Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Marne, a najlepsze dla mnie Ostry. Wygoda i dźwięk. Każdy kolor inaczej brzmi. Uważam, że zakup kompletu Ostry to bardzo opłacalny zakup. Miałbyś dla każdego bo z każdego koloru są 3 rozmiary. 

 

@Lord Rayden

Pod względem ergonomii to chyba Huawei FreeBuds Studio ANC są prawie wzorcem. 

Edytowane przez Jaro54
  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

Kupiłem taniej niż cena sklepowa. Wydaje się, że warto. Idealna byłaby cena 999 zł :)

fajne słuchawki, do zastosowań mobilnych, z ANC. Dźwięk podobny trochę do TWSów AZ60 od Technicsa. Obsługa mogłaby być lepsza, łączą dotykowość z przyciskami. Lepsza byłaby sama dotykowość bo ciężko trafić na przyciski STOP/PLAY VOLUME +/-.

Myślalem.przedtem nad Shure Aonic 50 ale Technicsy są zgrabniejsze. Nie tak zgrabne jak Aventho Wireless ale te nie mają ANC. Za to Technicsy grają bardziej gęsto, nie sucho (w AW jest Tesla). Bateria długo trzyma. Są wygodne, łatwo je dostosować na głowie. Uszy pocą się jak w Pandach.

Używałeś może również ze smartwatchem? 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Lord Rayden napisał:

Kupiłem taniej niż cena sklepowa. Wydaje się, że warto. Idealna byłaby cena 999 zł :)

fajne słuchawki, do zastosowań mobilnych, z ANC. Dźwięk podobny trochę do TWSów AZ60 od Technicsa. Obsługa mogłaby być lepsza, łączą dotykowość z przyciskami. Lepsza byłaby sama dotykowość bo ciężko trafić na przyciski STOP/PLAY VOLUME +/-.

Myślalem.przedtem nad Shure Aonic 50 ale Technicsy są zgrabniejsze. Nie tak zgrabne jak Aventho Wireless ale te nie mają ANC. Za to Technicsy grają bardziej gęsto, nie sucho (w AW jest Tesla). Bateria długo trzyma. Są wygodne, łatwo je dostosować na głowie. Uszy pocą się jak w Pandach.

Istnieją w ogóle słuchawki BT z ANC w których uszy się nie pocą? Nie wyobrażam sobie chodzenia w upały w moich Fidelio L3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Palpatine napisał:

To prawda. Mi dźwiękowo najbardziej pasują Spinfit CP145 ale są niewygodne, natomiast jeśli chodzi o połączenie wygody z jakością dźwięku to Symbio W Peel. Teraz sprawdzam Moondrop Spring Tips. Dajcie znać jakie są wasze doświadczenia.

 

Mi na razie siadły Spinfit CP100, nie wiem czym się różnią od CP145. Ale jest bardzo wygodnie i dźwiękowo też spoko. Z Symbio coś mi nie grało, dźwięk nie był tak "efektowny". Ale jutro sprawdzę jeszcze na mniejszym rozmiarze, bo wziąłem L-ki a one chyba trochę za duże.

 

Z Softearsami jest słabo, zbyt sterylnie. Jeszcze gorzej, niż na Symbio - brakuje basu i impetu. Ale je bardziej kupiłem z myślą o pozostałych słuchawkach z kolekcji.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Dirian napisał:

 

Mi na razie siadły Spinfit CP100, nie wiem czym się różnią od CP145. Ale jest bardzo wygodnie i dźwiękowo też spoko. Z Symbio coś mi nie grało, dźwięk nie był tak "efektowny". Ale jutro sprawdzę jeszcze na mniejszym rozmiarze, bo wziąłem L-ki a one chyba trochę za duże.

 

Z Softearsami jest słabo, zbyt sterylnie. Jeszcze gorzej, niż na Symbio - brakuje basu i impetu. Ale je bardziej kupiłem z myślą o pozostałych słuchawkach z kolekcji.

A ja za wątkiem na Head-fi wziąłem z ePro TW01 :) ... jutro mam nadzieje, że zacznę testować :P 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, spark13 napisał:

Używałeś może również ze smartwatchem? 

 

Nie, nie próbowałem. Obecnie żadnego nie mam.

10 godzin temu, vonBaron napisał:

Istnieją w ogóle słuchawki BT z ANC w których uszy się nie pocą? Nie wyobrażam sobie chodzenia w upały w moich Fidelio L3.

Uszy pocą się i w słuchawkach bez ANC. Przykładem są Drop Pandy.

11 godzin temu, Jaro54 napisał:

Marne, a najlepsze dla mnie Ostry. Wygoda i dźwięk. Każdy kolor inaczej brzmi. Uważam, że zakup kompletu Ostry to bardzo opłacalny zakup. Miałbyś dla każdego bo z każdego koloru są 3 rozmiary. 

 

@Lord Rayden

Pod względem ergonomii to chyba Huawei FreeBuds Studio ANC są prawie wzorcem. 

HFB są fajne, ale porównując z pamięci to wygoda podobna. Jak dla mnie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po Technics SL-J110R, w którym popsuł się silnik przyszedł czas na następnego Technicsa, tym razem model SL-BD22🙂

Zalety: wyjścia rca w gramofonie, więc można podpiąć lepszy kabel niż w poprzedniku, który miał kabel przymocowany na stałe. To jest moim zdaniem jedną z głównych przyczyń lepszej jakości dźwieku w porównaniu do SL-J110R. Pokrywa, ramię i body urządzenia wydają się też lepszej jakości. No i ta kontrola obrotów fajnie się prezentuje🙂

Wady: jest jakieś buczenie, chyba od transformatora, podczas słuchania nie przeszkadza, ale słychać jak nie gra.

Pracuję z wkładką AT85EP(eliptyczna, MM, T4P) i przedwzmacniaczem Firebottle 2 z lampami Mullard PCC-85 i Zaerix PCC-189.

20220512_154811.thumb.jpg.0ee1181dcd7a7751643d9f589a2563e9.jpg

Edytowane przez NuYam
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, manuelvetro napisał:

I u mnie Technics. Wrócił z naprawy i hula :)

Technole to najlepsze CD-playery, pod względem trwałości napędu, rzecz jasna - też chcę taki. Ile Twój ma lat? O ile mi wiadomo, to model z początku lat 90-tych? Czyli ok. 30 lat?

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bednaar napisał:

Technole to najlepsze CD-playery, pod względem trwałości napędu, rzecz jasna - też chcę taki. Ile Twój ma lat? O ile mi wiadomo, to model z początku lat 90-tych? Czyli ok. 30 lat?

Tak myślę. Tu https://allegro.pl/uzytkownik/CENTER-AUDIO kupiłem też 3 trzydziestoletnie wzmaki i ten CD. Wzmaki dojechały bez zarzutu, grają świetnie, a w CD kieszeń się nie otwierała do końca , więc odesłałem,

Cytat

naprawa trwała 7 sekund, wypadła prowadnica z szyny w transporcie.

Jakość grania i solidność tych zabytkowych urządzeń wprawiła mnie w takie osłupienie, że praktycznie przestałem słuchać muzyki na słuchawkach. No i Pan Aleksander, wzór metra, można brać w ciemno. Ja się przynajmniej 4 razy nie zawiodłem, a i  726 innych kupujących w tym roku też nie. Oferta bogata. Wzmaki, tunery, CD i inne. Aktualnie 90 sprzętów na stanie, ale co dzień parę się sprzedaje, itd.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

w CD kieszeń się nie otwierała do końca

O właśnie, ja mam Denona DCD-485 który czyta płyty - śmiga na wszystkich, ale kieszeń otwiera się i od razu zamyka, podobno zepsuty wyłącznik krańcowy. Znacie może namiary na kogoś, kto to naprawi?

6 minut temu, manuelvetro napisał:

praktycznie przestałem słuchać muzyki na słuchawkach.

Ale one chyba mają wyjścia słuchawkowe, te zabytkowe urządzenia? ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@manuelvetroja to mam pecha do starych wzmacniaczy z allegro/olx. Co kupowałem, to zawsze w niedługim czasie po zakupie wychodziły jakieś problemy. Gdybym miał teraz kupować, to tylko nowy albo starszy, ale po profesjonalnym przeglądzie a nie czyszczeniu potencjometrów wd40 przed sprzedażą, bo właśnie tak robią handlarze z allegro.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, bakus1233 napisał:

po profesjonalnym przeglądzie a nie czyszczeniu potencjometrów wd40 przed sprzedażą, bo właśnie tak robią handlarze z allegro

Mogliby chociaż Kontakt PR używać, a nie WD40 ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, bakus1233 napisał:

@manuelvetroja to mam pecha do starych wzmacniaczy z allegro/olx. Co kupowałem, to zawsze w niedługim czasie po zakupie wychodziły jakieś problemy. Gdybym miał teraz kupować, to tylko nowy albo starszy, ale po profesjonalnym przeglądzie a nie czyszczeniu potencjometrów wd40 przed sprzedażą, bo właśnie tak robią handlarze z allegro.

Zapewne tak jest. Dlatego kupuję właśnie u niego. Kupiłbym nawet czwarty wzmacniacz, ale nie mam już kolumn :D No i każdy pokój mam w kolumnach, także, @audionanikmi już skierowanie na leczenie wystawił…

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, bakus1233 napisał:

@manuelvetroja to mam pecha do starych wzmacniaczy z allegro/olx. Co kupowałem, to zawsze w niedługim czasie po zakupie wychodziły jakieś problemy. Gdybym miał teraz kupować, to tylko nowy albo starszy, ale po profesjonalnym przeglądzie a nie czyszczeniu potencjometrów wd40 przed sprzedażą, bo właśnie tak robią handlarze z allegro.

To nie pech tylko normalna kolej rzeczy- w vintage audio zawsze coś może się zdarzyć. Elektronika się starzeje. Ostatnio kupiłem CD Atoll i miał spuchnięty kondensator- do wymiany poszły wszystkie plus czyszczenie. Mam deck Akai GX-75, kupiony po przeglądzie, mało używany trafił do szafy a teraz jak chciałem odpalić nie chce oddać kasety. 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, Bednaar napisał:

O właśnie, ja mam Denona DCD-485 który czyta płyty - śmiga na wszystkich, ale kieszeń otwiera się i od razu zamyka, podobno zepsuty wyłącznik krańcowy. Znacie może namiary na kogoś, kto to naprawi?

Ale one chyba mają wyjścia słuchawkowe, te zabytkowe urządzenia? ;)

1. Nie wiem, czy https://allegro.pl/uzytkownik/CENTER-AUDIO zajmują się detalem, ale zapytać przecież można :) 

2. Mają, wszystkie dziurki słuchawkowe są sprawne :D Co zrobić, że wolę głośniki, od kiedy po domowej reorganizacji okazało się że mogę ich codziennie słuchać? 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

26 minut temu, Bednaar napisał:

O właśnie, ja mam Denona DCD-485 który czyta płyty - śmiga na wszystkich, ale kieszeń otwiera się i od razu zamyka, podobno zepsuty wyłącznik krańcowy. Znacie może namiary na kogoś, kto to naprawi?

Ja mam pod Warszawą, nie jest najtańszy, ale to bardzo dobry specjalista od starych klocków. Naprawił mi CD200 Atoll.

 

https://www.facebook.com/avservice1999/

 

 

Nawet nagrał filmik z naprawy mojego cedeka;

 

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuję Panowie @manuelvetro i @lobuz1 - poszukam jeszcze bliżej, tzn. w Łodzi. Kiedyś był taki magik na Osiedlu Mireckiego, ale nie wiem nawet, czy jeszcze jest na tym łez padole... Wiele lat temu naprawiał mi CD, ale już wtedy facet był około 70-tki. Robił też wzmacniacze lampowe własnej produkcji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, lobuz1 napisał:

Mam deck Akai GX-75, kupiony po przeglądzie, mało używany trafił do szafy a teraz jak chciałem odpalić nie chce oddać kasety. 

 

Psucie się wzmacniaczy a psucie magnetofonów to dwa różne światy. Te drugie muszą być w bardziej lub mniej ciągłym użyciu, bo inaczej paski, smary i inne cuda zapewnią problemy.

Pomijając już w jakim stopniu robione są przeglądy - większość to coś w stylu "ma (jakiś) nowy pasek, sprawdzony, działa".

Edytowane przez timecage
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, timecage napisał:

 

Psucie się wzmacniaczy a psucie magnetofonów to dwa różne światy. Te drugie muszą być w bardziej lub mniej ciągłym użyciu, bo inaczej paski, smary i inne cuda zapewnią problemy.

Pomijając już w jakim stopniu robione są przeglądy - większość to coś w stylu "ma (jakiś) nowy pasek, sprawdzony, działa".

Tak to prawda- kupując decka czy cd powinno mieć się taką świadomość, ale stary wzmak też w każdej chwili może wyzionąć ducha. To tylko elektronika, która się starzeje i choć nie ma pasków czy lasera nie działa to wiecznie. Później można zostać z szafą pełną niedziałających, tanio kupionych klocków.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności