Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Godzinę temu, jacmiszcz92 napisał:

Przykład z mocowaniem przewodu dobitnie pokazał jaki szacunek dla swoich swoich klientów ma ich producent. Jakakolwiek próba obrony tego stanu rzeczy nie zasługuje na komentarz

 

Skoro @MichalZZZ nie widzi w tym problemu to po co go uszczesliwiac na sile i martwic sie, ze sluchawki na ktore wydal kwote na ktora wiekszosc z nas nie bedzie stac zepsuja mu sie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przede wszystkim po co uszczęśliwiać kogoś, kto jest szczęśliwy i zadowolony z produktu :) Ale wiesz co, powiem tak - ja kiedy chciałem kupić swoje pierwsze Audeze bylem nieco wystrachany tymi opiniami tutaj na forum. W kilku przypadkach pisane przez jednych i tych samych ludzi, którzy z Audeze tak naprawdę mieli niewiele wspólnego. Po czym zacząłem sam weryfikować jak to naprawdę wygląda, ile było takich przypadków źle skonstruowanych egzemplarzy i mi wyszło, że wcale to tak źle nie wygląda jak to jest tutaj przedstawiane. A już napewno nie tak źle w nowych wypustach, bo o nich tutaj należy dyskutować i o nich dyskutuje (co nie znaczy, że się nie zdarzają wpadki, jak zresztą u wszystkich innych producentów). Tak więc każdemu potencjalnemu nabywcy słuchawek Audeze doradzam weryfikację i zrozumienie o co tutaj chodzi. Jeżeli sonicznie i wizualnie się komuś te słuchawki podobają, to brać i się nie bać. Jakby się zdarzyła jakąś niedoróbka, to Audeze o Ciebie zadba. Podsumowując : są to bardzo dobre produkty cieszące się ogromną popularnością wśród bardzo dużej rzeszy ludzi i to jest fakt. 

 

To już naprawdę tyle z mojej strony i raz jeszcze przepraszam za offtop. 

 

Miłego popołudnia życzę każdemu z osobna :)

Edytowane przez MichalZZZ
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mimo wszystko przy cenie tych słuchawek używanie kleju do mocowania wtyku nie przystoi. Powinno to być rozwiązane "mechanicznie".

 

Mam nadzieję, że ich w najbliższym czasie posłucham.

 

 
 
Cytat

 

3 days ago · Stickied comment
 

Response from /u/xsankar (Official account of the CEO of Audeze)

Sorry about the problem. There is no trace of Epoxy/Adhesive on connector. Will look into it Monday to see what happened.

 

 
Edytowane przez KaszaWspraju
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, KaszaWspraju napisał:

Mimo wszystko przy cenie tych słuchawek używanie kleju do mocowania wtyku nie przystoi. Powinno to być rozwiązane "mechanicznie".

 

 

Jesli to specjalny, audiofilski klej, to mozna.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Przede wszystkim po co uszczęśliwiać kogoś, kto jest szczęśliwy i zadowolony z produktu :) Ale wiesz co, powiem tak - ja kiedy chciałem kupić swoje pierwsze Audeze bylem nieco wystrachany tymi opiniami tutaj na forum. W kilku przypadkach pisane przez jednych i tych samych ludzi, którzy z Audeze tak naprawdę mieli niewiele wspólnego. Po czym zacząłem sam weryfikować jak to naprawdę wygląda, ile było takich przypadków źle skonstruowanych egzemplarzy i mi wyszło, że wcale to tak źle nie wygląda jak to jest tutaj przedstawiane. A już napewno nie tak źle w nowych wypustach, bo o nich tutaj należy dyskutować i o nich dyskutuje (co nie znaczy, że się nie zdarzają wpadki, jak zresztą u wszystkich innych producentów). Tak więc każdemu potencjalnemu nabywcy słuchawek Audeze doradzam weryfikację i zrozumienie o co tutaj chodzi. Jeżeli sonicznie i wizualnie się komuś te słuchawki podobają, to brać i się nie bać. Jakby się zdarzyła jakąś niedoróbka, to Audeze o Ciebie zadba. Podsumowując : są to bardzo dobre produkty cieszące się ogromną popularnością wśród bardzo dużej rzeszy ludzi i to jest fakt. 

 

To już naprawdę tyle z mojej strony i raz jeszcze przepraszam za offtop. 

 

Miłego popołudnia życzę każdemu z osobna :)

To nie jest źle skonstruowany egzemplarz, tylko kolejny idiotyczny pomysł firmy Audeze na zaklinanie praw fizyki i materiałoznawstwa. Nic się nie nauczyli na drewniakach LCD-2 i LCD-3, albo plastik z LCD-5 jest dla nich całkiem nowym lądem, który właśnie odkrywają za pieniądze klientów. Natomiast to, o czym piszesz, to jest statystyka. 

 

Przy takim podejściu do R&D jak u nich to by dawno padli bez szybkiego i uprzejmego supportu, bo to jedyne, co ich ratuje. Tylko policz, ile czasu będziesz bez słuchawek, gdy one będą podróżować do serwisu i z powrotem? Ja już to przerabiałem z Grado i w pewnym momencie przejadły mi się te amerykańskie klimaty piwnicznych warsztatów. 

 

Nota bene, ale nie dla usprawiedliwienia - pewien poważny, też amerykański producent, potrafi w maszynach za 600 000 $ netto stosować elementy łączące mechanizmy po kilkaset kg z siłownikami za pomocą wtryskiwanych elementów z plastiku, gdzie siły dochodzą do nacisku dwóch ton. Na moich oczach takie coś strzeliło i musiałem grzybka walnąć, żeby nie poniszczyło podzespołów, które wjechały do urządzenia, bo o autodiagnostyce takich awarii czy innej krańcówce zapomnij. :D Nie bez parady śmiał się mój kumpel lat temu naście, że to kraj, w którym lata się w kosmos, a w autach są resory piórowe. Do tego pralki typu frania, itp.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi jako wielkiemu miłośnikowi zegarków, które są i były moim największym hobby takich historii tłumaczyć nie trzeba :) Sporo się naoglądałem i namacałem przeciętności za przeogromne pieniądze.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ta bylejakość, to raczej znak czasów, bo występuje w każdej branży.

Jak Audi wypuściło silnik 2.0 tfsi, to potrafił brać 1l oleju na 1 tys. km i twierdzili, że tak ma być. A to przecież samochód marki premium za duże pieniądze. Jak się zrobił dym, że biznesmeny w gajerach muszą wozić ze sobą olej i babrać się na trasie z południa nad morze i z powrotem, to okazało się, że jedna da się to zrobić lepiej.

Niestety nie testuje się już produktów, bo nie ma na to czasu, jak co rok musi być nowy model.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

42 minuty temu, Jot R napisał:

Ta bylejakość, to raczej znak czasów, bo występuje w każdej branży.

Jak Audi wypuściło silnik 2.0 tfsi, to potrafił brać 1l oleju na 1 tys. km i twierdzili, że tak ma być. A to przecież samochód marki premium za duże pieniądze. Jak się zrobił dym, że biznesmeny w gajerach muszą wozić ze sobą olej i babrać się na trasie z południa nad morze i z powrotem, to okazało się, że jedna da się to zrobić lepiej.

Niestety nie testuje się już produktów, bo nie ma na to czasu, jak co rok musi być nowy model.

Ciekawe, jak oni spełnili EURO 6 z takim apetytem na olej? :D Pewnie tak samo, jak te diesle od Diesel Gate.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 godzin temu, MichalZZZ napisał:

 

Audeze są tak bardzo popularne i cieszące się takim wzięciem, że nie ma takiej możliwości, aby zawsze było wszystko idealnie. Pokaż mi choć jednego producenta słuchawek, któremu nie przytrafiają się błędy, czy wady techniczne jakiegoś egzemplarza. W elektronice jest to normalne i trzeba mieć to na uwadze. Niezależnie co i od jakiego producenta kupujesz. Nawet ja taki laik to widze. Problemem Audeze jest ogromna popularność i bardzo duża sprzedaż. Wystarczy spojrzeć jak się wątek rozrósł na Head Fi odkąd pojawiły się LCD5. Zobacz ile ludzi czekało na tą premierę. Przez tą popularność i liczbę sprzedanych egzemplarzy różnych modeli Audeze takie rzeczy częściej wychodzą na światło dzienne. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że Audeze reaguje i każdy z osobna z tego co czytam jest zachwycony ich podejściem do klienta. Audeze dba o swoich ludzi i mnie się to bardzo podoba. To ważne. Tutaj im się należy pochwała. Zresztą nie tylko tutaj, bo pochwała im się należy również za to jak wspaniałe słuchawki produkują. Uważam, że ich produkty są bardzo dobre, tak sonicznie, jak i jakościowo. 

 

O cenie nigdy nie dyskutuje, ale skoro tyle ludzi je kupuje i cieszą się taką popularnością, a ludzie z ogromnej większości egzemplarzy są zadowoleni, to znaczy, że cena jest adekwatna do jakości.

 

Uważam również, że cena LCD5 wcale nie jest wygórowana, ale to tylko moje zdanie, z którym wcale się nie trzeba zgadzać :)

 

Trochę przesadzasz z tą popularnością a zwłaszcza ilością sprzedaży, to dość niszowy produkt, nie produkowany na wielką skalę. Do tego jak podpierasz się head-fi którego jednym ze sponsorów jest wiadomo kto, to i krytyka jest hmmmm jest odpowiednio filtrowana. Dopiero co na sąsiednim forum ktoś dostał egzemplarz LCD-5 ze zniszczoną siatką chroniącą driver, nówka sztuka nie śmigana. Tak każdemu może się zdarzyć, ale tak jak pisali koledzy zarówno Audeze jak i Hihiman to manufaktury z różnych końców świata ale dość podobne, testują na swoich klientach, ciekawe kiedy wyjdzie nowa wersja z porządnie zrobionymi gniazdami, tak jak kilka wersji LCD-2, czy HE1000….. choć akurat Chińczycy to jakoś odznaczali nowe wersje co pół roku, a u Amerykańców trzeba patrzeć na datę produkcji.

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, saudio napisał:

 ciekawe kiedy wyjdzie nowa wersja z porządnie zrobionymi gniazdami, tak jak kilka wersji LCD-2, czy HE1000…..

 

Najgorsze w takiej polityce jest to, że wydasz 20k na słuchawki, za jakiś czas wyjdzie nowa wersja i wtedy można czuć się faktycznie "wydymanym" jak to ktoś wyżej napisał. Bo masz świadomość, ze kupiłeś produkt po prostu niedorobiony. Masz niby gwarancję, ale przecież ona nie trwa wiecznie. Chyba, ze Audeze się zreflektuje i powie - "ok, gwarancja na wypadające konektory jest dożywotnia". No ale o takiej polityce to pewnie można zapomnieć.

 

Mimo wszystko tak wysoko wyceniony produkt powinien być bliski perfekcji, przetestowany na wszelakie możliwe sposoby. Oczywiście tyczy się to także tańszych modeli, ale na takie modele premium powinni zwracać szczególną uwagę - bo w końcu to wizytówka firmy. To co Audeze zrobiło z tymi wtykami to jest po prostu fuszerka na całej linii. Dziś na innym forum widziałem kolejne doniesienia na ten temat. 

 
Pozostaje życzyć Michałowi, aby jego egzemplarz nie sprawiał takich atrakcji :) 

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Dirian napisał:

 

Najgorsze w takiej polityce jest to, że wydasz 20k na słuchawki, za jakiś czas wyjdzie nowa wersja i wtedy można czuć się faktycznie "wydymanym"

Może tacy klienci tylko czekają na kolejną rewizję :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, Dirian napisał:

Mimo wszystko tak wysoko wyceniony produkt powinien być bliski perfekcji,

Uważasz, że powinien być bliski perfekcji? Ja uważam, że coś tak mało skomplikowanego jak słuchawki sprzedawane za takie pieniądze powinno być absolutnie perfekcyjne z dożywotnią gwarancją.

Edytowane przez Rafacio
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności