakup sprzętu dawno się zamortyzuje. A we wszystkim chodzi o słuchanie muzyki i robię to bardzo często - właśnie dla emocji.

Jakby to powiedzieć masz jedne ale chciałbyś pokochać się jeszcze z innymi i zobaczyć czy ten dreszczyk, gęsia skórka i jakieś nowe doznania a nie że znowu te 100 x kopie i nic nie zmienili a pogorszyli a wtedy Tobie się włącza lampka że to nie to i nadal szukasz.

Ja ostatnio tak miałem jak bawiłem się w DIY i drivery okazały się lipne w Bądź moim bohaterem chyba wstawiłem problem.

Ogólnie cieszy mnie też DIY i trafione w 10-tkę np. drivery lub poprawione strojenie dzięki pomocy @Perul.

To też jakieś doznanie emocji. Nawet jak coś się nie uda to zawsze to można poprawić,

 Słuchawki to jeden plus możesz rozkręcić te tańsze i coś z nimi zrobić. Taki żartem mówiąc oddam szafę słuchawek które tam trafiły bo coś w nich nie było tzw."halo".

W dniu 20.11.2020 o 11:58, Corvin74 napisał:

Uff dotarło jedno z moich marzeń...

 

teraz spokojnie stoją i sobie dochodzą po podróży... ciężko doczekać się wieczora, gdy będę ich słuchał. Klipsch Heresy III

 

 

 

20201120_114321.jpg

20201120_114946.jpg

Jak pięknie grają z lampkami.

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ktoś może zapytać czy mam RiGCZ (w końcu jest tyle innych słuchawek do kupienia), ale ja chciałem wrócić do tego, od czego zaczęła się moja przygoda z Chi-Fi. Muszę się przyznać, że po tylu latach (to już 5 lat 😲) słuchawki nadal się nieźle bronią (jak na standardy KZ) i sprawiają sporo frajdy. Oczywiście są teraz znacznie lepsze pozycje przystępne cenowo, jednak za 70zł był to naprawdę fajny powrót do przeszłości 🙂.

 

ZS5.jpg

Edytowane przez e1mo
  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, marco-polo napisał:

Jak pięknie grają z lampkami.

No wiem, i jeśli miałbym zmieniać to tylko z rodziny … może forte. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, e1mo napisał:

Ktoś może zapytać czy mam RiGCZ (w końcu jest tyle innych słuchawek do kupienia), ale ja chciałem wrócić do tego, od czego zaczęła się moja przygoda z Chi-Fi. Muszę się przyznać, że po tylu latach (to już 5 lat 😲) słuchawki nadal się nieźle bronią (jak na standardy KZ) i sprawiają sporo frajdy. Oczywiście są teraz znacznie lepsze pozycje przystępne cenowo, jednak za 70zł był to naprawdę fajny powrót do przeszłości 🙂.

 

ZS5.jpg

Masz rację, później zaczął się wyścig zbrojeń. Ja mam pierwszą wersję, z przedsprzedaży w książęczowym pudełku, jak TinHiFi T2. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, lobuz1 napisał:

No i odebrali telefon…za 5 piątym razem (wiem, zmieniłem zasady), więc pojechałem. Nie jestem pewny czy mama @mykupyku klasycznym szerokim wejściem i negocjacjami z grubej rury zyskałaby więcej. :P Tak, wymiękłem ale tylko dlatego bo przypomniałem sobie, że nie mam żadnego japończyka- tylko kitajce, niemce, austriacy czy amerykany. 🤣

 

BA2E6F5B-4D70-470B-BCD7-888984A62376.jpeg

 

7744BE49-FC89-4286-B92A-3E8FA8A32BDD.jpeg
A1AAFF09-842C-41DA-9699-729A410085F7.jpeg

To się nazywa: "przejdźmy od snów do czynów :)"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, prophet1 napisał:

To się nazywa: "przejdźmy od snów do czynów :)"

Przejdźmy w inny wymiar dźwięku analitycznego gdzie można go sobie rozłożyć jak nutki w zeszycie do muzyki. :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 27.07.2022 o 13:13, lobuz1 napisał:

No i odebrali telefon…za 5 piątym razem (wiem, zmieniłem zasady), więc pojechałem. Nie jestem pewny czy mama @mykupyku klasycznym szerokim wejściem i negocjacjami z grubej rury zyskałaby więcej. :P Tak, wymiękłem ale tylko dlatego bo przypomniałem sobie, że nie mam żadnego japończyka- tylko kitajce, niemce, austriacy czy amerykany. 🤣

 

BA2E6F5B-4D70-470B-BCD7-888984A62376.jpeg

 

7744BE49-FC89-4286-B92A-3E8FA8A32BDD.jpeg
A1AAFF09-842C-41DA-9699-729A410085F7.jpeg

 

Co zdjęcie to wydają mi się coraz ladniejsze 👍😅 Tylko trochę wstyd dla producenta, że do słuchawek "portale" nie dodaje pokrowca w zestawie 🤦

 

Chyba, że to takie domowe portable 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Dirian napisał:

 

Co zdjęcie to wydają mi się coraz ladniejsze 👍😅 Tylko trochę wstyd dla producenta, że do słuchawek "portale" nie dodaje pokrowca w zestawie 🤦

 

Chyba, że to takie domowe portable 😅

Dają, taką miękką torebkę 😀

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, szugary68 napisał:

studio 16 hertz

Sam miałem ich monitory przez 5 lat. To dobre produkty, ale zdrożały mocno od kiedy je pierwszy raz zobaczyłem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Corvin74 napisał:

ale zdrożały mocno

Ja nabyłem je z drugiej ręki i w mniejszych pieniążkach, ale poprzedni właściciel bardzo o nie dbał, bo wyglądają jak wyjęte prosto z pudła .

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

To konstrukcje zamknięte?

Z br......bardzo dobrze się adoptują w niewielkich pomieszczeniach. Mimo ,że mam niewielkie i dosyć zastawione pomieszczenie, to absolutnie nie mam problemu z rozstawieniem tych monitorów.....również mogą stać blisko ścian. Głośniczki to canto one new se

Edytowane przez szugary68
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, szugary68 napisał:

Przecudne....świetne! .....nie

 trzeba szukać daleko, jak ma się tak blisko. 

 Trafiłem na nie przypadkiem .....i tak

 dopracowanych I świetnie zestrojonych paczek u siebie nie miałem.Stolarka, to bardzo wysoki poziom i nie muszą się wstydzić, nawet na tle droższej konkurencji - ba...nie wiem,czy jej nie przewyższa. 

Mogą się podobać miłośnikom jazzu i elektro-akustyki ,które zresztą bardzo fajnie się uzupełniają 

, ale i w mojej ulubionej muzyce genialnie się sprawdziły.....Johannes Schmoelling & Woters z albumem "Zeit" rozbili u mnie bank!

 Naprawdę ,duże brawa dla konstruktora!

 

..... dobre głośniki trzeba było czymś fajnym napędzić .....na studio 16 hertz trafiłem zupełnie incognito i powiem szczerze.....Grzegorz Rogala zna się na tych klockach......i bardzo dobrze!

... i trzeba Mu zaufać! Ale żeby nie było tak miodnie, to niestety będę musiał uszczuplić swój sprzętowy arsenał, bo jak patrzę na te swoje skromne cztery kąty, to taki mały komis się zrobił.... syn niestety chyba w moje ślady poszedł ......tylko współczuć mojej żonce😁

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LRM_20220727_082737.jpg

W jakim to języku jest napisane?

13 godzin temu, szugary68 napisał:

Przecudne....świetne! .....nie

 trzeba szukać daleko, jak ma się tak blisko. 

 Trafiłem na nie przypadkiem .....i tak

 dopracowanych I świetnie zestrojonych paczek u siebie nie miałem.Stolarka, to bardzo wysoki poziom i nie muszą się wstydzić, nawet na tle droższej konkurencji - ba...nie wiem,czy jej nie przewyższa. 

Mogą się podobać miłośnikom jazzu i elektro-akustyki ,które zresztą bardzo fajnie się uzupełniają 

, ale i w mojej ulubionej muzyce genialnie się sprawdziły.....Johannes Schmoelling & Woters z albumem "Zeit" rozbili u mnie bank!

 Naprawdę ,duże brawa dla konstruktora!

 

..... dobre głośniki trzeba było czymś fajnym napędzić .....na studio 16 hertz trafiłem zupełnie incognito i powiem szczerze.....Grzegorz Rogala zna się na tych klockach......i bardzo dobrze!

... i trzeba Mu zaufać! Ale żeby nie było tak miodnie, to niestety będę musiał uszczuplić swój sprzętowy arsenał, bo jak patrzę na te swoje skromne cztery kąty, to taki mały komis się zrobił.... syn niestety chyba w moje ślady poszedł ......tylko współczuć mojej żonce😁

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

LRM_20220727_082737.jpg

W jakim to języku jest napisane?

 

 

@lobuz1 skąd takie ładne wtyki?

Edytowane przez Birken
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności