Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ja nie mogę. Miłem trochę wzmacniaczy w domu, ale żaden przy włączaniu nie wywalał bezpieczników. A mam B10 ze względu na starą aluminiową instalację.

W ogóle nie rozumiem tych rozkmin czy B czy C. A może gwóźdź? Chcecie się zabić to spoko.

 

O w mordę:

"Bezpiecznik instalacyjny Hifi-Tuning Supreme 3

Hifi Tuning Supreme³-Copper oferuje fantastyczną prezentację środka pasma i niezwykle pokazuje wokal. Dolne partie są odrobinę cieplejsze i bardziej soczyste, podczas gdy zakres wysokich częstotliwości wydaje się bardziej aksamitny w porównaniu z srebrno-złotym Supreme³."

Edytowane przez Rafacio
  • Like 1
  • Haha 4
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach



O w mordę:
"Bezpiecznik instalacyjny Hifi-Tuning Supreme 3

Hifi Tuning Supreme³-Copper oferuje fantastyczną prezentację środka pasma i niezwykle pokazuje wokal. Dolne partie są odrobinę cieplejsze i bardziej soczyste, podczas gdy zakres wysokich częstotliwości wydaje się bardziej aksamitny w porównaniu z srebrno-złotym Supreme³."


Pomyśleć, że są tacy, którzy wierzą w takie slogany i jeszcze się kłócą, że faktycznie słyszą różnicę

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach






Pomyśleć, że są tacy, którzy wierzą w takie slogany i jeszcze się kłócą, że faktycznie słyszą różnicę

Wysłane z mojego SM-G780G przy użyciu Tapatalka

Pomyśleć, że większość osób związanych z audio nie robiła nigdy porządnego "ślepego" testu, by sprawdzić co właściwie robi im znaczącą różnicę i dość otwarcie pomija aspekt wpływu psychicznego nastawienia na odbieraną "zmianę" w brzmieniu.
Także "wiara" w magię jest w nas silna - i za to sporo płacimy


  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

31 minut temu, RIH napisał:

Pomyśleć, że większość osób związanych z audio nie robiła nigdy porządnego "ślepego" testu, by sprawdzić co właściwie robi im znaczącą różnicę i dość otwarcie pomija aspekt wpływu psychicznego nastawienia na odbieraną "zmianę" w brzmieniu.
Także "wiara" w magię jest w nas silna - i za to sporo płacimy emoji6.png

 

A to coś złego, że się płaci za coś, co sprawia nam przyjemność i należy ją racjonalizować? W końcu ciepłą wodę i piaszczystą plażę znajdziemy nad lokalnym jeziorem, a jednak ludzie latają choćby na Kubę by leżakować ;) 

Edytowane przez Inszy
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A o coś złego, że się płaci za coś, co sprawia nam przyjemność i należy ją racjonalizować? W końcu ciepłą wodę i piaszczystą plażę znajdziemy nad lokalnym jeziorem, a jednak ludzie latają choćby na Kubę by leżakować  
Nie ma nic złego.
Ja otwarcie mówię, że płacę "opłatę od tego co mi się wydaje" - mimo, iż wiem, że nie ma racjonalnego uzasadnienia dla takich kosztów.
I jak rozmawiam, z kimkolwiek z poza audio fanów to mówię wprost, że większość tych rzeczy nie jest tyle warta - niezależnie od marketingu sprzedawców i nie powinna tyle kosztować ale czasem chce i kupuje.
Podobnie jest w innych hobby - są koledzy (i być może koleżanki) z forum zegarkowego i nożowego (pozdrawiam!), którzy też wiedza jak to jest w innych branżach "take my money"
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 godziny temu, Rafacio napisał:

O w mordę:

"Bezpiecznik instalacyjny Hifi-Tuning Supreme 3

Hifi Tuning Supreme³-Copper oferuje fantastyczną prezentację środka pasma i niezwykle pokazuje wokal. Dolne partie są odrobinę cieplejsze i bardziej soczyste, podczas gdy zakres wysokich częstotliwości wydaje się bardziej aksamitny w porównaniu z srebrno-złotym Supreme³."

O, to tego bezpiecznika nie wziąłbym, bo jeszcze by mi niezwykle pokazał wokal np. na Kind Of Blue Davisa ;) 

9 minut temu, RIH napisał:

Podobnie jest w innych hobby - są koledzy (i być może koleżanki) z forum zegarkowego i nożowego (pozdrawiam!), którzy też wiedza jak to jest w innych branżach "take my money" emoji6.png

Podobnie jest w moim przypadku - nałogowego zbieracza płyt CD. Nieraz dałem się naciągnąć na jakieś De Luxe Edition, np. "Ballads" Coltrane'a na 2CD, pierwsza płyta to po prostu regularne "Ballads", a druga to dodatki - po kilka podejść (alternative takes) tego samego utworu - mam to już kilka lat, a drugiego CD słuchałem tylko raz. Może ma to jakąś wartość dla historyków jazzu, może też jakaś wartość edukacyjna dla uczących się grać jazz, ale do zwykłego słuchania to się nie nadaje.

Choć z drugiej strony jest też nowa wersja "Odyssey" Terje Rypdala na 3 CD. Dwa pierwsze to pełny album "Odyssey" (oryginalnie był na 2LP, pierwsze wydanie na 1CD było okrojone z jednego, ponad 20-minutowego utworu). Trzecia płyta to jazzrockowa symfonia Unfinished Highballs, która... muzycznie jest ciekawsza, niż "Odyssey" (uznawana dotychczas za najlepsze dzieło Rypdala).

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Bednaar napisał:

O, to tego bezpiecznika nie wziąłbym, bo jeszcze by mi niezwykle pokazał wokal np. na Kind Of Blue Davisa ;) 

Istnieje takie zagrożenie. Mocno audiofylske, dostatecznie drogie komponenty potrafią spowodować np. słyszenie chóru trąbek zamiast jednego saksofonu:D.

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, RIH napisał:

I nożowego (pozdrawiam!), którzy też wiedza jak to jest w innych branżach "take my money" emoji6.png

Ja też pozdrawiam. Właśnie dzisiaj AS Skiper wysyła do mnie zrobioną przez niego super agresywną, cienką jak żyletka głownię ze stali US2000 do Benchmade 551, która to w oryginale łupie jak siekiera. ;)  

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 minut temu, audionanik napisał:

Istnieje takie zagrożenie. Mocno audiofylske, dostatecznie drogie komponenty potrafią spowodować np. słyszenie chóru trąbek zamiast jednego saksofonu:D.

Albo izolowanie audiofila od kasy, jak ten przelacznik

https://www.tomshardware.com/news/ethernet-switch-for-audiophiles

  • Like 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

16 godzin temu, lobuz1 napisał:

Znalazłem taki miękki start do toroidów za 37zł.

Ciekawe czy tego typu rozwiązania nie powodują jakiś problemów skoro ich nie stosują.


https://serwis.avt.pl/manuals/AVT2815.pdf

 

@majkeljak myślisz?

 

Powodują problemy inżynierów z księgowym.

  • Like 1
  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

48 minut temu, majkel napisał:

Powodują problemy inżynierów z księgowym.

Tylko to się nie kalkuluje. Taka płytka nawet za kilkanaście dolarów może rozwiązać problem a ja kupiłbym sprzęt za 3000$. Więcej takich klientów zrezygnowało- bo nie chcą ciagnąć oddzielnej instalacji czy kombinować z bezpiecznikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, marekhall napisał:

Nie wiem czy ta plytka rozwiaze problem, bo sluzy ona ograniczeniu pradu podczas zalaczania trafo. O ile wiem ten wzmacniacz akurat ma zasilacz impulsowy

Z tym właśnie jest podobno problem w tym wzmacniaczu z trafo. Rotel RA-1592 mkii ma zasilacz impulsowy? Nie wiedziałem :) 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O, zapomniałem,że zdjęcia się zamieszcza więc żeby formalności stało się zadość ...

Co za ulga, bez poczucia straty mogę zrezygnować z kabelków przy mobilnym słuchaniu :-)

1_Noble_Falcon_Pro.jpg

  • Like 6
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

5 minut temu, Beh0lder napisał:

Kto to widział taki hype rok po premierze :D

Pół roku ... Natomiast ja nie widzę zupełnie związku.

Czy coś ma rok, pięć czy sto lat - skoro odkrywam to dla siebie to im później to zrobię, tym mniej za to zapłacę 😉

 

Gwoli scisłości ... Ilu Forumowiczów przesłuchało te Noble przez owe pół roku. Ja znam czterech 😜

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, paratykus napisał:

Pół roku ... Natomiast ja nie widzę zupełnie związku.

Czy coś ma rok, pięć czy sto lat - skoro odkrywam to dla siebie to im później to zrobię, tym mniej za to zapłacę 😉

 

Gwoli scisłości ... Ilu Forumowiczów przesłuchało te Noble przez owe pół roku. Ja znam czterech 😜

Ja swoją sztukę z polskiej dystrybucji posiadałem już w lutym 2021 więc 11 miesięcy po, gwoli ścisłości :P Ja dopiero pod koniec zeszłego roku zapoznałem się z BL03 więc coś o tym wiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

7 minut temu, Beh0lder napisał:

Ja swoją sztukę z polskiej dystrybucji posiadałem już w lutym 2021 więc 11 miesięcy po, gwoli ścisłości :P Ja dopiero pod koniec zeszłego roku zapoznałem się z BL03 więc coś o tym wiem.

OK, pax vobiscum ...

Zaś z Twoje wpisu wynika : ... ???

 

edit: a, już rozumiem, takie opóźnione "objawienia" są wg. Kolegi całkiem zrozumiałe :-)

Edytowane przez paratykus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

33 minuty temu, waski napisał:

No to mnie Panie zaskoczyłeś z tymi Meziakami. Od kiedy tylko pamiętam to głośniej wzdychałeś do Heków. 🙃

No wiem.. i cały czas o nich marzę, ale mogę mieć Meze i Arya… a tak tylko HE1000se… ale kto wie.. może jeszcze się pojawią, ale wtedy Arya będą musiały opuścić gniazdo.

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności