Skocz do zawartości
WIOSENNA PROMOCJA AUDIO 11.03-04.04.2024 Zapraszamy ×

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

6 minut temu, Wisting napisał:

@lobuz1 Zastanawiające jest to, że nadal są w użyciu wyświetlacze rodem z lat 90-tych. To w moim decku Technicsa miałem taki sam :) 30 lat postępu, a ekranik malutki.

Mi odpowiada- prosty, czytelny i wszystkie potrzebne informacje się na nim znajdują. Ja tam nie będę oglądał gołych bab. Może właśnie taki powinien być- w tych typowo audiofilskich nie może być nawet wyświetlacza- jak najprościej. 😀

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziewczynka z gołą... Jaką gołą? Gołąbiami :) Prawda, ale mogli by dać choćby jakiś bardziej szczegółowy ten ekran. Tu na poparcie mój SLP-277 z 1990 roku.

Technics SL-P277 A 3.jpg

Edytowane przez Wisting
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziurki w Rotelach są spoko 👍

 

U siebie w gabinecie mam RA-10 i z jego dziurki czasami korzystam. Jest moc :) 

 

Generalnie IMHO Rotel to solidna marka. Zawsze kiedy miałem, byłem bardzo zadowolony :) 

 

Ostatni zestaw: 

R2.jpg.13ec4c77acca73cf213ce348a4bc112e.jpg

 

 

Edytowane przez marek_m
  • Like 3
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

12 minut temu, Rafacio napisał:

To źle czy dobrze?

Właśnie nie wiem czy to powód do niepokoju. W Tophifi jeden Pan ma ten model i mówi, że raz na jakiś czas tak się dzieje u niego przy załączaniu. W sieci też sporo na ten temat. Nigdy nie miałem takiej sytuacji ze sprzętem o mniejszej mocy a to mały problem bo jak się tak stało to mój NAS się zresetował.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie jest silnik, że ma ogromny prąd rozruchowy więc coś jest nie tak. Albo ze sprzętem, albo z instalacją. Ja osobiście poszedłem w klasę D i raczej nie wyobrażam sobie powrotu do tradycyjnych wzmacniaczy A, B, AB.

Edytowane przez Rafacio
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie znam się na tym- coś z rozładowywaniem kondów, toroidami i ponoć jak nieużywany przez jakiś czas to może wzmacniacz podczas uruchomienia wywalić bezpiecznik w instalacji bo pobiera przez chwilę większy prąd.
Wyłączałem go dzisiaj kilka razy, odłączałem zasilanie i tak się nie działo.

Wywaliło bezpiecznik jak pierwszy raz go uruchomiłem oraz drugi raz jak przywracałem do ustawień fabrycznych i resetował się wzmacniacz. Trochę mnie to niepokoi- zobaczymy rano po nocy.

 

https://www.audiostereo.pl/topic/59075-wywalanie-korkow-przy-odpalaniu-wzamcniacza/

 

Tutaj Rotel:

https://forum.audio.com.pl/topic/49854-włączanie-wyłączanie-wywalanie-korka/

 

 

 

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Brzmi genialnie i ciekawe czy wywalanie bezpiecznika podczas załączania raz na jakiś czas to standard w Rotelach czy innych wzmacniaczach tej konstrukcji to standard. Mam do poniedziałku czas na rozmyślania- mogę go zwrócić choć nie chcę. Muszę dokupić ups do serwera NAS i routera  i to rozwiązałoby problem jeśli działoby się sporadycznie.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To wszystko kwestia jaką się ma instację w domu i jej zabezpieczenie. U mnie końcówka Krella wyrzucała, co któreś tam włączenie korek. Zmieniłem bezpiecznik na "zwłoczny" (o takiej samej wartości) i po problemie.

Takie tąpniecie, pik jest tylko w chwili uruchamiania.

Zresztą nie jestem elektrykiem. Niech chłopaki z odpowiednią wiedzą się wypowiedzą. Z tego, co wiem ja to nic strasznego.

Edytowane przez waski
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

6 godzin temu, lobuz1 napisał:

Zależy z czym, gdzie i komu. 

Zaiste, ostatnio słuchałem Focal Aria 926, w porównaniu do Fyne Audio 501 bas w Focalach był jak walenie deską o stół.

Góra kłująca, a inni się tymi Ariami zachwycają.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, blackromek napisał:

W sprzęcie z seryjnej produkcji nie mają prawa dziać się takie rzeczy miałem rotela mam mam bestię 300 w na kanał i nic korków nie wywala , nie możesz po prostu innej sztuki wżąć jeśli to nówka

Nie wiem czy to wina tej sztuki. Według Tophifi to normalna sytuacja- jak wziąłem go to mi powiedzieli, ze moze wywalić korki. Zdizwiłem się. Ich sprzedawca ma ten model i mówił, że to się czasami u niego zdarza.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

18 minut temu, lobuz1 napisał:

Brzmi genialnie i ciekawe czy wywalanie bezpiecznika podczas załączania raz na jakiś czas to standard w Rotelach czy innych wzmacniaczach tej konstrukcji to standard. 

u  mnie na Rotelu A14 nic takiego z bezpiecznikami się nie dzieje i gra również zacnie.

Edytowane przez dj1978
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

4 minuty temu, waski napisał:

To wszystko kwestia jaką się ma instację w domu i jej zabezpieczenie. U mnie końcówka Krella wyrzucała, co któreś tam włączenie korek. Zmieniłem bezpiecznik na "zwłoczny" (o takiej samej wartości) i po problemie.

Takie tąpniecie, pik jest tylko w chwili uruchamiania.

Zresztą nie jestem elektrykiem. Niech chłopaki z odpowiednią wiedzą się wypowiedzą. Z tego, co wiem ja to nic strasznego.

Też właśnie czytałem o tych bezpiecznikach zwłocznych. Jak to normalka i będzie raz na jakiś czas to może zostawię go sobie. Sam nie wiem. Mam czas na przemyślenia do poniedziałku..

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

32 minuty temu, blackromek napisał:

Napisz kilka słów jak gra

Dużym dźwiękiem, z dociążeniem, ale raczej naturalnie (z moimi kolumnami i porównując z poprzednim wzmacniaczem, gdzie był miś i buła). Nie ma misia, nie ma ostrości- dobre zbalansowane brzmienie. Dac daje radę, ale M400 po xlr bardziej mi odpowiada- jeszcze więcej detalu, powietrza. Z otl i toppinga d30pro jest magia…

Nie mam doświadczenia ze sprzętem tej klasy- słuchałem na Onkyo i Techniksach i brakowało mi tych emocji co podczas słuchania na słuchawkach. Teraz na stereo też to czuję ;).

27 minut temu, majkel napisał:

Transformatory toroidalne mają znacznie większy prąd rozruchowy niż ich odpowiedniki na lamelkach EI czy innych. W rozdzielnicy trzeba zmienić eSa na typ C zamiast B z tym samym amperażem albo wsadzić oczko większy amperaż. Lepsze to pierwsze rozwiązanie.

Liczyłem na Twoją opinię, dzięki. Czyli ten typ tak ma. 


edit; Takie mam bezpieczniki. Wychodzi na to, że 16A.Jaki wybrać zamiennik typu c?

 

Takie coś będzie dobre? Jak to się demontuje/instaluje?

https://www.leroymerlin.pl/elektrycznosc/instalacje-elektryczne/aparatura-modulowa/wylacznik-nadpradowy-k60n-c16-1-16-a-schneider-electric,p216718,l1068.html

 

7D8DE8CD-97DF-4E36-B002-94CACCCEEA23.jpeg

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 godzin temu, manuelvetro napisał:

K240mk2 z kablem mogami od kulozeby

Bo…

Nigdy nie miałem?

Bo... to bardzo dobre słuchawki są, obecnie - moim zdaniem - najbardziej opłacalne z pełnowymiarowych: wysoka jakość dźwięku i wykonania za poniżej 300 zł. Plus wszechobecne części zamienne. Pozdrowienia od zamkniętego brata-bliźniaka z kablem AC2 od Audiofanatyka ;) 

2 godziny temu, lobuz1 napisał:

Brzmi genialnie i ciekawe czy wywalanie bezpiecznika podczas załączania raz na jakiś czas to standard w Rotelach czy innych wzmacniaczach tej konstrukcji to standard.

Gratuluję Rotela. Faktycznie wzmacniacze tej marki to elektrownie, ale mój staruszek RA-840BX2 nigdy nie wywalił mi korków - a używam go już w czwartym miejscu zamieszkania :) No, mam go prawie 20 lat, sam wzmacniacz już jest po 30-tce i wciąż pięknie gra - mój gra dynamicznym, ciepłym dźwiękiem z mocnym, sprężystym basem. Średnie też mocno obecne, za to góra - nie narzuca się. Jest też bardzo dobry jako wzmacniacz słuchawkowy, jedynie trafo mu buczy - pewnie kwestia wieku. 

Edytowane przez Bednaar
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

2 minuty temu, Bednaar napisał:

Bo... to bardzo dobre słuchawki są, obecnie - moim zdaniem - najbardziej opłacalne z pełnowymiarowych: wysoka jakość dźwięku i wykonania za poniżej 300 zł.  

Dokładnie tak :win: Przyznam, że Ty byłeś dla mnie inspiracją podwójną: skusiłem się na dt770pro, jak ich słuchałeś i wpadły Ci w ucho i na k240mk2 właśnie ze względu na bliźniaczość konstrukcji do Twoich k271mk2, które grały Ci w tej samej klasie jakościowej co dt770, tylko inną charakterystyką. BArdzo pozytywne zaskoczenie ze strony k240 mnie spotkało, nie spodziewałem się, że będą tak dobre, słuchałem od razu na mogami od kulozeby, fabryki nie podłączałem...🤷‍♂️. Dzięki 🙏

  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

11 minut temu, Bednaar napisał:

Bo... to bardzo dobre słuchawki są, obecnie - moim zdaniem - najbardziej opłacalne z pełnowymiarowych: wysoka jakość dźwięku i wykonania za poniżej 300 zł. Plus wszechobecne części zamienne. Pozdrowienia od zamkniętego brata-bliźniaka z kablem AC2 od Audiofanatyka ;) 

Gratuluję Rotela. Faktycznie wzmacniacze tej marki to elektrownie, ale mój staruszek RA-840BX2 nigdy nie wywalił mi korków - a używam go już w czwartym miejscu zamieszkania :) No, mam go prawie 20 lat, sam wzmacniacz już jest po 30-tce i wciąż pięknie gra.

Dzięki. Słucham od rana i nie mogę przestać. Są różne moce tych transformatorów toroidalnych a ten jest z tych mocniejszych Roteli  2 × 350 W mocy w klasie AB przy 4 Ω, 200W x2 dla 8 Ω-może dlatego. Nie znam się na tym.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności