Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

1 godzinę temu, cpu1 napisał:

W końcu są : HiFiMan HE-6se V2 Adorama Edition. Kupione jako używane ale bez śladów jak nowe. Kolor plastików to ciemny granat i o wiele ciemniejszy niż na zdjęciu. Jednak czuć że w dotyku trochę tandetny.

 

Dla ciekawostki policzyłem że aby trafić na moją głowę, przebyły w linii prostej min. 17 tyś km :) 

 

Nacisk muszli po bokach czaszki słaby więc spokojnie będzie można kombinować z dowolnie grubymi padami. Obicie pałąka miękkie i na dzień dobry o wiele lepszy komfort porównując do starej wersji z Audeze. Choć na dłuższe odsłuchy to się okaże. Nie sprawiają wrażenia ciężkich. Ogólnie wykonanie to tak na poziomie słuchawek 500-1000 zł. 

 

he6se.JPG

Pady polecam ZMF Ori ze skóry, na Sundarach sprawdzają się świetnie - dużo wygodniejsze niż stock.

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

20 minut temu, GhalMaraz napisał:

Pady polecam ZMF Ori ze skóry, na Sundarach sprawdzają się świetnie - dużo wygodniejsze niż stock.

Wierzę na słowo bo właśnie założyłem staruśkie Dekoni Elite Sheepskin i jest lepiej. Jedynie widzę mały problem w ZMF Ori że otwór nie jest na tyle duży by zapewnić pełny dostęp do przetwornika. Wpierw założyłem mega grubaśne jak w M1570 ale odchudziło przekaz i szybko wróciłem do Dekoni.  Finalnie w planach skośne zamienniki ze skóry naturalnej pod Fostex TH-909 👍

Edytowane przez cpu1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oddałem właśnie tego Rotela RA-1592 mkii do sklepu i uciąłem sobie pogawętkę na temat korków 😂.

To standard w tej najmocniejszej intigrze i końcówkach mocy- klienci z tym żyją, albo wymieniają bezpieczniki na typu C.

Pan ze sklepu ma ten model, podciągnął oddzielną instalację pod ten wzmacniacz, ma bezpiecznik B16 i raz na kilkanaście razy wywala. Nie ma tam podpiętych innych krytycznych urządzeń jak w moim przypadku, co jakiś czas sobie pstryknie i po problemie. Ja pruć ścian nie będę i przerabiał instalacji. Podobno taka sytuacja ma miejsce głównie w Polsce i np. takich Niemczech jest jakiś lepszy prąd bo nie wybija :).

Czekaja na dostawę modelu RA-1572mkii- słabszego braciszka o mocy 120W/8 Ohm, pobór max. 400W. Ten podobno nie ma tego problemu.

Zamówiłem, ale wrzucę fotkę jak się sprawdzi pod względem brzmienia no i nie wybije korków 😂 bo znów posądzicie mnie o kradzież lajków.

Edytowane przez lobuz1
  • Like 2
  • Thanks 1
  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, lobuz1 napisał:

Czekaja na dostawę modelu RA-1572mkii- słabszego braciszka o mocy 120W/8 Ohm, pobór max. 400W. Ten podobno nie ma tego problemu.

Trzymam kciuki. Z tego co widzę, 1592 ma pobór mocy 500 W. Z kolei mój 840BX2 trochę mniej, niż podawałem: 310 W.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 minut temu, marekhall napisał:

Cos czuje, ze to moze byc hit - wplyw charakterystki wyzwalania wylacznika na brzmienie - co daje szersza scene - b czy c? :)

To, że nie wywala.Rozmawiamy o tym od 2 dni.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

19 minut temu, marekhall napisał:

Cos czuje, ze to moze byc hit - wplyw charakterystki wyzwalania wylacznika na brzmienie - co daje szersza scene - b czy c? :)

Ja już gościłem u audiofila, który miał audiofylske bezpieczniki w instalacji domowej:D; ale topikowe, kurczę…

  • Haha 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 minut temu, audionanik napisał:

Ja już gościłem u audiofila, który miał audiofylske bezpieczniki w instalacji domowej:D; ale topikowe, kurczę…

Audiofilskie korki z drucikiem ze srebra. :) 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Spawn napisał:

 

Ja bym zaryzykował i pruł bo może się okazać że "stary" sprzęt zagra o tyle lepiej że nowy niepotrzebny :D

Mam Tomanka. 🤣

 

Z tym pruciem to dobry pomysł, ale mi się nie chce. Może kiedyś jak będę robił remont.
 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywna przygoda z listwą  ifi power station. Zdecydowałem się na dwa dodatkowe ac ipurifiery by w owej listwie odseparować jeszcze transport (komputer) od DACa i oba urządzenia cyfrowe jeszcze od urządzeń analogowych :)

 

 

A85564BD-12E1-4D18-B126-EBA2C83349BE.jpeg

Edytowane przez fallow
  • Like 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 godziny temu, fallow napisał:

Zachęcony pozytywna przygoda z listwą  ifi power station. Zdecydowałem się na dwa dodatkowe ac ipurifiery by w owej listwie odseparować jeszcze transport (komputer) od DACa i oba urządzenia cyfrowe jeszcze od urządzeń analogowych :)

 

 

A85564BD-12E1-4D18-B126-EBA2C83349BE.jpeg

 

ACiPurifier_P1_1.jpg

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zachęcony pozytywna przygoda z listwą  ifi power station. Zdecydowałem się na dwa dodatkowe ac ipurifiery by w owej listwie odseparować jeszcze transport (komputer) od DACa i oba urządzenia cyfrowe jeszcze od urządzeń analogowych
 
 
A85564BD-12E1-4D18-B126-EBA2C83349BE.thumb.jpeg.d2e6d1d31f5f2134f0b07cd6bd992444.jpeg
Część tej funkcjonalności za grosze.
Nie wciskać RCD test bez czytania instrukcji f7707ab1e19734399711b43ca0708b4c.jpg
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, MichalZZZ napisał:

Weź to teraz wszystko wygrzewaj, jak dojadą w tym samym terminie :D

Zaangażuj całą rodzinę a jak zabraknie słuchaczy to ew. zaufany sąsiad ;) Do takich kosmosów to ja bym się chętnie pisał na ochotnika :D

  • Haha 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mogę bezinteresowanie pomóc w wygrzewaniu. :) 
Nie lenię się ze słuchaniem,  ale wyjechałem na święta i wróciłem w piątek.

 

3CC75A6D-F809-4F5B-8666-35C6431449B2.jpeg

Edytowane przez lobuz1
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

30 minut temu, MichalZZZ napisał:

Take dwie paczuszki dziś wyruszyły do mnie z MP3 Store :) Top Hifi też mi już wysłał LCD5 :) Czekam tylko jeszcze na info. z Audeos, bo otwarte Verite też miały być dzisiaj już na miejscu i gotowe do wysyłki... 

 

Weź to teraz wszystko wygrzewaj, jak dojadą w tym samym terminie :D

 

Będzie zabawa.

 

 

 

 

 

4c847e9b58f5acffa4bebd36033ef949.jpg

17f602b389e17a5feb2b67cd4cbe46a2.jpg

 

Czekam z niecierpliwością na wrażenia - szczególnie z odsłuchów Abyss, chociaż LCD-5 też jestem bardzo ciekaw.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W ciemno biorę, że LCD5 mi przypadną do gustu, natomiast Abyss to loteria. Chociaż z basu powinienem być bardzo zadowolony ;) Jak mi nie podejdą, to sprzedam i nic nie stracę, bo sporo ost. podrożały, a mi się udało zamówić jeszcze przed podwyżką. Zobaczymy. Sam jestem bardzo ciekaw. Do muzyki elektronicznej, której też dużo słucham powinny być super.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, MichalZZZ napisał:

W ciemno biorę, że LCD5 mi przypadną do gustu, natomiast Abyss to loteria. Chociaż z basu powinienem być bardzo zadowolony ;) Jak mi nie podejdą, to sprzedam i nic nie stracę, bo sporo ost. podrożały, a mi się udało zamówić jeszcze przed podwyżką. Zobaczymy. Sam jestem bardzo ciekaw. Do muzyki elektronicznej, której też dużo słucham powinny być super.

 

Rzeczywiście, LCD5 wydają się być - przynajmniej dla wielu osób - słuchawkami niemalże idealnymi, ale Abyss to wielki znak zapytania. Najbardziej intryguje mnie owe unikalne ustawienie padów dla uzyskania efektu potężnego basu...

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@audionanik 

 

Spokojnie, Abyss na Head Fi schodzą jak swieże buleczki z komisu :) Poza tym, przy takich kolejkach w jakich sie ustawiają ludzie po nowe egzemplarze (sam bylem w kolejce) nie powinno być problemu ze sprzedażą. Zresztą, mogą leżeć, na czasie mi nie zalezy w razie jakby mi nie podpasowały.

Edytowane przez MichalZZZ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności