Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

12 godzin temu, MrSheep napisał:

C1BBDDAC-AEA6-4E56-A331-B38D74E3D5C4.jpeg
 

ThieAudio Monarch MKII - powód zakupu był dość prozaiczny, znalazły się na 1 miejscu zestawienia pewnego CIACH

Też się nad nimi zastanawiam... może kiedyś... Gratuluje zakupu 🆗 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Akustik napisał:

To ile teraz ten Modżuś się ładuje? Można już ładować i słuchać jednocześnie bez ryzyka samozapłonu?

 

Można, jeśli bateria jest naładowana to automatycznie przechodzi w tryb desktopowy i "omija" baterię. Coś takiego chyba w hugo2 było.

A jak długo się ładuje tego jeszcze nie wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Stara miłość nie rdzewieje czyli Westone W80 v3.

 

Tak, bardzo lubię te Westone'y i zapragnąłem je mieć ultymatywnie w zamian moich Shure SE846.

 

Jeżeli jeszcze ktoś pamięta jak to było 15 lat temu kiedy pojedynek na szczycie oprócz powiedzmy ACS T2 czy UE 10 Pro odbywał się pomiędzy Shure SE530, które zastąpiły Shure E5c a Westone UM2 i UE Triple.fi 10 Pro. To UM2 grały emocjonalnie, blisko i angazująco i nie tak dobrze technicznie jak SE530, natomiast SE530 to było to brzmienie z gatunku "liquid" i bardziej wyważone. Dzisiaj co do tych klasycznych można rzec producentów jest odwrotnie i to Shure SE846 grają bardziej jak kiedyś Westone UM2, a Westone W80 jak kiedyś SE530. Ja niegdyś wolałem SE530 od UM2, więc tym razem stawiam na W80 zamiast SE846. Natomiast następcy moich ulubionych ale szalenie niewygodnych Triple.fi 10 Pro do tej pory nie znalazłem.

 

Co również oznacza, że Shure SE846 zawędrują do komisu.

image.thumb.png.a407b3efe712a71fdf339ac8d157424e.png

Edytowane przez fallow
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, MichalZZZ napisał:

@fallow

 

Piękne zdjęcie! Twojego autorstwa? 

Nieee :)

 

To materiał promocyjny Westone. To jest render. Nie odważyłbym się ich rozkleić i rozebrac bez bardzo wyraźnego powodu :) Dodatkowo mają 2-letnią gwarancję.

 

Czy ktoś dzisiaj jeszcze pamięta to co kiedyś tutaj na forum było szeroko-dyskutowane odnośnie przetwroników armaturowych? 

 

Na przykładzie Westone W80. W materiale marketingowym jest zawarta informacja, że mamy tutaj 8 przetworników. Nazwa produktu również zawiera literkę 8. 

 

Tak naprawdę mamy tutaj 8 przetworników w grupie "po 2" skonfigurowane dla dokładnie tych samych częstotliwości. Czyli zwrotnica dzieli tak naprawde pasmo na 4 nie na 8. 

 

Taka para przetworników armaturowych gra dokładnie to samo, jest umieszczona "przeciwlegle" względem siebie aby drgania w które wpada obudowa samego przetwronika, poprzez przeciwległe ustawienie tychże, mogły się znosić.  

 

Analogicznie, przy Shure SE846 - tak naprawdę, pasmo nie jest podzielone na 6 a na 3 a żeby z armaturowego driver'a uzyskać ów impakt i sub-bas, mamy cała zawiła konstrukcję kanalików, działających jak wzmacniacz akustyczny. Z tradycyjnego armaturowego przetwornika nie uzyskamy takiego brzmienia. Również ciężko byłoby uzyskać taką precyzję, z miniaturowego przetwronika dynamicznego.

 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fallow napisał:

Stara miłość nie rdzewieje czyli Westone W80 v3.

 

Tak, bardzo lubię te Westone'y i zapragnąłem je mieć ultymatywnie w zamian moich Shure SE846.

 

Jeżeli jeszcze ktoś pamięta jak to było 15 lat temu kiedy pojedynek na szczycie oprócz powiedzmy ACS T2 czy UE 10 Pro odbywał się pomiędzy Shure SE530, które zastąpiły Shure E5c a Westone UM2 i UE Triple.fi 10 Pro. To UM2 grały emocjonalnie, blisko i angazująco i nie tak dobrze technicznie jak SE530, natomiast SE530 to było to brzmienie z gatunku "liquid" i bardziej wyważone. Dzisiaj co do tych klasycznych można rzec producentów jest odwrotnie i to Shure SE846 grają bardziej jak kiedyś Westone UM2, a Westone W80 jak kiedyś SE530. Ja niegdyś wolałem SE530 od UM2, więc tym razem stawiam na W80 zamiast SE846. Natomiast następcy moich ulubionych ale szalenie niewygodnych Triple.fi 10 Pro do tej pory nie znalazłem.

 

Co również oznacza, że Shure SE846 zawędrują do komisu.

image.thumb.png.a407b3efe712a71fdf339ac8d157424e.png

Na tej grafice wylądają jak coś wybuchowego :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wizyta u sympatycznego fana odżywek, tatuaży i chińskich złotych pokręteł zakończyła się zakupem gamingowych słuchawek dla mojego 7 letniego urwisa.

Cena nieprzyzwoicie niska 😜

Dzieci wiedzą, że na dobre słuchawki tatuś szmalu nie żałuje 😁

20220210_120834.jpg

  • Like 2
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

47 minut temu, lobuz1 napisał:

Do muzyczki w trasie…

C3EBD3BB-A047-415E-85F4-7D61AEDAA2FC.jpeg

 

Dobra sprawa te SSD-ki w wersji przenośnej. Nie musi się człowiek tak cykać jak o HDD, że coś od wibracji padnie, czy coś... Ja ostatnio też sobie coś podobnego sprawiłem, ale w wersji "zrób to sam" - https://www.morele.net/kieszen-unitek-m-2-ssd-pcie-nvme-usb-c-3-2-gen-2-s1201a-5826238/ + Kingston KC2500 w środku ;) Fajne, bo mniejsze, ale nie takie safety jak ten Twój na "palucha" :D 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Dirian napisał:

 

Dobra sprawa te SSD-ki w wersji przenośnej. Nie musi się człowiek tak cykać jak o HDD, że coś od wibracji padnie, czy coś... Ja ostatnio też sobie coś podobnego sprawiłem, ale w wersji "zrób to sam" - https://www.morele.net/kieszen-unitek-m-2-ssd-pcie-nvme-usb-c-3-2-gen-2-s1201a-5826238/ + Kingston KC2500 w środku ;) Fajne, bo mniejsze, ale nie takie safety jak ten Twój na "palucha" :D 

Też fajne, nie wiedziałem że są takie kieszenie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A ja takie Maleństwo o pojemności 512 GB mam na muzykę 

ultra-dual-drive-luxe-usb-3-1-type-c-1.png.wdthumb.1280.1280.webp

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, Dirian napisał:

 

Dobra sprawa te SSD-ki w wersji przenośnej. Nie musi się człowiek tak cykać jak o HDD, że coś od wibracji padnie, czy coś... Ja ostatnio też sobie coś podobnego sprawiłem, ale w wersji "zrób to sam" - https://www.morele.net/kieszen-unitek-m-2-ssd-pcie-nvme-usb-c-3-2-gen-2-s1201a-5826238/ + Kingston KC2500 w środku ;) Fajne, bo mniejsze, ale nie takie safety jak ten Twój na "palucha" :D 

Jak żonie wymieniałem dysk na większy, to mi się ostał ten stary i też sobie zaaplikowałem w taką kieszeń. Taki trochę większy pendrive :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Fajne. Gdzie mogę takie worki kupić? 

Kupiłem w tym sklepie w Japonii, są też gdzieś w Polsce ale było znacznie drożej:

https://www.ebay.com/itm/161832576442

 

Edit:

Za flachę organizer na 120 płyt. Fajny, mam jeszcze taki pojedynczy na 80 płyt kupiony dawno temu. Będę nagrywał płyty audio z flac.

 

2BB8671F-BEF7-4478-B122-379CFA69036B.jpeg

7F3F6115-D755-4E73-9EAC-846E5495923F.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności