Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

23 godziny temu, Bednaar napisał:

Tak konkretnie moje to było Onkyo Integra DX-6850. Piękny dźwięk i beznadziejny napęd. Przeskakiwał na każdej płycie. A miał super laser pracujący w polu magnetycznym: NEC SPU3011. Serwisant twierdził, że cały mechanizm jest na sprężynach, które po latach się obluzowały i płyta jest trochę za daleko od lasera, stąd te problemy.

Ja mam słabość do Onkyo choć do hajendu to daleko- do Rotela też od niedawna i to jest już rasowe granie. Pierwszy konkretniejszy zestaw miałem Technicsa w latach dziewięćdziesiątych- na tych deckach i cd (oraz AKAI) można było sobie przegrać płytę cd na kasetę mc w największym chyba w tym czasie salonie muzycznym DIGITAL w al. Jerozolimskich w Warszawie. Kompakty były drogie, więc można było sobie zakupić kasetę, wypożyczyć sprzęt ze słuchawkami (niestety nie pamiętam jakie to były bo mnie kompletnie nie interesowały) i przegrać na miejscu 😀. Później kupiłem Onkyo. Dzisiaj słucham na takim na 6 płyt. Zrezygnowałem z połączenia coaxialem CD z Rotelem i podłączyłem optykiem bo jak synek włącza światło w pokoju (tylko w tym jego pokoju) to na chwilę dławi się odtwarzacz CD raz na kilkanaście pstryknięć:) . Dziwna przypadłość- a kabel to kupiony kiedyś od Cyferka1 z allegro odpowiedni kabel cyfrowy 75ohm Neotech Nemoi Nei-3003 na wtykach Amphenol. Kupiłem kiedyś dwa jako ic pod rca i zakładam, że do coaxiala powinien być odpowiedni a nie mam innego żeby sprawdzić. Słucham już 12h i jestem zachwycony. Odpaliłem też gramofon Pro-Ject 2 Xperience z przedwzmacniaczem Graham Slee Era Gold V.  Jest pięknie 😀.

45806D1C-1C4C-4BCA-8826-3108A3917C31.jpeg

2A6DB8E4-F0A2-4D26-B3A6-E2A8102D9AA3.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Like 5
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Ja mam słabość do Onkyo choć do hajendu to daleko- do Rotela też od niedawna i to jest już rasowe granie. Pierwszy konkretniejszy zestaw miałem Technicsa w latach dziewięćdziesiątych- na tych deckach i cd (oraz AKAI) można było sobie przegrać płytę cd na kasetę mc w największym chyba w tym czasie salonie muzycznym DIGITAL w al. Jerozolimskich w Warszawie. Kompakty były drogie, więc można było sobie zakupić kasetę, wypożyczyć sprzęt ze słuchawkami (niestety nie pamiętam jakie to były bo mnie kompletnie nie interesowały) i przegrać na miejscu 😀. Później kupiłem Onkyo. Dzisiaj słucham na takim na 6 płyt. Zrezygnowałem z połączenia coaxialem CD z Rotelem i podłączyłem optykiem bo jak synek włącza światło w pokoju (tylko w tym jego pokoju) to na chwilę dławi się odtwarzacz CD raz na kilkanaście pstryknięć:) . Dziwna przypadłość- a kabel to kupiony kiedyś od Cyferka1 z allegro odpowiedni kabel cyfrowy 75ohm Neotech Nemoi Nei-3003 na wtykach Amphenol. Kupiłem kiedyś dwa jako ic pod rca i zakładam, że do coaxiala powinien być odpowiedni a nie mam innego żeby sprawdzić. Słucham już 12h i jestem zachwycony. Odpaliłem też gramofon Pro-Ject 2 Xperience z przedwzmacniaczem Graham Slee Era Gold V.  Jest pięknie 😀.

 

Super, mnie też pięknie gra mój zestaw, a hi-end to jest coś, czego nigdy nie osiągnę, nawet nie zależy mi - po prostu ma grać tak, by mnie się podobało. Mój pierwszy zestaw to było wszystko z innej bajki: wzmacniacz Technics, CD i tuner Pioneer, deck Aiwa, gramofon Fonica. Później jako pierwszy do wymiany poszedł wzmacniacz i wtedy zmieniłem beznamiętnie, nudno grającego Technicsa na dynamicznego, emocjonalnego Rotela, który gra u mnie do dziś. Miałem jeszcze przejściowo wzmacniacz Onkyo z serii Integra (plus ten CD DX-6850 do kompletu), bo przedwzmacniacz gramofonowy w Rotelu się psuł, ale w Onkyo z kolei styki selektora fiksowały, ponadto pozbyłem się gramofonu (po Fonice był Elac Miracord 42) i winyli, więc wyjąłem z szafy Rotela. Pamiętam czasy przegrywania z CD na kasetę. Później. gdy już kupowałem płyty CD, chodziłem w Łodzi do takiego sklepu, gdzie można było odsłuchać płytę przed zakupem - były odtwarzacze CD Sony, a potem Technics z podłączonymi słuchawkami Tonsil Sd-422. Spodobało mi się, jak grają i kupiłem te słuchawki - od tej pory jakoś tak bardziej zwróciłem uwagę na ten element systemu. Teraz samo życie spowodowało, że tor słuchawkowy to dla mnie priorytet - nie mogę słuchać muzyki na głośnikach, bo żonie przeszkadza. Ale i tak zawsze łatwiej było mi się skoncentrować na muzyce przez słuchawki.

Edytowane przez Bednaar
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Bednaar napisał:

Nie mogę słuchać muzyki na głośnikach, bo żonie przeszkadza. 

Zdążyłem 3 pokoje umeblować w stereo, zanim to do mnie dotarło :D Także... ten, tego...

Teraz mam jeden zestaw w sypialni,  jak małżowinki nie ma, to z sześciolatkiem Olkiem słuchamy sobie. Gość zna się na muzyce. Ostatnio w kółko Sokół i fasolki "Jak urosnę" i ... Marek Grechuta. Ale dobrym metalem nie pogardzi...

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, manuelvetro napisał:

Zdążyłem 3 pokoje umeblować w stereo, zanim to do mnie dotarło :D Także... ten, tego...

Teraz mam jeden zestaw w sypialni,  jak małżowinki nie ma, to z sześciolatkiem Olkiem słuchamy sobie. Gość zna się na muzyce. Ostatnio w kółko Sokół i fasolki "Jak urosnę" i ... Marek Grechuta. Ale dobrym metalem nie pogardzi...

Ja dzisiaj przesłuchałem 3 płyty z 7 letnim synkiem (Sade, Artur Rojek, Natalie Cole) i porównywaliśmy jak gra z winyla, otl jako przedwzmacniacz i flac z daca Rotela. Usypiałem go i mówił wzruszony, z przeszklonymi oczkami, że się wkręcił i jutro będzie fajny dzień bo będzie słuchał innych płyt. Jego idolem był swego czasu Krzysztof Zalewski. 😀

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Confused 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na oryginalnych padach według mnie najlepiej grają. Th900 to bardzo rozrywkowe brzmienie. Zastanawia mnie tylko czemu na zdjęciach z ogłoszenia muszle się tak składały. Fabrycznie to nie było możliwe. 

Edytowane przez bakus1233
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Na oryginalnych padach według mnie najlepiej grają.

Takowych już nie otrzymałem. 

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Zastanawia mnie tylko czemu na zdjęciach z ogłoszenia muszle się tak składały.

Nie bardzo rozumiem o co chodzi ze składaniem ? Muszle obracają się dowolnie w osi i wydaje się że kierunek montażu elementów był taki sam czyt. prawidłowy.

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

28 minut temu, bakus1233 napisał:

W moich Th900 ani podobnych Denonach jak D7000 nie dało się tak złożyć muszli jak na tym zdjęciu.

Screenshot_20220123-121502_Samsung Internet.jpg

Aaa ... słuszna uwaga i zapewne chodzi o brak ogranicznika obrotu w przegubie mocowania muszli do pałąka. Fakt, ten element jest nieoryginalny - prawdopodobnie wykonany przez moddera. Teraz muszle obracają się swobodnie jak w M1060C.

Edytowane przez cpu1
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam w komplecie zestaw nowych padów Dekoni dedykowanych do Th900 ale mają mniejszy otwór wewnętrzny i czuję że uszy z trudem się w nich mieszczą więc nie skupiałem się na różnicach w dźwięku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 21.01.2022 o 15:21, Rafacio napisał:

To niczego nie zmienia w mojej opinii. Zwłaszcza jeśli chodzi o producenta słuchawek w których dzieją się takie rzeczy.

Audeze LCD-X 2014 z wadą słuchawki planarne Słupsk • OLX.pl

Abbyss ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

On 1/21/2022 at 11:36 PM, neonlight said:

Chodziło mi o porównanie do TH909 i Z1r, ale już abstrahując od tych modeli, jak wypada średnica i góra w tych Quad'ach? 😉

TH900 i Z1R miałem tak dawno temu, że nie ośmiele się porównywać z pamięci dokładniej. Średnica jest całkiem przyjemna, bardzo dokładna, lekko ciemnawa, a góre określiłbym jako neutralno ciemną (coś pomiędzy), generalnie całe te słuchawki są takie neutralno ciemnawe, z genialnym subbasem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, audionanik napisał:

…. i które lepiej polewa? W sensie równiej i nie rozlewa?

Nie wiem który równiej, trzeba by Amira zapytać😉 Jestem bardzo kontent z zakupu a90. Wcześniej miałem stacka s.m.s.l sp200/m200 i próbowałem pozbyć się tych ostrych krawędzi na średnicy w połączeniu z planarnymi ZMF Ori. Bingo. Miał być do tego Topping D30 pro ale lepiej wypadł...DC04. Lepiej też niż RU6 w stacjonarce, bo z dokami Cayin jednak pokazuje wyższą klasę grania niż iBasso. Ogólnie te dwa sprzęty podniosły mi poziom i stacjonarnie i na wynos🙂

Edytowane przez mantr
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności