Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

12 minut temu, Smutny Joe napisał:

update po 30 min:

 

o cholera, ale różnica :D nawet już mi się nie chce odłączać i porównywać 🤣

Jakie miałeś poprzednio?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wcześniej miałem Melodika Purple Rain oraz Cardas Parsec. Ostatnio głównie Parsec.

 

Różnica jest spora, wreszcie odzyskałem tę głębię przestrzeni, która została trochę spłaszczona po przejściu z TT2 na TT2+v550. A za którą tak TT2 cenię. Tło jest ciemniejsze: ciężko to opisać, no bo niby się nie słyszy nic poza muzyką również na innych kablach, ale po przejściu na black diamond mam wrażenie, jakbym włączył delikatną aktywną redukcję hałasu, znaną ze słuchawek bluetooth :D Może rzeczywiście to skupienie się na minimalizowaniu przesunięcia fazowego przez Tellurium Q to nie tylko i wyłącznie marketing..  

 

Basu jest tyle samo, ale jest dużo precyzyjniejszy. Góra też jest precyzyjniejsza, ale - co jest dla mnie szalenie istotne - nie zdarzają się już takie piki (np od zbyt głośnych talerzy perkusji), które były dla mnie najbardziej denerwującym problemem w torze. O dziwo, nie ucierpiała na tym szczegółowość, a góra nie wydaje się wcale przytłumiona. Nie wiem, jak to możliwe, będę się zastanawiał przez kolejne dni, słuchając. 

 

Od strony wizualnej, kabel jest dość masywny, ale pięknie wykonany (choć bez jakichś fajerwerków). Bardzo solidny. Wtyki również bardzo porządne i ładne, chyba nawet lepsze od dotychczas ulubionych Furutechów FT-705. Oczywiście nie ma to dużego znaczenia, ale produkty, które są idealnie wykonane mają zawsze ode mnie mały plusik. 

9D7C8D7F-790E-4E34-9056-241BC2EDDF06.jpeg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Masywny, ale nie ma problemu żeby go wygiąć w każdym kierunku i tak już zostaje jak sobie go ułożysz. Jest dość posłuszny pod tym względem :) 

 

Od siebie dodam, że jest bardzo neutralny. Nic nie podbarwia, nic nie koloryzuje, ale każde pasmo gra słyszalnie lepiej. Poprawia rozdzielczość , czystość i daje uczucie powietrza w przekazie. Takie ja odniosłem wrażenia podpinając te interkonekty. 

 

Porządne kable, to nie ulega wątpliwości. 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O

 

Świetny kabel, gratuluję! Przyznaje, że nie za bardzo wierzyłem, że usłyszę różnice w kablach USB, ale dla spokoju ducha kupiłem Curious i poprawa w czystości odtwarzanej myzyki była odrazu slyszalna po wymianie zwykłego kabla USB na Curious 👍

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Crystal napisał:

 

Można go ładować i używać jednocześnie? 

Tak, mojo przechodzi wtedy tryb desktopowy, omijający baterię, przez co też mniej grzeje.

8 minut temu, MichalZZZ napisał:

@Weird_O

 

Świetny kabel, gratuluję! Przyznaje, że nie za bardzo wierzyłem, że usłyszę różnice w kablach USB, ale dla spokoju ducha kupiłem Curious i poprawa w czystości odtwarzanej myzyki była odrazu slyszalna po wymianie zwykłego kabla USB na Curious 👍

 

W "dużym" systemie też go mam i sobie chwalę :) inne granie niż fidata, którą też cenię

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Weird_O

 

Dziękuję, bardzo miło z Twojej strony, ale kabelek USB już mam i jestem z niego zadowolony. Curious spełnił moje oczekiwania 👍 

 

Jedynie chciałbym teraz porównać jakieś inne kable zasilające. Mam już świetnie Wireworld Silver Electra, ale chciałbym spróbować czegoś innego. Czegoś co odrobinę bardziej dociąży brzmienie i będzie miało solidną podstawę basową :)

 

A z czystej ciekawości - który Ty wolisz, Fidata czy Curious?

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

One wnoszą u mnie na tyle różne zmiany, że zdecydowałem się zostawić oba. W skrócie: fidata bardziej techniczna, curious łagodniejszy z lepszą głębią, bardziej analogowy. Porównał bym je trochę jak wpływ kabli srebrnych i miedzianych - fidata to w tym porównaniu srebro, curious to dobra miedź ale oczywiście to jest tylko próba zobrazowania moich subiektywnych odczuć :) także w zależności od muzyki i wpiętych słuchawek wpinam ten lub ten.

Edytowane przez Weird_O
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Weird_O napisał:

Porównał bym je trochę jak wpływ kabli srebrnych i miedzianych - fidata to w tym porównaniu srebro, curious to dobra miedź

A w rzeczywistości jest odwrotnie, Curious to przewodnik ze srebra a Fidata to miedź posrebrzana, i bądź tu mądry😉

Z opinią o Curious się zagadzam, miałem i tak go zapamiętałem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Weird_O napisał:

fidata bardziej techniczna, curious łagodniejszy z lepszą głębią, bardziej analogowy.

No to mnie jeszcze bardziej utwierdziło w przekonaniu, że podjąłem dobrą decyzje wybierając Curious 👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, dj1978 napisał:

A w rzeczywistości jest odwrotnie, Curious to przewodnik ze srebra a Fidata to miedź posrebrzana, i bądź tu mądry😉

Z opinią o Curious się zagadzam, miałem i tak go zapamiętałem.

 

Bardzo ciekawe! W sumie nic mnie już nie zdziwi, takie np. argentum też srebro a wcale jak typowe srebro nie gra.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ehm, jeszcze tego czegoś nie podpiąłem pod monobloki  AVM więc .... muszę poczekać na weekend. Mam AVM A2 jak dla mnie super , raczej naturalne/neutralne  granie niektórzy mowią , ze zimne ale.... w połączeniu z Universum HI Fi 6000 jest super. Nie ubarwia raczej obnaża  jak płyta jest do d...y no to jest i nic sie nie da zrobić

Jak będę miał chwilę w weekend  to coś nie coś skrobnę jak się oslucham😀.

Edytowane przez amrowek
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

22 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

@Tytus1988 gratuluję zakupu! Daj znać jak się w nim sprawuje sekcja DAC. 

 

Dziękuję!🙂👍 Szczególnie duże wrażenie robi sposób kreacji przestrzeni oraz holografia. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności