Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

20 godzin temu, tommir napisał:

Ten za 1k może go nawet odmierzać lepiej, bo nie będzie mechaniczny. Ale funu z jego posiadania nie będzie raczej... ;)

Ja mam większy fun z noszenia smartwatcha Huaweia za 1K niż ciężkiego Seiko Prospex SUN023 za ponad 2K (cena w momencie zakupu). I ma więcej funkcji i ręka się mniej męczy. Także co komu pasuje.

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Wisting napisał:

Ja mam większy fun z noszenia smartwatcha Huaweia za 1K niż ciężkiego Seiko Prospex SUN023 za ponad 2K (cena w momencie zakupu). I ma więcej funkcji i ręka się mniej męczy. Także co komu pasuje.

Na co dzień noszę... Huaweia :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 godzin temu, lobuz1 napisał:

Nie wiem jaką mam amplitudę bo nie znam się na tym starym klocu kupionym kiedyś za 2 czy 3 stówy.

Problem dotyczy Onkyo dx-c390 a przed chwilą wyciągnąłem z szafy jeszcze jednego dziada Akai cd-57 i ta sama sytuacja ze wzmacniaczem Rotel po coax a po optycznym nic złego się nie dzieje. Wystarczy nawet włączyć coś do gniazdka i nie uruchamiać i dostaje czkawki i przeskakuje przekaźnik w Rotelu.

4C53F231-3526-43F7-989D-79D0698C1045.jpeg

Może pętla masy?

Ja kiedyś tak miałem pomiędzy transportem od Wadii, a DAC od AudioAlchemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, waski napisał:

Może pętla masy?

Ja kiedyś tak miałem pomiędzy transportem od Wadii, a DAC od AudioAlchemy.

Może tak, ale czytałem że wtedy brumi a umnie jest czyściutko- tylko czkawka przy włączaniu światła czy podłączaniu do gniazdka innych odbiorników, głownie w tym samym obwodzie elektrycznym. Zauważyłem że np. włącznik światła w przedpokoju przy drzwiach wyjściowych nie sprawia takiego problemu a drugi, umiejscowiony w pokoju uruchamiający te samo światło powoduje zakłócenia. Mialeś taką sytuację jak na moim filmie? Jak z niej wybrnąłeś?

Mam podłączone kilometry kabli pod 3 listwy (dwa podwójne gniazdka ścienne)- może Rotel jest taki czuły, że coś mu nie pasuje, ale dłączałem Tomanka, zmieniałem położenie wtyczek od stereo i cd, inne listwy i nic to nie dało.

D55EDE7A-EE0C-4426-9A84-50C5CAB16E29.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie nie brumilo. Działo się tak podczas uruchamiania lodówki, czajnika ale u mnie nie przerywało, a przestawało grać zupełnie i Wadia nie reagowała na przyciski do czasu odłączenia i ponownego podłączenia do prądu.

Trochę mi zajęło wyłapanie przyczyny tzn. zakumanie, że jest to skorelowane z lodówka, a potem z czajnikiem. Jako rozwiązanie miałem zestaw połączony po Toslinku przez cały okres korzystania z audio. Kilka lat później robiliśmy generalny remont mieszkania to pociągnąłem osobny kabel na osobnej fazie tylko pod audio, który od razu dostał bezpiecznik zwłoczny, bo mi końcówka wywalała "korki" na starcie. Aha Wadie i AudioAlchemy sprzedałem jeszcze przed przeróbka zasilania w domu wiec nie wiem, czy w przypadku tego zestawu nowy kabel w ścianie rozwiązał wówczas problem.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, waski napisał:

U mnie nie brumilo. Działo się tak podczas uruchamiania lodówki, czajnika ale u mnie nie przerywało, a przestawało grać zupełnie i Wadia nie reagowała na przyciski do czasu odłączenia i ponownego podłączenia do prądu.

Trochę mi zajęło wyłapanie przyczyny tzn. zakumanie, że jest to skorelowane z lodówka, a potem z czajnikiem. Jako rozwiązanie miałem zestaw połączony po Toslinku przez cały okres korzystania z audio. Kilka lat później robiliśmy generalny remont mieszkania to pociągnąłem osobny kabel na osobnej fazie tylko pod audio, który od razu dostał bezpiecznik zwłoczny, bo mi końcówka wywalała "korki" na starcie. Aha Wadie i AudioAlchemy sprzedałem jeszcze przed przeróbka zasilania w domu wiec nie wiem, czy w przypadku tego zestawu nowy kabel w ścianie rozwiązał wówczas problem.

No i kolejne potwierdzenie, że to się propaguje drogą radiową. Przecież Toslink czegoś takiego nie złapie, bo nie jest anteną z przewodnika. Bez ingerencji w wejście S/PDIF DACa lub wyjście S/PIDF transportu nic się nie poradzi, a zabawy z prądem to zaklinanie rzeczywistości.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, docentore napisał:
11 godzin temu, FeX napisał:
No i uzupełnienie kolekcji Blon 03.

11d5838a29315392b1f51f2a2f50ea21.jpg

 

Koniecznie zrób meshmod, odmulaja słuchawki.

 

Kolega poratuje jak to zrobić/wklei linka? Spasiba!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 
Kolega poratuje jak to zrobić/wklei linka? Spasiba!
Bardzo prosto, tylko dobrze mieć zapasowe sitka lub naklejane filtry. Ja używam filtrów od Tanyi, bez też w ostateczności można, ale wtedy syf może do środka naleciec.

1. Ściągamy siatkę która jest
2. Wyciągamy gąbkę ze środka
3. Enjoyujemy się default_smile.png

Można się pobawić w dodatkowe filtry w środku itp

https://www.head-fi.org/threads/blon-in-ear-monitors-impressions-thread.916702/page-187
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, majkel napisał:

No i kolejne potwierdzenie, że to się propaguje drogą radiową. Przecież Toslink czegoś takiego nie złapie, bo nie jest anteną z przewodnika. Bez ingerencji w wejście S/PDIF DACa lub wyjście S/PIDF transportu nic się nie poradzi, a zabawy z prądem to zaklinanie rzeczywistości.

Czułe są te Rotele lub jak kto woli źle zaprojektowane. 😀Znalazłem na forach opisywany przeze mnie problem. Rozwiązaniem jest zakup lepszego CD być moźe Rotela RCD-1592 MKII, którego mam mieć na testy jak się pojawi w sprzedaży. ;) Napisałem też do producenta- zobaczymy czy odpowie i co napisze. 

 

 

A1224221-7A5F-44C2-B682-DB9882FF5823.png

84A474FE-2617-42C2-BFE7-783ADEADA073.jpeg

68C47FA9-39A5-4B2E-AD7B-09EF75A14677.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, docentore napisał:

Pierwsze TWSy, dosyć pozytywne zaskoczenie jak grają, szczególnie, że można wyrwać je za mniej niż 50$ w USA.

 

 

AKG N400.jpg

Który to model? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności