Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, meehooj napisał:

czym sie różnią te tipsy od siebie? widze, ze są 3 rodzaje

Dźwiękiem. Różna gęstość siateczek daje różny dźwięk. W opisie masz co które robią, ale warto kupić komplet bo do różnych słuchawek różne pasują. Dobrze izolują 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 12.05.2022 o 18:21, Bednaar napisał:

Ale one chyba mają wyjścia słuchawkowe, te zabytkowe urządzenia? ;)

No i podkusileś. Włożyłem jacka w dziurkę mojego CD TECHNICS SL-P277A … k612pro, które prądem nie pogardzą, wyżej 10.00 nie rozkrecę, bo mi mózg rozerwie, mocny skurczybyk. A jak gra? No cóż, dziurki tych wielu moich budżetowców wzmaków i CD, nówek w latach ok. 2010, to w ogóle nie porównywalne… Gra fpytę. Jak ZenStack full wypas, co najmniej, z pamięci. Ale chyba lepi. :D Nie mogę się otrząsnąć.

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał:

 

A próbował ktoś może te hybrydowe Symbio (silikon i pianka)?

Mnie nie pasowały jak zwykłe Symbio, dla mnie były zbyt twarde.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.05.2022 o 23:01, manuelvetro napisał:

No i podkusileś. Włożyłem jacka w dziurkę mojego CD TECHNICS SL-P277A … k612pro, które prądem nie pogardzą, wyżej 10.00 nie rozkrecę, bo mi mózg rozerwie, mocny skurczybyk. A jak gra? No cóż, dziurki tych wielu moich budżetowców wzmaków i CD, nówek w latach ok. 2010, to w ogóle nie porównywalne… Gra fpytę. Jak ZenStack full wypas, co najmniej, z pamięci. Ale chyba lepi. :D Nie mogę się otrząsnąć.

Ano widzisz, warto spróbować. Ale dziurki w tych wzmacniaczach lub Cd bywały różne. Miałem do czynienia z następującymi:

- Unitra Fonica PW-7010 - wcale nie żart, bardzo fajnie toto grało - ale próbowałem tylko ze słuchawkami Tonsil SD-422;

- Technics SU-VZ320 - na tych samych słuchawkach Sd-422 gorzej, niż Fonica, tak jakoś bez życia, zmiana na Sennheiser HD500 skutkowała jeszcze nudniejszym dźwiękiem;

- Onkyo Integra A8670 - trochę lepiej niż Technics, ale dość mułowaty dźwięk z wyolbrzymionym misiem na basie - wciąż Sennki HD500, Potem z AKG K530LTD zaczęło to grać trochę żwawiej;

- Onkyo Integra DX-6850 (CD-player) - dużo lepiej - wypełniony, dynamiczny dźwięk, ale CD zaczęło przeskakiwać, niestety nie była to wina lasera, tylko całego mechanizmu, koszty naprawy nieopłacalne, wolałem kupić inny sprzęt

- Rotel RA-840BX2 - no wreszcie: dynamika, przestrzeń, wszystkie pasma słyszalne jak potrzeba - tylko jeden szkopuł - buczące trafo przeszkadza w odsłuchach nocnych... zatem poszukiwania wzmacniacza słuchawkowego: Holdegron H1 niestety gorzej niż Rotel - bo obcięty bas, dopiero sAp-II podołał wymaganiom narzuconym przez Rotela.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No i podkusileś. Włożyłem jacka w dziurkę mojego CD TECHNICS SL-P277A … k612pro, które prądem nie pogardzą, wyżej 10.00 nie rozkrecę, bo mi mózg rozerwie, mocny skurczybyk. A jak gra? No cóż, dziurki tych wielu moich budżetowców wzmaków i CD, nówek w latach ok. 2010, to w ogóle nie porównywalne… Gra fpytę. Jak ZenStack full wypas, co najmniej, z pamięci. Ale chyba lepi.  Nie mogę się otrząsnąć.
Zainspirowałeś mnie już do mnie jedzie

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 15.05.2022 o 11:36, Bednaar napisał:

- Onkyo Integra DX-6850 (CD-player) - dużo lepiej - wypełniony, dynamiczny dźwięk, ale CD zaczęło przeskakiwać, niestety nie była to wina lasera, tylko całego mechanizmu, koszty naprawy nieopłacalne, wolałem kupić inny sprzęt

No widzisz @Bednaar i dlatego Onkyo ogłosiło upadłość :( 

  • Sad 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wychodzi, że jakiś nowy hajp nam tu kolega @adikadik zrobił :)

ciekawy grajek ale c10 jednak lepsiejszy

 

IMG_20220516_210655851_HDR.jpg

Koledzy, czy w pudełku z playerem mieliście słuchawki? Bo ja nie :(

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, The Grand Wazoo napisał:

No widzisz @Bednaar i dlatego Onkyo ogłosiło upadłość :( 

Ale to chyba nie dlatego, że w zamian tego Onkyo z komisu kupiłem Marantza z salonu?

Zresztą parę lat temu mój szwagier - jako, że wychwalałem kiedyś sprzęt Onkyo - zakupił miniwieżę Onkyo nową w salonie audio :)

Może się jeszcze podniosą, Technics też kiedyś ogłosił upadłość, ale wrócił.

Poza Onkyo wcześniej opadły też np. Aiwa i Akai - to tak z początku alfabetu ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nawet wyciągnąłem z kąta braciszka tylko ten już wymaga gruntownego czyszczenia... Ładna rodzinka się zrobiła 0c0cd50f82f0a2e6f3f085d544cd4a44.jpg

Wysłane z mojego SM-N770F przy użyciu Tapatalka

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, MrSheep napisał:

 

Nie jestem w stanie wytłumaczyć dlaczego, ale to najzabawniejsza rzecz jaką dziś przeczytałem :D 

Może to był śmieszny papieros? :D

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności