Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

32 minuty temu, audionanik napisał:

Jest; miałem je pięć razy i przy Bakusiu jestem cienkim Bolkiem.

Uwielbiam te słuchawki za to że są takie muzykalne. Słucham już od dobrych 4 godzin i nie chce się ich ściągać z głowy :D

Edytowane przez bakus1233
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, Andrewek napisał:

Ja ostatnio kupiłem HiFiMan Ananda i na tyle mi się spodobały, że sprzedałem LCD-2 :)

Miałem LCD-2C… i LCD-X, ale po przyjściu Hifiman Arya tamte poszły w świat. Teraz Meze Walczą dzielnie z Arya… 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 godzin temu, fallow napisał:

... o tyle po Audeze bym się takiej wpadki nie spodziewał.

 

Tyle, że to jest Grado :) Człowiek już wie i żadnego szału jakościowego się nie spodziewa, Audeze natomiast zaskakuje :)

 

Audeze są tak bardzo popularne i cieszące się takim wzięciem, że nie ma takiej możliwości, aby zawsze było wszystko idealnie. Pokaż mi choć jednego producenta słuchawek, któremu nie przytrafiają się błędy, czy wady techniczne jakiegoś egzemplarza. W elektronice jest to normalne i trzeba mieć to na uwadze. Niezależnie co i od jakiego producenta kupujesz. Nawet ja taki laik to widze. Problemem Audeze jest ogromna popularność i bardzo duża sprzedaż. Wystarczy spojrzeć jak się wątek rozrósł na Head Fi odkąd pojawiły się LCD5. Zobacz ile ludzi czekało na tą premierę. Przez tą popularność i liczbę sprzedanych egzemplarzy różnych modeli Audeze takie rzeczy częściej wychodzą na światło dzienne. Najważniejsze jednak w tym wszystkim jest to, że Audeze reaguje i każdy z osobna z tego co czytam jest zachwycony ich podejściem do klienta. Audeze dba o swoich ludzi i mnie się to bardzo podoba. To ważne. Tutaj im się należy pochwała. Zresztą nie tylko tutaj, bo pochwała im się należy również za to jak wspaniałe słuchawki produkują. Uważam, że ich produkty są bardzo dobre, tak sonicznie, jak i jakościowo. 

 

O cenie nigdy nie dyskutuje, ale skoro tyle ludzi je kupuje i cieszą się taką popularnością, a ludzie z ogromnej większości egzemplarzy są zadowoleni, to znaczy, że cena jest adekwatna do jakości.

 

Uważam również, że cena LCD5 wcale nie jest wygórowana, ale to tylko moje zdanie, z którym wcale się nie trzeba zgadzać :)

 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tym razem wypowiem się tylko w kwestii ceny. Powinna być taka jaką ktoś jest w stanie i ma chęć zapłacić. Przecież to biznes i o pieniądze chodzi, a nie o szczęście ludzkości. Nie jest to może popularna zasada, ale sam ją stosuję by mieć za co kupić słuchawki :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



 

 
Uważam również, że cena LCD5 wcale nie jest wygórowana, ale to tylko moje zdanie, z którym wcale się nie trzeba zgadzać
 


Każdy patrzy na rzeczy zasobnością swojego portfela. Jeżeli Cię stać, to kupujesz i się nie zastanawiasz. Każdy też powinien wiedzieć, że 22tys za słuchawki to zwyczajne dojenie klienta. Poprzez ugruntowaną pozycją na rynku, popularność czy rozpoznawalną marke.
To też moje subiektywne zdanie.
  • Like 6
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mnie to trochę bawi za przeproszeniem, to twierdzenie, że jest to dojenie klienta :) Przecież nigdzie nie ma nakazu, aby takie rzeczy kupować :) Są inne, sporo tańsze, a również bardzo dobre sluchawki. Jak choćby wspominane tutaj HD800. Jeżeli ktoś kupuje słuchawki w cenie LCD5, Abyssów, czy innych Susvarów, to zapewniam Cię, że nie czuje się dojony, tylko zadowolony :) Dlatego też uważam, że cena jest normalna. Chcesz, to kupisz, nie chcesz, to nie musisz. 

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

25 minut temu, MichalZZZ napisał:

Problemem Audeze jest ogromna popularność i bardzo duża sprzedaż.

Nie. Problemem Audeze, a raczej ich klientów, były przez lata (bo nie wiem jak teraz) leniwe flejtuchy w dziale projektów i produkcji… i tyle.

Tłumaczenie półgłówków umieszczających otwory na wkręty milimetr od krawędzi w drewnopodobnych materiale, tym że mają dużo zamówień jest bardzo ciekawą i pokrętną konstrukcją logiczną; podobnie jak w przypadku krzywo przyklejonych fazorów, pękajacych muszli, padających przetworników, czy rozrzutu brzmieniowego w obrębie jednego modelu.

  • Like 6
  • Thanks 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik

 

Szanuje Twoj zdanie. Ja już wyraziłem swoje i można się z nim zgadzać, bądź nie. Jak najbardziej uszanuje też zdanie tych, którzy się z nim nie zgadzają. Z mojej strony to wszystko, życzę udanego dnia :)

 

8 minut temu, Palpatine napisał:

Koledze chodziło tylko o taki fakt ze cały proces r&d, koszt produkcji, opłacenia pracowników i podatków jest nieadekwatny do ceny końcowej. Tutaj płaci się  ogromny podatek od audiofilizmu. 😉

 

Tutaj się absolutnie zgadzam. Niemniej jednak tak jest w dużej większości przypadków innych rzeczy, które sobie kupujemy. To normalne. Niestety takie nastaly czasy. W każdym razie jak już wspominałem, nie czuje się przez nikogo dojony, a tym bardziej oszukiwany :) Świadomie kupuje takie, bądź inne produkty i jestem z nich zadowolony. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nazwałbym to niedoskonałościami manufaktury. Z tego co mi wiadomo to większość tych wad została z czasem poprawiona. Jedynie ze słabej trwałości membran wybrnęli cwanie jak Volkswagen z afery norm emisji spalin ;) Z jednej strony ich wykręty rozumiem bo wymiana wszystkich wadliwych przetworników w słuchawkach sprzed bodajże 2016 roku skończyła by się prawdopodobnie bankructwem, a tak przetrwali, poprawili i nawet czarują nowościami. Szajsungi i jabłuszka też miały swoje wielkie afery i wykręcali się ile mogli, a finalnie dalej pozostali na rynku i oferują ciekawe produkty. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podam tylko jeszcze jeden przykład i już sobie uciekam. Skoro takie nastały czasy, takich cen słuchawek, to jak sobie to wyobrażacie, że np. jakiś teraz producent wypuści nowy model i będzie tańszy od poprzedniego? Flagowiec zawsze będzie w cenie. Każde kolejne słuchawki będą jeszcze droższe. Zobaczycie jak wyjdą nowe Susvary co się stanie :) Ruszyła machina i nikt z nas na to wpływu nie ma. Trzeba się z tym pogodzić i się dostosować. Skoro dla przykładu LCD4 kosztowały przypuśćmy 18k zł to siłą rzeczy LCD5 muszą być droższe. I są, ale nie są dużo droższe, dlatego uważam, że ich cena nie jest wygórowana, czytaj normalna :) A że są to absolutnie genialne słuchawki, jeżeli chodzi o dźwięk, to kosztują tyle ile kosztują. 

 

Przepraszam za zaśmiecanie wątku. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, jacmiszcz92 napisał:

Przykład z wypadającym mocowaniem przewodu dobitnie pokazał jaki szacunek dla swoich swoich klientów ma ich producent

Nie zrozumiałeś. Chodziło mi o to, że Audeze bez problemow Ci to naprawi, bądź wymieni na nowy model. Tutaj każdy chwali Audeze, że reagują, a nie się wykręcają. 

 

A ty myślisz, że Twoje Hifimany są bez wad? To również nie zasługuje na komentarz, ich jakość wykonania. Podobnie Bursony. Wystarczy poczytać. 

 

Powtarzam, każdemu producentowi trafiają się błędy i wpadki. Jest to normalne. Tym bardziej, jeżeli są klepane w takich ilościach. Najwazniejsz jest, aby ten producent reagował i wymieniał takie rzeczy na nowe. A tutaj Audeze zarzucić niczego nie można. 

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, The Grand Wazoo napisał:

@_salgado_ co to za modyfikowane Grado lub wyrób "Gradopodobny"? 

 

@The Grand Wazoo To są przepiękne Chirapa from Shipibo Audio :) kiedyś je wystawiłem w komis ale zmieniłem zdanie i ze mną zostały. Najchętniej używam ich podczas gry na pianinie no i teraz też do gitary, bo mają świetny dźwięk i są lekkie jak piórko :)

 

 

Edytowane przez _salgado_
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności