Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, MichalZZZ napisał:

Dojechały Audeze LCD5 :)

 

Wielkie podziękowania tym razem dla sklepu Top Hifi i Pana Adama!

 

O samych słuchawkach (jak grają) warto napisać więcej i to zrobię jak pozbieram szczękę z podłogi. Naprawdę. Efekt wow był odrazu, od pierwszego utworu, a słucham już jakieś trzy godzinki i wciąż mam dreszcze ;) To po prostu trzeba usłyszeć. Polecam z całego serca! Zdecydowanie zrobiły na mnie lepsze pierwsze wrażenie niż Abyssy, choć Abyss do elektroniki są wybitne i jedyne w swoim rodzaju i tutaj ciężko będzie je pobić. Musze też dodać, że jeszcze nie znalazłem idealnego ustawienia Abyssów, więc na bardziej sprawiedliwe porównania przyjdzie czas. Obie pary muszą sie też wygrzać, bo są nowiutkie, więc nie czas i pora na werdykt, które lepsze. W każdym razie myślę, że się będą fajnie uzupełniały, a to dlatego, że są to zupełnie inne słuchawki i grają zdecydowanie inaczej. W skrócie Abyssy kładą nacisk na dynamikę, przejrzystość, dół i górę, oraz mają wycofaną nieco średnicę, natomiast Audeze to wyjątkowo muzykalne, średnicowe granie, z nieprawdopodobną czystością i zniewalającymi, wręcz hipnotyzującymi wokalami. Abyss są też nieco jaśniejsze, natomiast LCD5 cieplejsze, barwniejsze, ale obie pary słuchawek można śmiało nazywać neutralnymi.    

 

Jestem zauroczyny tym jak one grają! Coś wspaniałego 😍

 

Więcej zdjęć z każdej strony zrobię na czasie.

 

IMG_6312.JPG

 

IMG_6324.JPG

 

IMG_6437.JPG

 

IMG_6454.JPG

 

IMG_6491.JPG

 

IMG_6502.JPG

 

IMG_6533.JPG

 

IMG_6631.JPG

 

Wyglądają świetnie, a skoro brzmią jeszcze lepiej to nic tylko zazdrościć. Moze kiedyś człowiek się dorobi na takie cuda, chociaż w tych czasach to już chyba nie w tym życiu, hehe :)

 

Uważaj tylko na konektory, bo chyba coś im tu do końca nie wyszło z mocowaniem:

 

 

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Harmonix - Hijiri HDG-R10 Million Digital. Stara miłość nie rdzewieje, Kiuchi-san wie co dobre.

 

Tym samym, również znakomity interkonekt cyfrowy, ale o trochę innym charakterze brzmienia Furutech Digital Flux trafia do komisu.

 

@Tytus1988 Ty powinieneś mieć dobrą percepcję rangi tego małego Święta :)

 

image.thumb.png.aaa5767c5c8878fbafdb3bf2dfc78416.png

Edytowane przez fallow
  • Like 3
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 godzin temu, MichalZZZ napisał:

Wstępnie, na szybko, wybiórczo, po swojemu, porównanie Abyss 1266 Phi TC i Audeze LCD5 (obie pary jeszcze niewygrzane i wszystko jeszcze może ulec zmianie) :

 

Czekam na aktualizacje, bo bardzo mnie interesuje to porównanie ;)

U mnie Abyssy bardzo się zmieniły wraz z wygrzewaniem - stały się dużo mniej ostre, poprawiły się wokale, bas zaczął być lepiej kontrolowany, a midbass stał się cudowny. Ale oczywiście ich nieco nietypowa, lekko nienaturalna charakterystyka pozostała.

 

Do subiektywnej listy zalet Abyssów dorzuciłbym coś, na co mało kto zwraca uwagę, a dla mnie jest bardzo istotne, bo przez większość czasu słucham muzyki pracując przy komputerze: można ich używać w okularach. Co wręcz pomaga, bo w przeciwieństwie do większości słuchawek, przy których założone okulary negatywnie wpływały na dźwięk, w 1266 wręcz z projektowego założenia chcemy uniknąć szczelności, a nie ją zapewnić. Nie wiem jak w tej kwestii jest z LCD5

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Smutny Joe bo Abyssy to prześwietne słuchawki, bardzo techniczne i nieco wymagające. Wymagające przede wszystkim poświęcania im trochę czasu. Dłuższego czasu. Ja myślałem, że przyjadą Abyssy ustawie sobie je raz i dwa i będę happy. A to nie do końca tak jest. W sensie to, że jestem happy, to prawda, ale ich ustawienia wymagają czasu. Ja kiedy wydawało mi się, że znalazłem idealne ustawienie, to później zmieniałem na inne (bądź nawet wracałem do tych już wypróbowanych ustawien) i znów te wydawały mi się lepiej grać ;) Mają też takie ustawienia, kiedy grają poprostu źle. Dlatego całkowicie się zgadzam z ludźmi np. z @tommirem, który pisał, że on nawet tydzień czasu je ustawiał. Ja mogę nawet jeszcze dłużej, bo będę je przekładał na zmiane z LCD5. Jednego natomiast jestem pewien - Abyss 1266 Phi TC mają ogromny potencjał i są to absolutnie topowe słuchawki jeżeli chodzi o dźwięk. Choć nie każdemu takie brzmienie może podpasować. Natomiast jakości i tego jak technicznie potrafią zabrzmieć im nikt odmówić nie może. Tylko mówię, trzeba się z nimi pobawić, co też jest bardzo fajne :)

 

Co do okularów. Też pracuje dużo na komputerze i czasami wkładam okulary takie do kompa, żeby mnie oczy nie bolały. Na co dzień nie używam okularów, bo wzrok mam bdb. W każdym razie Abyssy możesz tak ustawić, że pady będą miały przerwę kolo ucha akurat w tym miejscu gdzie są okulary i wcale ich nie będziesz odczuwał (tego, że pady dotykają okularów). Oczywiście ma to też wpływ na dźwięk. Inaczej to wygląda w LCD5. Tutaj boczny ucisk jest dość odczuwalny. Jeżeli sobie życzysz, to mogę dziś wieczorem ich słuchać w okularach i dam Ci znać. 

Edytowane przez MichalZZZ
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki jest problem założyć najpierw słuchawki, a potem okulary zachodzące na pady? Ja tak robię z Beyerdynamikami. Słychać dobrze i widać dobrze. 

 

Co do ustawiania, to ja nie wiem co ma dać to robienie przerwy? Słuchałem 1266 z paroma wzmacniaczami, w tym z Niimbusem, i najlepsze było ustawienie wycentrowane względem otworu w uchu, z normalnie, równomiernie przylegającym padem. Jak dla mnie, jeśli trzeba uchylać muszlę, żeby dźwięk był lepszy, to coś gdzieś jest nie teges. Może chodzi o kabel słuchawkowy, bo podobno fabryczny ma inny balans tonalny niż SC, a ja znam tylko ten ostatni. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

56 minut temu, majkel napisał:

A jaki jest problem założyć najpierw słuchawki, a potem okulary zachodzące na pady? Ja tak robię z Beyerdynamikami. Słychać dobrze i widać dobrze. 

 

Co do ustawiania, to ja nie wiem co ma dać to robienie przerwy? Słuchałem 1266 z paroma wzmacniaczami, w tym z Niimbusem, i najlepsze było ustawienie wycentrowane względem otworu w uchu, z normalnie, równomiernie przylegającym padem. Jak dla mnie, jeśli trzeba uchylać muszlę, żeby dźwięk był lepszy, to coś gdzieś jest nie teges. Może chodzi o kabel słuchawkowy, bo podobno fabryczny ma inny balans tonalny niż SC, a ja znam tylko ten ostatni. 

 

Z tego co śledzilem wątek na head fi oraz z tego co sugeruje sam twórca słuchawek w dwuczęściowym filmie instruktażowym "jak ustawić swoje 1266" na YouTube, wiele osób - w tym ja - preferuje takie ustawienie tych słuchawek na głowie, aby był luz, a nawet bardzo delikatna przerwa, a raczej brak dociśnięcia w tylnej części (za uchem). Oczywiście bez przesady, bo wtedy może się pojawić dystorsja. Takie ustawienie dodaje, przynajmniej w moim subiektywnym odczuciu, głębi oraz wzmacnia bas, w ten charakterystyczny dla abyssow sposób, nie przykrywając pozostałego pasma. Niektórych albumów jednak słucham, bardziej je dociskając.

 

Chodziło mi o to, że dzięki temu, że są one dość luźno na uszach w porównaniu z innymi modelami, bardzo wygodnie mi się z nich korzysta w okularach, ponieważ nie pogarsza to komfortu (brak ucisku) ani dźwięku (nie muszą być szczelne).

 

Z okularami zachodzącymi na pady jeszcze nie eksperymentowałem, szczerze mówiąc nie wierzę w sukces tej operacji z tą wielką konstrukcją na mojej wielkiej głowie, ale z ciekawości sprawdzę wieczorem 😅

Edytowane przez Smutny Joe
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

38 minut temu, majkel napisał:

jeśli trzeba uchylać muszlę, żeby dźwięk był lepszy, to coś gdzieś jest nie teges

jak dla mnie jest to "must have" dla słuchawek planarnych z dużą membraną, mają wtedy lepszą (makro) dynamikę i równiejszy, naturalniejszy przekaz, nie wspominając o "powietrzu".

IMG_20211207_104826.jpg

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 godzin temu, Dirian napisał:

 

Wyglądają świetnie, a skoro brzmią jeszcze lepiej to nic tylko zazdrościć. Moze kiedyś człowiek się dorobi na takie cuda, chociaż w tych czasach to już chyba nie w tym życiu, hehe :)

 

Uważaj tylko na konektory, bo chyba coś im tu do końca nie wyszło z mocowaniem:

 

 

 

 

Trochę jak najlepsze produkty Johna Grado w latach świetności, to jest największych wpadek....

 

To jeszcze nie jest "ten" poziom co z wyciekająca cieczą/mazią w awaryjnych PS1000 ale przy najwyższej słuchawkowej półce (LCD5) to nie powinno mieć w ogole miejsca.

 

Dla przypomnienia, jeżeli ktoś nie pamięta - polecam recenze Piotra Ryki i historie o tym jak z PS1000 wyciekała maź, oraz o tym jak pojechały na naprawę do Grado, po czym wróciły zepsute i potem drugi raz. Trwało to kilka miesięcy.

 

O ile takie rzemieślnicze Grado w postaci Ultrasone w Niemczech (podobnie mała fabryka, podobnie chałupnicze rzemiosło) wychodzi znacznie lepiej pod kątem jakości, o tyle po Audeze bym się takiej wpadki nie spodziewał.

 

PS. Co w moim przypadku wcale nie zmienia sentymentu do dużych drewnianych Grado, no są jakie są, kolejny element układanki i dźwigania do audiofilskiego krzyża.

 

Tyle, że to jest Grado :) Człowiek już wie i żadnego szału jakościowego się nie spodziewa, Audeze natomiast zaskakuje :)

Edytowane przez fallow
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, fallow napisał:

o tyle po Audeze bym się takiej wpadki nie spodziewał.

 

A czasem Audeze nie słynie z rozmaitych wpadek? A to padające przetworniki, a to brak balansu między lewym a prawym kanałem. Były też jakieś problemy z okablowaniem swego czasu. Pewnie coś jeszcze by się znalazło... 

 

Trochę to takie dziwne, bo duża marka, same słuchawki na pierwszy rzut oka bardzo porządne (sam mam LCD-2 CB i robią świetne wrażenie - widać za co się płaci), ale wtopy jak widać są i to nawet w modelu za grube tysiaki.

Edytowane przez Dirian
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15 minut temu, Dirian napisał:

 

A czasem Audeze nie słynie z rozmaitych wpadek? A to padające przetworniki, a to brak balansu między lewym a prawym kanałem. Były też jakieś problemy z okablowaniem swego czasu. Pewnie coś jeszcze by się znalazło... 

 

Trochę to takie dziwne, bo duża marka, same słuchawki na pierwszy rzut oka bardzo porządne (sam mam LCD-2 CB i robią świetne wrażenie - widać za co się płaci), ale wtopy jak widać są i to nawet w modelu za grube tysiaki.

Trochę tak, dlatego traktuje ich jako przedstawiciela tego segmentu dość chałupniczego :) ale nie sądziłem, że im się te wpadki przytrafiają we flagowcach :) Przynajmniej - liczyłem na to. 

 

Niemniej - dzisiaj słuchawkowy szczyt poza kilka wyjątkami ze starych stajni słuchawkowych tuzów to produkty jednak dość chałupnicze - czy to Audeze, czy HiFiMan czy Grado czy Dan Clark czy ZMF czy Abyss vel JPS Labs. Takie czasy, można by rzec, pozmieniało się.

 

Oczywiście to szczyt cenowy, moim zdaniem takie dobrze napędzone i okablowane HD800 czy T1 (i inne trochę "starsze" flagowce np. D7000 - wspaniałe słuchawki notabene) nie odstają jakoś specjalnie od dzisiejszego cenowego topu a na pewno już można powiedzieć, że nawiązują walkę. Może nie jest to derby Włoch Inter - Juve czy Barca - Real, ale na pewno mogą powalczyć i nie ma wstydu :))

 

Natomiast jak audiofilska prawda pokazała już nie raz, cena nie stanowi tu kompletnie żadnego drogowskazu w kontekście jakości. Płacimy tylko za szerokopojęte wysublimowanie soniczne, jakość kompletnie nie jest przez ową cenę determinowana, często modele z niskiej półki masowej innych firm są wykonane lepiej i są mniej awaryjne. 

 

Edytowane przez fallow
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kupiłem sobie nowe buty w mp3store a tak na poważnie, to powrót do znośnie grającego audio u mnie. Słuchałem jeszcze HD600, ale 650 mi się bardziej podobają, mają bardziej dociążone brzmienie trzeba je teraz wygrzać D47556D4-ECCB-4B9C-AAA0-84E063583770.thumb.jpeg.e96972ee94ba04738aacc4139bd4a274.jpegF1DBBEA6-1313-43B8-A415-00EB015EDB9D.thumb.jpeg.a8eecf6f76a2162bac4a058b9d65bb66.jpegC75BB28B-841E-4AD4-877B-B5CE563DA1CF.thumb.jpeg.b69bf478bd5829872fb6977c390df4bd.jpeg
Gratulacje. Żeby jeszcze zrobili zamkniętą wersję...
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, bakus1233 napisał:

Kupiłem sobie nowe buty w mp3store 🤣 a tak na poważnie, to powrót do znośnie grającego audio u mnie. Słuchałem jeszcze HD600, ale 650 mi się bardziej podobają, mają bardziej dociążone brzmienie 😊 trzeba je teraz wygrzać 😁

 

To juz nie daja tego srebrnego pudelka?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, manuelvetro napisał:

P.S. Ja miałem 3x hd650

Tak lubiłem HD650, że "w szczycie" były trzy pary jednocześnie na stanie. Jedne jak nówki miały być zachomikowane na rezerwę i zostały mi do teraz. Drugie bardzo stare z początku wypustu z tą pokarbowaną srebrną obwolutą bo byłem ciekawy różnicy. Trzecia para, wizualnie trochę zmęczona do codziennego "ciorania" 🤪

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

Bakuś, zwaliłeś mnie z nóg:D.

Ponoć pierwsze nufki, bo używek 650/600, to miaaałeeeeśśś.....

... nie no; nikt na tym forum (i na świecie) nie miał tyle razy tych senków co Ty.

A to nie jest tak, że każdy kto jest tutaj dłużej, miał jedne z nich chociaż przez chwilę? 😅

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności