Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

11 godzin temu, chico99 napisał:

Długo się zastanawiałem, 

 

IMG_20220710_092805.jpg

IMG_20220710_092827.jpg

 

i w końcu podjąłem jedyną słuszną decyzję... kupiłem OBA.:D

No to się teraz szanowny kolega nie wywinie.....który lepszy???????? :D:D:D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, vonBaron napisał:

Śmiechy, śmiechami ale po remoncie przestały mi brumić monitorki i zasilacz liniowy a sam dźwięk też się polepszył.

Tam już pomijając dźwięk, ale ja bym je chętnie zainstalował dla choćby samych walorów estetycznych :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Tam już pomijając dźwięk, ale ja bym je chętnie zainstalował dla choćby samych walorów estetycznych :)

Mieszkając w takich okolicznościach przyrody nie można uciec od walorów estetycznych sprzętu - ja nie kupuje HW jak nie podoba mi się logo firmy :)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Samuel_ @chico99 gratuluję zakupów! 🙂👍

 

@euter zgadzam się, że AWKT są świetnymi słuchawkami i w bezpośrednim porównaniu, podłączone do tego samego kabla, co Utopie potrafiły u mnie zaoferować bardzo zbliżony wgląd w detale, przy odrobinie gorszej rozdzielczości, napowietrzeniu tak świetnej plastyczności (pod tym względem z Utopiami nie mogą się dla mnie równać żadne znane mi dotąd słuchawki) , szybkości, ale oferując lepszą reprodukcję instrumentów akustycznych (szczególnie skrzypiec, gitar, altówek, etc.), pełniej ukazując wybrzmienia w pudłach rezonansowych, oferując odczuwalnie szerszą scenę oraz przyjemniejszy, lekko ocieplony tembr względem Focali.

 

@vonBaron w przypadku HD800, m.in. @Palpatine, @domil, @_salgado_ mieli okazję porównać je bezpośrednio z Utopiami i nie wypadały na ich tle tak źle😉

  • Like 4
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.07.2022 o 01:16, audionanik napisał:

No ja słuchałem Z7 niedługo po sprzedaży Z1R, więc nie miały szans na zamieszkanie u mnie.

Ja mam Sony MDR -1A

Podobna budowa co do tych co kolega przedstawia. Nie zdziwiłbym się jakby drivery na jedno kopyto wrzucali do innych modeli z lekkimi modyfikacjami. Wiem przesadzam ale tak ze zdjęć wizerunkowo wyglądają podobnie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To i ja się pochwalę

Udało się dostać TH-610 i dokupiłem do nich ifi go blu.

Pierwsze odsłuchy dają mocno do myślenia. Zastanawiam się czy nie puścić w komis XD05 plus.

Ifi radzi sobie świetnie po balansie

  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, marco-polo napisał:

Ja mam Sony MDR -1A

Podobna budowa co do tych co kolega przedstawia. Nie zdziwiłbym się jakby drivery na jedno kopyto wrzucali do innych modeli z lekkimi modyfikacjami.

Jeśli porównujesz do Z7, to zupełnie nie ta liga, w Z7 jest 70mm driver, w 1A 40mm.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, marco-polo napisał:

Nie zdziwiłbym się jakby drivery na jedno kopyto wrzucali do innych modeli z lekkimi modyfikacjami.

Też bym się nie zdziwił. Takie praktyki to klasyka w audio. Jednak z1r i z7 choć mają drajwery o tych samych rozmiarach i chyba identycznych kształtach, to wykonane z różnych materiałów; a przynajmniej kopułki - aluminium vs magnez.

Porażające.

No i dźwiękowo te dwa modele kompletnie do siebie nie przystają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, bakus1233 napisał:

A to prawda, że kopułki nie grają?

Ale jak nie grają, przecież na logikę i praktykę widać, że też drgają w czasie ruchu membrany, czyli muszą grać.

Co jeszcze, to właśnie one są odpowiedzialne za jakość wysokich tonów, jak są "pancerne" jak w superluxach, i ich bezwładność jest duża, to wysokie są słabej jakości.

54 minuty temu, audionanik napisał:

przynajmniej tak jest w hd800 że nie grają.

No fakt, tutaj to nacudowali.

HD800s.jpg

 

Się zastanawiam czemu podwójnej cewki nie zrobią, wtedy to by grało :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pamiętam że te MDR-1R grały bardzo dobrze, ale jak to mam w zwyczaju puściłem je dalej zanim się do nich na dobre przyzwyczaiłem, no i miałem je dawno temu. Jeśli te nowe Z1R grają podobną barwą a po prostu "lepiej" to się nie dziwię czemu schodzą jak ciepłe bułeczki jak już się pojawią używane. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

MDR-1A byłyby bardzo sympatycznymi słuchawkami zamkniętymi, ale nie mogłem z nimi wytrzymać na dłuższą metę przez mułowaty bas. W odświeżonej wersji MDR-1AM2 (kto w tej firmie wymyśla nazwy produktów :D) zrobiono coś dziwnego z wyższą średnicą/górą i nie da się ich słuchać (te znowu wwiercają się w czaszkę nachalnym przekazem). Z względnie tanich słuchawek zamkniętych Sony polecam już dziś zapomniane MDR-100AAP, nie były może na takim samym poziomie wyrafinowania jak MDR-1A, ale charakterystyka o wiele bardziej zrównoważona ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

50 minut temu, Perul napisał:

Ale jak nie grają, przecież na logikę i praktykę widać, że też drgają w czasie ruchu membrany, czyli muszą grać.

Co jeszcze, to właśnie one są odpowiedzialne za jakość wysokich tonów, jak są "pancerne" jak w superluxach, i ich bezwładność jest duża, to wysokie są słabej jakości.

No fakt, tutaj to nacudowali.

HD800s.jpg

 

Się zastanawiam czemu podwójnej cewki nie zrobią, wtedy to by grało :) 

A w dużych głośnikach od kolumn? Ja osobiście nie usłyszałem różnicy w brzmieniu czy głośnik miał przyklejoną kopułkę czy też nie :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności