Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

M350 dostały od razu inny kabelek i tipsy.

Gratuluję zakupu 🙂 Dobrze zrobiłeś że od razu zafundowałeś im lepszy kabelek i tipsy.

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

aplikuje się je bardzo łatwo- odchylam słuchawkę od pałąka, zakładam pałąk na ucho a później słuchawka do ucha. 😀

Szybko obczaiłeś patent na zakładanie 🙂 tylko pytanko czy pałąk jest dobrze dopasowany do Twojego ucha ? Jeżeli nie to wiesz oparka ok. 150 stopni i można delikatnie odkształcić pod siebie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, cpu1 napisał:

Gratuluję zakupu 🙂 Dobrze zrobiłeś że od razu zafundowałeś im lepszy kabelek i tipsy.

Szybko obczaiłeś patent na zakładanie 🙂 tylko pytanko czy pałąk jest dobrze dopasowany do Twojego ucha ? Jeżeli nie to wiesz oparka ok. 150 stopni i można delikatnie odkształcić pod siebie.

Pałąk nie uciska- może mam mniejsze uszy. Kabelek Mee Audio jest solidny, ale musiałem z niego zrezygnować bo wtyki zbyt luźno trzymają i lewa słuchawka czasami przerywa, kabelek się odpina.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Kabelek Mee Audio jest solidny, ale musiałem z niego zrezygnować bo wtyki zbyt luźno trzymają i lewa słuchawka czasami przerywa, kabelek się odpina.

Z tymi mmcx to faktycznie bywa różnie. Niektóre wchodzą z trudem i potem ciężko wypiąć, a inne łapią luzy. Małe wymiary tego standardu to wychodzą różnice w precyzji wykonania.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

29 minut temu, trez0r napisał:

Pytałem w kontekście U12 :P... w sumie to było pytanie retoryczne sądząc po zdjęciu 😅 Nadal uważam, że to solidny kandydat, aby zostać tylko z jednym setem. Może genialne to one nie są IMVHO, ale grają wszystko na b. dobrym poziomie ! 

 

Właśnie to było głównym kryterium - uniwersalne słuchawki do wszystkiego. Po dokładniejszym przemyśleniu sprawy (i porównaniu z konkurencją) nie chciało mi wyjść inaczej jak tylko powrót do U12t :D Przyznam uczciwie, że byłem dla nich nieco za ostry, żadnej dziury na średnicy tam nie ma, jest po prostu delikatnie wycofana, w granicach rozsądku (co przy dłuższych odsłuchach jest nawet na plus). Przechodząc ze słuchawek ze średnicą strojoną pod Harmana nie byłem do takiej prezentacji przyzwyczajony. Co do tej genialności to w sumie racja, ale są aspekty, w których są IMO wybitne, jak np niezwykle precyzyjna holografia, stereofoniczność i genialna szczegółowość (wyciągają z nagrań dosłownie wszystko i przebijają pod tym względem chyba nawet moje monitory Geneleca). Przy okazji robią to wszystko w bardzo przyjemny i niewymuszony sposób, dając poza świetnym poziomem technikaliów najzwyczajnej w świecie radość z słuchania muzyki. Skubane są też bardzo wygodne, APEX naprawdę działa (zero efektu kumulowania się ciśnienia w uszach), do tego technologia LID to super sprawa, bo można je podłączyć do przysłowiowego ziemniaka bez względu na impedancję wyjściową i zagrają pięknie.

 

Kajam się, nie doceniłem U12t (co dotarło do mnie dopiero po czasie), ale czyż nie jest to oznaka naprawdę dobrych i wyjątkowych słuchawek, w przeciwieństwie do wielu modeli, które robią efekt wow na początku a potem szybko się nudzą? (pytanie retoryczne :D)

  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Jak zwykle zaczęło się niewinnie, to był przypadek…M350 bo @Jot R i @cpu1 je mają, zachwalają a jak wszyscy wiemy ich uszy nie jedne tipsy miały, więc trza było to sprawdzić a później jeszcze @manuelvetro pisał zdecydowanie, że brać to nie było odwrotu i wziąłem 😀.

Kabelek z kolei zgapiłem od @Weird_O bo ten co niedawno kupiłem nie pasuje do Modżo.

Zostałem elegancko obsłużony przez @kurop. Dziękuję Panowie.

 

Aha, M350 dostały od razu inny kabelek i tipsy.

@cpu1 aplikuje się je bardzo łatwo- odchylam słuchawkę od pałąka, zakładam pałąk na ucho a później słuchawka do ucha. 😀

C1CE43D7-60D3-4CEF-ACCD-15D16427E379.jpeg

DC8729E6-185E-4502-B923-BA68A59DA1E9.jpeg

234B67F0-A0B2-4EED-A6A2-9ABBE8DF47FD.jpeg

 

I jak gra to ustrojstwo? Masz porównanie do poprzedniego modelu tego producenta albo do Audeze, na których były chyba wzorowane?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, lobuz1 napisał:

Jak zwykle zaczęło się niewinnie, to był przypadek…M350 bo @Jot R i @cpu1 je mają, zachwalają a jak wszyscy wiemy ich uszy nie jedne tipsy miały, więc trza było to sprawdzić a później jeszcze @manuelvetro pisał zdecydowanie, że brać to nie było odwrotu i wziąłem 😀.

Kabelek z kolei zgapiłem od @Weird_O bo ten co niedawno kupiłem nie pasuje do Modżo.

Zostałem elegancko obsłużony przez @kurop. Dziękuję Panowie.

 

Aha, M350 dostały od razu inny kabelek i tipsy.

@cpu1 aplikuje się je bardzo łatwo- odchylam słuchawkę od pałąka, zakładam pałąk na ucho a później słuchawka do ucha. 😀

C1CE43D7-60D3-4CEF-ACCD-15D16427E379.jpeg

DC8729E6-185E-4502-B923-BA68A59DA1E9.jpeg

234B67F0-A0B2-4EED-A6A2-9ABBE8DF47FD.jpeg

 

Gratki. Podpinałeś je już pod mojo? Mnie ten zestaw mega pozytywnie zaskoczył.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, Jot R napisał:

Gratki. Podpinałeś je już pod mojo? Mnie ten zestaw mega pozytywnie zaskoczył.

Od 5h słucham i bardzo mi odpowiada takie połączenie. Mini otwarte planary- w sam raz na wyjazdy, nasycone granie, wciąga niesamowicie i za takie uczciwe pieniądze. Mojo 2 robi tutaj robotę. Właśnie dlatego kupiłem bo ich z nim używasz i kiedyś nam też podpasowały te same słuchawki- tym razem nasze gusta też się spotkały. Dzięki. :).

E46744B0-E83B-44B6-A8AC-96C0AFA4E4F1.jpeg

39 minut temu, Hustler napisał:

I jak gra to ustrojstwo? Masz porównanie do poprzedniego modelu tego producenta albo do Audeze, na których były chyba wzorowane?

Niestety nie ma porównania z poprzednim modelem i Audeze.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MrSheep napisał:

żadnej dziury na średnicy tam nie ma, jest po prostu delikatnie wycofana, w granicach rozsądku (co przy dłuższych odsłuchach jest nawet na plus)

Ja bym powiedział nie tyle do dłuższych, co do cichszych odsłuchów takie strojenie jest dobre :)

Wiem coś o tym, bo nieraz słucham na 1-2/15 (czy ile tam stopni w telefonie jest).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, RadekBe napisał:

Wszedłem do wrocławskiego mp3store posłuchać ZMF Verite Open oraz Meze Empyrean, które miał by być uzupełnieniem do Stax SR-007 mk2. Wyszedłem z nimi - przepadłem po 5ciu minutach odsłuchów :). Dzięki @kurop za poświęcony czas! :)  

 

20220506_142644.png


Świetnie się prezentują i pewnie tak samo grają. Gratuluje zakupu :) 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak, Spring, dokładnie to Holo Audio Spring3 KTE. Myślałem o May KTE, ale to już dwukrotnie wyższy wydatek, szczególnie, że wyrwałem używkę, a wiele osób opisywało, że to ta sama szkoła, tylko słynne "kilka procent" różnicy. Do porównania na pewno wystarczy :) a testuję oba podłączone do v550 i bezpośrednio z TT2, tym samym kabelkiem od słuchawek. Wyraźnie słychać różnice, jeszcze dokładnie jej nie opiszę, bo to zrozumienie różnic ewoluuje z czasem, a mam dopiero od wczoraj. Na razie nie jestem w stanie wskazać zwycięzcy 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności