Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

20 minut temu, Weird_O napisał:

Gratki, słuchałem tego egzemplarza u Przemka i zrobił robotę!

Dziękuję. Mnie też koparka opadła ;)

12 minut temu, vonBaron napisał:

HE-6 w stocku to katorga.

Cytując klasyków : odniosłem inne wrażenie. Ale nie byłbym sobą gdybym ich nie zmodował. Będzie wiele ulepszeń i chyba niektóre całkiem innowacyjne :D Zostawię oryginalny pałąk i obudowy.

 

13 minut temu, vonBaron napisał:

chyba że z jakimś wyraźnie ciepłym/ciemnym torem.

O i tu chyba miałem farcika.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, bakus1233 napisał:

Wow, a dla mnie stare hifimany były czadowe i właśnie przyjemne w brzmieniu, nawet he500 czy niższy model he400. Niestety topowych (wtedy) HE6 nie słuchałem :( jeśli rzeczywiście są takie, to słabo. 

Nie są, tylko trzeba dobrać zwłaszcza wzmacniacz do nich, bo potrzebują odpowiedniej kontroli i mocy względem innych słuchawek przy swojej skuteczności na poziomie 83dB.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Patrząc na moje poprzednie wpisy, to można się za głowę chwycić. Czego ten facet słucha? Ano muzyki Zagadka rozwiązana.ded6ab6dc20b98f948c48cb29ade68f9.jpg66000d978711be390c6655e720e10ce9.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, bakus1233 napisał:

Niestety topowych (wtedy) HE6 nie słuchałem :( jeśli rzeczywiście są takie, to słabo. 

Tak jak pisze @saudio nie są. Potrzebują odpowiedniej mocy i kontroli, właściwie to nie wzmacniacza, ale potwora. I raczej ciemniejszego toru, a zdecydowanie nie jasnego. Przy słabym wzmocnieniu, wysokie mogą drażnić, a bas będzie się wzbudzał i grał całkowicie bez kontroli. U mnie wzmacniacz kolumnowy 15W na kanał przez przystawkę Hifiman HE-Adapter nie dawał rady. Potrzeba dużo więcej mocy. Dopiero wzmacniacz słuchawkowy o mocy 9W przy 40Ω dał radę. Dźwięk zrobił się aksamitny, zwarty, szlachetny, a zarazem dynamiczny i masywny. Jak w utworze nie ma za dużo basu, HE6 go nie dodadzą, ale jak jest, to potrafi zejść do piekieł :) Gdybym miał je określić, to bardziej po neutralnie-jasnej stronie. Wrażliwe na okablowanie. 

Edytowane przez The Grand Wazoo
  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, dweet napisał:

 

Daje to coś?

Tutaj msz pomiary z dac d10s z izolatorem i bez:

http://archimago.blogspot.com/2022/03/measurements-topping-hs01-usb-20.html

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, dj1978 napisał:

Czyli brzmieniowo jednak nie wiele wnosi?

Nie sądzę, nie analizuję tak juź tych niuansów. Ma redukować szumy- kupiłem go pod Nuc z oprogramowaniem Audirvana. Jak wynika z tego testu Malinka wymiata- ma podobne pomiary jak te z izolatorem.

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RadekBe napisał:

Czołem!

Dobre kilka dni temu rodzinę powiększył Michałowy @MichalZZZPathos Aurium z lampami Mullard E88C, który ma grać z HEkSE. Zaczynam go coraz bardziej lubić :).

 

pathos2.png

Niekoniecznie od razu, ale mógłbyś dokonać sporej poprawy HEkow przez wymianę kabelka, ten oryginalny Hihimana nie jest za dobry, jest ok, ale nieco ogranicza te słuchawki.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

51 minut temu, saudio napisał:

Niekoniecznie od razu, ale mógłbyś dokonać sporej poprawy HEkow przez wymianę kabelka, ten oryginalny Hihimana nie jest za dobry, jest ok, ale nieco ogranicza te słuchawki.

 

Dzięki @saudio. Tak, taki jest plan. Irytuje mnie jego skręcanie się i ten jego kondon-look :). Ale musze zrobić mały research. Rekomendacje?

 

Edytowane przez RadekBe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Polecałbym coś na miedzi, ja ostatnio zrobiłem sobie kabelek na Cardasie ze szpuli 4x24 coś ala kabelki Abyss, po prostu dwa kabelki puszczone luźno. Teraz czekam na 2x21, zobaczę co wyjdzie. 
Jak porównuję z Argentum to ten sam poziom dla mnie, jak chcesz to podeślę Ci coś do sprawdzenia, np. Argentum.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@RadekBe @saudio To trudny temat, bo niełatwo utrafić charakterystyką kabla w HEkSE. Nie wiem co polecić, ale wiem co odradzić. Forza Hybrid Noir sprawia, że przesadnie łoją basem i dół zaczyna tracić kontrolę. Pasmo jest niespójne. Góra i dół żyją swoim życiem i nie ma spoiwa. Może czysta miedź bez oplotu od Forzy się zgra, ale to tylko domysły. Bardzo blisko ideału było srebro od Argentum. Jakościowo wspaniałe brzmienie, naturalne w barwie… ale koniec końców zostałem z oryginalnym kablem, bo on zapewnił HEk’om największą spójność pasma, dociążone wokale… pomimo że najgorszy🙃 Raczej celowałbym do nich w jakąś czystą miedź. 

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, RadekBe napisał:

Czołem!

Dobre kilka dni temu rodzinę powiększył Michałowy @MichalZZZPathos Aurium z lampami Mullard E88C, który ma grać z HEkSE. Zaczynam go coraz bardziej lubić :).

 

 

 

Cześć Radziu, 

 

Bardzo się cieszę, że jego dźwięk Ci zaczyna coraz bardziej opowiadać. 

 

Raz jeszcze moje najserdeczniejsze gratulacje! 

 

Pzdr. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

 

Cześć Radziu, 

 

Bardzo się cieszę, że jego dźwięk Ci zaczyna coraz bardziej opowiadać. 

 

Raz jeszcze moje najserdeczniejsze gratulacje! 

 

Pzdr. 

 

Dzięki, dzięki Michał,

rzeczywiście tak jest, a jeszcze nie miałem okazji posiedzieć dłużej z oryginalnymi lampami.

 

 

3 godziny temu, saudio napisał:

Polecałbym coś na miedzi, ja ostatnio zrobiłem sobie kabelek na Cardasie ze szpuli 4x24 coś ala kabelki Abyss, po prostu dwa kabelki puszczone luźno. Teraz czekam na 2x21, zobaczę co wyjdzie. 
Jak porównuję z Argentum to ten sam poziom dla mnie, jak chcesz to podeślę Ci coś do sprawdzenia, np. Argentum.

 

Świetnie, chętnie sprawdzę - odezwę się gdy już zdecyduję się na poszukiwania kabelka. Zapewne prędzej niż później ;)

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 17.06.2022 o 10:57, timecage napisał:

Dwie pary świetnych nausznych zamkniętych na zapas. W sam raz na ciepłe pory.

Beyerdynamic Custom Street oraz Bang&Olufsen Beoplay H2.

Pierwsze już znałem, drugie są bardzo miłym odkryciem.

 

image.png

Bang&Olufsen Beoplay H2 Mam ale pałąk jest trochę mały. Po dłuższym użytkowaniu czuć ten docisk.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 18.06.2022 o 13:22, saudio napisał:

Polecałbym coś na miedzi, ja ostatnio zrobiłem sobie kabelek na Cardasie ze szpuli 4x24 coś ala kabelki Abyss, po prostu dwa kabelki puszczone luźno. Teraz czekam na 2x21, zobaczę co wyjdzie. 
Jak porównuję z Argentum to ten sam poziom dla mnie, jak chcesz to podeślę Ci coś do sprawdzenia, np. Argentum.

W stosunku do stocka, Argentum ściąga trochę korzucha ze średnicy, co może dawać wrażenie V-ki.

Ja słucham na Tonalium, który świetnie wyostrza kontury dźwięków na scenie, ale gubi trochę transientów. Gra więc ciut mniej "kolorowo", ale mu wybaczam. Za to Pathos transienty / kolejne harmoniczne wydłuża / powiększa co się razem całkiem ładnie kompensuje.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności