Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

8 godzin temu, RIH napisał:

IMHO obecnie średnia półka DAP’ów to żart - X5 3rd gen, DX160, M3X itp. a te lepsze - funkcjonalnie i jakościowo nie są warte takiej kasy.
Także ten... emoji6.png

 

Jestem identycznego zdania. Te urządzenia ledwo działają jeśli chodzi o komfort użytkowania - interfejs się wlecze, zacina, dramat. Taki DX160 byłby dla mnie super sprzętem gdyby tylko wsadzić tam lepsze bebechy. Ale oni przycięli nawet na Wi-Fi które powyżej 2-metrów od routera praktycznie nie działa 🤷‍♀️

 

To co siedzi w iBasso DX160 i DX240 (chodzi mi o samego Snapa 660 + odpowiedną ilość RAM) powinno siedzieć w znacznie tańszych DAP-ach. A tymczasem producenci tego typu urządzeń wciskają nam procesor, który napędzał smartphony z nisko-średniej półki w 2017 roku, do topowych DAP-ów za grube pieniądze i wypisują bzdety o ultra-mocnej platformie. A w audio-reckach i na forach same zachwyty, jak to super płynnie śmiga w moim DAP-ie za 5 koła. No jajca, bo nawet taki DX300 wcale tak szybko nie działa w porównaniu do współczesnych smartphonów. I to mam na myśli - ponownie - aktualną nisko-średnią półkę, bo do flagowców to w ogóle nie ma co porównywać.

 

Wiadomo, że można snuć teorie, że takie sprzęty nie sprzedają się tak dobrze jak smartphony, że byłyby dużo droższe gdyby wsadzili tam coś lepszego, no ale to też błędne koło. Bo wydając 4-5-6 tysięcy na DAP-a powinien on gwarantować świetną płynność działania, a nie płynność na poziomie telefonu za 650 zł z 2017 roku.

Edytowane przez Dirian
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, manuelvetro napisał:

@MichalZZZoby Ci grały tak, jak wyglądają na Twoich zdjęciach :) 

 

Bardzo dziękuję, zdjęcia gdyby nie moje kochane urwisy, które mi cały czas przeszkadzały, to byłyby lepsze. Znajdę więcej spokoju i trochę samotności za dnia, to zrobię lepsze :)

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 minut temu, MichalZZZ napisał:

 

Bardzo dziękuję, zdjęcia gdyby nie moje kochane urwisy, które mi cały przeszkadzały, to byłyby lepsze. Znajdę więcej spokoju i trochę samotności za dnia, to zrobię lepsze :)

Jeszcze lepsze, niż te? No to szacun, a zakupu słuchawek pogratulowałem już na sąsiednim forum ;)

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, majkel napisał:

To takie też już robią audiofilskie? Skąd masz?

Tutaj kupiłem:

https://pl.aliexpress.com/item/1005001591129198.html?gatewayAdapt=glo2pol&spm=a2g0o.9042311.0.0.51f45c0fzlBu5w

 

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Musze przyznać, że z Marcinem @kuropem chętnie bym się spotkał prywatnie, bo mam wrażenie, że jest to fantastyczna osoba :) A co do jego roli, to powiem tyle - właściwa postać, na właściwym stanowisku. Życzyłbym sobie więcej takich ludzi z takim podejściem do klienta. Na bank jeszcze sporo współpracy przed nami.

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, MichalZZZ napisał:

Musze przyznać, że z Marcinem @kuropem chętnie bym się spotkał prywatnie, bo mam wrażenie, że jest to fantastyczna osoba :) A co do jego roli, to powiem tyle - właściwa postać, na właściwym stanowisku. Życzyłbym sobie więcej takich ludzi z takim podejściem do klienta. Na bank jeszcze sporo współpracy przed nami.

Ja się do @kuropa w ogóle już nie odzywam. Ile razu się odezwałem, zawsze coś kupiłem :D 

  • Like 2
  • Haha 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, MichalZZZ napisał:

A co do jego roli, to powiem tyle - właściwa postać, na właściwym stanowisku. Życzyłbym sobie więcej takich ludzi z takim podejściem do klienta. Na bank jeszcze sporo współpracy przed nami.

MIP (do spółki z urzędem skarbowym) powinien mu jakąś rentę olimpijską zapewnić. Od niego w 2012 kupiłem swój pierwszy "poważny" sprzęt, założyłem konto na forum, dzięki czemu poszerzałem swoje horyzonty muzyczne, poznawałem ludzi, wydawałem oszczędności :D

  • Like 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

49 minut temu, Najner napisał:

jego ofiarą

Też jestem z tych „naciągniętych” przez Marcina.. zreszta nie raz pisałem, że boje się do niego wstępować, bo zawsze te miłe słowa.. żebym tylko pożyczył, posłuchał… kurcze a potem dziura w portfelu.

  • Like 5
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

13 godzin temu, kurop napisał:

@MichalZZZ @Corvin74 @Najner @manuelvetro

Musimy w końcu się umówić na tą odkładaną wódeczkę czy piwko. Ale by było świetnie gdyby zrobić takie spotkanie ogólnoforumowe.

Najlepiej z banem na okołosłuchawkowe tematy 😅

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Miał być już koniec wzmacniaczy słuchawkowych ale będąc w piątek w Poznaniu przy okazji zajechałem odsłuchać Emotiva BasX A100. Wziąłem ze sobą HE-6se V2 i małego daczka na ES9038Q2M. Z góry byłem nastawiony na niekupowanie tylko chwilę odsłuchać dla zaspokojenia swojej ciekawości, która od dłuższego czasu rosła wokół tego wzmaka. Jak widać po poniższym zdjęciu niestety poległem ... Zaczęło się od miłej obsługi i odseparowanego, zamkniętego odsłuchowego pokoju dodatkowo z pytaniami herbatka czy kawka. Po długim odsłuchu decyzja mogła być już tylko jedna. Na domiar złego gwoździem do trumny był udzielony solidny rabat. I jak tu nie być zadowolonym z zakupu. 
 
A1001.thumb.jpg.f462bbd1bb2a5be3b5a720fcc3aff548.jpg
Z jakimi głośnikami będziesz go parował?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Teraz, RIH napisał:

Z jakimi głośnikami będziesz go parował?

Emotiva idzie do pokoju telewizyjnego "pod fotel odsłuchowy" ze słuchawkami i ew. filmy/TV ale tutaj głośniki jeszcze nie są sprecyzowane. Będę dobierał metodą prób i błędów. Na razie podłączyłem tylko Sony SS-LA500ED ale one grają za gęsto, mają za dużo basu i nadają się tylko do cyfrowych i suchych wzmacniaczy, a Emotiva jest ich przeciwieństwem. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Emotiva idzie do pokoju telewizyjnego "pod fotel odsłuchowy" ze słuchawkami i ew. filmy/TV ale tutaj głośniki jeszcze nie są sprecyzowane. Będę dobierał metodą prób i błędów. Na razie podłączyłem tylko Sony SS-LA500ED ale one grają za gęsto, mają za dużo basu i nadają się tylko do cyfrowych i suchych wzmacniaczy, a Emotiva jest ich przeciwieństwem. 
Słuchałeś może przed zakupem Yamahy A-S201? Ciekaw jestem jak wypada ta Emotiva w porównaniu?
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, RIH napisał:

Słuchałeś może przed zakupem Yamahy A-S201? Ciekaw jestem jak wypada ta Emotiva w porównaniu?

Byłem w jej posiadaniu dosłownie kilka dni ale to było ze 4 lata temu i krótko mówiąc nie urywało. W porównaniu z amplitunerem Sony STR-940DB QS z lat '90 to nie miało żadnych szans (gdzie cena używki chyba porównywalna). Głośniki jakie wtedy miałem to Paradigm Monitor 9v7. 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wreszcie mam mojego ulubionego gitarzystę na CD (do tej pory tylko pliki i Spotify):

 

Ralph Towner - Batik (ECM, 1978)

 

W doborowym towarzystwie: Eddie Gomez na basie oraz... mój ulubiony perkusista JackDeJohnette. Do pełni szczęścia brakuje mojego ulubionego basisty: Eberharda Webera, ale Gomez też daje radę ;)

 

Batik.jpg

Edytowane przez Bednaar
  • Like 7
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności