Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

2 godziny temu, Smutny Joe napisał:

Ale zamieniłem tego Cardasa Parsec na Melodikę i od razu lepsza kontrola basu :D cudze chwalicie swego nie znacie 

 

2 godziny temu, blackromek napisał:

Z Melodiką miałem ostatnio podobną akcję , dałem melodikę gramofon - Pre i Tara Labs poszła do kąta

U mnie ta tańsza Melodika Purple Rain, od kilku lat (jak jeszcze kosztowała 99 zł za 0,5 metra - oczywiście RCA, jedna para, teraz kilkadziesiąt złotych droższa) - super się sprawdza, nie zawracam już sobie głowy ickami, odkąd ją wpiąłem do sytemu, łączy Marantza M-CR503 z SMSL SAP-2. Oczywiście wyprodukowana w Polsce ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Ciekawe czy Vio ma mocniejszy bas niż Niimbus. Może tak być. 

Nie

2 godziny temu, Smutny Joe napisał:

Ale zamieniłem tego Cardasa Parsec na Melodikę i od razu lepsza kontrola basu :D cudze chwalicie swego nie znacie 

Zmień te ICki na coś konkretnego bo marnujesz potencjał!

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, Bednaar napisał:

 

U mnie ta tańsza Melodika Purple Rain, od kilku lat (jak jeszcze kosztowała 99 zł za 0,5 metra - oczywiście RCA, jedna para, teraz kilkadziesiąt złotych droższa) - super się sprawdza, nie zawracam już sobie głowy ickami, odkąd ją wpiąłem do sytemu, łączy Marantza M-CR503 z SMSL SAP-2. Oczywiście wyprodukowana w Polsce ;)

W przypadku Melodiki zadziałało w przypadku gramofonu po prostu melodika nie oszukuje i produkuje kable do gramofonu o odpowiedniej pojemność , w reszcie sytemu niestety nie ma tak dobrze za IC trzeba trochę zapłacić , wiem że kable nie grają ale IC muszą być porządne

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Same kable nie grają, ale wnoszą dużo dobrego do dzwięku. Również jestem zdania, że interkonekty powinny być porządne 👍 W moim systemie kiedy wymieniłem kable poprawa jakości dźwięku była odczuwalna.

 

@Smutny Joe 

 

Warto się zainteresować ofertą Tellurium Q. Polecam. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@jacmiszcz92 ty się przestań tak dziwić tylko sobie wypożycz gdzies jakiś sprzęt składany z osobno stojącego DACa i wzmaka, wypożycz do tego porządne kable i porównaj np. ze stockowymi. Odrazu Ci mówię, że na zlotach ciężko Ci będzie usłyszeć różnice, bo tam masz ciągły gwar i najlepiej się takie rzeczy testuje w domowym zaciszu puszczając najbardziej znane Ci utwory. Zresztą jak ludzie Ci pisali, że super ładowarka do Bursona wnosi sporo dobrego do dzwięku, to też nie wierzyłeś i robiles wielkie oczy. Później zamowiles na próbę, po czym stwierdziłeś, że rzeczywiście słychać różnice i przyznałeś ludziom rację. Założę się, że testując tą ładowarkę sam do siebie zrobiłeś taką minkę jaką to wrzucasz ;) Potestuj, pobaw się, a później rób wielkie oczy. Ja zanim kupiłem swoje interkonekty też przetestowałem parę innych i jedne czy drugie mniej lub bardziej reagowały na to co się dzieje w dźwięku (oczywiście umówmy się, są to marginalne wręcz różnice, ale są i da się je usłyszeć, a mi to wystarczy, żeby zmieniać kable na możliwie najlepsze). Puszczając dwa, trzy utwory, które znam na pamięć i powtarzając je kilka razy było czuć różnice. Wybrałem te moim zdaniem najlepsze i jestem bardzo zadowolony :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Palpatine napisał:

Niestety nie. Zastanawiałem się nawet przez moment nad VN, ale 800 zl to lekka przesada.

Wolałem kupić kombo walizka Sanlning C7 + Green etui RS6 plus dobra szkocka ;) 

VN to kable ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, blackromek napisał:

wiem że kable nie grają ale IC muszą być porządne

Melodika Purple Rain to porządny IC. Nie potrzebuję nic lepszego.

Rozumiem, jeżeli komuś nie wystarcza, ale dla mnie IC z czystej miedzi, ekranowany, solid core, z porządnymi, rozbieralnymi wtykami to absolutnie akceptowalny poziom.  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, Lord Rayden napisał:

VN to kable ?

nie e... Van Nuys - producent etui/pokrowców/organizer'ów itp. Więcej... :) 

 

https://audio46.com/products/astell-kern-protective-carrying-case-by-van-nuys

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, Lord Rayden napisał:

VN to kable ?

To etui  

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

23 minuty temu, trez0r napisał:

nie e... Van Nuys - producent etui/pokrowców/organizer'ów itp. Więcej... :) 

 

https://audio46.com/products/astell-kern-protective-carrying-case-by-van-nuys

Wrzucam to etui do kącika przedmiotów dla ludzi zakręconych teleexpresu. Pierwsze miejsce na tej liście zajmują kółka za 3500 zł.

https://www.apple.com/pl/shop/product/MX572ZM/A/zestaw-kółek-apple-do-maca-pro

 

  • Like 1
  • Haha 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, Najner napisał:

kółka z mojej perspektywy, trochę "odjechane", ale... pewnie jeśli są w masowej produkcji, to zbyt jest 😜 Co do etui/pokrowców VN, to w USA, czy takiej Azji to "dość" popularne rozwiązanie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

37 minut temu, Najner napisał:

Wrzucam to etui do kącika przedmiotów dla ludzi zakręconych teleexpresu. Pierwsze miejsce na tej liście zajmują kółka za 3500 zł.

https://www.apple.com/pl/shop/product/MX572ZM/A/zestaw-kółek-apple-do-maca-pro

 

Ja ma teroię, że to scam i oni wiedzieli, że ludzie za free będą pisali o tym przez całe lata reklamując za darmo ich sprzęt ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, Palpatine napisał:

Walizeczka na biżuterię 

1A1C9FF1-DB36-4788-BD3D-9F8CB420C170.jpeg

BCD3EAC9-E69F-4E70-B69A-589498BE7B7C.jpeg

Kurcze, no zainspirowałeś mnie :) Może powiedzieć DAP o jakich maksymalnych wymiarach zmieści się przy takim ustawieniu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, tommir napisał:

Kurcze, no zainspirowałeś mnie :) Może powiedzieć DAP o jakich maksymalnych wymiarach zmieści się przy takim ustawieniu?

Przegrody są na rzepy, możesz je swobodnie przekładać więc jedynym ograniczeniem jest wielkość walizki....24 cm x 18 cm

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

41 minut temu, marek_m napisał:

 

Napisz kilka słów co można tym napędzić (komfortowo, bez stresu) :) 

Tylko doki i typowo przenośne nauszne. Na TH610 już brak prądu - jest głośno, ale dość anemicznie.

Taką granicą są Sivga Robin czy ATH-M60X. Już czuć, że trochę więcej prądu by nie zaszkodziło, ale jest dynamicznie, rozrywkowo i ciągle dźwięk jest nieźle poukładany. 

 

13 minut temu, Weird_O napisał:

 

Tu mi czołg jedzie! :]

Ostatni, w sensie że to kupiłem w ostatnim czasie 😄

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności