Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

W dniu 13.05.2022 o 11:53, Weird_O napisał:

 Dziękuję! Tung sol 7236 też posiadam, super lampki - na szybko: grają bardzo podobnie (duża przestrzeń, czysto) ale sylvanie jednak nie są już tak neutralne jak Tung Sol. Są lekko ocieplone - i to jest to czego szukałem, ale czas na dłuższy odsłuch dopiero nadejdzie :)

Takie dokładnie jest też moje wrażenie. Sylvanie 7236 są bardziej podobne do Tung Sola 5998 niż Tung Sola 7236. Te ostatnie grają bardziej jak tranzystor.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

45 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

To muszę zapolować na te Sylvanie, Tung Sol 5998 to jedne z moich ulubionych lamp tej rodziny. 

Sylvanie dobre, ale ja jakoś wolę TS 5998:) Swoich sylvanii już nie mam niesety, spredałem z woo wa2, ale może zapoluję też. Na razie skupiłem trochę Tung Soli 5998.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

[mention=10113]Barbartek[/mention] No i jak ten CD-player Technicsa, czyta płyty chodnikowe - jak fama głosi?
Przyznam szczerze, że chodnikowych jeszcze nie próbowałem Ja mam wszystkie tłoczone, nie nagrywam płyt, ale specjalnie mogę nagrać jakąś. Mam trochę muzyki kupionej w formie cyfrowej. Po weekendzie może nagram i spróbuję (bo zakładam, że o to chodziło w pytaniu). Ale chodnikowej nie będę jednak sprawdzał muszę go jeszcze przejrzeć i psiknąć kontaktem tu i tam, bo chyba długo stał. Na początku krańcówki przy szufladzie nie zawsze łapały i szuflada sama się zamykała. Teraz jest już ok. Ale to samo jest z przyciskami. Na początku działały po 2 - 3 wciśnięciu, a teraz jest już dużo lepiej.

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Barbartek napisał:

Na początku krańcówki przy szufladzie nie zawsze łapały i szuflada sama się zamykała.

 

Mam dokładnie ten sam problem z szufladą przy swoim SL-PS770D, z Twojego opisu wnioskuje, iż wystarczy przeczyścić rzeczone krańcówki (?) 

Na marginesie dodam, że poniższy zestaw ( dziś już archaiczny ) służy mi od ponad dwudziestu lat bezawaryjnie, żaden z "klocków" nigdy nie był w naprawie..... nawet nie był rozkręcany.

 

79wlCRv.jpg

 

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, mantr napisał:

Chyba 2x miniXLR - XLR. Na olx widziałem jakieś DIY kiedyś.

 

Nie właśnie wyjście line out z DAPa mam na 4.4, a wejście do ampa na 2*XLR

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 
Mam dokładnie ten sam problem z szufladą przy swoim SL-PS770D, z Twojego opisu wnioskuje, iż wystarczy przeczyścić rzeczone krańcówki (?) 
Na marginesie dodam, że poniższy zestaw ( dziś już archaiczny ) służy mi od ponad dwudziestu lat bezawaryjnie, żaden z "klocków" nigdy nie był w naprawie..... nawet nie był rozkręcany.
 


Tego nie wiem na pewno. Ale warto spróbować u mnie już problem w zasadzie zniknął. Być może styki musiały się rozruszać. To, że nic nie było rozkręcane napawa optymizmem.
Tak na marginesie, kaseciak jest made in Japan, a cedek już Germany. Różnica circa 15 lat. Kasetowy tak już pod 30 leci, jeśli nie więcej - przypominając sobie kiedy go kupiłem używanego...

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, Barbartek napisał:

Przyznam szczerze, że chodnikowych jeszcze nie próbowałem emoji6.png Ja mam wszystkie tłoczone, nie nagrywam płyt, ale specjalnie mogę nagrać jakąś. Mam trochę muzyki kupionej w formie cyfrowej. Po weekendzie może nagram i spróbuję (bo zakładam, że o to chodziło w pytaniu). Ale chodnikowej nie będę jednak sprawdzał emoji6.png muszę go jeszcze przejrzeć i psiknąć kontaktem tu i tam, bo chyba długo stał. Na początku krańcówki przy szufladzie nie zawsze łapały i szuflada sama się zamykała. Teraz jest już ok. Ale to samo jest z przyciskami. Na początku działały po 2 - 3 wciśnięciu, a teraz jest już dużo lepiej.

Mnie chodziło raczej o mocno porysowane płyty, zarówno tłoczone jak i wypalane.

Niestety zaśniedziałe/zakurzone styki i potencjometry to bolączka starego sprzętu stereo, szczególnie jest to uciążliwe w przypadku wzmacniaczy.

Ja mam podobny problem z Denonem DCD-485 - szuflada za każdym razem od razu sama się zamyka, na początku było tak co jakiś czas, teraz jest tak za każdym razem - ale na szczęście mam CD-amplituner Marantza, który działa niezawodnie.

15 godzin temu, Tome-k napisał:

Na marginesie dodam, że poniższy zestaw ( dziś już archaiczny ) służy mi od ponad dwudziestu lat bezawaryjnie, żaden z "klocków" nigdy nie był w naprawie..... nawet nie był rozkręcany.

Ano właśnie, Technics jest jak Toyota ;)

Ale jednak nie do końca bezawaryjny, bo masz ten sam problem z szufladą, co ja - z Denonem.

Mój Denonik też czyta wszystkie płyty bez problemu, nawet CD-RW. Tylko ta nieszczęsna szuflada... szkoda, bo myslałem, coby go po optyku spróbować z jakimś zewnetrznym DAC-iem.

Edytowane przez Bednaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności