Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

7 minut temu, Rafacio napisał:

To niczego nie zmienia w mojej opinii. Zwłaszcza jeśli chodzi o producenta słuchawek w których dzieją się takie rzeczy.

Audeze LCD-X 2014 z wadą słuchawki planarne Słupsk • OLX.pl

Działy bo to staruszki z pierwszego wypustu - początek 2014 roku. Moja ś.p. babcia mówiła :"Co było a nie jest nie pisze się w rejestr" :D A słuchawki są moje i mimo wady dalej dają czadu ;)

 

PS. Niby krytykujesz tą markę a właśnie wysłałeś mi propozycję ich zakupu. Co prawda kąśliwa oferta cenowa ale jednak coś Ciebie ciągnie do Audeze 😆 🤣😂👍

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, pabloj napisał:

Nie wytrzymałem i skorzystałem z okazji na Hififreaks.dk - nabywając dawno mnie interesujące Quad Era-1.

Już pare dni ze mną są i ... na pewno zostaną :D Subbasowe potwory, jakby mi ktoś dołączył subwoofer do słuchawek... Coś takiego pamiętam tylko z Fostexy TH909 i Sony Z1R.

 

Aha. sluchane po pełnym balanse z FluxLaba Fa12, kabel miedź 8żył z rodowaną wtyczką Furutecha. Ogromna różnica niż po SE.

 

image.png

Gratki! A jak wygląda sprawa z pozostałą częścią pasma, w porównaniu do w/w przez Ciebie? 🙂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Mongrel napisał:

Rotel RA12 I Cambridge Audio TU 340
 

Jak lubię Rotela, tak do CA jakoś nie mogę się przekonać. Jak dla mnie zbyt ostre, rozjaśnione brzmienie. 

2 godziny temu, MichalZZZ napisał:

Ale mi nie zależy na Twojej opinii :)

Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Mnie tam akurat Audeze nie interesuje, bo nie na moją kieszeń plus ta wadliwość też zniechęca. Ale najważniejsze, że Tobie się podobają - życzę wielu przyjemnych chwil z muzyką w ich towarzystwie :)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

24 minuty temu, Bednaar napisał:

Jak lubię Rotela, tak do CA jakoś nie mogę się przekonać. Jak dla mnie zbyt ostre, rozjaśnione brzmienie.

 

+1 👍

 

Syn ma CA, ja Rotela :) 

Jeżeli vintage JVC zostanie u mnie, syn dostanie Rotela, a CA poleci na OLX :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, cpu1 napisał:

Działy bo to staruszki z pierwszego wypustu - początek 2014 roku. Moja ś.p. babcia mówiła :"Co było a nie jest nie pisze się w rejestr" :D A słuchawki są moje i mimo wady dalej dają czadu ;)

 

PS. Niby krytykujesz tą markę a właśnie wysłałeś mi propozycję ich zakupu. Co prawda kąśliwa oferta cenowa ale jednak coś Ciebie ciągnie do Audeze 😆 🤣😂👍

tom-cruise-scientology.gif

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 godzin temu, cpu1 napisał:

Zadowolony ? :D Też go drapłem z OLXa wersja czarna z nadpalonym wyświetlaczem. Po chwili odsłuchu szybko podjąłem decyzję wymiany OPAMPa na AD825 by dodać werwy do dźwięku, podkręcić ilość i jakość basu :)

 

Jak najbardziej i dla mnie wcale nie gra płasko :D Raczej gładko i przyjemnie, basu w sam raz z topnikiem a50s. Gratuluję nabycia D50s :) No i skoro taki majster jesteś to może Ci podeślę A50s na jakieś oględziny i naprawę wyjścia zbalansowanego :D

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, Undertaker napisał:

Gratuluję nabycia D50s :) No i skoro taki majster jesteś to może Ci podeślę A50s na jakieś oględziny i naprawę wyjścia zbalansowanego :D

Dziękuję i odwzajemniam gratulacje :) D50s u mnie w parze z Emotivą A-100 raczej zostanie bo funkcjonalność i ogólnie jakość dźwięku jest OK jak przy tej cenie. Odnośnie Twojego A50s to pachnie mi coś grubszą sprawą dla elektronika :( ale pogadać o tym na PW zawsze możemy :) 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Bednaar napisał:

jestem fanem słuchawek AKG, wzmacniaczy Rotela i odtwarzaczy CD Marantza ;)

Ja też ale z wyjątkiem CD Maranza bo nigdy nie miałem z nim styczności. Mam zgrane wszystkie pyty CD do flac, nie pamietam kiedy odpalałem odtwarzacz CD a dzisiaj tak się właśnie stało i słucham na Onkyo DX-C390. Mam chęć zakupić do zestawu CD Rotel RCD-1572mkII. Co jest takiego w Maranzu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, lobuz1 napisał:

Co jest takiego w Maranzu?

Banalny powód: ze wszystkich odtwarzaczy CD jakie miałem,  Marantz jest jedynym,  który się nie psuje. Pozostałe to Pioneer, Onkyo, Denon. Ale najładniej grało Onkyo. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, cpu1 napisał:

Co prawda kąśliwa oferta cenowa

Tak trochę dla jaj, ale za tyle wezmę. Nie ciągnie mnie do Audeze choćby dlatego, że to za ciężkie dla mnie urządzenie. A z ich produktów które słyszałem te X najlepiej jeszcze wspominam. Ale ogólnie wolę szybsze granie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, Bednaar napisał:

Banalny powód: ze wszystkich odtwarzaczy CD jakie miałem,  Marantz jest jedynym,  który się nie psuje. Pozostałe to Pioneer, Onkyo, Denon. Ale najładniej grało Onkyo. 

Ja wpiąłem swoje Onkyo CD coaxialem pod Rotela, który ma fajny dac.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

43 minuty temu, Rafacio napisał:

Tak trochę dla jaj, ale za tyle wezmę.

Spoko, masz prawo zaproponować nawet i 5 zł. Takie prawa rynku, przedmiot jest tyle wart ile jest w stanie kupujący za niego zapłacić.  Zrozumiałbym też potrzebę odreagowania ofert za Ultrasone ;)

53 minuty temu, Rafacio napisał:

Nie ciągnie mnie do Audeze choćby dlatego, że to za ciężkie dla mnie urządzenie. A z ich produktów które słyszałem te X najlepiej jeszcze wspominam. Ale ogólnie wolę szybsze granie.

Dla mnie też za ciężkie i ta pierwsza wersja pałąka taka średnio wygodna, dlatego stosowałem opaskę własnej roboty. Teraz odświeżam TH-900 i tu jest szybkie i konkret granie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, Rafacio napisał:

Spoko. Oferty typu jak moja czy inna typu dam stówę to normalność.

Ten kto co najmniej od kilku lat działa na OLX ma twarde siedzenie.

4 minuty temu, Rafacio napisał:

Znaczy nie skusiłeś się na moją propozycję.

W perspektywie skrajnego ubóstwa i braku na chleb to była bardzo hojna propozycja. Po stokroć dzięki ;)

  • Thanks 1
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, Rafacio napisał:

P😈czekam.

Vultures-1024x634.jpg

Wszyscy na coś czekamy ;) 

Teraz, bakus1233 napisał:

A ile mu zaoferowałeś? :D

Obowiązuje nas tajemnica handlowa ;)  Dzięki, też tak sobie o tym myślałem. Pady na porządny klej co by same nie odpadły i heja wixa :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Ja wpiąłem swoje Onkyo CD coaxialem pod Rotela, który ma fajny dac.

Tak konkretnie moje to było Onkyo Integra DX-6850. Piękny dźwięk i beznadziejny napęd. Przeskakiwał na każdej płycie. A miał super laser pracujący w polu magnetycznym: NEC SPU3011. Serwisant twierdził, że cały mechanizm jest na sprężynach, które po latach się obluzowały i płyta jest trochę za daleko od lasera, stąd te problemy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nigdy wszystkim nie dogodzisz. Mnie tam akurat Audeze nie interesuje, bo nie na moją kieszeń plus ta wadliwość też zniechęca. Ale najważniejsze, że Tobie się podobają - życzę wielu przyjemnych chwil z muzyką w ich towarzystwie
To podróż sentymentalna.Jak zacząłem się interesować sprzętem grającym to był straszny hype na CA ,któremu nie uległem. Kupiłem bo cena była śmieszna i dobrze o nim pisali.

Wysłane z mojego SM-G996B przy użyciu Tapatalka

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 hours ago, neonlight said:

Gratki! A jak wygląda sprawa z pozostałą częścią pasma, w porównaniu do w/w przez Ciebie? 🙂

W porownaniu do reszty moich sluchawek czy do SE? Ostatnio 'męcze' od tygodni DT880 660 Ohm na lampie i hybrydzie, a DT880 średnicowo to potrafią czarowac, wiec tutaj roznice sa spore. Ale wzgledem Aeonów to srednicowo jest nawet lepiej, z małą różnicą gdzies w gornej czesci srednicy, na korzysc Aeonow chyba, ale generalnie poki co wychodzi mi, ze prawie we wszystkim Quady mnie bardziej cieszą. Za krótko je mam zeby dokladnie opisać.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, pabloj napisał:

W porownaniu do reszty moich sluchawek czy do SE? Ostatnio 'męcze' od tygodni DT880 660 Ohm na lampie i hybrydzie, a DT880 średnicowo to potrafią czarowac, wiec tutaj roznice sa spore. Ale wzgledem Aeonów to srednicowo jest nawet lepiej, z małą różnicą gdzies w gornej czesci srednicy, na korzysc Aeonow chyba, ale generalnie poki co wychodzi mi, ze prawie we wszystkim Quady mnie bardziej cieszą. Za krótko je mam zeby dokladnie opisać.

Chodziło mi o porównanie do TH909 i Z1r, ale już abstrahując od tych modeli, jak wypada średnica i góra w tych Quad'ach? 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności