Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, The Grand Wazoo napisał:

Inakustik robi fajne kable i w całkiem przyzwoitych cenach. A Ty masz jeszcze na dodatek Premium ;) 

In-acoustics produkuje kable i akcesoria od 1977 roku. Znajdują się one w Ballrechten-Dottingen w Niemczech i są znane z doskonałej jakości. Firma znajduje się w czołówce świata pod względem rozwoju innowacyjnych produktów w dziedzinie hi-fi i multimediów. Lydglede jest norweskim importerem i dlatego oferuje cały asortyment. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, fallow napisał:

ATH WP900 oraz iFi Gryphonn.

 

O ile WP900 to najlepsze przenośne słuchawki z jakimi miałem kontakt od 2 dekad, powiedziałbym że to taki mariaż ESW9 z ES10 z lekkim ukłonem w stronę AWKT (lekkim), o tyle iFi Gryphon o ile jest prze-kombajnem użytkowo, o tyle sonicznie jest dla mnie przeciętny. Będę szukał jako biurowy match dla WP900 czegoś innego :) 

 

 

image_2022-07-16_110322201.png

image.png

 

Bardzo ładnie i ciekawie się te ATH prezentują. Masz może jakieś porównanie do czegoś z podobnego przedziału cenowego, ale nie od ATH (bo żadnych nie słuchałem :( ). 

 

To takie muzykalne granie czy raczej analityczne? Jakbyś skrobnął kilka słówek to byłbym wdzięczny :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Tytus1988 napisał:

@Dirianjest to bardzo muzykalne i dynamiczne brzmienie. Energia dolnego pasma jest świetna. W swoim pułapie cenowym jak najbardziej się bronią szczególnie wzorową czystością dźwięku. Poza tym pięknie się prezentują ich muszle wykonane z klonu płomienistego. Polecam sprawdzić. Tym bardziej, że są w promocji :)

 

20220717_103034.jpg

 

Natomiast u mnie ostatnio kilka drobnych zakupów:

 

- łączówki Argentum do Yamach YH-100 (jak najbardziej zasłużyły 😉 );

 

Lumii_20220717_103614127.jpg

 

- para drewnianych stojaków (dziękuję @mrbudyn za namiary🙂👍)

- Aby trochę pobujać w muzycznych chmurach... Adam Bałdych, Vincent Courtois, Rogier Telderman, Clouds🎶🥰🎶 

- lampy 6GU7 Sylvanii, General Electric, Menco oraz Westinghouse🎶💡💡🎶

 

Lumii_20220717_102203979.jpg

 

 

 

 

 

 


Dziekuje za info, w takim razie koniecznie muszę sprawdzić te ATH. Faktycznie, wyglądają prześwietnie a skoro jeszcze bronią się dźwiękowo… ;) 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 7/16/2022 at 12:11 PM, Undertaker said:

2020. Moje pierwsze Audeze. Grają bardzo fajnie kolokwialnie mówiąc ale z drugiej strony tyłka nie urywają

Miałem je dłuższy czas i są bardzo fajne. Moim zdaniem lepsze od Lcd-3 całościowo. Wymagają lepszego kabla, który by je przyśpieszył. Średnica fantastyczna. Bas gorszy niż w trójkach, ale nadal super. Góra pasma niestety za wolna i przygaszona dla mnie, chociaż to wychodzi w porównaniach.  Super walizeczkę dodają i ogólnie wrażenie obcowania z czymś bardzo dobrej jakości, premium. Uzależniające brzmienie. Bardzo miło wspominam. Gratuluję takiego wypasa 🙂

Edytowane przez NuYam
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, NuYam napisał:

Miałem je dłuższy czas i są bardzo fajne. Moim zdaniem lepsze od Lcd-3 całościowo. Wymagają lepszego kabla, który by je przyśpieszył. Średnica fantastyczna. Bas gorszy niż w trójkach, ale nadal super. Góra pasma niestety za wolna i przygaszona dla mnie.  Super walizeczkę dodają i ogólnie wrażenie obcowania z czymś bardzo dobrej jakości, premium. Uzależniające brzmienie. Bardzo miło wspominam. Gratuluję takiego wypasa 🙂

Nasprzedawal się chłop sprzętu w komisie i uciułał wkońcu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, hubercik12311 napisał:

Nasprzedawal się chłop sprzętu w komisie i uciułał wkońcu ;)

Ta, szczególnie że w komisie sezon ogórkowy i nawet widziałem że Myku podbijał temat ostatnio :D

Ale fakt, udało się kupić a zawsze chciałem mieć jakieś Audeze. 

 

@NuYamNo ja bym swoim wysokich nie podbijał ani nie kombinował co by je przyspieszyć, bo to by już mogło zaburzyć ich neutralny balans tonalny. Fakt, nie są to raczej najlepsze słuchawki do łupania, czy tak jak piszesz najszybsze, ale z drugiej strony nie zamulają i są właśnie takie zwyczajne w pozytywnym tego słowa znaczeniu. Choć oczywiście każdy to inaczej odbiera i o to chodzi. Ja to bym im basu nawet dodał jak już :D Ale od tego mam inne słuchawki i w sumie w Audeze też mi go nie brakuje, ale moje wyobrażenie o nich dawno temu jeszcze było nieco inne, i kto wie, możliwe że starsze pary były bardziej zamulone. W każdym razie zarówno Sundary, Monolithy M1070 i M1570 i teraz Odezi, to basu mają w liniowej ilości i nie może on się równać z pamięci wykopowi który serwowały takie Ultrasone Edition 9, ale nawet i Aeony Closed z wkładkami z 1 ząbkiem, bo bez to już były zbyt chude dla mnie. Inna sprawa że zarówno Monolithy jak i Audeze rozpościerają skrzydła wraz z podkręceniem głośności, czuć że mają spory potencjał i nieskrępowane brzmienie podczas gdy w innych, mniejszych konstrukcjach słychać wtedy kompresję. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Undertaker napisał:

Ta, szczególnie że w komisie sezon ogórkowy i nawet widziałem że Myku podbijał temat ostatnio :D

Ale fakt, udało się kupić a zawsze chciałem mieć jakieś Audeze. 

 

@NuYam

Chciałem od Ciebie wziąć Robiny ale trafiłem TH-610 z kabelkiem od JD i to był cel celów.

Może w przyszłości znów zacznę gonić króliczka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spokos, najważniejsze że udało się złapać Fostexy :) Co do Robinów to podobnie jak w przypadku innych sprzętów które mam wystawione, korzystam z nich co jakiś czas więc nie mam jakiegoś ciśnienia na sprzedaż. Szczególnie że obecnie jedynie do nich mam kabel zbalansowany a czasem lubię sobie tak posłuchać z jakiegoś DAP'a. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, vonBaron napisał:

@Tytus1988 Jak WP900 mają się do AWKT?

@Tytus1988 przenośne za 3 tysiące i to "tylko" kablowe.. A narzekaliśmy na cenę wyjściową Oppo PM3. Audio gna w górę jak Tomcat F14 na dopalaczach. Cenowo.

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, Lord Rayden napisał:

@Tytus1988 przenośne za 3 tysiące i to "tylko" kablowe.. A narzekaliśmy na cenę wyjściową Oppo PM3. Audio gna w górę jak Tomcat F14 na dopalaczach. Cenowo.

Dla niego przenośne taki nadadzą się 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Jaro54 napisał:

Dla niego przenośne taki nadadzą się 😅

Te jużem widział na Sieci i tutaj to ciśnie się porównanie do SR71 Blacbird (tak gna cena). 

A bomby nuklearnej niezdolne przenosić (czyli brak LDAC). W tej cenie to po prostu oszukiwanie kupującego audiofila

Edytowane przez Lord Rayden
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Lord Rayden napisał:

Te jużem widział na Sieci i tutaj to ciśnie się porównanie do SR71 Blacbird (tak gna cena). 

A bomby nuklearnej niezdolne przenosić (czyli brak LDAC). W tej cenie to po prostu oszukiwanie kupującego audiofila

Mają LDAC 

Cytat

Aby upewnić się, że Solitaire T jest naprawdę wszechstronny w użyciu, dołożyliśmy wszelkich starań mających na celu tłumienie hałasu otoczenia, które jest znakomite zarówno w trybie aktywnym, jak i pasywnym: sama pasywna izolacja akustyczna słuchawek skutecznie blokuje wiele niepożądanych dźwięków średnio- i wysokotonowych, podczas gdy niezwykle dokładnie skalibrowany aktywny system tłumienia skutecznie eliminuje szum basowy, którego nie można wytłumić metodami pasywnymi. Aby zapewnić, że cały ten potencjał będzie dostępny podczas podróży, przykładaliśmy wagę do tych samych bezkompromisowych standardów połączeń bezprzewodowych, co w przypadku wejść przewodowych: Bluetooth o standardzie 5.2 z kodekami, takimi jak aptX HD, AAC i LDAC, zapewniają wygodę w pełni bezprzewodowych systemach z jakością dźwięku zbliżoną do poziomu połączeń przewodowych z wysokiej jakości komponentami, a nawet przewyższając jakość dźwięku połączeń przewodowych ze sprzętem niższej jakości.

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, Jaro54 napisał:

Dla niego przenośne taki nadadzą się 😅

Dla mnie tak wyglądają jakby pachniały Chińszczyzną. Ten design za taką cenę w plastiku?

Gdzie ten świat zmierza i to audio?

 

Jak mam uwierzyć w to co napisali to chyba jacyś zbawiciele.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Lord Rayden napisał:

@Tytus1988 przenośne za 3 tysiące i to "tylko" kablowe.. A narzekaliśmy na cenę wyjściową Oppo PM3. Audio gna w górę jak Tomcat F14 na dopalaczach. Cenowo.


Po prawdzie to one chyba za bardzo przenośne nie są, tzn. sa względnie lekkie ale jednak dość spore plus nie widzę jakiegoś sensownego systemu składania. Raczej ta latka o przenosnosci dorobiona jest tak „marketingowo”.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, zdzichon napisał:

Mi się w Fostexach zdarzyło chodzić po ulicy, choć z perspektywy czasu przyznaję, że to było raczej bez sensu :)

Ja tylko w PM3 i Pandach. Ale myśląc troszkę nad Celestynkami, brałem pod uwagę także spacery z nimi. 

Ogólnie lepiej jest kiedy słuchawki mają kabel do jednej muszli.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, zdzichon napisał:

Mi się w Fostexach zdarzyło chodzić po ulicy, choć z perspektywy czasu przyznaję, że to było raczej bez sensu :)

Ja byłem z EL-8 Audeze. W lato jednak trochę się głowa w nich poci.

 

Ciekawe czy był tutaj temat z jakimi słuchawkami do ludzi lub na ferelną pogodę?

Ktoś wie czy taki temat był poruszany?

W dniu 17.07.2022 o 10:57, Dirian napisał:


Dziekuje za info, w takim razie koniecznie muszę sprawdzić te ATH. Faktycznie, wyglądają prześwietnie a skoro jeszcze bronią się dźwiękowo… ;) 

Orthodynamic headphone Yamaha YH-100

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te czerwone muszle th900 jakoś nigdy do mnie nie przemawiałay, ale orzeczh w 610 wygląda pięknie. 

 

Dzięki @Tytus1988 za opis WP900 ,szukam właśnie czegoś w miarę kompaktowego, a tego modelu w ogóle nie miałem na radarze. Muszę się przejść do salonu posłuchać. 

  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności