Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

5 minut temu, MichalZZZ napisał:

Nienaturalnie. To słowo jest tutaj kluczem. Przynajmniej tak je część  ludzi opisuje i wydaje mi się, że tutaj jest ta największa kontrowersja, ale mogę się mylić. Więcej napiszą ludzie, którzy mieli z nimi doczynienia. Ja słuchałem tylko esek i to też nie u mnie w domu, więc opieram się tylko i wyłącznie na zasłyszanych, bądź przeczytanych opiniach. 

Może tak być. Nie słuchałem ich, czytałem recenzje ,nie znam się i dlatego jestem taki aktywny. 😂

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, lobuz1 napisał:

Nie słuchałem ich, czytałem recenzje ,nie znam się i dlatego jestem taki aktywny. 😂

To tak jak i ja :) Uważam, że nie ma w tym nic złego, że człowiek napisze to co gdzieś przeczytał, bądź usłyszał. Najważniejsze to później takie informacje sobie weryfikować i iść za głosem serca oraz własnego słuchu ;)

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Kuba_622 napisał:

 

HD800 to produkowany na masową skalę kawał plastiku. Flagowcem Sennheisera są HE 1.

 

Ale tak już na poważnie, to HD800 są tak samo "kontrowersyjne", jak K701 czy każde inne słuchawki :)

Właśnie z powodu plastiku nigdy ich nie kupiłem za te pieniądze. Coś w tym jest.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, Spawn napisał:

I znowu na jednych nagraniach to ryje beret i bawi się błędnikiem a na innych wręcz przeciwnie bo przez to ze same tworzą przestrzeń (zamiast polegać wyłącznie na wskazówlach przestrzennych z nagrania) nie nie dogadują się z muzyką która powinna brzmieć z bliska i intymnie.

 

Dokładnie identyczne odczucia miałem gdy słuchałem 800S - były nagrania gdzie zbierałem szczękę z podłogi i nie wyobrażałem sobie, by dało się to zagrać lepiej, a były takie, że wolałem ich słuchać na Fidelio X2HR... Generalnie jakbym miał za dużo kasy, to na pewno trzymałbym je w kolekcji by sobie raz na tydzień posłuchać kilka kawałków i spuścić szczękę na podłogę, no ale tak na co dzień to nie bardzo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, euter napisał:

Ten plastik ma taką ogromną zaletę, że słuchawki znikają z głowy, bo "nic" nie ważą. HD800 są poza tym tak wyprofilowane, że to najwygodniejsze słuchawki do słuchania muzyki na leżąco.

Jasne, plastik jest lżejszy niż egzotyczne drewno. 😀 Oglądam te bazarku i zastanawiam jak to właśnie jest w takich lekko ubitych, niskich, naleśnikowatych padach. Muszę spróbować.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 godziny temu, audionanik napisał:

To nie ja, choć można się doszukać pewnych podobieństw.

Ja uważam, że porównanie hd800 do k701 przypomina porównanie Porsche Taycan do Daci Spring.

Tylko, dla uczciwości, przypomnij internautom, jaką markę wybrałeś dla siebie ? :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, Enlil napisał:

Jeśli dobrze zrozumiałem aluzje, to K701 powinny znaleźć się w posiadaniu i umilać chwilę kolejnemu użytkownikowi.

Kolega nowy ma forum, to może nie wiedzieć, że audiofil manu ze wsi Dacią jeździ, ale krakus @audionaniktyż, ino bardziej , ten, tego, prestiżowym modelem :D 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, manuelvetro napisał:

Kolega nowy ma forum, to może nie wiedzieć, że audiofil manu ze wsi Dacią jeździ, ale krakus @audionaniktyż, ino bardziej , ten, tego, prestiżowym modelem :D 

Panowie, te wasze Dacie to montowane moimi kluczami. Nic się nie odkręcii i nie urwie. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

17 minut temu, Enlil napisał:

eśli dobrze zrozumiałem aluzje, to K701 powinny znaleźć się w posiadaniu i umilać chwilę kolejnemu użytkownikowi.

     przepraszam  za  of topika-    przed  chwila  odblokowałem  bas  porty w  mich  702-kach . podlaczyłem  do  blaszaka  z  nu  evga  audio  i   powiem  szczerze   ze chciałem  je  sprzedac   za  350 zeta ......... teraz   nie   ma  mowy......  JMJ  brzmi cudownie.

zapomniałem dodac ze  od pewnego czasu nie stosuje zadnego eq . ps  znikła suchosc tych słuchawek .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Właśnie z powodu plastiku nigdy ich nie kupiłem za te pieniądze. Coś w tym jest.

Może ten cytat przekona Cię do zakupu :D

"Słuchawki HD 800S - podobnie jak HD 800 - są wytwarzane w Niemczech przy wykorzystaniu najlepszych komponentów i precyzji niemieckich inżynierów. Przetwornik zamknięty jest w obudowie ze stali nierdzewnej, a pozostałe elementy wykonane są z materiałów opracowanych na potrzeby przemysłu lotniczego i charakteryzują się dużą wytrzymałością przy niewielkiej wadze."

Edytowane przez bakus1233
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

55 minut temu, manuelvetro napisał:

Tylko, dla uczciwości, przypomnij internautom, jaką markę wybrałeś dla siebie ? :P 

HD800 oczywiście...i to bezpośrednio po k701 właśnie.

Jeśli zaś chodzi o auta to Taycan jest zbyt kontrowersyjny. Przy swojej mocy jest mało ekologiczny (i to delikatnie mówiąc), a my tu wszyscy bardzo się troszczymy o emisję gazów cieplarnianych. 

 

 

@bakus1233 zabrakło tam spiżowej kwestii: "do produkcji zastosowano starannie wyselekcjonowane materiały i komponenty".

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, euter napisał:

Ten plastik ma taką ogromną zaletę, że słuchawki znikają z głowy, bo "nic" nie ważą. HD800 są poza tym tak wyprofilowane, że to najwygodniejsze słuchawki do słuchania muzyki na leżąco.

Oj, zdecydowanie czuć ich wagę, tylko ten ciężar równomiernie się rozkłada na głowie. 

 

Pod względem stabilności i wygody podczas odsłuchu na leżaka, stawiam zdecydowanie wyżej X1/X2 i HD6xx, 800'ki spadały mi z głowy, nie mówiąc już o ich wielkich muszlach, które opierają się o poduszkę i wypychają słuchawki do przodu. 😉

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, Spawn napisał:

I znowu na jednych nagraniach to ryje beret i zakłóca pracę błędnika a na innych wręcz przeciwnie bo przez to ze same tworzą przestrzeń (zamiast polegać wyłącznie na wskazówlach przestrzennych z nagrania) nie dogadują się z muzyką która powinna brzmieć z bliska i intymnie.

Ja tego nigdy nie rozumiałem, jak można się czepiać w słuchawkach, że scena jest nienaturalnie duża. Przecież nawet ta w HD800, nie ma startu do odsłuchu z kolumn, a to jest punkt odniesienia i jednocześnie element, nie do przeskoczenia w słuchawkach. :)

2 minuty temu, manuelvetro napisał:

I do tego, prawdziwy audiofil słucha na leżakach, a wiejski w wyrku.

To ja jestem wiejskim audiofilem w miejskim wyrku. 😁

  • Like 1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

8 minut temu, neonlight napisał:

Ja tego nigdy nie rozumiałem, jak można się czepiać w słuchawkach, że scena jest nienaturalnie duża.

Osobiście nie miałbym nic przeciwko, gdyby HD800 mogły prezentować 10x razy większą scenę niż mają.

Wówczas nie poszedłbym może z takim entuzjazmem w stronę kolumn.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

35 minut temu, neonlight napisał:

Ja tego nigdy nie rozumiałem, jak można się czepiać w słuchawkach, że scena jest nienaturalnie duża. Przecież nawet ta w HD800, nie ma startu do odsłuchu z kolumn, a to jest punkt odniesienia i jednocześnie element, nie do przeskoczenia w słuchawkach. :)

 

To ja jestem wiejskim audiofilem w miejskim wyrku. 😁

 

To nie chodzi o wielkość tylko specyfikę którą zawsze HD800 narzucają. W nagraniach są zawarte wskazówki przestrzene typu akustyka pomieszczenia jak odbijające się echo od końca sali, wysokość rozchodzenia sie dźwięku w kościele, chrumkanie publiczności, oklaski itd itp. Zwykłe sluchawki (w małej skali) tak samo jak i kolumny (w pełnej skali ale ściśle uzależnionej od warunków pomieszczenia odsłuchowego) dzięki stereofonii potrafią "odtworzyć" specyfikę zawartą w nagraniu dlatego jedno nagranie potrafi grać w "głowie", drugie ma jakąś przestrzeń a trzecie ma jej połacie natomiast HD800 same tworzą swoją przestrzeń. Zawsze w ten sam sposób co w pewnych nagraniach jest absolutnie niesamowite, w innych spoko a w jeszcze innych jakby coś było nie tak. HD800 nie potrafią zagrać z bliska i intymnie nawet jeśli nagranie tego wymaga.

Edytowane przez Spawn
  • Like 7
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności