Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

14 minut temu, Elhaz_77 napisał:

Będziesz zadowolony. Piszę to jako zadowolony użytkownik Atoll CD 100SE2.

Na razie wypożyczenie, ale może będzie zakup 😜

Zgodnie z rekomendacją wygrzewam 😁

20220203_192249.jpg

Dzięki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zgodnie z diagnozą:

21 godzin temu, manuelvetro napisał:

Jak nie, jak tak? 

Jesteś jednak w ciągłym AUDIOCDhaju!

...zakupiłem takie oto CD, według ostatnio używanego przeze mnie klucza "gitarzysta z ECM" (poprzednio: Terje Rypdal, John Abercrombie, Ralph Towner):

 

pm_bsl.jpg

  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, manuelvetro napisał:

Poproszę empoeczystore o potrójną porcję dziennych pucharków, bo jestem ve tró

Dałem, jak chcesz możesz sobie wziąć ;) Szkoda, że to tak nie działa...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

I tam będą stały w tym kącie? Gdzie jest bass reflex- u góry??? STX to granie w stylu Altusa?

 

Bassbreflex u góry, dlatego wziąłem tl bo im służy ustawianie przy ścianie, nie wymagają odsunięcia od ściany, nawet im bliżej tym bass jest fajniejszy. Stx awx sprawdzony przetwornik stosowany w wielu konstrukcjach oczywiście budżetowych, altus trochę nie ten poziom:p

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, bartiss napisał:

Po ostatnich przygodach z kolumnami vintage stwierdziłem, że pójdę w diy, zobaczyłem aktualne ceny komponentów i materiałów na paczki postanowiłem kupić coś gotowego i udało się wyrwać taką konstrukcję oparta na linii transmisyjnej i głośnikach stx awx oraz usher, kawał solidnej stolarki, waga jednej ponad 24kg😀

Szacunek, świetna konstrukcja 🙂

Edytowane przez Bednaar
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I Tivoli Go Fonico przyjechali. Pierwsze wrażenia bardzo pozytywne, wygodne, porządny dźwięk (jak na Tivoli przystało). Przy kwocie zakupu to rewelacja. 

20220204_180005~2.jpg

20220204_180035~2.jpg

20220204_180100~2.jpg

20220204_180201~2.jpg

  • Like 5
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Smutny Joe napisał:

Violectric v550 - dziś odebrany, nareszcie! Na razie gra jako tako, bo kompletnie niewygrzany, ale wypożyczany egzemplarz w grudniu grał super, więc nie chcę sobie psuć wrażenia i zostawiam na zapętlonej playliście

Jestem ciekawy jak gra. Mam w domu v340 na testach ii funkcjonalnie brakuje mi tylko pilota. Co do gry, jest mocno techniczny tak mi się wydaje… ale ja mocno lampowy jestem. Jak możesz opisać v550 będę wdzięczny.

Edytowane przez Corvin74
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardziej technicznie i neutralnie, z dużą iloscią detali i bardziej przejrzyście gra Niimbus. Jest też bardziej rozdzielczy, ale też nieco ostrzejszy (wciąż gładki jak na mój gust). Vio 550 jest opisywany jako cieplejszy i gładziej grający. Musi być bardzo przyjemny w odbiorze tak sądzę. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@MichalZZZ 

@Corvin74

Oczywiście, że podzielę się wrażeniami i opisem v550. A raczej - jak v550 modyfikuje dźwięk z TT2.

Na razie w dźwięku jest chaos i jest brak głębi, a także kontroli basu. 

Ale jako, że dopiero co dziś po południu rozpakowany, a egzemplarz demo grał bardzo dobrze, to wygrzeję kilkadziesiąt godzin i wtedy zobaczymy, na co go stać 🙃

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To może chcecie się zamienić- po co mają leżeś w szafie/kącie? Mam 2 zestawy Melodiki- purple i ten wyższy model. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smutny Joe

 

Jak masz ustawione wzmocnienie jak słuchasz z Abyssami? Ja podbijam na +12dB. Dynamika jest taka, że głowa mała :) Mocy też kupa. Gałka głośności nie wędruje dalej niż na godzine 11.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na razie dałem +6, ale to będzie wymagało eksperymentów, bo przy wyjściu xlr z TT2 jak dla mnie rozsadza uszy i bez gainu w połowie potencjometru. Ale podobno lepiej przełączyć chorda w tryb preamp i zmniejszyc na nim głośność, bo "zbyt gorące" wyjście z DAC może negatywnie wpływać na dźwięk. Więc pewnie też się skończy na +12 ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności