Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

[mention=40719]dweet[/mention] Ełanda również to czyni zapewne z powodu tego samego chipa co też siedzi w Hidizs  

No właśnie nie wiem, bo słuchałem 9038D i jednak brzmi cieplej i mniej przestrzennie niż Hidizs... Może warto porównać na żywo ;)
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, dweet napisał:

No właśnie nie wiem, bo słuchałem 9038D i jednak brzmi cieplej i mniej przestrzennie niż Hidizs... Może warto porównać na żywo ;)

Moja wersja to 9038S G3 Susumu 3000 więc różni się chociażby większą pojemnością kondensatorów czyt. co może mieć bezpośredni wpływ na większą przestrzenność w dźwięku. Na pewno warto porównać ;) Zamówiłem dziś Charmteka TPR22 Pro ponownie stricte pod FH3 bo pamiętam jego brzmienie + minimalny gabaryt + bliski zeru pobór prądu to może być najlepsze sparowanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 godzin temu, cpu1 napisał:

Jakby tak jeszcze trochę oczyścić i minimalnie rozjaśnić przekaz

No to FH5 do sprawdzenia.

U mnie to króliczek złapany(chyba😁). FH3 już sprzedałem.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, espe0 napisał:

@Methuselah faktycznie - tipsy petarda!

 

DSC_8097.JPG

Jeśli można to pytania - czy to tipsy uniwersalne czy tylko do TWS ? Rozmiar tylko jeden czy wszystkie ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Lord Rayden napisał:

Jeśli można to pytania - czy to tipsy uniwersalne czy tylko do TWS ? Rozmiar tylko jeden czy wszystkie ?

 

To są zwykłe tipsy (nie TWS). Są 2 pary tego samego rozmiaru. Pierwszy raz mam styczność z takim rodzajem tipsów ...i już się zakochałem :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, espe0 napisał:

 

To są zwykłe tipsy (nie TWS). Są 2 pary tego samego rozmiaru. Pierwszy raz mam styczność z takim rodzajem tipsów ...i już się zakochałem :D 

Dzięki ! Najtaniej gdzie kupić ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, deadman42 napisał:

No to FH5 do sprawdzenia.

U mnie to króliczek złapany(chyba😁). FH3 już sprzedałem.

sugeruję sprawdzić FD5, mam jedne i drugie...i słycham na FD5

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

44 minuty temu, Lord Rayden napisał:

Dzięki ! Najtaniej gdzie kupić ?

U nas są tylko u @Mayster. Ogólnie może nie są najtańsze, ale takie tipsy to Mercedes w uchu, seal absolutny. Dźwiękowo na plus od fabrycznych (RSV).

Edytowane przez espe0
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, cpu1 napisał:

Jakby tak jeszcze trochę oczyścić i minimalnie rozjaśnić przekaz to miałbym klona TH900 w wersji mobilnej :) 

A na innych tipsach próbowałeś? Z moich obserwacji takie które płycej w uchu siedzą przez co "zamykają" większą objętość powietrza dają rozjaśnienie. Oczywiście grubość, twardość materiału, kształt też mają znaczenie, to stety/niestety kolejne parametry do dobierania.

Można też EQ "kabelkowe" zastosować, ja ostatnio zrobiłem sporo różnych kabelków mmcx i testuje na it03. Różnice są spore, od mega łagodnego OCC 7N, do ostrawego srebrzonego solid core. Finalnie chyba najbardziej podpasował mi miedziany solid core - piszę chyba, bo dopiero wczoraj wieczorem zrobiony, więc jeszcze trochę porównań mnie czeka w poszukiwaniu brzmienia idealnego ;) .

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 minut temu, Perul napisał:

A na innych tipsach próbowałeś?

Masz na myśli jakieś konkretne spoza zestawu ? Przyjechały z założonymi zwykłymi czarnymi silikonami. Zagrały chudo i byłem rozczarowany. Po założeniu pianek kompletna odmiana na plus ale pod mój gust te szare z czerwoną tulejką grają najlepiej. Duża scena, jest muzykalnie, dociążone w sam raz i bas ma ładne wejście/zejście :) 

 

 

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, cpu1 napisał:

Masz na myśli jakieś konkretne

Nie mam na myśli konkretnych, tylko że trzeba dobierać z jak najszerszej gamy. Na wspomnianych it03 na pojedynczych tipsach miałem bardzo ostry dźwięk, nawet gąbeczka włożona do "dziurki" tipsa niewiele zmieniała. Na potrójnych, sporo głębiej wchodzących w ucho, było znacznie łagodniej, choć gąbeczka też się przydawała. W końcu znalazłem podwójne (od Wavemaster Pure) z trochę mniejszą "dziurką" z przodu (która obcięła trochę góry), i te wpasowały się idealnie, zarówno dźwiękowo, jak i ergonomicznie - potrójne były trochę zbyt "nachalne", a pojedyncze słabo się trzymały w uchu.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja właśnie do Tranya T20 założyłem ipsy z Mifo O5, niby takie same jak oryginały ale użytkowo zupełnie inaczej. Oryginały zbyt miękkie, przy głębszej aplikacji (szczególnie w lewym uchu) zamykały się i dźwięk prawie zanikał 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór Tomku, moje najszczersze gratulacje :)

 

Ostatnio pomyślałem, czy nie sprzedać Verite C i spróbować Dan Clark STEALTH ale jak je zalozylem i włączyłem muzykę, to w jednej sekundzie mi przeszła taka myśl :)

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
 
Kiedyś porównywałem je 1:1 z Adam Audio T5V. KRK grały jaśniej, Adamy muzykalniej i z szerszą sceną oraz naturalniejszą średnicą. Ogólnie dźwiękowo wolałbym chyba T5V natomiast KRK są bardziej kompaktowe i ładniejsze

Dla mnie w tym przypadku jaśniejsze granie to atut, chciałem je wykorzystać do bardziej krytycznych odsluchow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, ArSo1981 napisał:

@tommir, to te z EQ LCD? Jak działa DSP? Jak bass? Ja mam tylko r5 g3 (te z gałkami) ale na biurko (do kompa)  sprawdzają się (no może poza basem). 

Moim stuknęło już ponad 7 lat...kurde co ja narzekam?! :)

Tak, te z LCD. Szerzej wypowiem się chyba po świętach, bo na razie sprawdziłem, że działają ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Świetny wybór Tomku, moje najszczersze gratulacje
 
Ostatnio pomyślałem, czy nie sprzedać Verite C i spróbować Dan Clark STEALTH ale jak je zalozylem i włączyłem muzykę, to w jednej sekundzie mi przeszła taka myśl
A coś więcej o dcS? Muszę wybrać się na odsłuchy.

Wysłane przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności