Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

- wywala bezpieczniki chociaż ma ten miękki start zgodnie ze stroną producenta 🤣

 

A w którym momencie wywala? przy włączeniu zasilania, czy jeszcze w innym momencie?

Gdybym chciał przeznaczyć budżet ponad 10k, to na pewno sprawdziłbym Arcam sa30, ma bardzo pochlebne opinie i korekcję akustyki

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

- wywala bezpieczniki chociaż ma ten miękki start zgodnie ze stroną producenta 🤣

 

A w którym momencie wywala? przy włączeniu zasilania, czy jeszcze w innym momencie?

Gdybym chciał przeznaczyć budżet ponad 10k, to na pewno sprawdziłbym Arcam sa30, ma bardzo pochlebne opinie i korekcję akustyki

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

- wywala bezpieczniki chociaż ma ten miękki start zgodnie ze stroną producenta 🤣

 

A w którym momencie wywala? przy włączeniu zasilania, czy jeszcze w innym momencie?

Gdybym chciał przeznaczyć budżet ponad 10k, to na pewno sprawdziłbym Arcam sa30, ma bardzo pochlebne opinie i korekcję akustyki

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, dj1978 napisał:

A w którym momencie wywala? przy włączeniu zasilania, czy jeszcze w innym momencie?

Gdybym chciał przeznaczyć budżet ponad 10k, to na pewno sprawdziłbym Arcam sa30, ma bardzo pochlebne opinie i korekcję akustyki

A w którym momencie wywala? przy włączeniu zasilania, czy jeszcze w innym momencie?

Gdybym chciał przeznaczyć budżet ponad 10k, to na pewno sprawdziłbym Arcam sa30, ma bardzo pochlebne opinie i korekcję akustyki

A w którym momencie wywala? przy włączeniu zasilania, czy jeszcze w innym momencie?

Gdybym chciał przeznaczyć budżet ponad 10k, to na pewno sprawdziłbym Arcam sa30, ma bardzo pochlebne opinie i korekcję akustyki

Wywalało głównie jak włączałem zasilanie przełącznikiem z tyłu. Kilka razy, posłuchałem trochę i dałem sobie spokój.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Weird_O napisał:

Naskrobiesz parę zdań jakie to granie?

 

Sygnatura podobna do tej z Thomson 6080WA (choć nie mam ich, by porównać 1:1) ale na wyższym poziomie jakościowym. Lampy bardzo ciche, zupełny brak przydźwięku. Szybkie, rozdzielcze, ze zwartym, twardym i szybkim basem. Wyraźna i zarazem gładka góra. Dużo powietrza. 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

59 minut temu, lobuz1 napisał:

Wywalało głównie jak go włączałem zasilanie przełącznikiem z tyłu. Kilka razy, posłuchałem trochę i dałem sobie spokój.

dj1978 dobrze Ci podpowiada z tym Arcamem. Ja jak wziąłem w ręce swojego Acama A29 zaraz po Atollu, to od razu poczułem jak wygląda dobrze zbudowany wzmacniacz. Stabilna obudowa, mnogość wejść i gniazda wtyków porządnie osadzone, wpinasz jak w ścianę. Trafo nie brumi i nie wywala bezpieczników. Precyzyjna cyfrowa regulacja głośności. Ale żeby nie było tak kolorowo, w źródłach Arcamach dalej kuleje sterowanie siecią upnp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, jd1210 napisał:

dj1978 dobrze Ci podpowiada z tym Arcamem. Ja jak wziąłem w ręce swojego Acama A29 zaraz po Atollu, to od razu poczułem jak wygląda dobrze zbudowany wzmacniacz. Stabilna obudowa, mnogość wejść i gniazda wtyków porządnie osadzone, wpinasz jak w ścianę. Trafo nie brumi i nie wywala bezpieczników. Precyzyjna cyfrowa regulacja głośności. Ale żeby nie było tak kolorowo, w źródłach Arcamach dalej kuleje sterowanie siecią upnp.

Dzięki, sieć upnp wszędzie kuleje. Nie używam bo wyszukiwanie i katalogowanie to porażka. Mam

Roon od tego.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

39 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Widocznie ten sprzęt to tylko dla tych najbardziej ortodoksyjnych audiofili z własną linią wysokiego napięcia

Podciągasz oddzielną fazę pod audio, zakładasz bezpiecznik jaki potrzeba i można słuchać. Może kiedyś, ale teraz nie jestem na takim etapie. Mozna iść w sprzęt o mniejszym wygarze w klasie AB albo w G czy tam inne, które nie sprawiają problemów. Bawi mnie to, że producent sprzętu za 14k (Atoll) chwali się na swojej stronie systemem miękkiego startu zapobiegającym takim rewelacjom a to nie działa…a dystrybutor sprzedający to od lat, z bardzo dużym doświadczeniem (Audio Forte) zapewnia, że nie ma takiej możliwości, nie buczy, nie wywala- tylko w starszych modelach, dawno temu 🤣. Audioforte dziadzieje- mało profesjonalnie zostałem dzisiaj przyjęty i było nieprzyjemnie. Jak był Pan Mariusz dawno, dawno temu, od którego kupiłem gramofon Project i przedwzmacniacz to był inny poziom.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Widocznie ten sprzęt to tylko dla tych najbardziej ortodoksyjnych audiofili z własną linią wysokiego napięcia

Taki sprzęt to po prostu zwykły bubel. Nie dorabiajmy do badziewia jakiejś ideologii. ****o to ****o i bata z tego nie będzie.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, euter napisał:

 

Sygnatura podobna do tej z Thomson 6080WA (choć nie mam ich, by porównać 1:1) ale na wyższym poziomie jakościowym. Lampy bardzo ciche, zupełny brak przydźwięku. Szybkie, rozdzielcze, ze zwartym, twardym i szybkim basem. Wyraźna i zarazem gładka góra. Dużo powietrza. 

Gdzie kupiłeś? Trudno dostępne, tak jak z 6080WA nie ma problemu, tak 6080S nie jest łatwo ustrzelić. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir

 

Od Pawła kupiłeś MX4? Czy to 4Z ?

 

Żółty kolor mi mówi, że 4Z, ale opaska nie ta...

 

Edyta : dobra widze, w sygnaturze już masz napisane 4Z :)

 

Gratuluje! I jak grają ?

 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

40 minut temu, MichalZZZ napisał:

@tommir

 

Od Pawła kupiłeś MX4? Czy to 4Z ?

 

Żółty kolor mi mówi, że 4Z, ale opaska nie ta...

 

Edyta : dobra widze, w sygnaturze już masz napisane 4Z :)

 

Gratuluje! I jak grają ?

 

 

Dziękuję. Tak, opaska była wymieniona na metalową. No nie tak od razu się polubiliśmy, ale teraz bardzo się już lubimy. Zapomniałem trochę jak grają lcd-4, a i wtedy miałem wzmacniacz, który góry nie żałował. Ale po dodaniu filtrów już wszystko jest ok. Chyba w obecnym setupie bardzie mi się podobają niż kiedyś LCD-4.

 

30 minut temu, krz napisał:

Coś czuję, że te kwiaty w tle to nie przypadkowo 😂

Nic w życiu nie dzieje się przypadkowo :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Pamiętam jak pisałeś, że LCD4 były prześwietne, więc jeżeli 4z podobają Ci sie jeszcze bardziej, to musi być mega dobrze 👍

 

Raz jeszcze gratuluję!

Tak, chyba zostałem fanbojem Audeze... :D Naturalność przekazu najlepsza z jaką miałem do czynienia i chyba tylko LCD-5 mogłyby tej opinii zaszkodzić ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, tommir napisał:

Tak, chyba zostałem fanbojem Audeze...

No to witaj w klubie :D

 

Ciekawe co powiesz jak posłuchasz LCD5... Ostrzegam, że potrafią wywalić z kapci :D Ja do tej pory zbieram szczęke z podłogi. Abyssy i LCD5 mnie wyleczyły z poszukiwania innych słuchawek. Absolutnie fenomenalne słuchawki. Jedynie z czystej ciekawości chce jeszcze posłuchać Susvary ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności