Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

3 minuty temu, Najner napisał:

 

Muszę przyznać, że bardzo szybko zrobiłeś progres do high endowych słuchawek. Chociaż w sumie ja już chyba sam nie wiem czym jest high end, skoro pojawiają się słuchawki warte kilkadziesiąt tysięcy (i więcej) ;)

 

Czy szybko, to nie wiem, ale co najważniejsze, to znalazłem to czego szukałem w słuchawkach. Tutaj jestem spełniony i dalej szukać nie muszę. Teraz się pobawię jeszcze torem stacjonarnym, bo tutaj mnie korci na zmiany :)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, Najner napisał:

 

Muszę przyznać, że bardzo szybko zrobiłeś progres do high endowych słuchawek. Chociaż w sumie ja już chyba sam nie wiem czym jest high end, skoro pojawiają się słuchawki warte kilkadziesiąt tysięcy (i więcej) ;)

4EF87B17-C4D6-4D15-80F4-5596D344E7E7.png16A6F3A4-DC29-4873-86B7-211A157ECBB5.png

  • Like 4
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To tak jak i zegarki i wiele innych rzeczy, którymi się pasjonujemy. Zegarek za tysiąc zł. będzie odmierzał taki sam czas jak ten za np. 50 tys. zł. Co kto lubi. Najważniejsze, że mamy wybór 👍

 

A za synonimen Hi-end też nie przepadam. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, Najner napisał:

 

Muszę przyznać, że bardzo szybko zrobiłeś progres do high endowych słuchawek. Chociaż w sumie ja już chyba sam nie wiem czym jest high end, skoro pojawiają się słuchawki warte kilkadziesiąt tysięcy (i więcej) ;)

Te słuchawki "warte" kilkadziesiąt k latały po ebayu za 13k, a na zlocie leżały nieużywane przez większość czasu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Taka chwilowa czkawka cd przy włączaniu światła (raz na kilka pstryknięć) występuje na kablu coaxial 75ohm NeoTech Nei-3003 z wtykami RCA Amphenol a na optycznym nic takiego się nie dzieje.

 

My rozmawiamy o CD, czy o DACu podłączonym do CD jako transport? No bo to DAC przerywa w tym drugim przypadku. A czemu? Bo kabel Neotech ma kiepski ekran, albo ma daleko do 75 omów, albo przewody od wejścia S/PDIF są marne wewnątrz DACa. Raczej nikt się nie sili dawać tam kabel ekranowany, a czasem nawet kilka cm drutów robi różnicę, czy są w ekranie, czy bez. Sprawdzone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, majkel napisał:

My rozmawiamy o CD, czy o DACu podłączonym do CD jako transport? No bo to DAC przerywa w tym drugim przypadku. A czemu? Bo kabel Neotech ma kiepski ekran, albo ma daleko do 75 omów, albo przewody od wejścia S/PDIF są marne wewnątrz DACa. Raczej nikt się nie sili dawać tam kabel ekranowany, a czasem nawet kilka cm drutów robi różnicę, czy są w ekranie, czy bez. Sprawdzone.

Mam podpięty cyfrowo odtwarzacz Cd ze wzmacniaczem stereo Rotel. Po optyku jest OK a po coaxialnym Neotech czasami się dławi przy włączeniu światła.

W paczkomacie czaka już paczka z OYAIDE DST-75R V2- jutro jak dojadę to sprawdzę czy to wina przewodu. Ten Neotech był robiony przez cyferka1 z allegro.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, lobuz1 napisał:

Mam podpięty cyfrowo odtwarzacz Cd ze wzmacniaczem stereo Rotel. Po optyku jest OK a po coaxialnym Neotech czasami się dławi przy włączeniu światła.

W paczkomacie czaka już paczka z OYAIDE DST-75R V2- jutro jak dojadę to sprawdzę czy to wina przewodu. Ten Neotech był robiony przez cyferka1 z allegro.

Jak znowu będzie przerywać, to znaczy, że wina leży wewnątrz amplitunera. Niech zgadnę - na Sabre? :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Te słuchawki "warte" kilkadziesiąt k latały po ebayu za 13k, a na zlocie leżały nieużywane przez większość czasu.

Z czystej ciekawości - o jakich Ty słuchawkach piszesz, że latały po ebayu za 13k? Bo chyba nie masz na myśli tej oferty starej wersji nieprodukowanych już Abyssów, które nosiły dość znaczne ślady użytkowania? Jeżeli tą ofertę miałeś na myśli, to poinformuję Cię, że wcale nie była to żadna nawet okazja, mając na uwadzę problemy starszych wersji z przetwornikiem. Nie wspominając już o tym jak wyglądały. Zapewniam Cię też, że Abyss trzymają cenę, ale żaden to wyznacznik i tak naprawdę kogo to obchodzi? Jedynie właścicieli i potencjalnych nabywców. Tym bardziej nie bardzo rozumiem co Twój post wniósł i co miał na celu :D Druga rzecz. Co z tego, że leżały na zlocie nieużywane? Miały być gloryfikowane jak niewiadomo co czy jak? :) Ot normalne słuchawki. Jednym się podobają, a innym nie. Ci co byli zainteresowani, to sobie sprawdzili, a Ci co nie, to nie mieli takiej potrzeby i sobie leżały. Co jest w tym dziwnego, bądź tajemniczego, bo nie bardzo rozumiem? :) Mnie jak na jakimś zlocie, czy w jakims sklepie coś nie interesuje, to też tego nie ruszam, bo i po co. Już pomijam fakt, że słuchawki kosztują tak dużo pieniędzy i są specyficzne, jeżeli chodzi o ich odpowiednie ustawienie, że zainteresowanych nimi będzie tak naprawdę garstka ludzi i oni będą sobie je wnikliwie analizować, a Ci, którzy nie biorą takich słuchawek pod uwagę w sensie zakupu, to przymierzą (nawet ich dobrze nie ustawią), pograją parę kawałków, odłożą i pójdą do następnych słuchawek. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, majkel napisał:

Jak znowu będzie przerywać, to znaczy, że wina leży wewnątrz amplitunera. Niech zgadnę - na Sabre? :)

Pudło- Texas Instruments 😀

Może to też wina starego cd Onkyo.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, jacmiszcz92 napisał:

na zlocie leżały nieużywane przez większość czasu.

Chcę jeszcze trochę pożyć w tej błogiej nieświadomości, że mam dźwięk z najwyższej półki i też bym tych za kilkadziesiąt tysi nie ruszył. Od tego już prosta droga do Bociana ;)

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tego co widać na zdjęciu to kupione dziś są tylko pady Dekoni Elite Sheepskin do Beyerdynamic oraz przejściówka Sendy Audio: 4,4 mm gniazdo na 4 pinowy XLR wtyk.

Xduoo Ta10R tylko na odsłuchu, ale kto wie... 😜

20220127_220042.jpg

  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, MichalZZZ napisał:

To tak jak i zegarki i wiele innych rzeczy, którymi się pasjonujemy. Zegarek za tysiąc zł. będzie odmierzał taki sam czas jak ten za np. 50 tys. zł. Co kto lubi. Najważniejsze, że mamy wybór 👍

 

 

Ten za 1k może go nawet odmierzać lepiej, bo nie będzie mechaniczny. Ale funu z jego posiadania nie będzie raczej... ;)

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@tommir


Naczy wiesz, fun jest zawsze, kiedy sobie coś kupujemy, bez względu na to, ile za owy przedmiot zapłacimy. Niemniej jednak rzeczywiście dużo większa radocha jest sięgając po coś z wyższej półki, niezależnie od tego, czy jest to warte swojej kwoty czy nie. Przynajmniej ja tak mam. Co nie zmienia faktu, że umiem się też cieszyć z rzeczy małych i tych z niższej półki. Grunt to czerpać z tego wszystkiego radochę, bo o to tutaj głównie nam wszystkim chodzi :) Liczy się dobra zabawa 👍

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, majkel napisał:

Jak znowu będzie przerywać, to znaczy, że wina leży wewnątrz amplitunera. Niech zgadnę - na Sabre? :)

Podłączyłem nowy kabelek i problem czkawki przy włączaniu światła wystepuje- podłączone cd po coaxialu ze wzmacniaczem stereo Rotel

 

Nie jest to wina kabla ani CD Onkyo bo gdy podłączę: CD=> zewnętrzy dac SMSL SU9 po coaxialu=> Rotel RA-1572mkII po XLR ta takie zjawisko nie występuje:

 

Powinno się to reklamować- wada sprzętu czy coś nie halo z moją instalacją elektryczną?

Po optyku cd=> Wzmacniacz Rotel nie rwie.

 

142369F2-8047-4EFB-B31B-F76F050AC94B.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolejny raz potwierdza się, że SMSL SU-9 to genialny sprzęt. Nie dość że świetnie brzmi to jeszcze naprawia problemy z kompatybilnością :) Na nowy chiński rok może przecenią to zamawiam drugiego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, lobuz1 napisał:

Podłączyłem nowy kabelek i problem czkawki przy włączaniu światła wystepuje- podłączone cd po coaxialu ze wzmacniaczem stereo Rotel

 

Nie jest to wina kabla ani CD Onkyo bo gdy podłączę: CD=> zewnętrzy dac SMSL SU9 po coaxialu=> Rotel RA-1572mkII po XLR ta takie zjawisko nie występuje:

 

Powinno się to reklamować- wada sprzętu czy coś nie halo z moją instalacją elektryczną?

Po optyku cd=> Wzmacniacz Rotel nie rwie.

 

142369F2-8047-4EFB-B31B-F76F050AC94B.jpeg

Może masz małą amplitudę S/PDIF z tego CDka? Co nie zmienia faktu, że jak się źle poprowadzi S/PDIF w DACu, to łapie z powietrza wszystko.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

27 minut temu, majkel napisał:

Może masz małą amplitudę S/PDIF z tego CDka? Co nie zmienia faktu, że jak się źle poprowadzi S/PDIF w DACu, to łapie z powietrza wszystko.

Nie wiem jaką mam amplitudę bo nie znam się na tym starym klocu kupionym kiedyś za 2 czy 3 stówy.

Problem dotyczy Onkyo dx-c390 a przed chwilą wyciągnąłem z szafy jeszcze jednego dziada Akai cd-57 i ta sama sytuacja ze wzmacniaczem Rotel po coax a po optycznym nic złego się nie dzieje. Wystarczy nawet włączyć coś do gniazdka i nie uruchamiać i dostaje czkawki i przeskakuje przekaźnik w Rotelu.

4C53F231-3526-43F7-989D-79D0698C1045.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności