Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

stary wzmak też w każdej chwili może wyzionąć ducha. Później można zostać z szafą pełną niedziałających, tanio kupionych klocków.

Ja kupiłem sobie nowe ze sklepu. W 2011 (10?) gdzieś. Harman Kardon 980, potężny,  90W na kanał. System fidelity SA-300, do kameralistyki i jazzu wybitny i marantz pm5003, bo pm6004 oddałem bratu, a podobał mi się. Wcześniej miałem jeszcze Denon PMA-510AE. Wszystko nówki.

Także szlak je trafił wszystkie za wyjątkiem Marantzów. No i unitra Ojca, 45 letnia, wciąż gra, ale jako ciekawostka, bo wytrzymuje godzinę i trzeba wyłączyć, przegrzewa się. Także kupiłem marantze z przełomu 80/90 i takiegoż pionka z ciekawości. No i grają… dużo lepiej niż u mnie od nowości pm5003 i te co padły, bo to poziom był podobny, tylko charakter inny, wiadomo. Jak te dziadki padną, trudno, choć pan Aleksander mi je naprawi, w takim przypadku, jeśli to będzie możliwe i opłacalne. Oczywiście dam Wam znać :D Nos mi mówi, że pograją jeszcze długie lata…

Z tym, że mamy @lobuz1zupełnie inny układ odniesień. Ja inwestuje 1k w 3 stare wzmaki, bo chcę mieć każdy pokój w kolumnach, Ty kładziesz na stół >10k (nie znam ceny) i chcesz mieć nowy, możliwie najlepszy. Co kto lubi i na co kogo stać. Za 1k, a tylko tyle miałem, to mogłem mieć ekstra 1 wzmacniacz vintage ze średniej/górnej półki. Ale tu ryzyko popsucia się jest już dużo większe, to są już dość skomplikowane układy. A te moje, to stare, ale wciąż budżetowce. Jak pisał mi Pan Aleksander, tam się nie ma co popsuć (o pionku A-229). Z tym, że różnica między budżetowcem z 1988r a budżetowcem z 2011 to jest przepaść w jakości dźwięku na korzyść dziadków i … w trwałości, niestety, także na ich korzyść. 

  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

53 minuty temu, manuelvetro napisał:

Także kupiłem marantze z przełomu 80/90 i takiegoż pionka z ciekawości. No i grają… dużo lepiej niż u mnie od nowości pm5003 i te co padły, bo to poziom był podobny, tylko charakter inny, wiadomo.

O, to podobnie jak ja - kupiłem Rotela z tegoż samego przełomu i gra toto cudnie, nie chce paść.

Kupiłem w komisie, jakieś 20 lat temu (czyli miał już ok. 10 lat) potencjometr głośności przerywał - rozebrałem, przeczyściłem alkoholem, a potem psiknąłem Kontakt PR i tak już od 20 lat nie mam z nim żadnych problemów, poza buczącym trafo. Bardzo ładnie gra i z głośnikami, i ze słuchawkami - gdyby nie to buczące trafo, to służyłby mi w sypialni jako wzmacniacz słuchawkowy, ale to buczenie podczas nocnego słuchania przeszkadza, więc nabyłem SMSL sAp-II.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, The Grand Wazoo napisał:

@Weird_O gratuluję! 7236 to świetne lampy, doskonale nadają się w OTL-ach do słuchawek niskoomowych. Nie słuchałem tych Sylvani, mam Tung Sol, ciekawe czy różnią się. Napisz wrażenia w odpowiednim wątku.  

 Dziękuję! Tung sol 7236 też posiadam, super lampki - na szybko: grają bardzo podobnie (duża przestrzeń, czysto) ale sylvanie jednak nie są już tak neutralne jak Tung Sol. Są lekko ocieplone - i to jest to czego szukałem, ale czas na dłuższy odsłuch dopiero nadejdzie :)

Edytowane przez Weird_O
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, MrSheep napisał:


I jak pierwsze wrażenia (szczególnie interesuje mnie porównanie do U12t i Monarch MKII)? 

Dopiero się z nimi oswajam. Jeszcze "krytycznych" odsłuchów, testowych utworów nie dokonywałem 😕, ale na szybko... Bas IMO najlepszy z tej trójki, zróżnicowane faktury, z charakterystycznym "omphem" z DD - niczym nie "dławiony" vide Monarch. Scena, nawet przy kreowaniu tak dużych instrumentów jest szeroka, myślę, że śmiało MESTy są w czołówce jeśli chodzi o ten aspekt. Więcej postaram się opisać w stosownym wątku.

Zdecydowanie nadają się na all-rounder'y, nie są, aż tak wierne jeśli chodzi o materiał. Raczej przejmują charakter źródła jak nagrania.... zobaczymy co będzie dalej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Palpatine napisał:

@trez0rone przyjmują charakter źródła tipsów i kabla. Prawdziwe kameleony, można zmienic ich charakter na dowolny. 
Te pudełko to jakiś bonus? 😉

Podobnie pewnie jak w UM 3DT, z którymi przeszedłem chyba wszystkie tipsy/pianki i nadal się zastanawiam, czy są odpowiednie 🙄. Na raziew MESTach mam ePro TW01. 

Co do Peli - wszystkie swoje IEMy trzymam w ten sposób 🆗 Labelka pomaga przy wyciąganiu z szuflady :) a w niektórych to jeszcze znajduje się dongle 👍 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Muszę sprawdzić. 
Teraz testuje Moondrop Spring Tips - bardzo słabe.

W przyszłym tygodniu chce sprawdzić Spinfit CP100 i Softears UC.

Poki co bezkonkurencyjne są dla mnie Symbio W Peel.

Symbio W Peel i CP100 mam... zapowiada się powtórka z 3DT 🤪

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Palpatine napisał:

Muszę sprawdzić. 
Teraz testuje Moondrop Spring Tips - bardzo słabe.

W przyszłym tygodniu chce sprawdzić Spinfit CP100 i Softears UC.

Poki co bezkonkurencyjne są dla mnie Symbio W Peel.

@Palpatine a używałeś Ostrych? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Palpatine napisał:

CP100 muszę sprawdzić ale mam CP145 i są bezwzględnie najlepsze, ale nie pasują mi ergonomia. 

Mogę się mylić, ale sonicznie to IMO to samo... różnica w silikon - CP100 medyczny - jak podają w specs.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Palpatine napisał:

Muszę sprawdzić. 
Teraz testuje Moondrop Spring Tips - bardzo słabe.

W przyszłym tygodniu chce sprawdzić Spinfit CP100 i Softears UC.

Poki co bezkonkurencyjne są dla mnie Symbio W Peel.

 

Symbio faktycznie spoko są, wczoraj L-ki ubrałem to za duże były, ale dziś zarzuciłem M-ki i jest baja. Fajnie to gra 👍

 

Softearsy warto spróbować, moim zdaniem jest spoko choć pewnie zależy od reszty toru. 

 

A próbował ktoś może te hybrydowe Symbio (silikon i pianka)?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 minuty temu, Palpatine napisał:

CP100 muszę sprawdzić ale mam CP145 i są bezwzględnie najlepsze, ale nie pasują mi ergonomia. 

Nie, dasz linka?

Dasz

Warto wziąść wszystkie trzy

Edytowane przez Jaro54
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności