Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, Rafacio napisał:

Uważasz, że powinien być bliski perfekcji? Ja uważam, że coś tak mało skomplikowanego jak słuchawki sprzedawane za takie pieniądze powinno być absolutnie perfekcyjne z dożywotnią gwarancją.

I robić popcorn*

 

*Kiedy miałem IPada 2 w roku premiery (służbowy) mój 3 letni Wiktor wprost przepadał za nim. Ja oczywiście także. Wygłosiłem w przypływie entuzjazmu nawet takie zdanie: Widzisz, Wiktor , ten IPad absolutnie wszystko umie! A Wiktor, zapytał, tata, a umie też zrobić popcorn? Wiktor był jeszcze większym fanem popcornu…

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, Rafacio napisał:

Uważasz, że powinien być bliski perfekcji? Ja uważam, że coś tak mało skomplikowanego jak słuchawki sprzedawane za takie pieniądze powinno być absolutnie perfekcyjne z dożywotnią gwarancją.

 

Jakoś się nie łudzę, ze coś w dzisiejszych czasach gdzie się robi wszystko na szybko i byle jak może być absolutnie perfekcyjne. 

Edytowane przez Dirian
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, manuelvetro napisał:

k612pro, z mp3store, jeszcze zafoliowane, dzięki Panowie!

Rozumiem, zbierasz AKG - nie zapomnij o K271 - zapisz sobie na liście zakupów ;)

O tych 612 nawet przez chwilę myślałem, bo 120 ohm... ale otwarte niestety...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Wisting napisał:

@manuelvetro "testuję - 36-40pompek"  - wszystkie na raz? 🤗

https://www.100pompek.pl/36-40-pompek Dzień drugi lecę, dałem rady 133 łącznie na treningu. Czyli w ostatniej serii padłem o 7 za wcześnie :) 

17 minut temu, Bednaar napisał:

Rozumiem, zbierasz AKG - nie zapomnij o K271 - zapisz sobie na liście zakupów ;)

O tych 612 nawet przez chwilę myślałem, bo 120 ohm... ale otwarte niestety...

Wybór był albo k612, albo k271. To był mój ostatni zakup. Żona mnie nakryła.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, manuelvetro napisał:

Wybór był albo k612, albo k271. To był mój ostatni zakup. Żona mnie nakryła.

OK, rozumiem - moja się nawet nie zorientowała, bo K271 bardzo podobne do K530. Te drugie trzymam w pracy :)

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Undertaker napisał:

Topnik z blututem :D

Zadowolony ? :D Też go drapłem z OLXa wersja czarna z nadpalonym wyświetlaczem. Po chwili odsłuchu szybko podjąłem decyzję wymiany OPAMPa na AD825 by dodać werwy do dźwięku, podkręcić ilość i jakość basu :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zadowolony ? Też go drapłem z OLXa wersja czarna z nadpalonym wyświetlaczem. Po chwili odsłuchu szybko podjąłem decyzję wymiany OPAMPa na AD825 by dodać werwy do dźwięku, podkręcić ilość i jakość basu 
Udało się? Ja podchodziłem do niego na fali hype'u ale jest taki "poprawny", że IMO nudno.
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, RIH napisał:

Udało się?

Żaden problem bo jest gniazdo na podwójny wzmacniacz. Porozkręcać obudowę, odpiąć taśmę od ekraniku i wypiąć antenkę BT i jest na wierzchu. Fabrycznie siedzi NS LME49720NA jeżeli wierzyć że oryginalny to gra tak jak piszesz strasznie płasko i nudno. AD825 wprowadza duże ożywienie.

 

Wypalony ekran można wymienić w łatwy sposób i zakupić nowy od Toppinga za 22$ + 15 wysyłka. 

Edytowane przez cpu1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

52 minuty temu, cpu1 napisał:

Żaden problem bo jest gniazdo na podwójny wzmacniacz. Porozkręcać obudowę, odpiąć taśmę od ekraniku i wypiąć antenkę BT i jest na wierzchu. Fabrycznie siedzi NS LME49720NA jeżeli wierzyć że oryginalny to gra tak jak piszesz strasznie płasko i nudno. AD825 wprowadza duże ożywienie.

 

Wypalony ekran można wymienić w łatwy sposób i zakupić nowy od Toppinga za 22$ + 15 wysyłka. 

U mnie na razie gra w systemie kolumnowym, ale też kupiłem go pod wymianę opampów. Zwłaszcza, że tam "tylko" LME49720.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 19.01.2022 o 12:37, MichalZZZ napisał:

Ruszyła machina i nikt z nas na to wpływu nie ma.

A co jak znajdzie się producent, który wypuści jakościowo ideał i brzmieniowo np. na poziomie susvar, ale za 8k, a nie 30k?
To nie prawda, że nikt z nas nie ma wpływu. Mamy. To właśnie dzięki nam(klientom) i przez nas ta machina działa.

Wyobraź sobie, że Audeze wypuszcza LCD 5, a cały świat mówi "Stop Audeze, my tego nie kupimy, to już dojenie klienta, obniż cenę, albo spadaj na bambus i bujaj się z towarem, którego nie sprzedasz" i w efekcie nikt na całym świecie nie kupuje nowych Audeze. To co ma zrobić Audeze? Albo odpuści i będzie w plecy 100%, albo obniży cenę i może nawet dalej zarobi.

Oczywiście w rzeczywistości to nierealne, bo nie skrzykniesz całego świata by każdy tak samo zrobił. Ale to tak na prawdę konsument jest paliwem dla tej machiny, a nie producent.

Jak ktoś to kupuje, to nie ma powodu, by obniżać ceny. Jakby ludzie przestali kupować z powodu ceny, to ceny poszły by automatycznie w dół. Tak się nie stanie, bo i tak będzie ogrom ludzi, którzy to kupią nawet gdyby Audeze wołało za nie 50k czy 100k.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jest bardzo zrozumiałe, wręcz banalne, że to wszystko nasza wina, wina konsumentów, klientów. Tyle tylko, że co z tego :) Ludzie lubią nowości, ja również, nawet jeżeli to nie jest warte takiej kwoty za jaką jest wystawiane. Większość jest tego świadom, uwierz mi. 

 

Co z tego, że coś nie jest tego wartę, skoro zawsze się znajdą tacy, którzy będą kupować, bo poprostu lubią i sprawia im to radochę. 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z Audeze LCD5 i uważam, że się wstrzeliłem w dziesiątkę i sonicznie znalazłem to czego szukałem. Są absolutnie fantastyczne. I tak, pewnie gdyby były droższe, to też bym je sobie kupił, bo najnormalniej w swiecie miałem ochotę na te słuchawki (choć wiadomo nie za kwotę, którą przytoczyłeś, bo to już kosmos i totalna przesada). Przepraszać za to nie zamierzam ;)

 

W każdym razie raz jeszcze zaznaczę, że znalazłem idealne brzmienie w tych słuchawkach, jestem szczęśliwy i dalej nie szukam nowych słuchawek. 

 

Nie chce już dalej ciągnąć tego tematu, z mojej strony to wszystko co miałem do napisania. Temat uważam za wyczerpany :)

 

 

 

 

 

 

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

14 minut temu, MichalZZZ napisał:

To jest bardzo zrozumiałe, wręcz banalne, że to wszystko nasza wina, wina konsumentów, klientów. Tyle tylko, że co z tego :) Ludzie lubią nowości, ja również, nawet jeżeli to nie jest warte takiej kwoty za jaką jest wystawiane. Większość jest tego świadom, uwierz mi. 

 

Co z tego, że coś nie jest tego wartę, skoro zawsze się znajdą tacy, którzy będą kupować, bo poprostu lubią i sprawia im to radochę. 

 

Ja jestem bardzo zadowolony z Audeze LCD5 i uważam, że się wstrzeliłem w dziesiątkę i sonicznie znalazłem to czego szukałem. Są absolutnie fantastyczne. I tak, pewnie gdyby były droższe, to też bym je sobie kupił, bo najnormalniej w swiecie miałem ochotę na te słuchawki (choć wiadomo nie za kwotę, którą przytoczyłeś, bo to już kosmos i totalna przesada). Przepraszać za to nie zamierzam ;)

 

W każdym razie raz jeszcze zaznaczę, że znalazłem idealne brzmienie w tych słuchawkach, jestem szczęśliwy i dalej nie szukam nowych słuchawek. 

 

Nie chce już dalej ciągnąć tego tematu, z mojej strony to wszystko co miałem do napisania. Temat uważam za wyczerpany :)

 

 

 

 

 

 

 

Cała prawda o Audio hobby jest taka że 90% zakupów czy to ,,duże" czy słuchawkowe jest grubo przepłacona w stosunku do realnej wartość ale to kochamy i płacimy , mało które hobby po zagłębieniu się w nie jest tanie wiem audio to nie jedyne moje zainteresowania . Postronne osoby czasem po dowiedzeniu się ile kosztował np kabel zasilający pukają się w głowę . 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@blackromek

 

Tak, tutaj największą rolę odgrywają ni mniej ni więcej jak emocje i kupuje się bardziej serduchem, a nie rozumem ;) I jeszcze na koniec dodam, że jak się dowiedziałem, że wychodzą tak długo przez wszystkich oczekiwane LCD5, to byłem przekonany że cena będzie na poziomie co najmniej Susvary, a co się okazuje się miło zaskoczyłem :) Dlatego uważam i zdania nie zmienię, że ich cena wcale nie jest wygórowana. Oczywiście w porównaniu z LCD4, bo to, że będą droższe było wiadomo. Nikt chyba się nie spodziewał, że wypuszcza flagowca po tylu latach oczekiwania i będzie on tańszy niż poprzedni model :) 

 

LCD5 prezentują znakomity dźwięk, wyglądają mega fajnie, są lekkie i wygodne... Krótko mówiąc dokonałem świetnego zakupu, a to przecież najważniejsze, nasze własne odczucia 👍

 

Tyle. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Z pewną nieśmiałością…bo za poprzedni zebrałem lajki i odesłałem, więc nie musicie już mi ich teraz przyznawać 😜
Ten nie wywala bezpieczników bo mniejsza moc, nie ma takiego na maksa dociążenia i „muzycznego gęstego sosu” jak to było z tym braciszkiem RA1592 MKII.

Myślę, że jestem bardziej niż zadowolony po 30 minutach słuchania.😀

52A43EEF-7E73-408D-A3BF-F3066D485E40.jpeg

55F5C976-4B53-4C75-8FAE-2347CFC741A2.jpeg

No i super, przynajmniej działa normalnie. 1592 to jednak przegięcie, może trzeba go podłączać do 380 V jak kuchnię indukcyjną ;) Oby 1572 sprawiał Tobie jak najwięcej radości. Jak zapewne widać, jestem fanem słuchawek AKG, wzmacniaczy Rotela i odtwarzaczy CD Marantza ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Rafacio napisał:

🥺

 

Mnie tam smutno i do płaczu wcale nie jest :D

 

Niemniej jednak jak już cytujesz, to cytuj całość, bo to ważne co było dalej.

 

Teraz, Smutny Joe napisał:

To może od razu powiedz, jak z tym słuchaniem w okularach ;)

 

O Matko, na śmierć zapomniałem! Przepraszam. Dzisiaj postaram się dać ci odpowiedź.

 

@cpu1 o Tobie też pamiętam :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności