Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Najgorzej z logistyka przy sprzedazy kolumn, najlepszy kupiec który przyjedzie na miejsce po odbiór. Do mnie przyjechał "sasiad" z Ostrawy, ale byli tez chetni na wysylke z tym że tu już jest trochę niepewności.

A nowe kolumny lepiej odsłuchać przed zakupem, akustyka j jeszcze raz akustyka a później zabawa sprzętem. 

Edytowane przez dj1978
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym odsłuchaniem to jedyne, co możesz sprawdzić to chyba tylko to czy działają poprawnie. To nie słuchawki i tak jak napisałeś akustyka i jeszcze raz akustyka. Coś, co dobrze lub źle gra u sprzedającego nie znaczy, że źle lub dobrze będzie grać u klienta.

Tak to już jest gdy decydujemy się na sprzęt z drugiej ręki bez możliwości sprawdzania w własnych warunkach jak to będzie grać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, waski napisał:

Z tym odsłuchaniem to jedyne, co możesz sprawdzić to chyba tylko to czy działają poprawnie. To nie słuchawki i tak jak napisałeś akustyka i jeszcze raz akustyka. Coś, co dobrze lub źle gra u sprzedającego nie znaczy, że źle lub dobrze będzie grać u klienta.

Tak to już jest gdy decydujemy się na sprzęt z drugiej ręki bez możliwości sprawdzania w własnych warunkach jak to będzie grać.

Dokładnie, odsłuchy stereo w salonie odpuszczam. Ze wzmacniaczem nie ma problemu żeby sprawdzić w domu, ale kolumny to już większy gabaryt i mi się nigdy nie chciało wypożyczać. Jak kupowałem nowe kolumny to sobie zastrzegłem, że zwrócę jak nie podejdą co i tak mi przysługuje. Trzeba dobrze przeanalizować sprawę, trochę liczyć na intuicję i szczęście żeby się nie narobić i zagrało.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Głęboki off - zasłyszane dawno temu po nocy na Radiostacji, wydane przez rodzime Cpt.Sparky wyłącznie na kasecie w mocno limitowanym nakładzie.

Takich słucha się najlepiej.

 

image.png

  • Like 8
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, Teti napisał:

c6afd3e8512ce1fef42f4a6082b26d05.jpg

Dźwiękowo to dobre ? Bo Bose są chwalone zwykle jako odcinacze od hałasu.

Ja niestety nie mogę odciąć się w czasie emisji od komentarzy "platformerskich" :(. Nie ma takich słuchawek co by odcinały konkretne osoby.. Tu Technicsy nie pomogą .

Edytowane przez Methuselah
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 13.02.2022 o 15:17, dj1978 napisał:

 

Najpierw była wymiana na Diamond 25 i juz na Rotelu było słuchać poprawę względem Fyne, zyskało zróżnicowanie basu, ewidentna poprawa czytelności średnicy, więcej wydobywa dźwięku z głebi sceny. Góra pasma zyskała na rozdzielczości, takie bardziej szlachetne wybrzmienia. Doszedł Atoll i jeszcze te wrażenia spotęgował.  Krótko mówiąc, to jest to🙂

 

U mnie sytuacja rozwija się dynamicznie. W piątek biorę na testy wzmacniacz Atoll IN300 a Rotel MK-1572mkIi, który dostaje czkawki po coaxial, gdy włączam światło mogę oddać bo producent nie ma rozwiązania problemu.

Ciekawe czy Atoll nie będzie sprawiał jakiś prozaicznych problemów typy wywalone bezpieczniki, czkawka, inne… no i czy zagra z kolumnami Fyne Audio F501. Będzie to już 3 wzmacniacz, który porównam bezpośrednio z Rotel MK-1572MKIi :).

 

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, lobuz1 napisał:

W piątek biorę na testy wzmacniacz Atoll IN300 

IN300 będzie kozak, na pewno brzmieniowo. Ale te 20-30 godzin wskazane aby pograł, po czasie kontrola basu dużo zyskuje. Funkcjonalnością też ma praktycznie wszystko co potrzeba do szczęścia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, dj1978 napisał:

IN300 będzie kozak, na pewno brzmieniowo. Ale te 20-30 godzin wskazane aby pograł, po czasie kontrola basu dużo zyskuje. Funkcjonalnością też ma praktycznie wszystko co potrzeba do szczęścia.

Mają mi go wygrzać w audioforte i przygotować do testu. Zobaczymy jak to wyjdzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, lobuz1 napisał:

U mnie sytuacja rozwija się dynamicznie. W piątek biorę na testy wzmacniacz Atoll IN300 a Rotel MK-1572mkIi, który dostaje czkawki po coaxial, gdy włączam światło mogę oddać bo producent nie ma rozwiązania problemu.

Ciekawe czy Atoll nie będzie sprawiał jakiś prozaicznych problemów typy wywalone bezpieczniki, czkawka, inne… no i czy zagra z kolumnami Fyne Audio F501. Będzie to już 3 wzmacniacz, który porównam bezpośrednio z Rotel MK-1572MKIi :).

 

 

 

 

Zastanawiam się dlaczego poruszając się w naprawdę niemałym już budżecie testujesz integry. Piszę to z perspektywy człowieka, który zanim zdecydował się na zakup zestawu dzielonego miał wiele różnych wzmacniaczy zintegrowanych. Może lepiej będzie zakupić jakąś końcówkę mocy, np. Audiophonics ma super relacje jakości do ceny i przetestować parę preampow? Ze sprzętu, który już posiadasz też pewnie kilka ma funkcję przedwzmacniacza.

Jeśli chodzi o Atoll to musisz się liczyć z atrakcjami typu wywalone bezpieczniki. Brak układu miękkiego startu robi swoje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Zastanawiam się dlaczego poruszając się w naprawdę niemałym już budżecie testujesz integry. Piszę to z perspektywy człowieka, który zanim zdecydował się na zakup zestawu dzielonego miał wiele różnych wzmacniaczy zintegrowanych. Może lepiej będzie zakupić jakąś końcówkę mocy, np. Audiophonics ma super relacje jakości do ceny i przetestować parę preampow? Ze sprzętu, który już posiadasz też pewnie kilka ma funkcję przedwzmacniacza.

Jeśli chodzi o Atoll to musisz się liczyć z atrakcjami typu wywalone bezpieczniki. Brak układu miękkiego startu robi swoje.

Moźe i masz rację, ale nie planowałem szukać miejsca na kolejne klocki, więc postawiłem na wszystkomającą, niewielką integrę. To te końcówki mocy są zazwyczaj 200W potworami, z wielkimi toroidami wywalającymi bezpieczniki. Ten Atoll IN300 ma 150W/8 ohm czyli podobnie jak ten Rotel, który nie wywalał. Zależy mi na brzmieniu i braku problemów- Atolla nigdy nie testowałem, więc zobaczymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, lobuz1 napisał:

Moźe i masz rację, ale nie planowałem szukać miejsca na kolejne klocki, więc postawiłem na wszystkomającą, niewielką integrę. To te końcówki mocy są zazwyczaj 200W potworami, z wielkimi toroidami wywalającymi bezpieczniki. Ten Atoll IN300 ma 150W/8 ohm czyli podobnie jak ten Rotel, który nie wywalał. Zależy mi na brzmieniu i braku problemów- Atolla nigdy nie testowałem, więc zobaczymy.

Końcówki mocy Audiophonics nie są potworami z wielkimi toroidami i nie wywalają bezpieczników. Mają sporą moc, ale pracują w klasie D i są naprawdę niewielkie.

Poniżej foto:

 

20220217_080142.jpg

Ten mikrus po lewej stronie ma 2x150 W przy 8 Ohm.

Atoll i brak problemów? 🙄

Posłuchaj z ciekawości, ale jako były posiadacz In100 SE2 nigdy nie kupię ich integry, ani końcówki mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

36 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Końcówki mocy Audiophonics nie są potworami z wielkimi toroidami i nie wywalają bezpieczników. Mają sporą moc, ale pracują w klasie D i są naprawdę niewielkie.

Poniżej foto:

 

20220217_080142.jpg

Ten mikrus po lewej stronie ma 2x150 W przy 8 Ohm.

Atoll i brak problemów? 🙄

Posłuchaj z ciekawości, ale jako były posiadacz In100 SE2 nigdy nie kupię ich integry, ani końcówki mocy.

Jakie miałeś problemy z Atoll in100? Wywalone bezpieczniki? Zobaczymy jak pójdzie test, wszystko sprawdzę. Rotela raczej oddam choć mi ogólnie pasuje…gdyby nie ta czkawka.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bezpieczniki, buczące trafo i nagrzewanie się.

Problem zminimalizował DC Blocker i listwa zasilająca Gigawatt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności