Skocz do zawartości

Muzyczne Zakupy


ignacy

Rekomendowane odpowiedzi

Ponownie pochwalę się zakupem. Udanym zakupem. Going to the top! HUGO 2
Znowu, tak jak w przypadku kabla kopii Entreqa do Audeze LCD-2F, nie będę tutaj opisywał budowy czy innych rzeczy niezwiązanych z jakością dźwięku, bo się nadzwyczajnie w świecie na tym nie znam. Więc zacznę, rozwinę wypowiedź i ją zakończę pisząc o dźwięku. Lecimy..
Ten DAC/AMP jest genialny! I napiszę od razu, że nie zgadzam się z większością opinii, że jest niedociążony, zbyt chudy, bez masy. Powiedziałbym, że jest właśnie na odwrót. Tonalnie czuć szkołę Chorda, a więc dla mnie to takie Mojo, tylko że z dużo lepszą jakością dźwięku. SQ porównam do ostatnio posiadanego przeze mnie iFi iDSD Micro, oraz mojego ulubionego do czasu Hugo właśnie - Chorda Mojo. 
Przede wszystkim to dźwięk pełny. Mocny bas, mocna średnica, mocna góra. Dziwne? Może i tak. Ale to tak gra! Nie ma żadnych dziur w paśmie, ani przesadnych udziwnień, tzn. nie mam tutaj na myśli, że tych udziwnień nie ma w ogóle, bo są. Ale ta pewna nadnaturalność dźwięku powoduje ogromne emocje w słuchaczu. Gdzieś tutaj wyczytałem, że Hugo2 gra jakby przenieść się do Wielkiego Zderzacza Hadronów. I zgadzam się z tym. Ale do rzeczy. Holografia - mistrzostwo świata. Tutaj nawet nie trzeba uruchamiać trybu uprzestrzenniającego X-PHD, bo trójwymiarowość jest nie z tej ziemi. Już Chorda Mojo bardzo chwaliłem za holografię. iFi iDSD Micro też jest w tym dobry. Ba, uważam, że Mojo i iFi są nieskończenie lepsze niż konkurencja w ich cenie pod względem właśnie holografii. Człowiek, gdy wsłuchał się, w połączeniu z LCD-2, uzyskiwało się wrażenia prawie z kolumn. A Hugo 2 to po prostu już high end, a nie rewelacyjne hi-fi. Dźwięk idzie zdecydowanie szerzej, dużo głębiej, ale i wyżej! Ma się wrażenie, jakby się miało naprawdę kolumny zawieszone na głowie. Prezentacja całej sceny jest więc ekstra, hiper, super, wow! Tu nie chodzi nawet o jakieś sztuczne rozdmuchiwanie na boki. To po prostu trójwymiarowa kula. Bas schodzi bardzo nisko, ale zgodzę się, że w ogóle nic od siebie nie dodaje. Czuć pewne zmiękczenie względem np. iFi, ale to zmiękczenie jest fenomenalne, bo nie daje pogorszonej szczegółowości czy rozdzielczości. W utworze Snoh Aalegra - Whoa słychać, że bas ma kilka warstw. Wokale to coś pięknego. Co najmniej tak samo angażujące jak w Mojo, a więc przeważnie! (choć nie zawsze) bliskie, nasączone muzyką jak gąbka wodą, pełne. Mamy pełne podkreślenie charakteru wokalu. To samo instrumenty. Obojętnie jakie. Mają wyraźnie podkreślone wybrzmienie. Gitara, pianino, jakiekolwiek inne instrumenty - wow. Posłuchajcie na Hugo 2 Hadouk Trio, a szczena opadnie! Czy ten DAC jest więc ogólnie podkolorowany? I tak, i nie. To zależy od zastosowanego filtra i poziomu X-PHD. Potrafi grać bardziej neutralnie, z większą sceną i szczegółowością oraz holografią (filtr biały) oraz prezentować bardziej neonowe (Mojowskie) barwy (inne filtry). Ja słucham na filtrze zielonym. Daje taki złoty środek. 
Podsumowując, jednym słowem WOW.
 
Odsłuchiwane: laptop Dell XPS-12, Audeze LCD-2F (Shedua,2019), kabel kopia Entreq Challenger, Chord Hugo 2 (po kablu USB)
1641490318852.thumb.jpg.456302082eb754a9c6f15c106ca4799b.jpg
Gratulacje - trzymaj się z daleka od właścicieli DAVE'a (np. @Saudio) - mogą dać Ci posłuchać i będziesz wiedział na co trzeba kasę przeznaczyć... f5ebf05b61e8d1ae1ae9e457f8ae1930.jpg
  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Taka płyta, z archiwum Polskiego Radia AD 1967 - czyli dobrej jakości dźwięku nie ma się co spodziewać (w dodatku mono - ale ku mojemu zaskoczeniu, jakoś tak zmasterowane, że przyjemnie się słucha), ale za to potęga pod względem artystycznym.

kirk.jpg

  • Like 9
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A trzeba było je brać od Eutera :) Jak byś tak napisał posta w komisie @euter to bym je niegdyś łyknął z marszu :) - mówię jak jest :)

 

Dziękuję za te refleksje @Tytus1988 są one bardzo pomocne. 

 

Bardzo się cieszę, że zostały tak docenione gdyz nigdy nie ukrywałem iż czuje się zadeklarowanym fanem audio z kraju kwitnącej wiśni.

 

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy jest sens posiadania AWKT jeżeli ma się już ADX5000 i TH900. 

 

 

Edytowane przez fallow
  • Thanks 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, fallow napisał:

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy jest sens posiadania AWKT jeżeli ma się już ADX5000 i TH900. 

 

Z ATH-AWKT miałem ten jeden jedyny problem, że były dość ciężkie, opaska była twarda i pady - jeśli ktoś nie ma bardzo małych uszu - to są raczej nauszne niż wokółuszne.

 

Dźwiękowo były super, ale ergonomią mnie zmęczyły.

 

Grały bardziej surowo i ostro niż ADX5000, z basem przesuniętym zdecydowanie w kierunku subbasu. Miały w sobie coś z Grado :) Dlatego też nie podobało mi się z Yamamoto - wzmak musi im zrobić wypełnienie, którego same nie mają i - lecz to już w zależności od gustu - przytemperować wyższa średnicę.

  • Like 1
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, euter napisał:

 

Z ATH-AWKT miałem ten jeden jedyny problem, że były dość ciężkie, opaska była twarda i pady - jeśli ktoś nie ma bardzo małych uszu - to są raczej nauszne niż wokółuszne.

 

Dźwiękowo były super, ale ergonomią mnie zmęczyły.

 

Grały bardziej surowo i ostro niż ADX5000, z basem przesuniętym zdecydowanie w kierunku subbasu. Miały w sobie coś z Grado :) Dlatego też nie podobało mi się z Yamamoto - wzmak musi im zrobić wypełnienie, którego same nie mają i - lecz to już w zależności od gustu - przytemperować wyższa średnicę.

Dzięki @euter to bardzo dobry i równoważący niejako temperament wpis. 

 

Rozumiem, ja mam dośc dużą głowę i o ile ADX5000 są b. lekkie  o tyle rozmiarowo muszle są trochę za płytkie, to jednak bardozo podobna budowa w AWKT. Patrząc na konstrukcje padów te od AWAS i AWKT domniemuje, że czuć je jeszcze trochę bardziej. Dla mnie pod kątem lekkości ADX5000, podobnie jak GS1000 to poziom podium, natomiast muszle (średnica) i pady mogłyby być większe w tych pierwszych. W GS1000 są idealne, jak na mój łeb.

 

No to Yamamoto faktycznie do nich nie pasuje. Miałem do niego dwa podejścia, to b.dobry wzmacniacz ale nie będzie tu synergii. On na pewno nie zrobi im dobrego wypełnienia i nie przytemperuje wyższej średnicy :) 

 

Yamamoto był wszak projektowany pod ATH-W1000. I ze słuchawkami o podemnej impedancji, zapotrzebowaniu na prąd i sygnaturze sonicznej, będzie grał rewelacyjnie, ale z tego co piszesz, nie są to AWKT.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

21 godzin temu, RIH napisał:

Gratulacje - trzymaj się z daleka od właścicieli DAVE'a (np. @Saudio) - mogą dać Ci posłuchać i będziesz wiedział na co trzeba kasę przeznaczyć... emoji6.pngf5ebf05b61e8d1ae1ae9e457f8ae1930.jpg

Dzięki. Między innymi Ty, RIH właśnie doradziłeś mi Hugo 2 w jednym z moich zapytań, więc dziękuję, bo to jest strzał w 10! :) DAVE chciałbym kiedyś odsłuchać, ale tylko odsłuchać, bo nie wiem ile musiałbym zarabiać, żeby go kupić. Na dzień dzisiejszy mój totalny end game to TT2 + LCD-4, ale to może kiedyś, bo skupiam się na takim realnym end game, czyli Hugo2 + LCD-3 :) 

 

21 godzin temu, Smutny Joe napisał:

Albo od właścicieli TT2, którzy wcześniej słuchali Hugo2 :D bo z tej drogi trudno zejść. Ja np. mówiłem sobie kiedyś, że nigdy, przenigdy nawet nie rozważę mscalera, ani Dave

Oj ciężko zejść z tej drogi. Kiedyś myślałem, że zakończę przygodę z audio na Hawkach z Mojo. To było do czasu, kiedy posłuchałem LCD-2 :D 

 

  • Like 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W dniu 7.01.2022 o 11:34, fallow napisał:

A trzeba było je brać od Eutera :) Jak byś tak napisał posta w komisie @euter to bym je niegdyś łyknął z marszu :) - mówię jak jest :)

 

Dziękuję za te refleksje @Tytus1988 są one bardzo pomocne. 

 

Bardzo się cieszę, że zostały tak docenione gdyz nigdy nie ukrywałem iż czuje się zadeklarowanym fanem audio z kraju kwitnącej wiśni.

 

Zastanawiam się od dłuższego czasu czy jest sens posiadania AWKT jeżeli ma się już ADX5000 i TH900. 

 

Też jestem sympatykiem słuchawek tego producenta, jak i jego wkładek gramofonowych :) Mając wspomniane słuchawki, zdecydowanie brałbym pod uwagę zakup ATH-AWKT, m.in. ze względu na nasycenie źródeł pozornych, większą barwność, soczystość, lepszą akustykę i naturalność przy oddawaniu brzmień instrumentów akustycznych (szczególnie gitar, skrzypiec, fortepianów), oferując inną perspektywę sceniczną (dalszy pierwszy plan dźwiękowy z mniejszymi źródłami pozornymi, ale porównywalnie wielkościowo sceną). Separacja między poszczególnymi źródłami pozornymi nie jest tak dobra jak na ADX5000 (tam odczuwa się wręcz wyczuwa się czyste powietrze między instrumentami), ale i tak jak na konstrukcję zamkniętą jest świetna. Bas posiada w AWKT gorsze zejście od ADX5000 (HD800 na Entrequ Apollo też ustępują ADX5000 w tym względzie), ale ma lepszą podbudowę akustyczną w zamkniętym flagowcu. Jak wspomniał @euter ADX5000 są koheretniej zestrojone. Rozdzielczość i szczegółowość uznałbym za zbliżone między nimi, z lekkim wskazaniem na AWKT. 

 

W przypadku streamingu stosuję w Roonie podbicie subbasu o 4 db, rejonu 250 Hz o 3 db, a także chcąc nadać większej organiczności, naturalności wokalom, instrumentom w gorszych realizacjach, zdejmuję 3 db od 1 kHz do 4 kHz. Przy źródle gramofonowym Audio Techniki spisują się referencyjnie.

 

Nie ukrywam, że sam z kolei zastanawiałem się i zastanawiam nad zakupem ADX5000 (te są wypożyczone, a na dodatek nieograne) w przyszłości. Tym bardziej, że dźwięk jednych, jak i drugich powalił Nico 😉 

 

20210813_190142.jpg

 

Jednak najlepiej wypożyczyć i sprawdzić u siebie :) Może byłoby dobrze umówić się w przyszłości na drobną wymianę :)

 

@saudio AWKT posiadają wyższą rozdzielczość od Verite, głębiej wnikając w stronę techniczną materiału muzycznego, są bardziej wyraziste brzmieniowo, barwniejsze, jaśniejsze, lepiej różnicujące, z dużo większą ilością powietrza. Fantastycznie sprawdzają się w klasyce, gdzie niczego im nie brakuje. Scena jest nawet trochę większa od tej z CD3000, z bardziej oddalonym pierwszym planem. 

 

Verite posiadają natomiast potężniejszy, lepiej wypełniony, bardziej organiczny bas, z mocnym impaktem, wycofaną względem AWKT wyższą średnicę, a także łagodniejsze soprany bez względu na zastosowane pady z predysponowaniem do muzyki o charakterze bardziej rozrywkowym. Uznałbym je także za ogólnie muzykalniejsze za sprawą strojenia od AWKT.

 

Według mnie warto je sprawdzić w swoim torze przez kilka dni. Mnie ujęły swoim dźwiękiem na stockowym kablu od pierwszych sekund bez nawet chwili adaptacji🎶🎧🎶

 

 

W dniu 6.12.2021 o 21:10, euter napisał:

@Tytus1988 Mając tyle słuchawek z górnej półki zdecydowałeś się na Sudary? Opowiadaj ;)

 

Przepraszam za późną odpowiedź. Sundary ujęły mnie pewnymi aspektami brzmienia, które posiadały testowane równolegle z nimi Susvary, chociaż w znacznie mniejszym stopniu, tj. przestrzenność, w swojej klasie (słuchawki do 3 tys.) bardzo przyjemne dla ucha zestrojenie pasma, sprawdzające się w wielu realizacjach, dobre technikalia (ustępujące mimo wszystko wyżej pozycjonowanym Hifimanom HE6) oraz ogólna delikatność, subtelność z jaką podchodziły do materiału muzycznego, m.in. za sprawą lekko wycieniowanej wyższej średnicy i braku krzykliwości nawet w ostrzejszych realizacjach. 

 

Biorąc pod uwagę ich dobrą zdolność skalowania się z torem, dobrą cenę, zdecydowałem się już ich nie odsyłać :)) 

 

W dniu 6.12.2021 o 23:14, manuelvetro napisał:

Właściwie, jak za drobne, to klepię je pierwszy w kolejce, jak zdecydujesz się sprzedać :) 

 

Dobrze, jesteśmy umówieni 😉👍

 

W dniu 6.12.2021 o 21:26, Undertaker napisał:

@euterMoże po prostu @Tytus1988owi nie chce się sięgać do górnej półki :P

 

Lubię sięgać po słuchawki z każdej półki, o ile ich brzmienie potrafi być w jakiś aspektach ujmujące, wyjatkowe, dostarczać nowych emocji zawartych w materiale muzycznym :)

Edytowane przez Tytus1988
  • Like 5
  • Thanks 2
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 minutę temu, marek_m napisał:

 

A co tam, napiszę :D 

Miałem te kolumny, ale odesłałem i wziąłem Dynaudio i teraz jest bajka :) 

Nie dziwi mnie to. Zależy z czym, gdzie i komu. Mi pasuje i to baardzo z tym wzmacniaczem.

Edytowane przez lobuz1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

1 godzinę temu, lobuz1 napisał:

Rotel RA-1592MKII. Wywaliło korki jak go pierwszy raz odpaliłem. Jak narazie to jestem bardzo happy. Wbudowany dac daje radę a po xlr z M400 to jest bajka z kolumnami Fyne Audio F501.

6C766F5A-A198-451B-935D-93AA78D5EE6A.jpeg

Gratki. Napisałbyś, jak wypada dziurka Rotel'owa w tym modelu - dzięki?! 😉👍

Godzinę temu, marek_m napisał:

 

A co tam, napiszę :D 

Miałem te kolumny, ale odesłałem i wziąłem Dynaudio i teraz jest bajka :) 

Gratki. Napisałbyś krótkie porównanie obu par, bo intrygują mnie od jakiegoś czasu te Fyne Audio - dzięki?! 😉👍

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

3 minuty temu, neonlight napisał:

Gratki. Napisałbyś, jak wypada dziurka Rotel'owa w tym modelu - dzięki?! 😉👍

Gratki. Napisałbyś krótkie porównanie obu par, bo intrygują mnie od jakiegoś czasu te Fyne Audio - dzięki?! 😉👍

Słucham głównie na kolumnach bo muszę go sprawdzić przez weekend, ale podpiąłem przed chwilą K702 do dziurki 3.5 i jest bardzo przyjemnie- są odpowiednio wysterowane, więc prądu wystarcza (vol. na 50%), jest głębia (warstwowość), scena, detalicznie. Diana Krall czaruje- można zdecydowanie słuchać. Będę jeszcze później próbował z planarami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@lobuz1 Zastanawiające jest to, że nadal są w użyciu wyświetlacze rodem z lat 90-tych. To w moim decku Technicsa miałem taki sam :) 30 lat postępu, a ekranik malutki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Zarejestruj się aby mieć większy dostęp do zasobów forum. Przeczytaj regulamin Warunki użytkowania i warunki prywatności związane z plikami cookie Polityka prywatności