Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Nowy czerwony kabelek do Hugo2. Czy szkło borokrzemowe gra lepiej niż zwykłe? No gra...

Trochę ciemniejsze tło, trochę wyraźniejsze kontury, ciut więcej powietrza, wyraźnie lepiej dociążony bas, mieniąca się góra, są naturalne barwy, jest analogowo - żadnych cyfrowych nalotów.

Co ciekawe wyciąga "tylko" 176kHz na transmisji, a stock od Chorda, a nawet tanie kable z Aliexpress czy z Allegro, wyciągają 192kHz. Tylko co z tego, jeśli uszy mówią że ta mniejsza ilość kHz gra lepiej?

20220701_173428.jpg

20220701_174958.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, konrad_a napisał:

Nowy czerwony kabelek do Hugo2. Czy szkło borokrzemowe gra lepiej niż zwykłe? No gra...

Trochę ciemniejsze tło, trochę wyraźniejsze kontury, ciut więcej powietrza, wyraźnie lepiej dociążony bas, mieniąca się góra, są naturalne barwy, jest analogowo - żadnych cyfrowych nalotów.

Co ciekawe wyciąga "tylko" 176kHz na transmisji, a stock od Chorda, a nawet tanie kable z Aliexpress czy z Allegro, wyciągają 192kHz. Tylko co z tego, jeśli uszy mówią że ta mniejsza ilość kHz gra lepiej?

Trochę to szkło borokrzemowe kosztuje niestety. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wireworld niestety tani nie jest. Ciekawe czy QED Reference Optical z borokrzekowego szkła za połowę ceny też jest godny polecenia. Zastanawiałem się nad nim kiedyś lecz kupiem Supra.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lobuz1 napisał:

Wireworld niestety tani nie jest. Ciekawe czy QED Reference Optical z borokrzekowego szkła za połowę ceny też jest godny polecenia. Zastanawiałem się nad nim kiedyś lecz kupiem Supra.

 QED Reference Optical nie ma chyba wersji mini-Toslink, czyli 3.5, a ja takiej potrzebowałem do MacBook Pro i DX220 MAX.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 09:46, RadekBe napisał:

Czołem!

Dobre kilka dni temu rodzinę powiększył Michałowy @MichalZZZPathos Aurium z lampami Mullard E88C, który ma grać z HEkSE. Zaczynam go coraz bardziej lubić :).

 

pathos2.png

Bardzo ładny zestaw i ciekawi mnie ten "płaszcz przeciw kurzowy" na tych słuchawkach. Te drugie słuchawki to nie spłaszczają Tobie padów ten stojak bo ktoś pisał. Ja to w pokrowce chowam ale fajny tips z tą plastikową narzutą z tym białym klipsem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Zdaje się to plaszcz od Staxa. Jakiś podobny patent ma też @lobuz1. Sam się nad tym zastanawiam. 

Tak, to ten od Stax. Bardzo fajny 👍

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, marco-polo napisał:

Bardzo ładny zestaw i ciekawi mnie ten "płaszcz przeciw kurzowy" na tych słuchawkach. Te drugie słuchawki to nie spłaszczają Tobie padów ten stojak bo ktoś pisał. Ja to w pokrowce chowam ale fajny tips z tą plastikową narzutą z tym białym klipsem.

Hej. Dzięki. Potwierdzam - Stax ma taki patent jako osłona przeciwkurzowa do słuchawek. 

Co do drugiego stojaka - nie spłaszcza padów ale do HEkSE jest za niski i wtyki kablowe siegają prawie samej ziemi. Co nie jest wygodne przy sciąganiu/zakładaniu słuchawek. Plus wyklucza użycie kabli z poważniejszymi wtykami. Także ten stojak  na dniach pójdzie do wymiany. 

 

Edytowane przez RadekBe
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 1.07.2022 o 17:58, konrad_a napisał:

Co ciekawe wyciąga "tylko" 176kHz na transmisji, a stock od Chorda, a nawet tanie kable z Aliexpress czy z Allegro, wyciągają 192kHz. Tylko co z tego, jeśli uszy mówią że ta mniejsza ilość kHz gra lepiej?

Wychodzi na to, że lubisz ten typ zniekształceń od jittera lub błędów transmisji, który wprowadza światłowód o niskiej częstotliwości granicznej. Miałem kiedyś szklany światłowód, w czasach korzystania z transportu CD po Toslinku. Moja fascynacja nim trwała pojedyncze dni albo godziny. Potem wróciłem do nylonu.

Edytowane przez majkel
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

34 minuty temu, majkel napisał:

Wychodzi na to, że lubisz ten typ zniekształceń od jittera lub błędów transmisji, który wprowadza światłowód o niskiej częstotliwości granicznej. Miałem kiedyś szklany światłowód, w czasach korzystania z transportu CD po Toslinku. Moja fascynacja nim trwała pojedyncze dni albo godziny. Potem wróciłem do nylonu.

 
 
 
 
  • Haha 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



Wreszcie będę mógł podłączyć Kann Cube'a do toru stacjonarnego. Mam nadzieje, że usłyszycie głośny trzask - to będzie uderzenie mojej szczęki o podłogę
[/url]

Jak to gra z Cube?


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, zielinskitomasz napisał:


 


Jak to gra z Cube?


Wysłane z mojego LM-V405 przy użyciu Tapatalka
 

Jak dla mnie CUBE jako źródło gra lepiej niż z DP 410 - scena poukładana, wszystkie instrumenty wybrzmiewają - można śledzić każdy instrument z osobna (ja lubię taką analitykę). Ale największa zmiana to całkowite oderwanie dźwięku od głośników - przedtem też to było słyszalne ale nie tak jak z CUBE.

Setup jest następujący CUBE-->Jadis Orchestra Reference-->Thiel 2.4.

Aktualnie gram w 40m2 i jest ogień. Przedtem z powodu braku miejsca i malutkich dzieci musiałem radzić sobie z IEMami :) KSE 1200 są fantastyczne ale..... jak teraz mogę do odpalam stacjonarkę....

Edytowane przez prophet1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności